4 požiadavky, ktoré by blockchainové projekty mali spĺňať, aby sa kvalifikovali na IEO

Tento rok sme svedkami zásadného posunu v tom, ako spoločnosti získavajú finančné prostriedky na svoje projekty. Odkedy Binance oznámila, že každý mesiac podporí token prostredníctvom svojho Binance Launchpad, sme svedkami ďalších búrz, ktoré sa ponáhľajú spustiť podobné platformy. Tento tlak bol inšpirovaný úspechom, ktorý maltská burza zažila so svojou platformou.

Zatiaľ tri projekty; BitTorrent, Fetch.AI a Celer Network sa im prostredníctvom systému úspešne podarilo získať viac ako 17 miliónov dolárov Binance Launchpad. Nechcú zostať pozadu, spoločnosti ako Bittrex, Huobi, KuCoin, Liduid, CoinBene, ProBit a mnoho ďalších spustili svoje platformy predaja tokenov.

Výmeny za účelom spustenia ich vlastných IEO podnietilo niekoľko faktorov vrátane; potreba ponúknuť svojim používateľom ďalšiu hodnotu tým, že im umožnia zbierať rôzne projekty, zvyšovať likviditu a tiež uvedomenie si, že ponuky počiatočnej výmeny rýchlo nahradzujú ponuky počiatočných mincí ako dôveryhodný spôsob získavania finančných prostriedkov v priestore kryptomeny.

Prečo by sa mali projekty založené na blockchaine obťažovať?

Pri projektoch, ktoré spĺňajú všetky požiadavky, aby bolo možné ponúknuť IEO, zaručené rýchle a ľahké získanie peňazí, nemožno považovať za dobre pripravenú. Výmeny majú prísne požiadavky, pokiaľ ide o IEO a sú najlepšie pre každý projekt, aby sa zabezpečilo, že bude mať najlepšiu šancu kvalifikovať sa na jeden..

Po analýze posledných troch úspešných IEO, ktoré sa tento rok uskutočnili na platforme Binance, sme identifikovali štyri faktory, ktoré sú rozhodujúce, ak má mať projekt šancu kvalifikovať sa na IEO. Bez ďalších okolkov začnime:

1. Solídny obchodný model IEO podporovaný silným tímom

V minulosti sme videli veľa podvodných ICO, ktoré získavajú obrovské množstvo peňazí od naivných investorov. Burzy sú však náročnejšie a nemôžu podporiť projekt, ktorému chýba robustný obchodný model. Musia vidieť jasnú cestu k úspechu a na to, aby sa tak stalo, by projekt mal mať aj schopný tím, ktorý dokáže plán plniť..

Tím BitTorrent vedie Justin Sun., ktorý je tiež zakladateľom spoločnosti TRON. Projekt má celkovo devätnásť členov tímu, pričom všetci sú odborníkmi v rôznych oblastiach vrátane dvanástich vývojárov.

Tím, ktorý stojí za spoločnosťou Celer Network, je zložený z držiteľov PHD z MIT, Princeton, UIUC a UC Berkeley. Má celkovo šestnásť členov na plný úväzok, ktorí majú dlhoročné priemyselné skúsenosti s prácou pre špičkové technologické startupy ako Amazon, Google, HP a mnoho ďalších..

Fetch.AI má tiež okolo tridsaťjeden členov tímu, ktorí sú všetci odborníkmi v rôznych oblastiach.

2. Produkt, ktorý rieši problém

Je dôležité poznamenať, že produkt mohol existovať už pred uskutočnením IEO, alebo by mohol byť vo vývoji, ako to bolo v prípade Fetch.AI, ktorého IEO sa uskutočnilo takmer rok pred spustením jeho hlavnej siete. Token FET má pomôcť pripojiť agentov k sieti a tiež im pomôcť pri výmene hodnoty.

Keď sa uskutočnil predaj tokenov spoločnosti Celer, mali minimálny životaschopný produkt (MVP). Spoločnosť Celer vyvíja platformu na škálovanie vrstvy 2, ktorá vývojárom pomôže rýchlo vybudovať a prevádzkovať vysoko škálovateľné dappy. BitTorrent je platforma na zdieľanie súborov typu peer to peer, ktorá má obrovskú užívateľskú základňu. Token BTT má týmto používateľom pomôcť kúpiť, predať alebo dokonca s nimi obchodovať za účelom rýchlejšej doby sťahovania.

3. Nastavte nízku tvrdú čiapočku

Časy, keď sa projekty mohli ľahko zamerať na získanie desiatok miliónov dolárov prostredníctvom predaja tokenov, sú preč. V súčasnosti by bolo nerozumné, aby spoločnosti stanovovali také vysoké limity, pričom mnohé z nich zriedka presahujú hranicu 5 miliónov dolárov.

S pribúdajúcimi projektmi, ktoré sú ochotné získať finančné prostriedky prostredníctvom IEO, očakávajú pokles nastaveného pevného limitu. Pri pohľade na naše tri príklady mal BitTorrent najväčší pevný strop na 7,2 milióna dolárov, za ktorým nasledoval Fetch. AI na úrovni 6 miliónov dolárov a Celer na hodnote 4 milióny dolárov.

4. Vytvorenie veľkej a aktívnej komunitnej základne

Výhodou IEO je, že pomáha vystaviť projekt novým používateľom. Ak však má mať projekt šancu na výmene, mal by byť schopný sám vytvoriť dostatočný verejný záujem.

Podľa Artur Bojcov spoločnosti Priority Token, ktorá pomáha projektom s IEO zabezpečiť ich priame uvedenie na burzy, je nepravdepodobné, že by tieto platformy podporili projekt, ktorý si nevybudoval veľkú a aktívnu komunitu používateľov.

Pred svojím IEO mal BitTorrent už viac ako 100 miliónov používateľov po celom svete. Okrem toho mala viac ako 110 000 členov na svojich účtoch v Telegrame aj na Twitteri.

Fetch.AI mal okolo 20 000 členov na svojich anglických a čínskych telegramových kanáloch. Pokiaľ ide o Celer, jeho telegramový kanál mal viac ako 27 000 členov a ďalších 7 500 členov na Twitteri. Všetky slušné čísla, aj keď nie také veľké ako čísla v službe BitTorrent.

Ak chcete vytvoriť obrovskú užívateľskú základňu, nové projekty môžu začať vytváraním účtov na sociálnych sieťach, kde môžu odhaliť podstatu projektu, vývoj produktu a aktívne zapojenie tímu prostredníctvom marketingu v sociálnych sieťach..

Záver

Záverom možno povedať, že vyššie uvedené štyri faktory sú rozhodujúce, ale nie sú jedinými požiadavkami. Výmeny budú vyžadovať ubezpečenie, že projekt neponúka bezpečnostný token, a to môže pochádzať iba od dôveryhodnej právnickej spoločnosti. Budú tiež potrebovať dokument, ktorý sa bude zaoberať tokenomikou, finančným modelom projektu, prípadmi použitia produktu, potenciálnym trhom produktu a jeho konkurenciou..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map