Investovanie do bitcoinu (BTC) – všetko, čo potrebujete vedieť

Bitcoin je podľa jeho anonymného tvorcu Satoshi Nakamota „elektrický peer-to-peer hotovostný systém“. Cieľom vytvorenia bitcoinu bolo vytvoriť „systém elektronických transakcií bez spoliehania sa na dôveru“. Bitcoin v tejto úlohe uspel vďaka kombinácii vynaliezavosti, odhodlania a technologickej zdatnosti.

Je ťažké si predstaviť svet bez bitcoinu. Prvá a najúspešnejšia kryptomena na svete je dnes známym menom. Tomuto revolučnému vynálezu bolo venovaných nespočetné množstvo televíznych programov, piesní, pocty, umeleckých diel a kníh.

Napriek všetkej tejto pozornosti zostáva väčšina ľudí na svete bezradná o tom, ako tento protokol funguje, čo mu dáva hodnotu a prečo je ním toľko ľudí posadnutých. Bitcoin je vo svojej podstate zjednodušujúci, dalo by sa povedať dokonca elegantný. Tento revolučný program bol založený na desaťročiach predchádzajúceho vývoja v sektore virtuálnych mien s cieľom vytvoriť decentralizovanú menu odolnú voči cenzúre.

Aké problémy riešia bitcoiny (BTC)?

Bitcoin nevstúpil na trh iba ako náhodná náhoda. Bol postavený priamo na boj proti najnaliehavejším problémom, ktorým v súčasnosti ľudstvo čelí. V centre bitcoinu je základná správa. Poskytuje svetu schopnosť oddeliť štát od menovej politiky. Záhadná správa nachádzajúca sa v kódovaní bloku Bitcoin’s Genesis objasňuje cieľ projektu. Zabudované v coinbase tohto bloku bola záhadná správa:

„The Times 03 / Jan / 2009 kancléř na prahu druhej záchrany pre banky.“

Samotná správa odkazuje na nadpis v Časy uverejnené v uvedený dátum. Tvorca bitcoinu veril, že zlá menová politika privedie svet do katastrofy. Možno aj preto Bitcoin využíva iba spoľahlivé finančné princípy, aby zabezpečil svoju hodnotu a využitie.

Inflácia

Zlá menová politika zvyčajne vedie k inflácii na úteku. Keď krajiny zažijú infláciu, ich meny klesnú na hodnote. Inflácia môže zničiť miestnu ekonomiku a spôsobiť, že občania budú v stave drvivého dlhu. Celá životná úspora sa vymaže v dňoch, keď sa inflácia vymkne spod kontroly. K inflácii dochádza, keď množstvo meny na trhu prevyšuje dopyt.

Mena Fiat nemá žiadnu maximálnu ponuku. Vlády a Federálny rezervný systém sa môžu stretnúť a vytvoriť nové financovanie, ktoré považujú za vhodné. Problém tohto prístupu spočíva v tom, že vlády sú notoricky známe tým, že nechávajú tlačiarom bežať divoko, aby pokryli výdavky, ako sú infraštruktúra a vojny..

Bitcoin Whitepaper

Bitcoin Whitepaper

Bitcoin nezažije infláciu na úteku, pretože má obmedzenú ponuku iba 21 miliónov mincí. Táto obmedzená ponuka sa uvádza na trh v pravidelne načasovaných intervaloch. Týmto spôsobom bitcoin poskytuje svetu globálnu rezervnú menu, ktorá je oveľa prediktívnejšia ako ostatné zavedené systémy.

Cenzúra


Cenzúra je ďalšou dôležitou otázkou, ktorej sa bitcoin čelne venuje. Decentralizované siete sa historicky ťažko cenzurujú. Spomeňte si napríklad na svoju obľúbenú platformu na streamovanie videa. Toto je ďalšia forma decentralizovanej siete. Jednoducho vám umožňuje stretnúť sa s ľuďmi online a obchodovať s údajmi bez ohľadu na to, o čo ide.

Bitcoin je v mnohom podobný. Umožňuje každému stretnúť sa a vymeniť si hodnotu. Všetky bitcoinové transakcie prebiehajú v priamom peer-to-peer procese. Pretože nie sú zapojení žiadni sprostredkovatelia, regulačné orgány ani iné strany, nemá nikto cenzúru vášho práva minúť vaše kryptomeny podľa vášho výberu..

Transparentnosť

Bitcoin funguje na základnom protokole transparentnosti. Verejné blockchainy umožňujú všetkým v sieti vidieť každú transakciu v reálnom čase. Po sieti sa nepohybuje ani jeden bitcoin bez toho, aby ho ľudia dokázali sledovať. Táto transparentnosť umožňuje oddelenie bitcoinu od ostatných svetových trhov. Bitcoin je prvý skutočne decentralizovaný trh určený ponukou a dopytom.

Ochrana osobných údajov

Bitcoin poskytuje väčšiu transparentnosť a je tiež schopný poskytnúť viac súkromia. Bitcoin odstráni názvy účtov a namiesto toho sa spoliehate na dva kľúče. Prvý kľúč je váš verejný kľúč. Toto je kľúč, ktorý dáte ľuďom, aby vám posielali bitcoiny. Druhý kľúč je váš súkromný kľúč. Takto môžete posielať bitcoiny. Tento kľúč nikdy nikomu nedávajte. Ak tak urobíte, môžu vám vziať všetky vaše bitcoiny a vy s tým nič neurobíte.

Ako fungujú bitcoiny (BTC)

Bitcoin uspel tam, kde predchádzajúce virtuálne meny zlyhali kvôli zavedeniu technológie blockchain. Blockchain je decentralizovaná sieť počítačov. Tento reťazec počítačov využíva celú výpočtovú silu siete na to, aby zostal bezpečný.

Obchodovanie s bitcoinmi - analýza prostredníctvom CoinMarketCap

Obchodovanie s bitcoinmi – analýza cez CoinMarketCapBitcoin obchodovanie – analýza cez CoinMarketCap

Bitcoinové transakcie sa zoskupujú do blokov. Jedná sa o bloky, ktoré vytvárajú reťazec transakcií, teda Blockchain. Meny blockchainu zaviedli do svojej rovnice časovú pečiatku, aby boli nemenné. Táto časová pečiatka ukazuje, ako Satoshi Nakamoto dokázal poraziť odveký problém, s ktorým sa stretávajú virtuálne meny, dvojité výdavky.

Double Quit Quagmire

Predchádzajúce pokusy o virtuálne meny sa veľmi priblížili, ale nakoniec zlyhali kvôli problému s dvojitými výdavkami. Problémom dvojitých výdavkov bolo, ako zabrániť hackerom v tom, aby počas transakcie utratili kryptomenu dvakrát. V hmotnom svete to nie je problém. Niekto vám odovzdá hotovosť a on ju nemá a vy tiež.

V digitálnom svete vám môžu hackeri poslať virtuálnu menu a počas spracovania tejto transakcie odoslať podobnú transakciu znova, skôr ako systém rozpozná duplikát. Nakamoto dômyselne pridal časovú pečiatku do každého bloku transakcií. Táto časová značka sa potom použije v kryptografickom kóde v nasledujúcom bloku.

Ťažba bitcoinov (BTC)

Transakcie na bitcoinovom blockchaine dostávajú súhlas od uzlov, ktoré sa tiež nazývajú „ťažiari“. Akonáhle blok transakcií získa súhlas, pridá sa do reťazca transakcií a vytvorí blockchain. Dôležité je, že baníci dostávajú odmeny za zabezpečenie siete.

Pôvodne bola táto odmena stanovená na 50 bitcoinov. Tieto odmeny sú stanovené na polovicu každých 210 000 blokov. Tento proces trvá v priemere asi 4 roky. V roku 2012 došlo k prvému polroku. Priniesol odmeny za ťažbu bitcoinov až na 25 BTC. V roku 2016 potom došlo k ďalšiemu. Z tohto dôvodu zostali baníci dostávať 12,5 BTC. Naposledy kleslo na polovicu 11. mája 2020 a jej výnosy klesli na 6,25 BTC. Pri takom tempe analytici predpovedajú, že konečná odmena za ťažbu nastane niekedy v roku 2140.

Prečo toľko sily

Často počujete, ako sa ľudia sťažujú, že sieť bitcoinov je plná energie. Dôvod, prečo bitcoin vyžaduje toľko energie, súvisí s jeho nastavením ťažby. V algoritme Proof-of-Work (PoW) môže transakciu do blockchainu pridať iba jeden baník. Každý uzol súťaží o vyriešenie pokročilého matematického vzorca, aby určil, ktorému uzlu sa dostane tejto pocty. Tento vzorec je známy ako rovnica SHA-256

SHA-256

SHA-256 je mimoriadne zložitá rovnica, ktorá vyžaduje, aby počítače ohýbali všetok svoj výpočtový výkon. Rovnica je taká zložitá, že má pre počítač väčší zmysel generovať náhodné odhady, ako sa o rovnicu pokúšať priamo. Platí najmä to, že odpoveď na rovnicu musí začínať štyrmi nulami. Dokončenie tohto procesu trvá asi 10 minút.

Investovanie do bitcoinu (BTC) - všetko, čo potrebujete vedieťÚprava náročnosti

Čím väčšie preťaženie v bitcoinovej sieti, tým ťažšie sa rovnica stáva. Tento mechanizmus úpravy ťažkostí pomáha bitcoinu udržiavať jeho prediktívnu peňažnú zásobu. Vďaka zavedeniu špičkových ťažiarov, ako je ASIC (Application Specific Integrated Circuits), dosiahla ťažba bitcoinov nové výšky. Tieto čipy sú pri riešení rovnice SHA-256 tisíckrát rýchlejšie ako počítače. Protokol bude na začiatku odpovede vyžadovať viac núl. Tento manéver zvyšuje náročnosť rovnice.

Výhody bitcoinu (BTC)

Bitcoin prináša na trh niekoľko úžasných výhod. Pre jedného je bitcoin bezpečný ekosystém. Vaše transakcie sa dokončujú spôsobom „peer-to-peer“. Čím menej sprostredkovateľov je zapojených, tým sú transakcie nákladovo efektívnejšie a rýchlejšie. To je dôvod, prečo je bitcoin medzinárodne oveľa lacnejšie posielať ako fiat mena.

Môžete poslať milióny v bitcoine za pár minút a za zlomok nákladov na odoslanie rovnakého množstva hodnoty vo fiat mene. Bitcoin racionalizuje medzinárodné platby predtým nepredstaviteľným spôsobom. Centrá platobných prevodov bitcoinov sú dokonalým príkladom toho, ako táto kryptomena pomohla prospieť svetu.

Bitcoin nie je viazaný na nijakú vládu, a preto sa na neho nevzťahujú žiadne sankcie ani iné obmedzenia uvalené na fiat meny. Ľudia môžu svoje bitcoiny minúť bez toho, aby mali na pamäti politiku. Decentralizovaná povaha blockchainovej siete bitcoinu znemožňuje ukončenie činnosti vlád.

História bitcoinu (BTC)

Oficiálna história bitcoinu sa začína 18. augusta 2008. To je dátum, kedy Satoshi Nakamoto, anonymný tvorca bitcoinu, zaregistroval doménu Bitcoin.org. O dva mesiace neskôr zverejnil odkaz na svoju dnes už známu bielu knihu o bitcoinoch. Príspevok mal názov „Bitcoin: Elektronický hotovostný systém typu peer-to-peer“ v zozname adresátov Cypherpunk. Komunita Cypherpunk verí, že súkromie je v dnešnom digitálnom prostredí kľúčové.

Blok bitcoinu Genesis bol vyťažený 3. januára 2009. To bol začiatok blockchainu bitcoinu. Ako taký sa tiež označuje ako blok 0. Nakamoto tiež zhromaždil odmenu 50 bitcoinov za ťažbu tohto prvého bloku. V rovnakom mesiaci vstúpil na trh prvý bitcoinový klient s otvoreným zdrojom prostredníctvom príspevku dňa SourceForge.

Včasné transakcie

V začiatkoch bitcoinu sa vzrušenie obmedzovalo iba na sektor rozvoja virtuálnych mien. Najmä známy počítačový programátor, Hal Finney bola prvou osobou, ktorá získala bitcoinovú transakciu. Hal bol v začiatkoch bitcoinu v úzkom kontakte s Nakamotom. Od Nakamota 12. januára 2009 dostal 10 bitcoinov.

V tomto sektore sú ešte dnes aktívni niektorí ďalší podporovatelia projektu. Wei Dai, tvorca predchodcov bitcoinových peňazí b, bol veľkou časťou týchto prvých dní testovania. Nick Szabo, tvorca ďalšieho predchodcu bitcoinov, spoločnosti Bitgold, bol tiež jednou z prvých osôb, ktoré sa zúčastnili na týchto decentralizovaných transakciách.

Ťažba a zmiznutie Nakamota

Nakamoto bol v začiatkoch bitcoinu veľmi aktívny. Často komunikoval so spomínanými vývojármi a ďalšími v priestore. O svojom koncepte hovoril v rôznych príspevkoch, ktoré sú dodnes.

Počas týchto dní bol aktívne prevedený na úpravy a zverejnené technické informácie aj na fóre o bitcoinoch. Podľa odborných štúdií tiež vyťažil okolo 1 milióna bitcoinov. Potom bez varovania náhle zmizol. Vo svojom poslednom príspevku popisuje niektoré posledné zmeny, ktoré urobil vo funkcii „bezpečného režimu“, a ponecháva odkaz na tieto verzie.

Satoshi Nakamoto Posledný príspevok na fóre prostredníctvom fóra o bitcoinoch

Satoshi Nakamoto Posledný príspevok na fóre prostredníctvom fóra o bitcoinoch

O odchode nikdy nič nehovorí. V príspevku predchádzajúcom záverečnému príspevku však uvádza, že „Bolo by pekné získať túto pozornosť v akomkoľvek inom kontexte. WikiLeaks kopla do hniezda sršňa a roj smeruje k nám. “ Odkedy Nakamoto zmizol, vývojár Gavin Andresen prevzal úlohu vedúceho vývojára v spoločnosti Bitcoinová nadácia.

Deň pizze

22. mája 2010 nadšenec bitcoinu menom Laszlo Hanyecz zakúpené dve veľké pizze Papa John’s za 10 000 BTC. Transakcia sa uskutočnila na bitcoinových fórach. V príspevkoch Hanyecz ponúka 10 000 BTC tomu, kto si vyzdvihne pizzu, zaplatí za ne a doručí ich k nemu domov. Na počudovanie tvrdí, že potrebuje dve pizze, aby mohol na druhý deň „papať“.

Ponuku využil Brit a v priebehu nasledujúcej hodiny Hanyecz žuval chutnú pizzu a doručovateľ bol preč so svojimi 10 000 BTC. V tom čase malo 10 000 BTC hodnotu iba okolo 41 dolárov. Dnes majú tieto BTC hodnotu viac ako 100 000 000,00 dolárov.

Zraniteľnosti sa objavujú

Začiatkom augusta 2010 bol vývojovým jadrom bitcoinu zrejmý vektor útoku. Chyba kódovania spôsobila problémy s overením bloku. Hackeri mohli tieto problémy využiť, pretože používateľom umožnili obísť ekonomické obmedzenia bitcoinu. Hacker by zas mohol vytvoriť nekonečné množstvo bitcoinov.

Iba o pár dní neskôr sa tieto riziká stali skutočnosťou, pretože v jednej transakcii bolo vygenerovaných 184 miliárd bitcoinov. Tieto novo razené mince boli odoslané na dve adresy v sieti. Vývojári už našťastie o zraniteľnostiach vedeli. Rozhodli sa zvrátiť transakcie a presunúť blockchain bitcoinu do aktualizovanej zabezpečenej verzie.

V tom čase bolo používanie bitcoinov stále výhradne pre vývojárov, takže to nebol problém, aký by bol dnes. Kriticky to bolo jediný prípad, kedy sa transakcia s bitcoinom zmenila. Odvtedy nevyšli najavo žiadne ďalšie bezpečnostné chyby.

Vzniká kryptotrh

V nasledujúcom roku boli predstavené ďalšie kryptomeny. To bol oficiálny zrod kryptotrhu. Vybrané spoločnosti tiež začali akceptovať bitcoin ako platbu za služby. Úplne prvou organizáciou, ktorá tak urobila, bola Nadácia Electronic Frontier Foundation. WikiLeaks bola tiež jednou z prvých firiem, ktoré prijali dary v bitcoinoch.

V roku 2012 získal bitcoin prvé cameo v národnom televíznom seriáli. Kryptomena sa objavila v právnej dráme CBS s názvom Dobrá manželka.  V tomto roku došlo aj k založeniu Bitcoin Foundation. Zakladateľmi tejto skupiny boli Gavin Andresen, Jon Matonis, Patrick Murck, Charlie Shrem a Peter Vessenes.

Ich cieľom bolo posunúť prijatie bitcoinu do nových výšin. Na splnenie tejto úlohy sa vývojári snažili presadiť väčšiu štandardizáciu, ochranu a podporu protokolov otvoreného zdroja na trhu. V súčasnosti Bitcoinová nadácia stále zohráva dôležitú úlohu pri rozširovaní bitcoinu.

BitPay

V októbri 2012, populárny procesor bitcoinových platieb, BitPay oslavoval významný míľnik. Spoločnosť oslovila 1 000 obchodníkov akceptujúcich bitcoiny. V rovnakom roku začal WordPress s prijímaním bitcoinových platieb, jednou z najväčších hostingových platforiem na svete. Tento vývoj by viedol k úžasnému budúcemu roku pre bitcoiny.

V roku 2013 urobil bitcoin veľké pokroky. Toto bol rok, v ktorom platobný procesor Coinbase informoval o úspešnom predaji 1 milióna dolárov BTC v priemere za 22 dolárov za mincu. Bol to tiež rok pre prvý veľký krach trhu s bitcoinmi. V marci došlo k masívnemu výpredaju, keď sa bitcoinová komunita rozdelila približne na šesť hodín.

Dva bitcoiny

Technická nehoda opustila svet s dvoma samostatnými bitcoinovými blockchainmi na celé hodiny. Vývojári volali po zastavení všetkých transakcií, aby zistili problém. To spôsobilo, že investori stratili vieru v nový projekt. Došlo k výpredaju s úbytkom hodnoty bitcoinu v priebehu niekoľkých minút. Vývojárom sa podarilo stabilizovať situáciu, keď ako nový štandard nechali všetkých ťažiarov upgradovať na verziu 0.7.

Regulačné obavy týkajúce sa bitcoinu (BTC)

To bol tiež rok, kedy si regulačné orgány začali všímať aktivity bitcoinu. Konkrétne spoločnosť Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) urobila verejné vyhlásenie, v ktorom uviedla, že baníci, ktorí predávajú svoje odmeny BTC za fiat, sa musia zaregistrovať ako podniky poskytujúce peňažné služby alebo čeliť následkom. Toto oznámenie spôsobilo mierne zvlnenie trhu, ale išlo iba o kvapku v rade toho, čo malo prísť.

V apríli došlo k veľkému prepadu bitcoinu, aký nebol doteraz. K zrúteniu došlo vďaka zvýšenému oneskoreniu spracovania, ktoré zaznamenala najväčšia vtedajšia burza na svete Mt. Gox a popredný svetový spracovateľ bitcoinových platieb BitInstant. V tomto prepade došlo k voľnému poklesu cien bitcoinov z 266 na 76 dolárov.

Konfiškácie

Tento rok bol tiež prvýkrát, čo vládna agentúra tvrdila, že zabavila bitcoin. Konkrétne americký protidrogový úrad uviedol v oznámení amerického ministerstva spravodlivosti zaistenie 11,02 bitcoinov. Približne v rovnakom čase úrady zaistili viaceré účty súvisiace s burzou Mt. Gox.

Regulačné obavy

Bitcoin prešiel aj v tomto období určitými regulačnými problémami. Oddelenie zahraničnej správy a politiky v Thajsku urobilo bitcoin v krajine nezákonným. Americký federálny sudca Amos Mazzant z východného okresu Texasu piateho okruhu tiež kontroverzne rozhodol, že bitcoin je „mena alebo forma peňazí“. Nemecké ministerstvo financií nakoniec uznalo kryptomenu ako finančný nástroj.

Hodvábna cesta

V októbri 2013 FBI zaistila zhruba 26 000 BTC z webovej stránky Silk Road. Išlo o do tej doby najväčší zabavenie bitcoinu. Muž za operáciou, Ross William Ulbricht, bol uznaný za vinného z obchodovania s drogami a bol odsúdený na doživotné väzenie za svoju úlohu pri vytváraní tohto decentralizovaného trhu. Mnohí sa domnievajú, že táto veta bola príliš tvrdá a že bol obvinený ako predajcovia, a nie ako vývojár na trhu.

Ross William Ulbricht

Ross William Ulbricht

Bitcoinové bankomaty

Bitcoinové bankomaty sa začali v tomto období objavovať po celom svete. Robocoin a Bitcoiniacs spustili prvý bitcoinový bankomat na svete v októbri 2013. Tento historický bankomat sa nachádza v kanadskom Vancouveri. V rovnakom mesiaci čínsky internetový gigant Baidu umožnil klientom bezpečnostných služieb webových stránok platiť svoje faktúry pomocou bitcoinov. Tiež BTC Čína predbehla japonskú Mt. Gox ako najväčšia bitcoinová obchodná burza podľa objemu obchodov na svete.

V decembri oznámili vedenie populárneho online predajcu Overstock.com plány na prijatie bitcoinu v nasledujúcich týždňoch. Krátko nato zaznamenal trh ďalšiu veľkú stratu. Tento bol vyvolaný čiastočne preto, lebo Čínska ľudová banka zakázala čínskym finančným inštitúciám používať bitcoin. Čína v tom čase ovládala väčšinu objemu obchodov s bitcoinmi.

Bitcoin prichádza do Vegas

V roku 2014 bitcoin pokračoval na svojej ceste k inštitucionálnemu prijatiu. Tento rok sa konali kasínový hotel D Las Vegas a hotel Golden Gate & Vlastnosti kasín v centre Las Vegas oznámili, že začnú akceptovať kryptomenu. Táto správa pomohla zvýšiť cenu bitcoinu. Podpora však netrvala dlho.

Vo februári 2014 zažil Bitcoin notoricky známy hack Mt. Gox. Platforma počas útoku zaznamenala stratu 744 000 bitcoinov. O necelý mesiac podala najväčšia burza bitcoinov na svete bankrot. Trh zhodil hodnotu po tomto odhalení.

Hlavný úspech

V septembri sa trh začal oživovať. To bol mesiac, kedy TeraExchange dostal súhlas od CFTC, aby začal ponúkať rôzne služby založené na bitcoinoch. Spoločnosť konkrétne začala ponúkať voľnopredajný swapový produkt na základe ceny bitcoinu. Táto udalosť bola monumentálnym úspechom pre celý trh, pretože to bolo prvýkrát, čo americká regulačná agentúra schválila bitcoinový finančný produkt.

Bitcoin (BTC) ide do hlavného prúdu

Rok sa skončil silný aj pre bitcoiny. Počítačový gigant Microsoft začal prijímať bitcoiny od používateľov v decembri. Hry typu Xbox a softvér pre Windows si môžete kúpiť pomocou bitcoinu. Tiež prvý dokument o bitcoinoch, Rast a rast bitcoinov, bol prepustený.

Do roku 2015 začal trh s bitcoinmi naberať na obrátkach. V januári toho roku Coinbase zhromaždil financovanie počiatočných investícií vo výške 75 miliónov dolárov. V tom roku tiež populárna burza Bitstamp prestala na týždeň obchodovať kvôli hackingu. Podľa firemných dokumentov mala firma počas incidentu odcudzených 19 000 bitcoinov. Pôsobivo sa platforma znovu otvorila a žiadny používateľ neprišiel o finančné prostriedky len o niekoľko dní neskôr.

New Heights

V nasledujúcom roku došlo k rozšíreniu siete bitcoinu do nových výšin. Sieť dosiahla rekordnú rýchlosť viac ako 1 exahash / s. V marci 2016 Kabinet Japonska uznal virtuálne meny ako spôsoby platby. To pomohlo presadiť trhovú hodnotu a rozvoj v regióne. Je smutné, že v auguste 2016 došlo k ďalšej významnej burze bitcoinov, Bitfinex, bol hacknutý a stratilo sa okolo 120 000 BTC.

Bitcoin je uznávaný v Japonsku

V roku 2017 prijalo Japonsko ďalšie právne predpisy ohľaduplné k bitcoinom. V tomto postupe bol bitcoin oficiálne uznaný ako legálna platobná metóda. Tento postoj pomohol posunúť objemy obchodovania do nových výšin. Trh explodoval. Napríklad medzi januárom a májom 2017 výmena Poloniex oznámila na svojej platforme nárast o viac ako 600% aktívnych obchodníkov.

Obavy o škálovateľnosť

Tieto rekordné výšky viedli k tomu, že na trh vstúpilo viac investorov. Všetci títo používatelia vytvorili v sieti obrovské preťaženie. Bitcoinové transakcie čoskoro stáli viac a ich dokončenie trvalo oveľa dlhšie. Problém dosiahol bod varu, keď sa bitcoinová komunita rozišla v otázke riešenia problémov. Nakoniec sa objavila nová kryptomena s názvom Bitcoin Cash.

Preťaženie bitcoinov cez WooBull

Preťaženie bitcoinov cez WooBull

V roku 2018 urobila Južná Kórea zásadné kroky proti bitcoinu, keď zakázala anonymné transakcie. V tomto roku sa uskutočnilo aj riešenie mimoreťazcových platieb Lightning Network. Lightning Network sa spolieha na súkromné ​​platobné kanály, aby zabránil preťaženiu trhu s bitcoinmi.

Bitcoinové bankovníctvo

Bitcoinové bankové riešenia začali na trh vstupovať aj tento rok. Tento čas nastal, keď si popularitu začal získavať bitcoinové debetné karty a bankové účty. Bitcoinové bankomaty tiež začali pribúdať na viacerých miestach, pretože ich ceny výrazne klesali a do odvetvia vstupovalo viac výrobcov.

Do roku 2019 bol bitcoin už bežným menom. Boli to tisíce kryptomien a trh sa rozširoval. Ďalej je to čas, keď iné veľké krypto projekty začali hovoriť regulačným orgánom. Konkrétne mince Libra Facebooku mali regulátory na hrane.

Tento rok začali bitcoiny dozrievať. S bitcoinom môžete v dnešnej dobe robiť takmer všetko. Môžete platiť dane, cestovať alebo dokonca jedlom alebo darčekovými kartami. Expanzia sektoru DeFi navyše poskytla používateľom bitcoinov ešte viac možností, pokiaľ ide o ukladanie bitcoinov a pasívne toky príjmov.

Kto vynašiel bitcoin (BTC)?

Zatiaľ čo názov za dokumentom o bitcoinoch uvádza Satoshi Nakamoto, nemal kto vykročiť a dokázať, že sú skutočne tvorcom Bitcoinu. Mnoho ľudí uviedlo, že sú Nakamoto, ale nikto ešte nebol schopný presunúť žiadny z pôvodných 1 milión BTC vyťažených vývojárom v jeho začiatkoch. Tento nedostatok závažných dôkazov viedol konšpiračné teórie k rozporu.

V jednom konkrétnom prípade sa prihlásil počítačový programátor a skorý Bitcoiner pod menom Craig Wright s tvrdením, že je Nakamoto. Dokonca sa pokúsil vložiť Copywrite na meno bitcoinu. Keď však nastal čas dokázať, že je Nakamoto, nedokázal poskytnúť nijaké dôkazy, ktoré by ho spájali s týmito nepohnutými miliónmi BTC..

Vyskytli sa aj prípady, keď si niekoho pomýlili s Nakamotom. Newsweek vzal ľuďom život prostredníctvom prstencov, keď nesprávne zverejnil, že bol tvorcom bitcoinu. Tento muž, Dorian Nakamoto, poprel, že by mal niečo spoločné s projektom. Dnes jeho tvár predstavuje symbolický obraz predstavujúci Satoshi Nakamota.

Ako nakupovať bitcoiny (BTC)

Bitcoin môžete získať na akejkoľvek burze. Binance ponúka priame bitcoinové fiat menové páry. Musíte sa len zaregistrovať na účet. Keď bude váš účet platný, môžete ho načítať s fiat menou. Našťastie Binance tento mesiac pridal okamžité načítanie účtu. Načítanie to trvalo tri dni.

Akonáhle je vaša fiat mena na burze, môžete jednoducho zvoliť obchodný pár BTC / USD a môžete vyraziť. Celý proces trvá len minútu a je veľmi priamy. Je pozoruhodné, že Binance je najväčšou burzou na svete.

V závislosti na vašom regióne si môžete prečítať nášho sprievodcu Kanadou alebo Singapurom.

Investovanie do bitcoinu (BTC) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do bitcoinu (BTC) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do bitcoinu (BTC) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Review

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Kriptomatu

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí používatelia

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Európskych obchodníkov

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

1,00 dolárov

Minimum účtu

35 €

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Ako ukladať bitcoiny (BTC)

Ukladanie vašich bitcoinov je jednoduché. Vďaka popularite tejto mince je pre investorov do bitcoinu k dispozícii viac možností ako kedykoľvek predtým. Najjednoduchší spôsob ukladania BTC je mobilná aplikácia. V mobilných aplikáciách sa ľahko orientujete a dajú sa stiahnuť za pár sekúnd. Najlepšie zo všetkého je, že väčšina je zadarmo.

Mobilné BTC peňaženky ako JAXX prešli od počiatku trhu dlhou cestou. Dnešné peňaženky sa ľahko používajú a môžu ukladať množstvo rôznych kryptomien. Tieto platformy vám uľahčujú diverzifikáciu investícií a sledovanie vášho portfólia.

Desktop

Ak chcete bezpečnejšiu možnosť ako mobilná peňaženka, môžete kedykoľvek ísť s počítačom s bitcoinovým klientom. Peňaženka na plochu je bezpečnejšia, pretože váš počítač je zvyčajne bezpečnejší ako smartphone. Pretože navyše peňaženku pre stolné počítače vyvinuli hlavní vývojári projektu, viete, že je to bezpečnejšia voľba.

Pre tých z vás, ktorí majú v úmysle získať veľké množstvo bitcoinov v HODL, alebo pre kohokoľvek, kto verí, že bezpečnosť je primárnym investičným záujmom, je hardvérová peňaženka tým najlepším krokom. Hardvérové ​​peňaženky udržujú bitcoiny bezpečne uložené offline. Táto stratégia chráni vašu kryptu pred hackermi a inými škodlivými kódmi.

Hardvérová peňaženka

Ak sa snažíte významne investovať do BTC alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X oba podporujú bitcoin (BTC).

Budúcnosť bitcoinu

Budúcnosť bitcoinu vyzerá jasne. Svet teraz uznáva silu blockchainovej technológie. Bitcoin naďalej rozširuje svoju užívateľskú základňu aj funkcionality. Analytici sa zhodujú, že je len otázkou času, kedy sa bitcoin stane poprednou svetovou rezervnou menou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map