Do roku 2021 sa treba vyhnúť veľkým bitcoinovým podvodom

Tento rok priniesol kryptokomunite značný rast. Najmä bitcoin získal späť veľkú časť svojej stratenej hodnoty a je na ceste k čerstvým novým maximám všetkých čias. Spolu s touto pridanou hodnotou prichádza aj množstvo bitcoinových podvodov. Neregulovaná a súkromná povaha trhu je, bohužiaľ, ideálna pre podvodníkov, ktorí sa snažia získať nových investorov.

Bitcoin má tendenciu priťahovať veľa pozornosti, keď vstúpi na býčí trh. Táto pozornosť pomáha dostať nových používateľov na trh. Problémy nastanú, keď novým investorom chýbajú skúsenosti s identifikáciou bežných bitcoinových podvodov vrátane falošných ICO, pochybných obchodných skupín a podvodných búrz. Analytici sa zhodujú, že iba vzdelanie môže zabrániť používateľom, aby sa stali obeťami týchto neustále sa meniacich schém.

Bitcoin je navždy

Nemenná a nemenná povaha bitcoinu znamená, že akonáhle pošlete svoju kryptomenu inej osobe, nedochádza k žiadnym refundáciám ani kompenzáciám. Vďaka peer-to-peer povahe bitcoinu je ideálny pre tieto typy transakcií. Je však pravdepodobnejšie, že noví používatelia si túto skutočnosť neuvedomujú a zaobchádzajú so svojimi kryptami, akoby utrácali

Bitcoinové podvody prostredníctvom správ o bitcoinoch

Bitcoinové podvody prostredníctvom správ o bitcoinoch

fiat mena na kreditnej karte alebo inom finančnom nástroji, ktorý umožňuje vrátenie peňazí.

2020 – zmes starých a nových bitcoinových podvodov

V tomto roku sa doteraz hrala kombinácia schém. Tieto podvody siahajú od klasických podvodov zo starej školy až po nové odvetvia sužované falošnými firmami. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších podvodov s bitcoinmi, ktorým sa v roku 2020 treba vyhnúť.

Reťazový list

Reťazové listy sú jedným z najstarších podvodov v okolí. V tomto scenári vám niekto pošle náhodný list s tvrdením, že ak správu pošlete ostatným, dostanete veľkú odmenu. Samozrejme musíte vložiť trochu peňazí, aby ste boli „spôsobilý„Za tieto mystické zisky. V poslednej dobe sa reťazové listy transformovali zo schém založených na západnej únii a peňažných gramoch na alternatívy založené na kryptomene.

Reťazové listy korisť predovšetkým starších. Často sľúbia určitú formu náboženského obdarenia alebo iné duchovné požehnania, ktoré majú motivovať starších ľudí k účasti na podvode. Je smutné, že tieto podvody môžu byť jedným z prvých spôsobov, ako sa starší jedinec stretne s bitcoinom. Aby ste sa vyhli stratám, nikdy neposielajte finančné prostriedky ľuďom, ktorých nepoznáte, alebo spoločnostiam, ktoré vám pripadajú podozrivé.

Hacky na sociálnych sieťach

Tento rok videli hackeri drzosť hack na sociálnych sieťach. Počas incidentu hackeri prevzali kontrolu nad backendom Twitteru a získali prístup k viacerým účtom vysokej hodnoty. Po získaní prístupu k týmto účtom začali zverejňovať informácie, že sa budú zhodovať so všetkými darmi poskytnutými prostredníctvom bitcoinu.

Neskôr sa ukázalo, že zamestnanci Twitteru boli napadnutí hackermi. Toto poskytlo hackerom prístup k tomu, čo vývojári nazvali „God Mode“. Šialení hackeri dokonca získali prístup k účtu bývalého prezidenta Obamu a ďalším vládnym úradníkom. Celkovo bolo odcudzených bitcoinov v hodnote 121 000 dolárov.

Elon Musk Bitcoin Scam Twitter Hack 2020

Elon Musk Bitcoin Scam Twitter Hack 2020

Burzové podvody – bitcoinové podvody

Burzové podvody sú ďalším typom podvodov, ktoré na trhu naberajú na obrátkach. Burzové podvody sú obzvlášť brutálne, pretože majú sklon zhromažďovať veľké množstvo finančných prostriedkov skôr, ako sa stanú duchmi investori. Nikdy by ste nemali investovať do výmeny, ktorá nemá renomovaný tím alebo skúsenosti. Mali by ste tiež vedieť, že neregulované výmeny predstavujú väčšie riziko.

Perfektný príklad falošnej výmeny, ktorá priniesla milióny, sa stala v roku 2017. BitKRX so sídlom v Juhokórejsku spôsobil katastrofu miestnym investorom. Firma nalákala svojich používateľov na falošné sľuby o absurdných ziskoch. Kedykoľvek burza vstúpi na trh s NI, ktoré nie sú v súlade s vedúcimi predstaviteľmi odvetvia, musíte byť trpezliví. Nechajte ostatných, aby tvrdo zistili, či je platforma legitímna. Po výmene, ktorá bude fungovať minimálne rok, môžete zatiaľ predpokladať, že je to legitímne.

Falošné ICO

V rovnakom duchu sú falošné ICO skutočným problémom na trhu. V roku 2017 došlo k výbuchu v týchto podvodných projektoch. Jedna správa uviedla celkové množstvo podvodných ICO na trhu počas roku 2017 až 80%. Aj keď sú dnes tieto čísla oveľa menšie, v medzinárodnom meradle stále existuje veľké množstvo falošných ICO.

V prípade falošného ICO podvodu použijú podvodníci webové stránky s falošnými podrobnosťami o ICO, aby projekt navnadili na nevedomých používateľov. Webové stránky zvyčajne sľubujú mesiac a hviezdy novým používateľom, ktorí sa zúfalo snažia dosiahnuť nejaký zisk. Tieto stránky potom poučia používateľov, aby vložili prostriedky do napadnutej peňaženky. Akonáhle sú vaše bitcoiny odoslané, je zrejmé, že ste boli podvedení.

Falošné ICO sú veľkým problémom, pretože sa vyskytujú často a investorov stoja milióny. Napríklad, Big Coin prostredníctvom jednej z týchto maskovaných kampaní ukradla zákazníkom 6 miliónov dolárov. Platforma podviedla používateľov, aby investovali do falošnej kryptomeny, a to prostredníctvom rozšírenia svojich schopností a technického pokroku k dnešnému dňu. Len čo sa prostriedky dostali do peňaženky spoločnosti Big Coin, boli okamžite presmerované na ich osobné bankové účty.

Ťahá koberec DeFi

V poslednej dobe sa okolo trhu DeFi objavuje veľa humbukov. Tieto platformy zavádzajú nové protokoly, ktoré umožňujú používateľom získať kryptografické zisky bez potreby obchodovania so svojimi mincami. DeFi sa snaží znovuobjaviť tradičné finančné systémy využívajúce decentralizovaný prístup a blockchain technológiu. Táto technológia je vzrušujúca, pretože umožňuje používateľom získavať zisky z vykonávania úloh, ako je požičiavanie ich kryptomeny iným používateľom.

Nie je prekvapením, že celý tento humbuk spôsobil, že žraloky krúžili okolo. V priemysle už došlo k obrovskému množstvu ťahania kobercov. Kobercom je, keď spoločnosť vezme za vás sľubné služby alebo zisky na oplátku, ale náhle zmizne skôr, ako splnia svoje záväzky.

K dnešnému dňu existuje veľa DeFi ťahá koberec tento rok. Amplyfi.money sa dostal na titulky v tomto sektore po tom, čo vyzbieral 2 500 ETH od investorov a potom sa magicky stratil v ringu. Bohužiaľ nie sú sami, Burn Vault Finance ($ BFV) urobil to isté. V tomto roku sa videlo viac ako 20 významných výstupných podvodov DeFi.

Vzostup slávy spoločnosti DeFi vytvára dokonalý scenár pre podvodníkov, ktorí sa snažia živiť FOMO vytvoreným vysokými ziskami a novými technológiami. Noví investori musia zostať mimoriadne usilovní. Nikdy neinvestujte do platformy DeFi, kým DYOR nebudete mať dôveru v životnosť projektu.

Schémy cloudovej ťažby – bitcoinové podvody

Podvody v cloudovej ťažbe sú jedným z najstarších a zároveň najefektívnejších spôsobov, ako ukradnúť bitcoiny nových používateľov. V klasickom podvode s cloudovou ťažbou vás spoločnosť žiada, aby ste investovali svoje bitcoiny. Na oplátku získate podiel na hashovacej sile platformy. Táto hashovacia sila by mala smerovať k ťažbe bitcoinov so ziskom rozdeleným medzi všetkých členov fondu.

Tieto fondy však platia iba skorším investorom. Týmto spôsobom sa platforma na určité časové obdobie javí ako legitímna. Na stimuláciu väčšej účasti budú tieto platformy sľubovať neuveriteľné výnosy a dohody, ako napríklad doživotné zmluvy. Akonáhle platforma zabezpečí dostatočné zisky, webová stránka je zrazu vo vašom regióne nedostupná. Jeden z najviac medializovaných podvodov s cloudovou ťažbou sa uskutočnil v roku 2019.

Pri tomto incidente boli zatknutí traja muži za spáchanie podvodu s kryptomenami prostredníctvom spoločnosti Sieť BitClub. Dokumenty súdu odhalili, že skupina získavala peniaze od investorov výmenou za akcie združení na ťažbu kryptomeny. A čo je ešte horšie, odmenili aj investorov za nábor nových investorov.

Krádež hardvérovej peňaženky

Podvody s hardvérovou peňaženkou sú jedny z najsmutnejších, o ktorých sa dá počuť, pretože to znamená, že niekto išiel nad rámec zabezpečenia svojej kryptomeny, keď mu ukradli zárobky. Hardvérové ​​podvody môžu mať niekoľko rôznych odrôd. V jednom scenári podvodníci predávajú hardvérové ​​peňaženky používateľom s tajnou semennou frázou skrytou pod stieracím žrebom. Pokyny pre peňaženku požadujú od používateľov, aby na nastavenie použili počiatočný kľúč.

Hneď ako je peňaženka nastavená, hackeri k nej majú potom prístup odkiaľkoľvek z celého sveta a v priebehu niekoľkých sekúnd vyčerpajú prostriedky. Toto podvod opustil viac ako jedného investora do bitcoinu bez ich ťažko zarobených satoshi. Existujú aj podvody s hardvérovou peňaženkou, v ktorých je peňaženka od neuznanej spoločnosti. Tieto peňaženky po vložení odošlú vaše financovanie do inej peňaženky.

Hardvérová peňaženka podvod

Hardvérová peňaženka podvod

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť tomuto podvodu, je nakupovať peňaženky iba od renomovaných poskytovateľov. Nikdy by ste si nemali kupovať použitú hardvérovú peňaženku alebo dokonca inú z iného zdroja, napríklad z eBay. Ak to so zabezpečením svojej kryptomeny myslíte vážne, pravdepodobne by ste nemali kupovať svoje ochrany na použitom trhovisku.

Falošné ťažobné plošiny – bitcoinové podvody

Ďalším podvodom, ktorý, zdá sa, naberá na obrátkach v tomto sektore, sú falošní dodávatelia ťažobných zariadení. Kedykoľvek stúpne hodnota bitcoinu, títo podvodníci sa dostanú na trh s novými a vzrušujúcimi ťažobnými plošinami, ktoré sľubujú nemožné výnosy. V niektorých prípadoch vám pošlú hardvér, ktorý nefunguje alebo má príliš nízku výkonnosť.

Tieto hacky neskoro rozšírili svoje úsilie. Existujú prípady, keď napadli renomovaný účet na trhoch, ako sú napr Alibaba a začali predávať svoje chybné výrobky. Väčšina používateľov potom skontroluje hviezdnu históriu predajcu a predpokladá, že neexistuje spôsob, ako by spoločnosť riskovala svoju reputáciu za pochybné obchodovanie s bitcoinmi. Neskôr sa však ukázalo, že firma stratila kontrolu nad svojím trhom.

Najjednoduchším spôsobom, ako sa vyhnúť tomuto podvodu, je nákup ťažobných súprav priamo od výrobcu. Navyše by ste nikdy nemali platiť za žiadne produkty na eBay, Amazon, Alibaba ani na iných online trhových miestach pomocou bitcoinu, kým platforma priamo neprijme kryptomenu.

Veľké bitcoinové podvody, ktorým sa treba vyhnúť – vedieť, že je polovica úspechu

Teraz, keď lepšie rozumiete najbežnejším bitcoinovým podvodom, ktoré nájdete v roku 2020, ste pripravení udržiavať svoju kryptomenu v bezpečí. Nikdy sa nenechajte strážiť a vždy dodržiavajte silný bezpečnostný protokol. Ak urobíte tieto veci, určite uvidíte, ako vaši naskladaní satoshi starnú v bezpečí vašej peňaženky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map