Ako IBM investuje do blockchainu

Aká dôležitá a aká veľká je technológia blockchain?

To je prebiehajúca diskusia, ktorá bude čoskoro zúrivá; spolu so skutočnosťou, že blockchain osviežil niektorých skúsených technologických gigantov ako Microsoft, Oracle, SAP a IBM.

Spoločnosti Microsoft, Oracle a rival SAP vydali samostatné oznámenia v roku 2017, v novembri, októbri a septembri.

Avšak pri tom všetkom možno jedinou starou bitevnou loďou veľkých technológií, ktorá by získala korunu medzi tými, ktorí teraz prechádzajú na novú technológiu, je IBM.

IBM Prospect

Spoločnosť IBM, ktorá bola v roku 2017 na čele medzi poskytovateľmi technológie blockchain, bola jednou z prvých, ktorá rozpoznala možnosti, ktoré prichádzajú s distribuovanými účtovnými knihami blockchainu, a vložila svoj kód príspevku do HyperLedger – open-source úsilia Linux Foundation.

Tiež vyzvali začínajúce firmy, aby bezplatne testovali spustenie blockchainu v jeho cloudu a tieto snahy konečne prinášajú ovocie.

Dopyt Blockchainu neustále rastie a IBM verí, že v roku 2018 bude jedným z najväčších používateľov vo viac ako 60 dátových centrách, ktoré prenajal iným značkám po celom svete.

Podľa profesora a predsedu Katedry ekonómie na LIU Post v New Yorku Panos Mourdoukoutas verí, že IBM predstavuje „lepšiu stávku ako bitcoin na blockchain“ ako prísľub, že má zmeniť svet, je silnejší.

To, tvrdí profesor Mourdoukoutas, robí z IBM „lepšiu dlhodobú investíciu“ v porovnaní s používaním digitálnej meny.

IBM v skutočnosti ponúka blockchain pre finančné služby, o ktorom sa domnieva, že sa prejaví väčšou dôverou pre všetkých v snahe zvýšiť dôveru vo univerzálnu menu finančného sveta..

Týmto zámerom má spoločnosť IBM vniesť do všetkých finančných transakcií novú jednoduchosť, transparentnosť a efektívnosť a zároveň eliminovať staré procesy a papierovanie pomocou novoobjavenej inovácie, spolupráce a rýchlosti.

Už sa to deje v oboch smeroch, pretože finančné inštitúcie idú vpred s blockchainom IBM pre tento sektor, pretože spolupracujú na vytváraní nových riešení, odstraňovaní dlhotrvajúcich trení a dosahovaní hmatateľných obchodných výsledkov..

Veľký podiel IBM

Niekedy v máji tohto roku spoločnosť IBM oznámila investíciu vo výške 5,5 milióna dolárov do vybudovania centra riešení blockchain v brazílskom Sao Paule – prvého svojho druhu v krajine – okrem ďalších takýchto centier v USA, Anglicku, Nemecku, Kanade a Japonsko.


Okrem toho spoločnosť IBM v súčasnosti pracuje na viac ako 400 blockchainových projektoch po celom svete, a to nad rámec svojho prvenstva v oblasti univerzálnych kvantových výpočtov..

V roku 2017 začal technologický gigant spolu so svojimi prvými klientmi vrátane Daimler AG, JPMorgan Chase a Samsung pracovať na nasadení IBM Q s cieľom preskúmať jeho aplikácie pre vedu a podnikanie, prakticky.

IBM vedie v rôznych ďalších sľubných technológiách vrátane umelej inteligencie (AI), cloudu a internetovej bezpečnosti, vďaka čomu je lepšou stávkou z hľadiska dlhodobých investícií.

Čo to však všetko znamená a čo to prináša na trh?

Donna N. Dillenburger, členka IBM, vysvetlil to tým, že tvrdí, že IBM vytvára systém, v ktorý môžu jej klienti dôverovať na základe bezpečných a overiteľných informácií.

Blockchain spojený s podnikovou bezpečnosťou IBM poskytuje mechanizmus na bankovanie údajov škálovateľnými spôsobmi pre akýkoľvek sektor od bezpečnosti potravín po bankovníctvo, dodávateľský reťazec alebo zdravotnú starostlivosť.

Dillenburger dodal, že úložisko dôveryhodných údajov vám dáva základ pre analytiku, ktorú môžete použiť na zodpovedné zdieľanie informácií pre väčšie dobro vášho podnikania a spoločnosti..

obrázok2 2

Sektory, na ktoré sa vzťahuje

  • Námorný a logistický priemysel, ako napríklad nová spolupráca so spoločnosťou Maersk v marci 2017
  • Finančný sektor, napríklad jeho obchod so siedmimi významnými bankami v Európe v júni 2018, pre ktorý plánuje vybudovať platformu založenú na blockchaine pre financovanie obchodu s cieľom uľahčiť medzinárodný obchod pre malé a stredné podniky..
  • Bezpečnosť potravín, kde spoločnosť IBM v auguste 2018 ohlásila významné konzorcium blockchainu, ktoré s ním bude pracovať na zlepšení sledovateľnosti potravín a identifikácii bezpečnosti potravín poskytovaním dôveryhodných informácií o pôvode alebo stave potravín.

Je len niekoľko pozoruhodných príkladov viac ako 400 klientov, s ktorými IBM pracuje na implementácii svojich blockchainových aplikácií. Medzi ďalšie odvetvia patria dodávateľské reťazce, riadenie rizík, IoT a správa digitálnych práv.

Uhotenie

Stávka spoločnosti IBM na technológiu blockchain sa ukazuje ako prínosná pre spoločnosť, čo sa týka zvýšeného a obnoveného záujmu o túto technológiu, a zároveň jej dáva väčšiu úctu k rozvíjajúcim sa technológiám..

Jedným z príkladov je AI, ktorá sa pohybuje paralelne a transformuje profesionálne spektrum vo veľkom štýle. AI a Blockchain budú vynikajúcou kombináciou. Nielen AI rezonuje šifrovaním, ale má aj potenciál spravovať blockchain lepšie ako ľudia.

Jeho podpora blockchainu a predstava, že poskytuje ďalšiu vrstvu dôvery, núti ľudí veriť, že sa chystajú dobré veci..

Doposiaľ IBM získala do vrecka niektorých klientov a projekty, rastúce ceny akcií, nový prílev energie do spoločnosti a nový pohľad analytikov na technologických a akciových trhoch a serióznosť medzi nákupcami technológií..

Autor: Roberto Garvin, spoluzakladateľ spoločnosti Mofluid. Je úplne úžasné sledovať, ako sa technológia neustále vyvíja, od e-mailov po prehliadače, vyhľadávače, mobilné zariadenia, AI a teraz blockchain. Mám šťastie, že som toho všetkého svedkom. Sme skutočne nadšení, že uvidíte, čo bude ďalej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map