Bitcoin vs litecoin

Ako investor do kryptomeny je nevyhnutné porozumieť rozdielom medzi bitcoinmi a litecoinmi. Ako prvá kryptomena na svete bitcoin udával tempo našej súčasnej blockchainovej revolúcii. Litecoin však ukázal trhu, že môžete stavať na silných stránkach bitcoinu a pridať trochu viac technických možností bez zníženia efektívnosti alebo celkového účelu mince..

Bitcoin

Bitcoin bol navrhnutý a vyrobený v roku 2008 a na trh sa dostal v roku 2009. Anonymný tvorca Bitcoinu, ktorý sa volá Satoshi Nakamoto, vo svojich príspevkoch na fóre popisuje, ako dokázal vyriešiť notoricky známy problém s dvojitými výdavkami, ktorý sužoval všetky predchádzajúce digitálne meny. Problém s dvojitými výdavkami predstavoval technické obmedzenie. Opisoval scenár, ktorý nastal, keď ste niekomu poslali digitálnu menu, a takmer v presný čas ste zaslali tú istú menu inej strane. Výsledné oneskorenie by znemožnilo zastavenie. Satoshi prišiel na to, že by mohol do algoritmu Proof-of-Work pridať časovú značku. Vloženie tejto časovej značky do každého bloku znemožňuje odoslanie dvoch transakcií súčasne bez toho, aby vznikli nezrovnalosti.

Litecoin

Netrvalo dlho a ďalší vývojári si všimli jedinečný prístup Satoshi. Jeden taký vývojár a zamestnanec spoločnosti Google, Charlie Lee. Koncept ho tak inšpiroval, že sa rozhodol zapojiť do revolúcie. Namiesto priamej konkurencie s bitcoinmi sa Lee snažil stať Robinom v bitcoinovom Batmanovi. Podľa jeho vlastných slov vysvetľuje, že litecoin je striebro ku zlatu bitcoinu.

Litecoin vstúpil na trh ako klient s otvoreným zdrojom v službe GitHub 7. októbra 2011. Litecoin bol jedným z prvých hard forkov Bitcoinové jadro zákazník. V Leeovej verzii kryptomeny boli vylepšené technické aspekty. Napríklad bitcoin každých 10 minút potvrdzuje bloky transakcií. Údaje v týchto blokoch sú obmedzené na 1 MB.

Štatistiky bitcoin vs litecoin na polovicu

Štatistiky bitcoin vs litecoin na polovicu

Litecoin potvrdzuje blokovanie každé 2,5 minúty. Sieť je oveľa rýchlejšia ako bitcoiny, vývojári ju uvádzajú s 28 transakciami za sekundu. Je zaujímavé, že táto rýchlejšia miera generovania sa zhoduje s nárastom celkovej ponuky oproti bitcoinu. K dispozícii bude vždy iba 21 000 000 BTC. Celkovo je na vydanie určených 84 000 000 LTC.

Mechanizmy konsenzu – bitcoin vs litecoin

Bitcoin aj litecoin sa spoliehajú na mechanizmus konsenzu v rámci Proof-of-Work. Bitcoin využíva mechanizmus SHA-256. SHA znamená Secure Hashing Algorithm. Toto je matematická rovnica, ktorú baníci riešia. Ťažiar, ktorý úspešne odpovie na rovnicu, je odmenený ťažobnou odmenou a môže do blockchainu oficiálne pridať ďalší blok transakcií..

Aktuálna odmena pre ťažiarov na blockchaine bitcoinu je 6,25 BTC. Je pozoruhodné, že tieto odmeny za ťažbu sú jediným časom, kedy nové BTC vstúpia na trh. Sú koncipované tak, aby sa vyskytovali každých desať minút. Aby sa zabezpečila prediktívna povaha menovej ponuky bitcoinu, rovnica SHA-256 automaticky upravuje obtiažnosť. Čím viac hashovacej sily má sieť, tým ťažšia je odpoveď. Na zvýšenie náročnosti rovnica vyžaduje v odpovedi jednoducho viac núl.

Pôvodná odmena za ťažbu bitcoinu bola 50 BTC. Tieto odmeny sa znižujú o polovicu zhruba každé štyri roky. Aktuálna odmena za ťažbu Litecoinu je 12,5 LTC. Plánuje sa tam zostať do niekedy okolo augusta 2023. Rovnako ako bitcoin, aj litecoin je navrhnutý tak, aby zhruba každé štyri roky znížil odmeny za ťažbu na polovicu.

Litecoin Scrypt PoW

Litecoin tiež používa PoW algoritmus. Na rozdiel od bitcoinu je konsenzusovým mechanizmom litecoinu pamäťovo ťažký PoW protokol založený na skriptoch. Scrypt bol navrhnutý špeciálne pre to, aby bolo náročné vykonávať rozsiahle vlastné hardvérové ​​útoky. Litecoin navyše obsahuje mierne upravené GUI. Vďaka týmto zmenám bolo vytvorenie a ťažšie ťažobné plošiny na litecoin v prvých dňoch kryptomien trochu komplikovanejšie..

Zdieľané aktualizácie – bitcoin vs litecoin

Bitcoin a litecoin zdieľajú mnoho technických aspektov. Z tohto dôvodu by nemalo byť veľkým prekvapením, keď sa dozviete, že zdieľajú aj veľa svojich základných aktualizácií. Napríklad obe mince využívajú Segregated Witness (SegWit). SegWit umožňuje sieti rozdeliť transakcie do dvoch segmentov. Cieľom je odstrániť odomykací podpis, tiež známy ako „svedecké“ údaje, z pôvodnej časti. Tieto informácie sa potom na konci transakcie znova pridajú ako samostatná štruktúra.

Cenový graf bitcoinu cez Coinmarketcap

Cenový graf bitcoinu cez Coinmarketcap

Segregated Witness sa prvýkrát stala diskusiou po zavedení návrhu vylepšenia bitcoinu číslo BIP141. Krátko nato, 21. júla 2017, ťažiari bitcoinov upgradovali na návrh vylepšenia bitcoinu (BIP) 91. Konkrétne SegWit začal aktívne pracovať na BTC na bloku 477 120.

Litecoin pridáva bleskovú sieť

Litecoin pri tejto aktualizácii porazil BTC. Ťažiari litecoinov sa aktualizovali na možnosti SegWit v máji 2017. Nebol by to poslednýkrát, čo litecoin porazil bitcoin v technickom úderu. Litecoin bol tiež prvou sieťou, ktorá úspešne integrovala Lightning Network. Tento protokol druhej vrstvy zaviedol použitie súkromných platobných kanálov na zníženie preťaženia blockchainu. Je pozoruhodné, že prvá transakcia Lightning Network previedla 0,00000001 LTC zo Zürichu do San Francisca. Dokončenie prenosu trvalo menej ako jednu sekundu.

Value Connection – bitcoin vs litecoin

Za posledné desaťročie litecoiny a bitcoiny pokračovali v oddeľovaní hodnoty. Používatelia litecoinu preukázali úplne odlišné obchodné a výdavkové návyky v porovnaní s bitcoinermi. Je zaujímavé, že jedna štúdia zistila, že litecoin bude často predchádzať Pohyby trhu s bitcoinmi. Je však potrebné poznamenať, že bitcoin sa ukázal byť lepším alebo aspoň populárnejším uchovávateľom hodnoty oproti litecoinom.

Rast siete

Bitcoiny a litecoiny zaznamenali značný rozmach svojich trhov. Cieľ Litecoinu stať sa pomocníkom BTC sa veľmi vyplatil. Je bežné, že platformy, ktoré poskytujú podporu bitcoinov, ponúkajú aj podporu litecoinov. Táto kompatibilita pomohla Litecoinu zostať populárnou mincou na trhu aj napriek tomu, že sa objavila veľká konkurencia.

Bitcoin vs litecoin – čo je lepšie?

Na túto otázku neexistuje správna alebo nesprávna odpoveď. Bitcoin plní cennú úlohu ako prvá kryptomena na svete. Už len z tohto dôvodu bude mať vždy hodnotu pre komunitu. Litecoin poskytuje všetky technické aspekty bitcoinu a životnosť jedného z najstarších kryptomien na svete. Rovnako ako striebro, je cenovo dostupnejšie ako prvá možnosť, ale stále je to rozumná investícia. Z týchto dôvodov majú obe tieto mince v rukách dôvtipní investori.

Kde kúpiť bitcoin alebo litecoin

Jedná sa o dve z najpopulárnejších kryptomien na svete. Nižšie uvedené burzy umožňujú nákup oboch týchto digitálnych aktív.

Bitcoin vs litecoin Bitcoin vs litecoin Bitcoin vs litecoin
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map