Recenzia Ledger Nano S – bezpečná hardvérová peňaženka

Ak to myslíte s investovaním do triedy aktív kryptomeny čo i len vzdialene, musíte k bezpečnosti pristupovať z nekonvenčného hľadiska. Kybernetickej bezpečnosti, pokiaľ ide o tradičné formy finančných služieb, nemusíme venovať veľkú pozornosť.

Kryptomeny sú všetko, len nie tradičné alebo konvenčné. Vyžaduje si to od nás trochu viac pozornosti, ale potenciálne odmeny úplne oprávňujú ďalšie úsilie. Našťastie pre nás, priestor kryptomeny dosť dozrel. Už sa nemusíte zahlcovať technickými informáciami. Zariadenia na chladenie dát už nemusíte manuálne nastavovať. V tomto článku budem hovoriť o jednej z najlepších peňaženiek v kryptomene – Ledger Nano S, hardvérová peňaženka v kryptomene, ktorá navždy zjednodušila bezpečnostný aspekt investovania do kryptomeny.

Čo sa mi na knihe Ledger Nano S páči a nepáči

Čo mám rád

 • Najatraktívnejším aspektom Nano S je jeho veľkosť. Má veľkú veľkosť ako USB. Je to ekvivalent tradičnej peňaženky. Môžete ho vložiť do kľúčenky a nosiť so sebou, ak chcete mať nejaké kryptomeny poruke.
 • Schopnosť inštalovať rôzne aplikácie tretích strán, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre peňaženku Ledger, je ďalším aspektom, ktorý sa mi na Nano S. páči. Napríklad aplikácia FIDO U2F je aplikácia tretej strany, ktorá nám umožňuje ešte viac zvýšiť bezpečnosť našej peňaženky..
 • Nemôžete nenávidieť skutočnosť, že je kompatibilný s mnohými rôznymi klientmi peňaženiek tretích strán. Okrem toho môžete svoje súkromné ​​kľúče obnoviť aj v inej peňaženke, čo je obzvlášť dôležitá funkcia.

Čo sa mi nepáči

 • Na Nano S sa mi obzvlášť nepáči, že dokáže pracovať iba s piatimi rôznymi aplikáciami súčasne. Ak používate rôzne peňaženky a služby tretích strán, je pravdepodobné, že budete nútení odstrániť a preinštalovať rôzne aplikácie, čo je zbytočne ťažkopádne..
 • Peňaženka stále neponúka kompatibilitu s mobilnými operačnými systémami. Spoločnosť ohlásila budúcu podporu pre OS Android, stále je však vo vývoji.

Ak ste v hardvérových peňaženkách vo všeobecnosti nováčikom, odporúčam vám, aby ste si vyskúšali toto fantastické recenzia hardvérových peňaženiek.

Zhrnutie funkcií

cena

Kniha Nano S je zďaleka najlacnejšou možnosťou, ktorá je v súčasnosti na trhu k dispozícii. V súčasnej dobe k dispozícii za 79 € sa nijaká iná nano alternatíva účtovnej knihy ani zďaleka nepribližuje z hľadiska cien a cenovej dostupnosti.

Jednoduchosť použitia

Spomedzi všetkých hardvérových peňaženiek v kryptomene vyniká Ledger Nano S z hľadiska ponúk jednoduchosti, čo z neho robí jednoznačne najprívetivejšie zariadenie na trhu..

Funkcie zabezpečenia

Pôsobivá cena a jednoduché použitie sú spojené s určitou cenou a tieto náklady sa prejavujú počtom bezpečnostných prvkov, ktoré ponúka, v porovnaní s funkciami, ktoré ponúkajú iné hardvérové ​​peňaženky..

Podpora altcoinov

Aj keď Ledger Nano S podporuje širokú škálu altcoinov, počet podporovaných mincí zaostáva za jeho dvoma ďalšími konkurentmi.

Spoločnosť Behind Ledger Nano S

Ledger nano S je navrhnutý a vyrobený spoločnosťou Ledger, francúzskou spoločnosťou založenou na kryptomenách, ktorá sa podieľa na vývoji bezpečnostných a infraštruktúrnych systémov v kryptomene a blockchain aréne..

Spoločnosť vznikla v roku 2014, keď sa zišlo osem odborníkov na bezpečnosť a kryptomenu, aby zrealizovali svoje podnikateľské zanietenie. V priebehu rokov sa spoločnosť rozrástla na viac ako 80 zamestnancov a má fyzické zastúpenie v Paríži, San Franciscu a Vierzone.

Prvý pohľad: Recenzia Ledger Nano S.

Ledger Nano S je hardvérová peňaženka kryptomeny, ktorú je možné pripojiť k ľubovoľnému počítaču pomocou USB portu. Peňaženka má veľkosť USB zariadenia. Má zabudovanú OLED obrazovku, ktorá slúži na dvojitú kontrolu každej transakcie a fyzické potvrdenie transakcie pomocou bočných tlačidiel..

Napriek svojej veľkosti ponúka takmer všetky bezpečnostné prvky, aké od hardvérových peňaženiek očakávame. Ponúka autentifikáciu U2F každej jednotlivej transakcie pomocou bočných tlačidiel. Okrem toho má zabudovaný bezpečnostný zámok PIN. Plus podporuje funkciu BIP39 seed pre zjednodušené zálohovanie a ľahké zotavenie.

Zariadenie pracuje na proprietárnom operačnom systéme s názvom BOLOS platforma, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre hardvérové ​​peňaženky hlavnej knihy. OS umožňuje komunite vyvíjať pre peňaženku open source aplikácie bez toho, aby ste sa pohrávali s firmvérom zariadenia.

Recenzia Ledger Nano: Unboxing

Ledger Nano S sa dodáva v škatuli, ktorá je utesnená páskou evidentnou proti neoprávnenej manipulácii. To zaisťuje, že s vašou hardvérovou peňaženkou nebolo manipulované počas prepravy z Francúzska. Po otvorení krabice si všimnete, že spoločnosť vymodelovala svoj štýl balenia po produktoch Apple.

Môžete si pozrieť video na YouTube, aby ste získali lepšiu predstavu o tom, čo sa snažím povedať o obale. Zariadenie je obalené v hliníkovom puzdre odolnom proti tlaku, vďaka čomu je zariadenie celkom odolné.

Vo vnútri krabice nájdete:

 • Ledger Nano S
 • USB kábel
 • Návod na použitie
 • Kľúčenka
 • Šnúrka na krk
 • Obnovovacia karta
 • Zloženie: 100% bavlna.

Všeobecné vlastnosti a špecifikácie

Ledger Nano S bol navrhnutý tak, aby poskytoval ďalšiu vrstvu zabezpečenia pri interakcii s rôznymi kryptomenami. Izoluje naše súkromné ​​kľúče od počítača, ku ktorému je pripojený, pomocou virtuálnej formy vákua. To znamená, že môžeme zariadenie používať v počítači infikovanom malvérom a nevystavovať naše súkromné ​​kľúče akejkoľvek forme rizika.

Ako to funguje?

Ledger Nano S je špeciálna čipová sada, ktorá pracuje na proprietárnom operačnom systéme vyvinutom spoločnosťou Ledger špeciálne pre ich hardvérové ​​peňaženky. Hlavným princípom fungovania peňaženky je to úplne izoluje súkromné ​​kľúče uložené v zariadení, aj keď je zariadenie pripojené k počítaču, ktorý je online.

To v podstate znamená, že či už je váš počítač napadnutý určitou formou škodlivého softvéru, alebo aj keď má k vášmu počítaču prístup hacker, vaše súkromné ​​kľúče budú bezpečne uložené za bránou firewall, ktorú je prakticky nemožné prelomiť..

Hlavná kniha Nano S nám umožňuje bezpečne ukladať naše kryptomeny a byť stále ľahko prístupná, pohodlná a dostupná na cestách.

Funkcie zabezpečenia a ochrana osobných údajov

Pozrime sa na všetky bezpečnostné funkcie, ktoré Ledger Nano S ponúka.

Súkromné ​​kľúče

Súkromné ​​kľúče sú v podstate to, čo určuje vlastníctvo všetkých kryptomien. Ako investori do kryptomeny sa chceme ubezpečiť, že si udržujeme úplnú kontrolu nad našimi súkromnými kľúčmi.

Ledger Nano S je v podstate bezpečný mechanizmus ukladania súkromných kľúčov. To znamená, ako používateľ Ledger Nano S budete mať úplnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi a nikto iný vrátane spoločnosti nebude mať prístup k vašim súkromným kľúčom.

Autentifikátor FIDO U2F

Nano S beží a certifikovaná aplikácia autentifikátora U2F ktorý umožňuje jeho používateľom používať ho ako druhý bezpečnostný faktor pri rôznych kompatibilných službách. Tento systém dvojfaktorovej autentifikácie nám umožňuje vyhnúť sa používaniu konvenčných mechanizmov 2FA, ako sú SMS alebo OTP kódy, ako sú Authy a Google Authenticator. Preto sa vytvára oveľa bezpečnejšia a praktickejšia forma mechanizmu 2FA.

BIP39 zálohovanie a obnova semenného kódu

Hárok s frázou obnovenia peňaženky Ledger Nano S.

Nano S podporuje BIP39 Seed kód, ktorý nám umožňuje vygenerovať seed kód, ktorý sa používa na vytvorenie zálohy zariadenia. Ak zariadenie niekedy stratíte, môžete jednoducho obnoviť peňaženku do inej hardvérovej peňaženky hlavnej knihy. Budete musieť zadať 24-slovnú frázu na obnovenie seedu a vaša peňaženka bude úplne obnovená na novom zariadení.

PIN kód

Keď na začiatku nastavujete svoje nové zariadenie Nano S, bude od vás vyžadovať vytvorenie PIN kódu. Tento PIN kód slúži ako prvá obranná línia, pretože by zabránil cudzincom v jednoduchom prístupe k vašej peňaženke.

Okrem toho nemôžete jednoducho uhádnuť ani PIN kód. Po troch nesprávnych odhadoch sa zariadenie automaticky resetuje a zaistí, aby sa vaše digitálne aktíva nedostali do nesprávnych rúk len preto, že hardvérová peňaženka sa nejakým spôsobom ocitla v nesprávnych rukách.

Podpora prístupovej frázy

Peňaženka Nano S spočiatku neponúkala prístupovú frázu. Avšak, funkcia prístupovej frázy bola pridaná po aktualizácii firmvéru 1.2. Podpora prístupovej frázy nám umožňuje pridať do našich digitálnych aktív ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Okrem zadania počiatočného kódu obnovy bude teda zariadenie vyžadovať aj vlastnú prístupovú frázu, ktorú by si mal tvorca peňaženky zapamätať. Preto v nepravdepodobnom scenári, že niekto získa prístup k vašej 24-slovnej fráze obnovy, vaše kryptomeny zostanú v bezpečí a vo vašom vlastníctve..

Tesnenie proti nedovolenej manipulácii

Tesnenie proti nedovolenej manipulácii na zapečatenej značke Ledger Nano S.Tesnenie proti nedovolenej manipulácii na zapečatenej Ledger Nano S..

Ako som už spomínal, spoločnosť Ledger dodáva svoje výrobky vrátane Nano S s ochrannou páskou okolo obalu. To zaisťuje, že s vaším hardvérovým peňaženkovým zariadením nebolo nijako manipulované. V prípade, že spozorujete známky manipulácie s páskou, mali by ste sa obrátiť na spoločnosť Ledger a zaobstarať si náhradnú peňaženku.

Ochrana osobných údajov a zabezpečený prvok

Ledger Nano S je navrhnutý na dvojčipovej architektúre s úrovňou bezpečnostnej certifikácie CC EAL5+. Firmvér zariadenia je zaručený prostredníctvom kryptografického osvedčenia, čo zaisťuje absolútnu integritu hardvéru aj softvéru peňaženky.

Oba tieto faktory spolupracujú na vytvorení niečoho, čo sa nazýva bezpečný prvok, ktorý nemôže spätne zmeniť ani spoločnosť. Vaše súkromné ​​kľúče budú preto zamenené od spoločnosti Ledger aj od ďalších aktérov tretích strán. To zaisťuje, že každá peňaženka zostane decentralizovaná a budete pôsobiť ako vlastná banka.

Cross-platformová kompatibilita

Teraz, keď rozumieme všetkým bezpečnostným funkciám, ktoré Nano S ponúka, a úrovni zabezpečenia, ktorú môžeme očakávať, sa pozrime na jeho kompatibilitu medzi rôznymi platformami a službami..

Operačné systémy

Ledger Nano S je kompatibilný so všetkými tromi hlavnými počítačovými operačnými systémami. Samotná peňaženka nemá v skutočnosti nič spoločné s operačným systémom. Namiesto toho si musíte nainštalovať klientsku aplikáciu peňaženky pomocou prehliadača Chrome..

Prehliadače

Na správu zariadenia je potrebné nainštalovať jeho klientsku aplikáciu známu ako Ledger Manager. Klienta si môžete stiahnuť do svojho počítača alebo môžete použiť jeho aplikáciu na rozšírenie prehliadača Chrome. To znamená, že Chrome bude primárnym prehliadačom pre všetky vaše použitia súvisiace s knihou Ledger.

Mince podporované Ledger Nano

Ledger Nano S podporuje nasledujúce kryptomeny:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Bitcoinové zlato
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Bitcoinová hotovosť
 • Dogecoin
 • Zcash
 • Vlnenie
 • Stratis
 • Pomlčka

Môžeš navštívte webovú stránku peňaženky pre kompletný zoznam mincí podporovaných Ledger Nano a ich príslušných kompatibilných peňaženiek.

Peňaženky tretích strán

Ledger Nano S má svojich vlastných klientov peňaženky s kryptomenami. Podporuje však aj množstvo ďalších klientov peňaženky tretích strán. S Ledger Nano S sú kompatibilné nasledujúce peňaženkové služby:

 • CoPay
 • Electrum
 • GreenBits
 • Mycélium
 • BitGo
 • MyEtherWallet

Dôležitá poznámka však je, že Ledger Nano S dokáže pracovať iba s piatimi rôznymi aplikáciami súčasne, čo znamená, do svojej hlavnej knihy môžete nainštalovať iba päť rôznych aplikácií alebo peňaženiek. To neznamená, že vymazaním peňaženky prídete o svoje kryptomeny. Iba by ste neboli schopní stiahnuť sa z kryptomien alebo s nimi komunikovať, kým znovu nenainštalujete príslušného klienta peňaženky.

Služby tretích strán

Vzhľadom na otvorený charakter klienta peňaženky, Ledger Manager, nám umožňuje prístup k množstvu rôznych služieb tretích strán. Môžete si napríklad zvoliť inštaláciu rôznych aplikácií, ktoré ešte zvýšia zabezpečenie vašej peňaženky.

Aplikácia SSH / PGP Agent je jedným príkladom aplikácie, ktorú si môžete nainštalovať pre väčšie šifrovanie, alebo autentifikačný systém Dido U2F pre vylepšený autentifikačný mechanizmus.

Obnova peňaženky tretej strany

Pretože Nano S podporuje BIP39 pre generovanie semien, môžete na obnovu svojej peňaženky použiť akúkoľvek inú peňaženku alebo hardvérovú peňaženku, ktorá podporuje BIP39.. Mali by ste sa však uistiť, že druhá peňaženka tiež využíva BIP44 na generovanie účtu a adries, kompatibilita závisí od základných systémov a nie od zariadenia.

Porovnanie cien a alternatívy Ledger Nano

Ako som už spomínal, cenovo je Ledger Nano S bezkonkurenčný. Ak je pri vašom rozhodovaní hlavná úvaha o celkových nákladoch, určite sa vám bude páčiť primerane nízka cena Nano S. Na nasledujúcej ilustrácii budete porovnávať rôzne cenové rozpätia, z ktorých si môžete vybrať, keď hľadáte hardvérovú peňaženku..

Ledger Nano S

79

Ledger Nano S

Ledger Blue

229 €

Ledger Blue

Trezor Jeden

89 €

Trezor Jeden

Trezor Model T

149 €

Trezor Model T

KeepKey

129 dolárov

KeepKey

Ako vidíte, Trezor One je priamym konkurentom Nano S a obe tieto zariadenia majú podobnú cenu. Skutočnosť však nemôžeme ignorovať je naozaj ťažké poraziť Nano S, pokiaľ ide o cenu. Ak chcete lepšie porozumieť rozdielom v cenách, pokiaľ ide o funkcie, ktoré tieto zariadenia ponúkajú, môžete tiež skontrolovať recenzia Trezor One.

Na druhej strane spektra máme hardvérové ​​peňaženky, ktoré sa prikláňajú skôr k smartfónom a tabletom s ich plnofarebnými dotykovými obrazovkami a výkonnými operačnými systémami. Tieto zariadenia stoja podstatne viac a sú vhodnejšie na skladovanie, ako na prenášanie, ako napríklad Nano S alebo Trezor One..

Veľmi by som vám odporučil, aby ste si pozreli môj recenzia KeepKey. Pomôže vám pochopiť, prečo tieto ďalšie zariadenia stoja dvakrát toľko.

Sprievodca rýchlym nastavením a inicializáciou

Ako som už spomenul, pomocou prehliadača Chrome si budete musieť stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Ledger Manager. Potom sa celý proces inicializácie uskutoční na hardvéri. Prejdime si celý proces krok za krokom.

1) Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať si aplikáciu Ledger Manager pomocou prehliadača Chrome.

2) Po nainštalovaní aplikácie Ledger Manager pripojte peňaženku k počítaču pomocou kábla USB dodaného s peňaženkou.

3) Po prvom zapnutí zariadenia sa zobrazí výzva na konfiguráciu kódu PIN vašej peňaženky. V opačnom prípade si nezabudnite zapamätať PIN kód, nebudete môcť zariadenie používať.

4) Po nakonfigurovaní kódu PIN vás zariadenie požiada, aby ste vytvorili nové osivo alebo obnovili existujúce osivo. Keď vygenerujete nové osivo, nezabudnite si ho zapísať na kartu na obnovenie osiva dodanú s peňaženkou. Potom vás zariadenie požiada o potvrdenie štyroch z 24 slov na obnovenie.

5) Potom sa zobrazí správa „Vaše zariadenie je teraz pripravené“

6) Nakoniec budete musieť nainštalovať konkrétne aplikácie na interakciu so zariadením a rôznymi kryptomenami, ktoré chcete do zariadenia uložiť. Napríklad si budete musieť nainštalovať inú aplikáciu pre Bitcoin, Dash, Ethereum atď.

Môj klient peňaženky LedgerMôj klient peňaženky Ledger

Po dokončení piateho kroku by malo byť vaše zariadenie pripravené. Môžete pokračovať a vygenerovať adresu a poslať kryptomenu do svojej novej Ledger Nano S..

Recenzie a referencie

Poďme si v skratke prečítať niektoré recenzie a posudky nájdené na Amazone.

Recenzia zákazníka na produkt Ledger Nano S Ďalšia recenzia zákazníkov na Ledger Nano S

Jedna vec, ktorá pre mňa zvlášť vynikla, keď som prechádzal recenziami na Amazone, bola tá väčšina zlých recenzií sa týkala predajcov tretích strán, a nie peňaženky. Väčšina z týchto zlých recenzií hovorila o manipulácii s obalom, odstránení plomby odolnej proti neoprávnenej manipulácii a podobne.

Okrem toho mali ďalšie recenzie, ktoré nedosiahli perfektné hodnotenie, podobnú sťažnosť, akú som si všimol vyššie v článku. Skutočnosť, že peňaženka má výrazne obmedzenú kapacitu pre počet súčasne nainštalovaných aplikácií, skutočne ovplyvňuje jej používateľskú skúsenosť.

Je to kritika, na ktorú som upozornil už skôr v recenzii, je to rovnaká kritika, ktorú nájdete skoro všade. Okrem toho, väčšina používateľov sa zdala spokojná s peňaženkou, najmä s jej bezpečnostnými prvkami.

Zloženie: 100% bavlna.

Niekoľko dôležitých otázok predtým, ako dostanete Nano S.

Otázka: Ak chcem investovať do veľkého množstva kryptomien, bola by Nano S dobrou voľbou aj napriek obmedzenému počtu aplikácií peňaženky, ktoré dokáže nainštalovať.

Odpoveď: Toto je jedna z hlavných nevýhod peňaženky. Nebráni vám to však v schopnosti ukladať viac ako 5 altcoinov súčasne. Znamená to iba, že budete musieť neustále odstraňovať a inštalovať rôzne aplikácie peňaženky, aby ste mohli interagovať so všetkými altcoinmi v peňaženke..

Otázka: Malo by zmysel získať Nano S, keď Ledger len nedávno začal ponúkať novší model, Ledger Blue?

Odpoveď: Aj keď je pravda, že Ledger Blue je jednou z najvyspelejších hardvérových peňaženiek, rád by som vám pripomenul, že Ledger Blue sa nachádza v inej cenovej kategórii a súťaží s KeepKey a Model T. Nano S, ktoré sú najobľúbenejšou hardvérovou peňaženkou. , prinajmenšom z hľadiska celkových údajov o predaji môžeme očakávať neustálu podporu Ledger pre peňaženku.

Pozrite si túto recenziu videa

Moje záverečné myšlienky

Produkt Ledger Nano S sa predal viac ako miliónkrát, takže je možné zabezpečiť, že ide o jeho úspešný produkt. V prípade produktu, ktorý ponúka finančné zabezpečenie ako primárny účel, nie je veľa priestoru pre chyby.

Ako najlacnejšia možnosť na trhu si myslím, že nemôžete požadovať viac. Skutočne robí to, na čo je určené. Vaše digitálne aktíva budú v bezpečí. Ak však hľadáte najlepšiu používateľskú skúsenosť, potom Nano S pravdepodobne nie je pre vás. Netvrdí, že ponúka najlepšiu možnú užívateľskú skúsenosť, ani netvrdí, že je najmodernejšou technológiou.

Jeho použitie je však mimoriadne jednoduché. Ak hľadáte svoju prvú hardvérovú peňaženku iba na zoznámenie sa s technológiou, Nano S je presne to, čo hľadáte. Ak chcete, aby bola sekundárna hardvérová peňaženka neustále po ruke, Nano S je peňaženka, ktorú hľadáte. Ledger Nano S je podľa mňa celkom elegantný v jednoduchosti, ktorú ponúka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map