Ako nakupovať bitcoiny (BTC)

Bitcoin je podľa jeho anonymného tvorcu Satoshi Nakamota „elektrický peer-to-peer hotovostný systém“. Cieľom vytvorenia bitcoinu bolo vytvoriť „systém elektronických transakcií bez spoliehania sa na dôveru“. Bitcoin v tejto úlohe uspel vďaka kombinácii vynaliezavosti, odhodlania a technologickej zdatnosti.

Je ťažké si predstaviť svet bez bitcoinu. Prvá a najúspešnejšia kryptomena na svete je dnes známym menom. Tomuto revolučnému vynálezu bolo venovaných nespočetné množstvo televíznych programov, piesní, pocty, umeleckých diel a kníh. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte nášho sprievodcu Investovaním do bitcoinu.

Uvádzame zoznam 5 najlepších sprostredkovateľov, ktorí ponúkajú možnosť nákupu bitcoinu (BTC) kreditnou kartou alebo debetnou kartou.

Binance

Binance je jednou z najväčších a najznámejších búrz kryptomien na svete. Výhody nákupu BTC (BTC) spočívajú v tom, že profitujete z nižších poplatkov za výmenu ako u konkurenčných búrz a zvýšená likvidita vám umožňuje rýchlo nakupovať a predávať, aby ste mohli využívať výhody správ o pohybe na trhu.

Prečítajte si našu recenziu Binance alebo navštívte stránku Binance.

Použite zľavový kód: EE59L0QP za 10% cashback zo všetkých obchodných poplatkov.

Paybis

Paybis prevádzkujte veľmi dôveryhodnú platformu na nákup bitcoinov a kryptomien, kde si môžete kúpiť bitcoin (BTC) a celý rad ďalších kryptomien iba pomocou svojej kreditnej alebo debetnej karty. Existujú od roku 2014 a pomohli státisícom ľudí pri nákupoch bitcoinov.

Ak chcete jednoducho kúpiť bitcoin (BTC) a zadržať ho, potom je to jeden z najjednoduchších spôsobov nákupu bitcoinu (BTC) kreditnou kartou alebo debetnou kartou.

Prečítajte si našu recenziu Paybis alebo navštívte stránku Paybis.

Kriptomat

Kriptomat je služba výmeny a peňaženiek kryptomeny so sídlom v EÚ, ktorá funguje od roku 2018. Sídli v Estónsku, ktoré je dôveryhodnou európskou pôdou pre podobné spoločnosti. Spoločnosť, ktorú založil technologicky zdatný Srdjan Mahmutovich, dnes pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta a slúži používateľom po celom svete. Kriptomat je vynikajúcou možnosťou pre Európanov & Ázijskí investori, ktorí si jednoducho želajú dlhodobo nakupovať a predávať ethereum (ETH). Žiadni zákazníci z USA.

Prečítajte si našu správu Kriptomat alebo navštívte stránku Kriptomat.

Kraken

Kraken je jedným z dlhoročných mien, pokiaľ ide o burzy kryptomien pôsobiace v tomto priemysle.

Od skromných začiatkov sa stali jedným z najznámejších mien vo vesmíre, ktorý ponúka široký výber obchodovateľných aktív vrátane bitcoinov (BTC).

Obchodné náklady sú konkurenčné s ostatnými burzami a naďalej sa vyvíjali, pričom teraz ponúkajú obchodovanie s futures aj s maržami.

Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Kraken alebo navštívte stránku Kraken.

Coinberry – Iba Kanaďania

Coinberry uľahčuje nákup bitcoinov (BTC) v systéme Kanada bez problémov a rýchlo kúpte alebo predajte aktívum prostredníctvom svojej ľahko použiteľnej platformy. Existujú okolo roku 2017 a majú množstvo vysoko dôveryhodných partnerstiev, ktoré im zabezpečujú dobrú reputáciu kryptomeny. Sú tiež zaregistrovaní v spoločnosti FINTRAC ako Money Services Business, takže z tohto hľadiska sú veľmi dôveryhodní. Žiadni zákazníci z USA.

Navštívte Coinberry alebo navštívte nášho sprievodcu Ako nakupovať bitcoiny v Kanade.

Wirex – Iba Spojené kráľovstvo

Wirex je britská aplikácia pre krypto peňaženku, ktorá obsahuje aj inovatívne platobné karty Visa a Mastercard, ktoré môžete používať na bežné denné nákupy a transakcie kryté kryptomenami a fiat menami..

Spoločnosť existuje od roku 2014 a teraz sa rozrástla na globálnu prevádzku, ktorá ponúka služby vo viac ako 130 krajinách sveta a s dostupnosťou platieb na viac ako 54 miliónoch pobočiek po celom svete. Nedávno sa tiež stali prvým kryptomenovým hlavným členom Mastercard na svete.

Prečítajte si našu recenziu Wirex alebo navštívte stránku Wirex.

iTrustCapital – Iba USA: Produkt IRA

iTrustCapital – Zatiaľ čo americkí investori mali historicky prístup iba k akciám a dlhopisom na svojich dôchodkových účtoch, nový priemysel sa objavil pod názvom Bitcoin IRA alebo Crypto IRA. Jedná sa o samoobslužné platformy IRA, ktoré umožňujú klientom investovať do bitcoinu, etherea a ďalších digitálnych aktív pri zachovaní daňových výhod a flexibility ich dôchodkových účtov. Tieto platformy umožňujú účty Traditional IRA aj Roth IRA, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dlhodobé investície.

Navštívte iTrustCapital alebo sa dozviete, čo je bitcoinová IRA?

Ako nakupovať bitcoiny (BTC) Ako nakupovať bitcoiny (BTC) Ako nakupovať bitcoiny (BTC)
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Kriptomatu

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí používatelia

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Európskych obchodníkov

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

1,00 dolárov

Minimum účtu

35 €

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Čo je to bitcoin (BTC)?

Bitcoin je decentralizovaná sieť, ktorá umožňuje prevod hodnoty medzi stranami. Robí to pomocou bezpečnej siete zloženej z „baníkov“, ktorí sú hostiteľskými uzlami (počítače, ktoré ukladajú kópie hlavnej knihy BTC).

Ako digitálne aktívum si účasť v bitcoinovej sieti jednoducho vyžaduje prístup k internetu. Samotné aktívum možno použiť buď ako platobný prostriedok, alebo ako prostriedok na uchovanie hodnoty.

Ako to funguje?

Bitcoin funguje využitím protokolu „Proof-of-Work“. Vďaka tejto štruktúre ťažiari v bitcoinovej sieti súperia o odmenu v bitcoinoch, ktorá sa vydáva každých 10 minút. Počas tohto 10-minútového prírastku baníci overujú transakcie dokončené medzi účastníkmi siete. Tieto transakcie sa potom zaznamenajú do dátového bloku. Bloky sa natrvalo zaznamenávajú v postupnom poradí a sú spojené podobne ako v reťazci. Povaha tohto procesu viedla k tomu, že sa táto technológia nazývala „blockchain“..

Vďaka popularite a rastu siete sa ťažba bitcoinov stala pre bežného človeka do veľkej miery nerentabilnou kvôli výpočtovým požiadavkám. Zatiaľ čo ťažba bola možná na notebooku, na začiatku životného cyklu bitcoinu, dnes sú ťažiari zvyčajne veľké spoločnosti prevádzkujúce masívne oblečenie s tisíckami špecializovaných strojov..

Predpokladaný vývoj?

Rast okolo bitcoinu je kontroverznou témou. Všeobecne sa verí, že z dlhodobého hľadiska bitcoin nebude existovať tak, ako dnes; Bitcoin bude mať „boom“ alebo „krach“.

Očakáva sa, že veľká časť rastu sa bude točiť okolo myšlienky, že bitcoin nahradí zlato ako „hodnotný“ ukladač hodnoty. Pri súčasných možnostiach bitcoinovej siete je to reálna možnosť. Ak sa bude považovať za uchovávateľ hodnoty, bude sa klásť menšia priorita na rýchlosť transakcie a náklady – čo zníži dopad súčasných sieťových obmedzení.

Okrem toho, že sa stanú zásobárňou hodnoty, riešenia druhej vrstvy, ako napríklad Lightning Network, majú potenciál transformovať bitcoin na legitímneho kandidáta na mikro-transakcie a každodenné výdavky. Rozvoj bleskovej siete urobil za posledné dva roky mílové skoky a jej dozrievaniu sa venovali rôzne spoločnosti.

V najlepšom prípade by bola implementovaná plne vyvinutá blesková sieť poskytujúca rýchlosť, bezpečnosť a úsporu nákladov. V tomto scenári by boli možné nielen mikro transakcie, ale inherentné črty bitcoinu by umožnili, aby fungoval aj ako uchovávateľ hodnoty.

Základná ideológia?

Zatiaľ čo veľa kryptomien má vysoké ciele, máloktorá je založená na silnej ideológii; Bitcoin je jedným z mála.

Keďže je Satoshi Nakamoto anonymný, jeho úmysly zostávajú do istej miery neznáme. Je zrejmé, že cieľom bitcoinu bolo poskytnúť prostriedky na inkluzívny, bezpečný a stabilný prostriedok na prenos hodnoty. Najdôležitejšie je, že by to bolo bez vládnej manipulácie.

O týchto atribútoch zabudovaných do bitcoinu sa predpokladá, že sú do veľkej miery dôsledkom minulých príkladov podvodov, manipulácie a samoúčelných rozhodnutí, ktoré neustále prijímajú účastníci tradičného bankového systému..

Ak by bol bitcoin úspešný, poskytoval by raz za život príležitosť stlačiť tlačidlo „resetovať“ na svetových zásobách bohatstva. Poskytlo by to bankám možnosť získať prístup k moderným službám. Prinieslo by to demokraciu k financovaniu.

Prijatie a polemiky?

Z doteraz vytvorených kryptomien sú všetky v porovnaní s bitcoinmi bledé, čo sa týka adopcie. Aj keď je to z veľkej časti vďaka výhode tých, ktorí sú na prvom mieste, bitcoin sa dokázal presadiť ako líder v tomto odbore, a to jednoducho prostredníctvom svojich inherentných vlastností (decentralizácia, protiinflácia atď.)

Zatiaľ čo mainstreamová adopcia ešte len musí nastať, známky toho sú v posledných rokoch čoraz zreteľnejšie. Majetok, ktorý bol kedysi okrajovou technológiou, je dnes známy pod menom domácnosti s rastúcim počtom spôsobov nákupu a výdavkov.

Na inštitucionálnej úrovni zaznamenal bitcoin za posledných pár rokov rad úspechov i neúspechov. Aj keď v okolí vývoja bitcoinového ETF bolo vidieť zlyhanie, úspechov bolo veľa, nasledujúcich príkladov je iba niekoľko:.

Bitcoinové futures: CME, Bakkt,

Bitcoinový fond: 3iQ

Depozitné služby: Blíženci

Počas celého životného cyklu bitcoinu prebiehali medzi vývojármi rôzne hádky (SegWit atď.) A polemiky, ktoré trápili bitcoin. Existujú dva najčastejšie sa opakujúce sa spory týkajúce sa digitálneho majetku,

Nelegálna činnosť – Vnímanie toho, že zločinci využívajú BTC, pričom majetok podporuje činnosť na čiernom trhu

Spotreba energie – Rast siete a spoliehanie sa na proof-of-work má za následok zvýšenie spotreby energie počítačmi napájajúcimi sieť.

Nariadenia?

Vďaka svojej decentralizovanej povahe a absencii ústredného orgánu sa bitcoin vo väčšine sveta nepovažuje za zabezpečenie.

Aj keď sa na BTC nemusí pozerať ako na cenný papier, okolo sveta existujú nezrovnalosti okolo klasifikácie. Je to mena? Je to komodita? Je to zbierka? Atď.

Pokiaľ ide o Severnú Ameriku, bitcoiny sa všeobecne považujú za menu a za také sa s nimi zaobchádza. Jay Clayton, predseda SEC, sa vydal do záznamu uvedenie toto.

“Kryptomeny: Jedná sa o náhradu za suverénne meny, nahradíte dolár, euro, jen za bitcoin … Tento druh meny nie je cenným papierom.”

Kto to urobil?

Bitcoin môže mať najzaujímavejší príbeh pôvodu zo všetkých. Môže za to rúško tajomstva, ktoré obklopuje jeho zakladateľa – Satoshi Nakamota.

Záhada okolo satoshi spočíva v tom, že nikto nevie, o koho ide. Ďalej, keďže totožnosť satoshi nie je známa, táto osoba dnes nemusí byť ani nažive.

Je známe, že peňaženky spojené so satoshi obsahujú takmer 1 milión BTC, pričom drvivá väčšina zostáva nedotknutá od svojho vzniku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map