Recenzia KeepKey Wallet – výkonná a všestranná hardvérová peňaženka s kryptomenami

Hardvérové ​​peňaženky, ako napríklad peňaženka KeepKey, v súčasnosti ponúkajú najbezpečnejší spôsob ukladania kryptomien. Keď sa predstavila prvá hardvérová peňaženka, takmer každý ich považoval za ďalšiu výhodu. Toto už neplatí. Hardvérové ​​peňaženky sú nevyhnutné, ak chcete investovať do kryptomien.

V tomto článku vás chcem oboznámiť s každým aspektom jednej z najlepších peňaženiek v kryptomene – peňaženkou KeepKey a dúfajme, že vám pomôžeme pochopiť všetko, čo potrebujete, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť. Ak ste to ešte nevideli, napísal som tiež recenziu Trezoru, ktorú by ste si tiež mali prejsť, aby ste správne pochopili všetky svoje možnosti.

Čo sa mi na KeepKey páči a nepáči

Čo mám rád

 • Očakávame určitý štandard kvality nášho technologického hardvéru. KeepKey je skutočne navrhnutý ako moderný technologický hardvér. Väčšina ostatných hardvérových peňaženiek vyzerá a vyzerá ako desaťročia stará technológia.
 • Jeho firmvér s otvoreným zdrojovým kódom zaisťuje, že komunita okamžite nájde všetky možné chyby zabezpečenia a okamžite ich opraví.
 • Vďaka svojej vynikajúcej konštrukcii a dizajnu ponúka zďaleka najlepší používateľský zážitok.

Čo sa mi nepáči

 • Najväčším sporným bodom je pre mňa nedostatok podpory pre rôzne platformy.
 • Neschopnosť obnoviť moju peňaženku v peňaženke tretej strany je tiež obrovskou nevýhodou. Ak je potrebné obnoviť moju peňaženku, nechcem čakať na dodanie nového zariadenia. Chcem to okamžite získať späť.

Ak ste vo svete kryptomien alebo predovšetkým hardvérových peňaženiek úplne nový, určite by ste si mali pozrieť článok o kryptomenových peňaženkách. Pomôže vám to priblížiť sa, čo je hardvérová peňaženka a aké možnosti si môžete vybrať.

Zhrnutie funkcií

Rozhranie peňaženky KeepKeyKlientske rozhranie KeepKey

cena

KeepKey je k dispozícii za 129 dolárov. Nemusí to byť najlacnejšia peňaženka, najmä v porovnaní s alternatívami Keepkey. Je stále lacnejšia ako jej priamy konkurent Trezor Model One.

Jednoduchosť použitia

Začíname s peňaženkou KeepKey je jednoduché. Stále však budete musieť investovať nejaký čas, aby ste správne pochopili všetky jeho bezpečnostné prvky.

Funkcie zabezpečenia

Pokiaľ využívate všetky bezpečnostné funkcie peňaženky, je toto zariadenie do značnej miery nedobytnou klenbou.

Podpora altcoinov

Peňaženka KeepKey podporuje obrovské množstvo kryptomien, dokonca aj tých, ktoré ste nikdy nepočuli. Jeho podpora pre altcoiny však nie je taká široká ako Trezor.

Spoločnosť Behind KeepKey

KeepKey na trh s hardvérovou peňaženkou trochu meškal. Peňaženka sa na trh dostala koncom roku 2015 po tom, čo už Trezor a Ledger definovali význam hardvérových peňaženiek. Peňaženka KeepKey sa však odlišovala tým, že ponúka prémiovú možnosť pre investorov do kryptomeny.

Napriek neskorému vstupu KeepKey na trh si čoskoro vytvoril miesto v kryptosfére. V auguste 2017 švajčiarska burza kryptomien, Spoločnosť ShapeShift AG získala výrobcu hardvérovej peňaženky. Toto sa vytvorilo vôbec prvá integrovaná hardvérová peňaženka API s natívnymi funkciami výmeny kryptomeny.

Zloženie: 100% bavlna.

Prvý pohľad: recenzia KeepKey

To je v zásade to, čo nájdete, keď otvoríte svoju novú peňaženku KeepKey. Zdroj: BitcoinWalletGuy

To je v zásade to, čo nájdete, keď otvoríte svoju novú peňaženku KeepKey. Zdroj: BitcoinWalletGuy

KeepKey je hardvérová peňaženka na kryptomeny založená na USB. Bol sprístupnený potom, čo už boli k dispozícii Trezor a Ledger, ale ponúkal prémiovú možnosť v zmysle bezpečnej hardvérovej peňaženky.

Najbezprostrednejším rozdielom v KeepKey je jeho elegantný dizajn. Väčšina alternatív KeepKey ponúka minimalistický úžitkový dizajn. KeepKey sa však cíti a vyzerá ako prémiový produkt. Má veľkú dotykovú obrazovku, pomocou ktorej budete potvrdzovať transakcie.

Peňaženka KeepKey je navyše tiež neväzobná výmena, ktorá nám umožňuje investorom do kryptomeny vymieňať rôzne kryptomeny bez toho, aby sme museli vystavovať svoje súkromné ​​kľúče alebo naše prostriedky na rôzne vonkajšie hrozby.

Aj keď KeepKey nemusí podporovať tak širokú škálu altcoinov ako Trezor, stále podporuje obrovské množstvo kryptomien a altcoinov. Pokiaľ nemáte záujem o najskrytejšie altcoiny s mikrokapkou, mali by ste byť úplne spokojní s počtom altcoinov, ktoré je možné uložiť do peňaženky KeepKey..

KeepKey Review: Unboxing

Vo vnútri krabice KeepKey nájdete hardvérovú peňaženku, kábel USB, kartu na zapísanie vašej tajnej vety o zotavení a stručnú príručku, ako začať s novou peňaženkou. Mali by ste si pozrieť video, aby ste získali predstavu o tom, čo môžete očakávať po otvorení balíka.

Dizajn

KeepKey je skutočne nádherné zariadenie. Zdroj: KeepKey

KeepKey je skutočne nádherné zariadenie. Zdroj: KeepKey

KeepKey peňaženka je veľké zariadenie. Na rozdiel od svojich konkurentov skutočne vyniká. Trezor a Ledger môžete pohodlne nosiť vo vrecku, ale s KeepKey to isté nebude možné. Ale mal by som tiež poznamenať, že KeepKey nebol navrhnutý pre také použitie.

Ak chcete mať neustále pri sebe hardvérovú peňaženku, mali by ste ísť buď s Ledger Nano, alebo Trezor One. KeepKey, na druhej strane, nebol navrhnutý pre prenosnosť, ale pre užívateľskú skúsenosť a bezpečnosť. Pretože môžete obchodovať priamo zo zariadenia, pravdepodobne budete chcieť zariadenie použiť na ukladanie veľkého množstva kryptomien.

Ak sa na to pozriete čisto z estetického hľadiska, niet pochýb o tom, že ide o nádherný hardvér..

Všeobecné vlastnosti a špecifikácie

Hardvérová peňaženka KeepKey vám umožňuje ukladať vaše súkromné ​​kľúče v offline a bezpečnom prostredí. Chráni vás pred virtuálnymi aj fyzickými krádežami. Môžete ho dokonca použiť v počítači napadnutom škodlivým softvérom bez skutočného rizika straty prístupu k vašim súkromným kľúčom alebo digitálnym aktívam..

Ako to funguje?

Peňaženka KeepKey je v podstate prístavom Trezoru, čo znamená, že v podstate robí všetko, čo Trezor robí z hľadiska bezpečnosti. Ako už viete, uchováva naše súkromné ​​kľúče za bránou firewall, čo nám umožňuje pripojiť zariadenie k počítaču, ktorý je online, bez akéhokoľvek rizika..

KeepKey má systém na overenie kódu PIN, ktorý slúži ako ochrana pred neoprávnenými transakciami. Ďalej je virtuálna klávesnica tiež náhodná, takže je prakticky nemožné použiť softvér na stlačenie klávesov na odcudzenie PIN kódu.

Keď sme zariadenie pôvodne nastavili, vyžaduje to, aby sme vygenerovali počiatočný kód, ktorý sa použije na zálohovanie celého zariadenia. Predvolený počiatočný kód je 12 slov, ale zariadenie podporuje aj 18 a 24 dĺžok semena.

technické údaje

Displej

Plnofarebná dotyková obrazovka

Obrazovka

256 x 64 3,21 ”OLED

procesor

ARM® Cortex ™ – M3

Užívatelsky prívetivý
Mince a žetóny

Funkcie zabezpečenia

PIN

Prostredníctvom zariadenia KeepKey

Prístupová fráza

Čiastočne prostredníctvom zariadenia KeepKey a počítača

Obnova zariadenia

Prostredníctvom zariadenia KeepKey

Extra funkcie

Správca hesiel
Autentifikácia U2F
Šifrovanie pomocou GPG
SSH
Šifrovanie na zariadení
Podpora kariet Micro SD

Prémiová podpora
Zabudované užívateľské rozhranie
Podpora BIP32

Funkcie zabezpečenia a ochrana osobných údajov

Hardvérová peňaženka KeepKey je vytvorená s jediným zámerom poskytnúť absolútnu bezpečnosť a ochranu pred fyzickou aj kybernetickou krádežou. Môžete ísť prehľadať internet pre prípady zlyhania peňaženky v ochrane pred hackermi a nenájdete jediný prípad zlyhania peňaženky..

Pozrime sa na niektoré z funkcií zabezpečenia a ochrany súkromia, ktoré peňaženka KeepKey ponúka:

PIN kód

Všimnite si, ako sú čísla náhodne rozdelené? Aj pri bezpečnosti záleží na maličkostiach. Zdroj: CoinBuzz

PIN kód je dôležitou vlastnosťou peňaženky. Po nastavení počiatočného kódu je potrebné nastaviť PIN kód. Tento PIN kód sa čiastočne generuje v počítači a zariadení v dvojkrokovom procese.

Tento PIN kód budete používať na takmer všetky svoje interakcie s peňaženkou. Každá jednotlivá transakcia bude vyžadovať zadanie PIN kódu na overenie každej jednotlivej transakcie. Ak zabudnete PIN kód, budete musieť prístroj resetovať a pomocou obnovovacieho semena obnovte svoje súkromné ​​kľúče.

KeepKey navyše obmedzuje počet nesprávnych zadaní kódu PIN. Medzi každým nesprávnym pokusom zariadenie vynúti obdobie ochladzovania, aby sa zabránilo pokusom o vynútenie pôsobenia rôznych kombinácií.

Prístupová fráza

Pridanie prístupovej frázy je doplnková funkcia, ktorú môžete povoliť pre väčšiu bezpečnosť. To však robí to, že vášmu kódu obnovenia jadra dodáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Môžete dokonca pridať viac prístupových fráz, aby ste ľuďom ešte viac sťažili prístup k vašim súkromným kľúčom.

Takže v nepravdepodobnom prípade, že sa niekomu podarí získať váš počiatočný kód obnovenia, bude tiež potrebovať poznať prístupovú frázu, aby mohol získať vaše súkromné ​​kľúče.

Veta na zotavenie

Peňaženka EA KeepKey s 12-slovnou vetou na zotavenie. Zdroj: BraveNewCoin

Prvá vec, ktorú urobíte pri štarte zariadenia, je nastavenie vety na zotavenie. To nám umožňuje zariadenie úplne zálohovať. Takže ak stratíte zariadenie alebo ho rozbijete, môžete jednoducho obnoviť obsah zariadenia v inej peňaženke KeepKey. Takto je zaistené, že sa nikdy nedostanete omylom z trezoru.

V predvolenom nastavení je veta na zotavenie dlhá dvanásť slov. Ak sa však rozhodnete, môžete sa rozhodnúť predĺžiť dĺžku kódu až na 24 slov. Obnovovací kód sa ďalej generuje pomocou zariadenia aj počítača, ku ktorému je pripojený.

V prípade, že potrebujete obnoviť svoju peňaženku, budete musieť použiť aplikáciu rozšírenia KeepKey pre Chrome. Bola by to rovnaká aplikácia, ktorú ste použili na nastavenie peňaženky, čo znamená, že by ste mali poznať rozhranie klienta.

2-faktorová autentifikácia

Na strane dvojfaktorovej autentifikácie chýba KeepKey hlavná funkcia, ktorú nájdete v peňaženkách Trezor aj Ledger. Aj keď KeepKey má autentifikáciu 2FA vo forme PIN kódu, nemá univerzálnu dvojfaktorovú autentizáciu (U2F), kde musíte po zadaní PIN kódu fyzicky overiť každú transakciu..

Na prvý pohľad sa zdá, že KeepKey nemá kľúčový bezpečnostný prvok, ale má to svoj dôvod. Peňaženky Trezor a Ledger sú skutočne malé zariadenia. Môžete ich dokonca vložiť do kľúčenky a mať ju neustále pri sebe. Preto má zmysel, že sa od vás vyžaduje, aby ste fyzicky overili každú transakciu pomocou fyzického tlačidla na peňaženke.

KeepKey, na druhej strane, nie je zďaleka taký malý alebo prenosný. Peňaženka nebola navrhnutá na nosenie v kľúčenke. Pôsobí skôr ako bezpečný bankový trezor. Nemali by ste do nej ukladať malé množstvá kryptomien a brať ich so sebou ako tradičnú peňaženku. To je dôvod, prečo KeepKey neobsahuje funkciu U2F.

Upraviteľný firmvér a overenie firmvéru

KeepKey je jediná hardvérová peňaženka, ktorá pracuje na firmvéri typu open-source. To znamená, že s firmvérom môžete manipulovať a vykonávať úpravy podľa vlastného uváženia. Dôvodom je to, že to zaisťuje, že bude viac očí skúmať firmvér, a to pomôže pri vývoji robustnejšieho bezpečnostného systému..

Týmto sa však otvára aj možnosť, že dostanete peňaženku s upraveným firmvérom, upraveným špeciálne na ukradnutie napríklad súkromných kľúčov. Ak však zariadenie obsahuje vlastný firmvér, bude ho neustále upozorňovať na vlastný firmvér. V takom prípade by ste mali okamžite kontaktovať zákaznícku podporu..

Balenie odolné proti neoprávnenej manipulácii

Zariadenie je skonštruované tak, že ho nemožno znovu otvoriť a utesniť. Ak sa niekomu podarí fyzicky otvoriť zariadenie a dať ho späť k sebe, zreteľne si všimnete, že zariadenie bolo otvorené a opäť zlepené.

Ochrana osobných údajov

Jednou z hlavných charakteristík kryptomien je schopnosť vykonávať anonymné transakcie. Aj keď kryptomeny nie sú úplne anonymné, stále poskytujú veľkú mieru dôvernosti. Toto je jedna z hlavných funkcií, ktorá vyústila do adopcie kryptomien.

To je dôvod, prečo každý produkt alebo služba, ktoré pôsobia v kryptomere, musia dodržiavať najprísnejšie normy ochrany osobných údajov zákazníka. Spoločnosť preto nesleduje žiadne zo svojich zariadení. V skutočnosti ani nie sú schopní sledovať a zhromažďovať informácie o jeho zariadeniach a používateľoch.

Cross-platformová kompatibilita

Kompatibilita je dôležitým aspektom hardvérovej peňaženky. Hardvérová peňaženka, ktorú si vyberiete, by mala byť kompatibilná s operačnými systémami a softvérom, ktorý už používate. Dôležitejšie je, že by mala podporovať všetky kryptomeny, ktoré máte alebo ktoré chcete získať.

Poďme sa teda pozrieť na to, ako si KeepKey stojí z hľadiska kompatibility medzi platformami:

Mince podporované KeepKey

Do peňaženky KeepKey je možné uložiť nasledujúce kryptomeny.

 • checkBitcoin
 • checkBitcoin hotovosť
 • checkLitecoin
 • checkDash
 • checkEthereum
 • checkAragon
 • checkAugur
 • checkStorj
 • checkBasic Token pozornosti
 • checkCivic Districtox
 • checkFunFair
 • checkGolem
 • checkGnosis
 • checkOmiseGo
 • checkSALT
 • checkBancor
 • checkICONOMI
 • checkiExec
 • skontrolovať stav

Podporuje tiež všetky tokeny ERC-20. Kompletný zoznam mincí podporovaných KeepKey môžete navštívte oficiálny web KeepKey.

Operačné systémy

KeepKey bol navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale spolupracoval so všetkými tromi hlavnými operačnými systémami. Či už ste používateľom počítačov Mac, Linux alebo Windows, nemali by ste mať problémy so spustením zariadenia v preferovanom operačnom systéme..

Prehliadače

Pokiaľ ide o prehliadače, nebudete mať na výber. KeepKey bol primárne navrhnutý pre prácu s prehliadačom Chrome. Spoločnosť trvá na tom, aby používatelia KeepKey používali výlučne prehliadač Chrome. Okrem toho aplikácia Chrome funguje perfektne vo všetkých operačných systémoch.

Peňaženky tretích strán

KeepKey, žiaľ, z hľadiska podpory peňaženiek tretích strán vážne chýba. V čase písania tohto článku je KeepKey kompatibilný iba s peňaženkou Electrum, čo si vyžaduje trochu manipulácie so zariadením. Bude sa od vás napríklad vyžadovať stiahnutie a inštalácia najnovšieho klienta Pythonu.

Celý proces sa javí ako nadbytočný, ak vezmeme do úvahy, že väčšina ostatných hardvérových peňaženiek je ľahko kompatibilných s niekoľkými rôznymi peňaženkami tretích strán. Ak sa chcete dozvedieť, ako integrovať Electrum do vášho prístroja KeepKey, zvážte návštevu Podporný stôl KeepKey.

Obnova peňaženky tretej strany

V prípade nešťastnej udalosti, že sa ocitnete v núdzi získať späť svoju peňaženku, budete musieť vlastniť peňaženku KeepKey. Na rozdiel od Trezoru, ktorý nám umožňuje obnoviť našu peňaženku aj bez zariadenia Trezor, KeepKey takúto možnosť neponúka. Ak teda stratíte alebo rozbijete peňaženku, budete si musieť predtým, ako svoju predchádzajúcu peňaženku vymôžete, kúpiť ďalšiu peňaženku KeepKey..

Alternatívy KeepKey a porovnanie cien

Teraz sme si povedali, čo je KeepKey a čo presne ponúka, poďme ďalej k tomu, koľko to stojí. Je dôležité, aby sme sa spolu s KeepKey pozreli na alternatívy KeepKey. Ceny sú relatívne v tom zmysle, že náklady z hľadiska toho, čo dostávame, a toho, aké sú naše alternatívy v cenovom rozpätí a okolo neho.

Ďalej nájdete ceny rôznych hardvérových peňaženiek spolu s tým, kde si ich môžete kúpiť:

KeepKey 129 dolárov
Trezor Jeden 89 € Trezor Jeden
Trezor Model T 149 € Trezor Model T
Ledger Nano S 79 € Ledger Nano S

Ako môžete vidieť vyššie, KeepKey má pomerne skromné ​​ceny. Áno, môže to byť drahšie ako Trezor One a Ledger Nano S, ale nie sú jeho priamymi konkurentmi. Trezor Model T je priamou alternatívou k KeepKey.

Obe tieto zariadenia sú vybavené plnou dotykovou obrazovkou a obsahujú značný výpočtový výkon, čo z nich robí mini-počítače na špeciálne účely. KeepKey je stále podstatne lacnejší ako Trezor Model T. V skutočnosti je to oveľa bližšie k jednoduchšej peňaženke Trezor než k jej priamemu konkurentovi Trezor Model T.

Nemôžeme však ignorovať skutočnosť, že Trezor Model T ponúka oveľa viac funkcií, pokiaľ ide o kompatibilitu s kryptomenami, peňaženkami tretích strán, službami tretích strán atď. Ak chcete tieto dve peňaženky priamo porovnať, navrhujem vám prejsť kontrolu peňaženky Trezor.

Ako nastaviť novú peňaženku KeepKey

Hneď ako pripojíte zariadenie k počítaču, dostanete sa na ich „Začať”.

1) Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je stiahnuť si klientsku aplikáciu pomocou karty chrome extension.

Stiahnite si oficiálneho klienta KeepKey do prehliadača Chrome

2) Po nainštalovaní klienta peňaženky KeepKey budete pravdepodobne musieť aktualizovať firmvér svojej peňaženky.

3) Po aktualizácii firmvéru peňaženky vás zariadenie prevedie jednotlivými krokmi procesu inicializácie.

4) Najskôr budete musieť nastaviť nový PIN kód pomocou zakódovaného číselného vzoru na vašom prístroji.

Vyberte si svoj PIN kód

5) Po nastavení PIN kódu zariadenie vygeneruje zárodok obnovy. Toto je jediný prípad, kedy zariadenie zobrazí obnovovacie semeno. Nezabudnite to opatrne zaznamenať pomocou očkovacej karty dodanej so zariadením.

Trest obnovy KeepKey

6) Po zaznamenaní vety na zotavenie bude vaša peňaženka KeepKey pripravená prijať svoju prvú transakciu.

Preskúmanie a referencie

Ďalej nájdete najdôležitejšie pozitívne a kritické recenzie KeepKey na Amazone.

KeepKey Amazon Recenzie KeepKey Amazon Recenzie

Aj keď by ste si mali prečítať čo najviac posudkov a recenzií zákazníkov, stále som si myslel, že by som mal zahrnúť aspoň tie najlepšie pozitívne a kritické recenzie na Amazon.

Ako môžete vidieť z recenzií, pozitívny komentár hovorí o cene, používateľských skúsenostiach, dizajne a zostavení zariadenia. Kritická kontrola poukazuje na niektoré body, ktorým sme sa v článku venovali. Peňaženka napríklad nemá niektoré základné funkcie a krížovú kompatibilitu, ktoré by sa teraz mali riešiť.

Predtým, ako dostanete KeepKey, niekoľko dôležitých otázok

Otázka: Čo ak chcem namiesto klienta peňaženky KeepKey použiť aplikáciu peňaženky, ktorá sa mi páči?

Odpoveď: KeepKey je v súčasnosti bohužiaľ kompatibilný iba s peňaženkou Electrum. Ak je vašou preferovanou voľbou peňaženka Electrum, máte šťastie. V opačnom prípade si budete musieť zvyknúť na nového klienta peňaženky.

Otázka: Aká dôležitá je schopnosť obnovenia peňaženky na klientovi peňaženky tretej strany?

Odpoveď: Úprimne povedané, na tom nezáleží veľmi v tom zmysle, že vaše kryptomeny budú v bezpečí. Po emocionálnej stránke však chápem potrebu okamžite obnoviť peňaženku. Predstavte si, že sedíte a čakáte na doručenie svojej novej peňaženky, aby ste mohli svoju peňaženku obnoviť v novom zariadení.

Otázka: Aká dôležitá môže byť integrácia funkcií natívnej výmeny dát do hardvérovej peňaženky?

Odpoveď: Závisí to od rozsahu vášho použitia. Ak ste investor alebo obchodník, ktorý neustále hľadá lepšie výnosy prepínaním medzi rôznymi altcoinmi, potom na tom určite záleží. V skutočnosti by to pre vás mohlo byť dokonca rozhodujúce. Ak sa však držíte svojich kryptomien kvôli dlhodobým ziskom, nemalo by to na ničom vadiť.

Moje záverečné myšlienky

Ak si prečítate moju recenziu na Trezor, mali by ste vedieť, že som výrazne zaujatý smerom k peňaženke Trezor. Ale tiež by som rád spomenul, že sa kvôli týmto recenziám snažím byť objektívny, aby som bol objektívny, a robím všetko pre to, aby som jasne uviedol, kde moje zaujatosti ovplyvňujú môj názor.

S ohľadom na to môžem s istotou povedať aj napriek niektorým nedostatkom KeepKey stále ponúka veľa vecí, ktoré iné peňaženky nemajú. Napríklad, ak radi obchodujete medzi rôznymi kryptomenami, KeepKey je pre vás ideálnou voľbou. Umožňuje vám vyhnúť sa riziku, že svoje prostriedky ponecháte na burze, a pritom budete mať naďalej prístup na trhy priamo z bezpečia svojej hardvérovej peňaženky..

Nemôžeme však ignorovať ani nedostatky KeepKey. Myslím si, že je úplne smiešne, že KeepKey stále nie je kompatibilný s peňaženkami a službami tretích strán. Ako pri všetkých možnostiach, aj tu sú náklady na príležitosť. Dúfajme, že vás táto recenzia bude dostatočne informovať, aby ste sa mohli dôsledne rozhodnúť na základe vašej osobnej situácie a potrieb.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map