Ako krátiť bitcoiny (BTC) – ľahko sledovateľný sprievodca

Naučiť sa, ako krátiť bitcoiny (BTC), je základnou zručnosťou, ktorú si musíte osvojiť, ak sa chcete stať profesionálnym kryptoobchodníkom. Shorting je predovšetkým pokročilá investičná stratégia, ktorá so sebou prináša vysoké riziko. Ak však ovládate danú zručnosť, získate schopnosť získavať obrovské výnosy v časoch poklesu trhovej hodnoty.

Čo je krátky predaj?

Predaj nakrátko je investičná metóda, ktorá vám umožní profitovať z poklesu ceny konkrétneho aktíva. Keď investor špekuluje o poklese obchodovateľného aktíva, ako sú bitcoiny, akcie alebo iné ceny cenných papierov, môže pomocou krátkych nohavíc získať zisky. V prípade scenára krátkeho predaja stavíte proti cene daného aktíva.

Prečo by ste chceli skrátiť bitcoin?

Zatiaľ čo z dlhodobého hľadiska je ľahké vidieť, že bitcoin naďalej vidí zhodnocovanie cien, existuje nekonečné množstvo dôvodov, prečo túto kryptomenu skratovať. Trh je nestály a skôr ako nechať svoje podiely sedieť v čase poklesu trhovej hodnoty, môžete svoje podiely zaistiť pomocou šortiek.

Bitcoinový ročný cenový cyklus

Bitcoinový ročný cenový cyklus

Ako funguje skrat bitcoinov

Aby sme porozumeli skratu, pozrime sa najskôr na priemysel, ktorý vytvoril túto metódu, na akcie. Na trhoch s akciami je predaj nakrátko obľúbenou investičnou stratégiou. Na splnenie krátkeho limitu si investor požičia určité množstvo akcií, o ktorých si myslí, že znížia ich hodnotu. Hneď ako investor dostane tieto akcie, predá ich za aktuálnu trhovú hodnotu. Akonáhle cena majetku klesne, investor môže potom akcie kúpiť späť a vrátiť ich veriteľovi.

Bitcoinové kraťasy

Aj keď je aktíva iná, skratovanie bitcoinu funguje takmer rovnakým spôsobom. Kryptoobchodník si požičia bitcoiny pred predpokladaným poklesom trhu. Hneď ako investor dostane svoje bitcoiny, aktíva sa predajú. Po tom, čo hodnota bitcoinu dosiahne svoj pokles, investor odkúpi bitcoin za pôvodné predajné fondy.

Pretože cena bitcoinu je lacnejšia, ako keď ste si ho požičali, môžete splácať svoju pôžičku a ponechať si tak rozdiel v splácaní a celkových obchodných akciách. Tu je konkrétny príklad skratu v akcii.

Príklad skratu

Jeremy si požičiava 5 bitcoinov za 12 000 dolárov za kus. Okamžite predá tieto mince za 60 000,00 dolárov. Prejde pár dní. Tretí deň sa Jeremyho tušenie ukázalo ako správne. Cena bitcoinu urobila zásadnú korekciu na 10 000,00 dolárov.


Jeremy potom odkúpi bitcoiny sumou 60 000 dolárov, ktorú držal od počiatočného predaja svojich podielov. Keďže cena bitcoinu klesla za 2 000 dolárov za kus, dostáva Jeremy za svoj nákup šesť bitcoinov. Potom vráti päť bitcoinov veriteľovi. Posledným bitcoinom je jeho zisk.

Jeremy môže tento bitcoin predať a ponechať si 10 000 dolárov, alebo môže svoje zárobky použiť na ďalšie investície. Keby neskrátil trh, ukázal by iba straty vo svojom portfóliu. Aj keby svoje aktíva vymenil za stabilné mince, zmenil by sa iba rozdiel v cene z pôvodných cenných papierov a pokles hodnoty. Namiesto toho pomocou tejto pokrokovej obchodnej metódy 5-násobne zvýšil svoju NI.

Ako skratovať bitcoin?

Krátenie bitcoinu je dnes jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Prvým krokom je nájsť spoľahlivú platformu, ktorá umožňuje obchodovanie s využitím pákového efektu. Tieto platformy sa špecializujú na vysoko rizikové krátenie investičných pôžičiek.

Dôležité je, že budete musieť vrátiť každú pôžičku, ktorú si vezmete, plus poplatky. Ak si požičiate desať bitcoinov, budete musieť tieto mince mať späť, keď je čas na splatenie pôžičky. Aby sa zabezpečilo, že splníte svoj prísľub, tieto platformy vyžadujú, aby používatelia zložili zálohu alebo maržu.

Vaše požiadavky na maržu fungujú ako forma kolaterálu alebo zabezpečenia. Tieto zadržiavajú vašu pozíciu späť s cieľom zabezpečiť splatenie akcií k dohodnutému budúcemu dátumu. Ak sa vaša krátka situácia začne zhoršovať, váš poskytovateľ pôžičky môže a s najväčšou pravdepodobnosťou zavolá vašu rezervu. Väčšina platforiem vám na to musí poskytnúť iba rýchle upozornenie. Z týchto dôvodov je nevyhnutné prečítať si všetky jemné podrobnosti vašej krátkej dohody o bitcoinoch.

Spôsoby krátenia bitcoinu

V súčasnosti existuje veľa spôsobov, ako skratovať bitcoiny. Každá z týchto techník poskytuje svoje vlastné výhody a nevýhody. Pred rozhodnutím o tom, ktorá stratégia najlepšie vyhovuje vašim potrebám, musíte zvážiť celú situáciu.

Krátky predaj – rozdielová zmluva (CFD)

Jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako skrátiť bitcoin, je použitie CFD. CFD umožňujú krátiť bitcoiny bez priameho nákupu akýchkoľvek coinov. Namiesto toho podpíšete CFD a zaviažete sa, že iba zaplatíte rozdiel medzi cenou aktíva v čase pôžičky a zmluvnou sadzbou. CFD sú populárne, pretože sú pohodlnejšie a nákladovo efektívnejšie, pretože nie je potrebné uskutočňovať ďalšie nákupy.

Ako skrátiť CFD

eToro je poprednou burzou pre služby obchodovania s CFD na kryptomenu. Na začiatok si budete musieť vytvoriť účet. Tento proces je našťastie jednoduchý. Predtým, ako budete môcť platformu používať, musíte predovšetkým overiť svoju totožnosť a účet prostredníctvom e-mailu.

Po dokončení nastavenia je skrat jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je otvoriť obchod na nástroji BTC / USD. Ďalej musíte z možností zvoliť možnosť „Predať“. Dostanete sa na obrazovku, ktorá vám umožní nastaviť všetky podrobnosti vášho CFD. Už to nebude jednoduchšie. Najlepšie zo všetkého je, že eToro má pokročilé rozhranie, v ktorom je ľahká navigácia. Tu môžete byť informovaní o všetkých vývojových trendoch na trhu.

Pozor: Pamätajte, že všetko obchodovanie zahŕňa riziko. 67% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty peňazí. Tento obsah slúži iba na vzdelávacie účely a nejde o investičné poradenstvo.

Výmenný skrat

Na trhu je dnes veľa búrz, ktoré ponúkajú skratovacie služby. Väčšina z týchto platforiem vám umožňuje využiť stratégiu skratu. Pákový skrat je akt, ktorý si pred predajom vypožičia z burzy viac bitcoinu, ako držíte.

Výpis ceny bitcoinu

Výpis ceny bitcoinu

Pákové obchodovanie je jednou z najrizikovejších stratégií na trhu. Chce to pevné pochopenie trhových podmienok a vašich investícií. Aby ste boli úspešní s touto stratégiou, navyše potrebujete bezchybné načasovanie. Ak sa na burze budete cítiť, akoby sa vaše investície zhoršovali, uzavrú váš obchod skôr, ponechajú si maržu a prinútia vás splatiť pôžičku..

Pochopenie, kedy na skratku

Existujú určité obdobia, keď je skratovanie bitcoinu komplikovanejšie ako iné. Napríklad skratovanie bitcoinu proti dlhodobým trendom môže byť mierne povedané zložité. Bitcoin má spôsob, ako pomaly rastie hodnota. Naopak, toto digitálne aktívum môže za pár minút zhodiť tisíce dolárov v trhovej hodnote. Tieto scenáre dávajú do perspektívy, prečo môže byť pre nových investorov ťažké úspešne dokončiť skrat.

Pochopenie mentality trhu

Je tiež dôležité vziať do úvahy mentalitu ostatných obchodníkov na trhu. Ak máte bitcoin nakrátko a zrazu cena začne rýchlo stúpať, budete sa musieť ponáhľať, aby ste odkúpili svoje aktíva. Bohužiaľ, každý ďalší investor, ktorý prijal rovnaké rozhodnutie, sa bude usilovať splniť rovnakú úlohu.

Táto náhla snaha o odkúpenie bitcoinu prudko zvyšuje trhovú hodnotu. Keď sa tento scenár odohrá, je to známe ako krátke stlačenie. Krátke stlačenie zvyšuje vaše straty na tejto pozícii. Aby ste sa vyhli tomuto scenáru, musíte byť pri svojich trhových hodnoteniach ostražití.

Minulé výpredaje bitcoinu 

Bitcoinový trh má deväť rokov obchodovania s údajmi, aby ich mohol teraz zálohovať. Letmý pohľad na minulosť bitcoinu a môžete ľahko vidieť scenáre, ktoré iniciovali veľké výpredaje. Čím viac budete týmto scenárom rozumieť, tým ľahšie bude identifikovať ďalší významný výpredaj na trhu. Tu sú niektoré z hlavných dôvodov, prečo sa ceny bitcoinov v minulosti koktali.

Výpis bitcoinovej veľryby - ako skratkovať bitcoin (BTC)

Výpis bitcoinovej veľryby – ako skratkovať bitcoin (BTC)

Regulačné obavy

Keďže je kryptotrh stále v počiatočných fázach, okolo tohto odvetvia stále vládne veľká regulačná neistota. V prípade, že je to významná krajina zákazy alebo uzákoní nejaký anti-bitcoinový postoj, trh sa podľa toho upraví.

Hlavné hackerské burzy – krátke bitcoiny

História ukazuje, že veľké výmenné hacky môžu nakopnúť ceny bitcoinu za pár minút. Jeden slávny príklad tohto scenára sa odohral počas hackovania Mt. Gox. V tom čase, Mt. Gox bola najväčšou bitcoinovou burzou na svete. Jeho hacking spôsobil, že ceny bitcoinov sa celé mesiace špirálovali nadol.

Hard Forks

Tvrdé vidlice sa vyskytujú, keď sa komunita za kryptoprojektom rozdelí pri určitej aktualizácii. Niektorí ťažiari tvrdo vidia, že odmietajú prejsť na nový protokol. Tak vzniknú dva samostatné blockchainy od okamihu, keď sa vidlica pohne dopredu. Tvrdé vidlice následne vytvárajú rozpor v komunite podporujúcej mince.

Ceny bitcoinov zaznamenali pokles, keď sa komunita rozdelila podľa veľkostí transakčných blokov. Tento riadok nakoniec viedol k vytvoreniu Bitcoinová hotovosť. Dnes majú obe mince na trhu silné postavenie.

Oneskorené aktualizácie

Existuje ďalší scenár súvisiaci s aktualizáciou, ktorý môže znížiť cenu digitálneho majetku. Keď sa pri dôležitých aktualizáciách vyskytnú značné oneskorenia, môže to spôsobiť stratu dôvery investorov. Táto strata viery sa prejavuje v negatívnych cenových pohyboch.

Bitcoin zaznamenal niekoľko významných cenových nevýhod, keď vývojári odložili aktualizáciu SegWit. SegWit znížila veľkosť transakcií v snahe bojovať proti preťaženiu trhu na blockchaine bitcoinu. V tom čase bolo preťaženie siete neúnosné. V dôsledku toho sa každé oneskorenie stretlo s negatívnym pohybom cien.

Vývojári ukončujúci projekt

Ďalším významným vývojom, ktorý môže poškodiť cenu mince, je odchod kľúčového člena z platformy. Vývojári blockchainu sú veľmi žiadaní. Špičkoví programátori sú rešpektovaní v celom priemysle. Keď človek opustí projekt, môže to pre mincu symbolizovať začiatok konca. Môže to tiež predstavovať posun v primárnej funkcii mince smerom dopredu. Či tak alebo onak, investori neradi vidia týchto ľudí odchádzať.

Budúce rizikové scenáre

Môžu sa vyskytnúť aj budúce scenáre, ktoré by negatívne ovplyvnili cenu bitcoinu. Napríklad, ak dôjde k porušeniu kryptografického hashovacieho algoritmu bitcoinu, minca sa stane nezabezpečenou a jej trhová hodnota klesne. Rovnakým spôsobom by veľké vykorisťovanie v kódovaní mohlo spôsobiť, že investori stratia vieru v túto kryptomenu.

Budúce nariadenia

Regulačné zmeny na trhu sú asi najväčšou hrozbou pre ceny bitcoinu. V minulosti vyvíjali veľké krajiny ako Čína silný tlak na trh. V roku 2017 Čína zakázala všetky výmeny a ICO v krajine. Tieto akcie po správach prudko znížili cenu bitcoinu.

Satoshi je späť

Anonymný tvorca bitcoinov Satoshi Nakamoto zostal posledných pár rokov v tieni. V začiatkoch bitcoinu Nakamoto vyťažil viac ako jeden milión mincí. Tieto mince sedeli v jeho peňaženkách od prvého dňa. Ak by tieto mince mali vstúpiť na trh, cena bitcoinu by zaznamenala obrovskú korekciu, aby odrážala pridanú ponuku.

Riziká skratu bitcoinu

Krátke predaje sa považujú za riskantnú obchodnú stratégiu, pretože obmedzujú zisky, aj keď zväčšujú straty. Skrat je obzvlášť riskantný, ak veriteľ zavolá aktíva skôr, ako majú ceny šancu klesnúť. Existuje niekoľko techník, ktoré môžete použiť na zjednodušenie procesu, žiadna však nie je úplným dôkazom.

Pozrime sa na rovnaký príklad z doby predtým, ako sme použili bitcoiny vo výške 12 000 dolárov, ktoré klesli na 10 000 dolárov. V prvom scenári, ktorý bol podľa plánu dokončený, cena bitcoinu klesla a investor splatil svoje dlhy veriteľovi. Teraz sa pozrime, čo by sa stalo, keby cena bitcoinu neklesla.

Maximálna expozícia riziku

Povedzme, že cena bitcoinu namiesto poklesu vyskočila až na 13 000 dolárov. V tejto situácii by veriteľ požiadal o ich pôžičku. Veriteľ by uzavrel váš obchod a udržal by vašu maržu. Ďalej by ste dlžili bitcoin v hodnote 65 000 dolárov namiesto pôvodných bitcoinov v hodnote 60 000 dolárov, ktoré ste si požičali.

Skrátenie bitcoinu – zhrnutie

Skrat je skvelý spôsob, ako dosiahnuť nejaké zisky navyše. Ak však s obchodovaním začínate alebo trh nepoznáte, skrat je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako prísť o svoju korisť. Z týchto dôvodov musí každý investor pred prechodom na skratový trh vykonať nejaké duševné hľadanie. Skrátene povedané, skrat je silný nástroj, ktorý poskytuje investorom obrovské ROI, keď sú správne dokončené.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map