Ako vytvoriť bitcoinovú papierovú peňaženku

O bitcoinových papierových peňaženkách sme už hovorili dosť podrobne. Do tohto bodu by ste teda mali vedieť, čo sú to bitcoinové papierové peňaženky a ako fungujú. Ak vás ale zaujíma, ako vlastne tieto papierové peňaženky vytvoriť, potom už nemusíte hľadať. V tomto článku si prejdeme trblietavé podrobnosti o tom, ako nastaviť bitcoinovú peňaženku a jej papierovú alternatívu.

Ako vytvoriť bitcoinovú papierovú peňaženku

Keďže tento článok je návod na vytváranie bitcoinových peňaženiek, bolo by vhodné prejsť celým procesom krok za krokom a jasne vysvetliť každý jeden krok. Poďme na to.

1. Generátor bitcoinovej papierovej peňaženky

Existuje niekoľko rôzne generátory papierových peňaženiek z bitcoinov, z ktorých si môžete vybrať. Pre tento tutoriál použijeme populárny generátor papierovej peňaženky, BitAddress.

vytvoriť bitcoinovú peňaženku

Domovská stránka bitadresy

Existujú ďalšie možnosti pre generátory peňaženiek a niektoré z nich môžete preskúmať, ale pre tento tutoriál by sme sa pre jednoduchosť mali držať jedného generátora.

2. Vytvorte adresu bitcoinu

Všetko, čo musíte urobiť, je vygenerovať váš súkromný kľúč a verejné adresy jednoducho pohybujte myšou, kým sa percentuálny údaj v hornej časti generátora nezmení na 100%.

generovať bitcoin adresu

Generuje sa bitcoinová adresa

Všimnite si rozdiel medzi týmito dvoma obrázkami. Percentuálne údaje v hornej časti generátora sa zmenili z 1% na 99%. Akonáhle dosiahne 100%, budete mať svoju bitcoinovú adresu.

Bitcoinová papierová peňaženkaNovo generovaná papierová peňaženka s bitcoinmi

3. Novo generovaná papierová peňaženka

Teraz môžete buď vytlačte si bitcoinovú peňaženku takú, aká je, alebo sa môžete rozhodnúť stráviť nejaký čas a trochu si ju prispôsobiť aby to bolo ešte lepšie. Ďalej budete chcieť kliknúť na kartu „Papierová peňaženka“ hneď vedľa karty „Jedna peňaženka“.

Po vložení do záložky papierová peňaženka budete mať k dispozícii množstvo možností. Môžete sa rozhodnúť skryť umelecké diela, ale čo je dôležitejšie, musíte to urobiť zvoľte počet adries, ktoré chcete vygenerovať na každú stránku, ktoré chcete vytlačiť.

vytlačte si svoju papierovú peňaženku

Papierová peňaženka pripravená na tlač

4. Vytvorte a vytlačte svoju papierovú peňaženku

Po prispôsobení papierovej peňaženky pokračujte ďalej a stlačte ikonu „Generovať“. Po vygenerovaní papierovej peňaženky vám už zostáva len vytlačiť si papierovú peňaženku.

5. Financujte svoju papierovú peňaženku

Po vytlačení papierovej peňaženky to samozrejme urobíte musíte peňaženku financovať, inak nemá peňaženka vyššiu hodnotu ako papier, na ktorom je vytlačený. Môžete poslať peniaze do svojej papierovej peňaženky pomocou verejnej adresy vytlačenej na peňaženke. Funguje to ako každá iná bitcoinová transakcia.

6. Skontrolujte zostatok papierovej peňaženky v bitcoinoch

Potom, čo ste zafinancovali svoju papierovú peňaženku, posledná vec, ktorú by ste mali urobiť, je skontrolovať si zostatok na papierovej peňaženke v bitcoinoch. Vždy je dôležité preventívne potvrdiť každú transakciu, ak už nič iné.

Aby sme skontrolovali váš zostatok, môžete jednoducho prejsť na blockchain.info alebo blockexplorer. Potvrdenie transakcie pomocou týchto služieb je také jednoduché ako zadanie adresy bitcoinu.

Výhody a nevýhody papierových peňaženiek

Klady:

 • Papierová peňaženka je offline.
 • Nosič ovláda súkromné ​​kľúče
 • Výroba mimoriadne lacná.
 • Pohodlné na skladovanie.

Zápory:

 • Papier nie je najspoľahlivejším spôsobom ukladania digitálnych peňazí.
 • V prípade straty alebo odcudzenia neexistuje žiadny spôsob, ako získať bitcoiny.
 • Náchylné na poškodenie.

Altcoinové papierové peňaženky

Ako ste sa mohli dozvedieť z tutoriálu, vytvorenie bitcoinovej papierovej peňaženky je všetko, len nie ťažké. Ale čo papierové peňaženky altcoin? Nuž, väčšina populárnych altcoinov má svoje vlastné generátory papierových peňaženiek. Ak teda chcete papierovú peňaženku s obsahom éteru alebo papierovú peňaženku z litecoinu, ľahko nájdete online generátor adries.

Ak vás však zaujímajú niektoré z menej používaných kryptomien, pravdepodobne by ste sa museli naučiť manuálne vytvárať papierovú peňaženku. Ručné vytvorenie papierovej peňaženky je v podstate nevyhnutné exportovať vaše súkromné ​​kľúče a vytlačiť ich na kúsok papiera.

Čítať: Najlepšie altcoinové peňaženky: 11 peňaženiek na bezpečné uloženie vašich altcoinov

Ručné vytvorenie papierovej peňaženky

Pozrime sa, ako by sme mohli manuálne vytvoriť éterovú papierovú peňaženku:

 1. Najskôr budete musieť skopírovať adresu svojej peňaženky.
 2. Po druhé, chcete svoj súkromný kľúč.
 3. Keď už máte súkromný kľúč a verejné adresy, môžete si ich vytlačiť tak, ako sú, alebo najskôr vygenerovať QR kódy, ktoré sa odporúčajú pre jednoduchšie použitie.
 4. Po vytlačení QR kódov ste v podstate vytvorili papierovú peňaženku.

Nakoniec chcete odstrániť údaje peňaženky z počítača. Keďže sa chystáte vymazať peňaženku, najskôr sa ubezpečte, že v peňaženke nie sú žiadne prostriedky.

Vymazanie vašej online papierovej peňaženky

Ak chcete odstrániť podrobnosti svojej peňaženky, otvorte prieskumník súborov:

 1. C: \
 2. C: \ Users \
 3. C: \ Users \ [Používateľské meno] \
 4. C: \ Users \ [Používateľské meno] \ AppData \
 5. C: \ Users \ [Používateľské meno] \ AppData \ Roaming \ [Názov aplikácie Peňaženka] \

Len čo nájdete peňaženku v adresári počítača, pokračujte a vymažte súbor wallet.dat.

Fyzická alternatíva k papierovým peňaženkám

Pred ukončením článku je dôležité prediskutovať ďalšie spôsoby fyzického ukladania bitcoinov. Aj keď môžu byť papierové peňaženky mimoriadne užitočné, nie sú to najideálnejší spôsob ukladania veľkého množstva bitcoinov. Jediným spôsobom, ako by ste mali niekedy ukladať veľké množstvo bitcoinov, je hardvérová peňaženka.

Hardvérové ​​peňaženky

Hardvérová peňaženka ponúka najbezpečnejšiu metódu, ktorú môžete použiť na uloženie svojich bitcoinov. Tieto peňaženky majú množstvo zabudovaných bezpečnostných prvkov, vďaka ktorým sú prakticky nedobytné. Ak svoje bitcoiny uložíte do hardvérovej peňaženky a využijete všetky jej bezpečnostné funkcie, o svoje bitcoiny nikdy nemôžete prísť.

Napríklad, ak vám ukradnú hardvérovú peňaženku, zločinci by bez vášho súhlasu nemali prístup k vašim bitcoinom. Ale čo je dôležitejšie, bitcoiny môžete jednoducho načítať bez fyzického prístupu do vašej peňaženky. Podobne, ak sa poškodí vaša hardvérová peňaženka, môžete svoje bitcoiny jednoducho načítať do inej hardvérovej peňaženky.

Najlepšie hardvérové ​​peňaženky

[go_pricing id = ”hdwwallet”]

1. Ledger Nano

Ledger Nano je považovaný za jednu z najbezpečnejších hardvérových peňaženiek pre kryptomeny. Okrem bitcoinov podporuje aj éter a niekoľko ďalších kryptomien.

hardvérová peňaženka

2. Trezor

Trezor je hardvérová peňaženka a funguje aj ako zariadenie na podpisovanie transakcií offline. Ponúka širokú škálu bezpečnostných prvkov, čo z neho robí jednu z najlepších hardvérových peňaženiek.

hardvérová peňaženka

3. KeepKey

KeepKey sa mierne líši od zvyšku hardvérových peňaženiek. Funguje tiež ako generátor náhodných pinov, ktorý sa vyžaduje na prístup k hardvérovej peňaženke. KeepKey zaisťuje, že aj keď dôjde k odcudzeniu vašej peňaženky, jej obsah zostane bezpečný, kým ich nebudete môcť načítať do iného zariadenia

hardvérová peňaženka

Záver

Dúfame, že po prečítaní tohto článku by ste mali poznať niektoré výhody a nevýhody používania papierových peňaženiek. Ale čo je dôležitejšie, dokázali by ste si vytvoriť papierové peňaženky vždy, keď by ste potrebovali bitcoinovú papierovú peňaženku.

Tiež sme si dovolili pripomenúť vám dôležitosť zabezpečenia a to, ako hardvérové ​​peňaženky ponúkajú najbezpečnejšie médium na ukladanie vašich bitcoinov. Ak sa vám tento článok zdal informačný a zábavný, prečo neuvažovať o kontrole niektorých ďalších, ktoré slúžia rovnako ako informatívne články o používaní bitcoinov a raste digitálnych peňazí.

Čítať: Tu je 9 najlepších bitcoinových peňaženiek, ktoré poznáme a ktorým dôverujeme

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map