Najzaujímavejšie správy zo správy CoinGecko Q1

CoinGecko, krypto vyhodnotenie a stránka s hodnotením nedávno vydala správu analýza toho, ako sa darilo trhu s kryptomenami v prvom štvrťroku 2019.

Minulý rok mohol byť plný klesajúcich cien virtuálnych mien. Podľa správy sa však rok 2019 začal správnym smerom, keď zakladatelia spoločnosti CoinGecko projektovali pozitívnu atmosféru v prvých troch mesiacoch.

Aj keď je atmosféra na trhu kryptomien evidentná, v tomto období sa udialo niekoľko vzrušujúcich vecí. Bez ďalších okolkov sa pozrime na niektoré z doterajších vzrušujúcich udalostí;

Protokol MimbleWimble nájde hostiteľa

MimbleWimble je protokol zameraný na kryptomenu zameranú na súkromie. Prvý mesiac roku 2019 bol protokol MimbleWimble využívaný dvoma mincami; Úškrn a lúč. Spôsob implementácie protokolu na jednej z mincí sa však líšil.

Napríklad Beam používal kódovú základňu C ++, zatiaľ čo Grin používal Rust kódovú základňu. Komunita kryptomien však s napätím čakala na oficiálne spustenie Grinu viac ako Beam.

Jedným z dôvodov, prečo spoločnosť Grin položila podlahu Beam, bolo to, že baníci zo skupiny Grin dostávajú 100 percent výplat, zatiaľ čo baníci z Beamu dostávajú iba 80 percent z výplat.

Už predtým, ako boli tieto dve mince spustené, sa už začali diskutovať o tom, prečo bol MimbleWimble doteraz najlepším cypherpunkovým protokolom..

Ale prečo MimbleWimble?

Tento protokol, na rozdiel od iných protokolov používaných mincami zameranými na súkromie, nepotrebuje ďalšie vrstvy navrchu základného protokolu, aby sa vytvoril efekt ochrany osobných údajov. Doplnky sú vylúčené, pretože protokol predstavuje jedinečnú zmes rôznych inovácií v kryptografii. Patria sem okrem iného transakcie cut-through, coinjoin a dôverné transakcie.

Spustenie počiatočných ponúk na burze (IEO)

Koncom januára sa tiež spustili IEO. Ich absorpcia bola neuveriteľná. Napríklad BitTorrent vydal úvodnú ponuku na výmenu a do 15 minút bol vypredaný.

IEO sa v mnohom líšia od ICO (počiatočná ponuka mincí). Napríklad IEO využíva na predaj tokenov webovú stránku burzy, zatiaľ čo ICO využíva webovú stránku emitenta, protistranou crowdsale IEO je burza, zatiaľ čo pre ICO je emitentom tokenov, IEO sa zisťuje na burze, na ktorej sa vydáva, a ICO neprechádza skríningom. Na burze je navyše okamžite uvedený token IEO, zatiaľ čo token ICO musí čakať na zaradenie bez akejkoľvek záruky, že bude uvedený na burze..

Binance LaunchPad

Binance, popredná burza kryptomien podľa upraveného objemu, vytvorila platformu venovanú vydávaniu počiatočných ponúk na burzu s názvom Binance LaunchPad. BitTorrent využil štartovaciu plochu, na ktorej bol token Bittorent predaný za rekordných pätnásť minút.


BitTorrent pridelil na predaj na Binance LaunchPad takmer 60 miliárd (59,4 miliárd) tokenov. Predaj vyniesol 7,2 milióna dolárov. Medzi ďalšie firmy, ktoré odvtedy platformu použili na vydanie IEO, patria Fetch a Celer. Fetch získal 6 miliónov dolárov za 22 sekúnd na predaj 69,2 milióna tokenov, zatiaľ čo Celer predal 597 miliónov tokenov za 17 minút a prilákal 4 milióny dolárov.

Úspech IEO na LaunchPade podnietil ďalšie výmeny, aby sa pokúsili replikovať to isté.

Napríklad popredné burzy kryptomien ako Huobi a KuCoin už vyvinuli a vydali IEO na podobných platformách.

Účinnosť ponuky počiatočných výmen sa prejavila aj na novších odpaľovacích rampách. Napríklad vrcholový reťazec vydal IEO na Huobi s prilákaním 3,4 milióna dolárov za 19 sekúnd. Okrem toho bol IEO na KuCoine vypredaný do siedmich sekúnd a získal 3,6 milióna dolárov.

The Lightning Network Gets A Boost

Sieť Lightning sa objavila aj v správe CoinGecko za Q1 z roku 2019. Sieť je postavená ako ďalšia vrstva na blockchaine. Jeho primárnou funkciou je okamžité uľahčenie lacných transakcií. Toto sa považuje za možnosť škálovania pre bitcoiny a litecoiny.

Lightning Network nabrala na obrátkach približne v polovici januára 2019, keď Hodlonaut zahájil kampaň na Twitteri, aby priniesol výhody tejto siete. Kampaň dostala názov Lightning Torch. Hodlonaut odovzdal pochodeň odoslaním 100 000 satoshi. Podľa pravidiel, keď ste pochodeň dostali, mali ste pridať 10 000 satoshi a odovzdať ich inej osobe. Ďalšiu osobu v rade však určila osoba, ktorá v súčasnosti drží pochodeň.

Lightning Torch je tiež známy ako Lightning Network Trust Chain. Od 19. januára do 11. apríla 2019 pochodeň zaznamenala 291 chmeľu, 282 jedinečných príjemcov a prešla 56 krajinami.

Medzi najvýznamnejšie osobnosti v odbore kryptomien, ktoré dostali a prešli, patrí pochodeň CEO spoločnosti Twitter, Jack Dorsey, hlavný vývojár spoločnosti Monero, Riccardo Spagni, generálny riaditeľ spoločnosti Shapeshift, Erick Voorhees a generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao. Medzi príjemcami bolo aj CoinGecko.

Na konci troch mesiacov v kampani Hodlonaut poznamenal:

„Cesta prekonala moje najdivokejšie predstavy a mám pocit, že vystavila úžasný charakter komunity. Taktiež predstavila, čo môže byť najväčším prísľubom BTC / LN, priblížiť ľudí po celom svete. “

Kde podľa Coingecka stojíme po troch mesiacoch

Správa CoinGecko Q1 vykreslila obraz oživeného trhu. Tri mesiace do roku 2019 došlo k nárastu celkovej trhovej kapitalizácie o 16,23 percenta, pričom marcom bol najlepší mesiac. Trh zaznamenal stabilné zisky bez divokých výkyvov cien. Rovnako vzrástol objem obchodov.

Najlepšie výsledky viedli litecoiny (LTC), EOS (EOS), bitcoiny (BTC) a ethereum (ETH), ktoré zaznamenali zisky 103%, 66%, 11% a 8%.

Podľa správy dosiahli altcoiny lepšie výsledky ako bitcoiny s dominanciou BTC na trhu, ktorá klesla o 1,5 percenta. Trhová dominancia troch najlepších mincí poklesla zhruba o 5 percent. V prvom štvrťroku 2019 si však prvých desať kryptomien udržalo 91-percentnú dominanciu v trhovej kapitalizácii.

Záver

Zo zaujímavých ponúk CoinGecko je zrejmé, že počiatočné ponuky búrz sa oceňujú kvôli ich nízkym rizikovým úrovniam v porovnaní s počiatočnými ponukami mincí. Prítomnosť spoľahlivej platformy na vydávanie IEO, ako je Binance LaunchPad, sa ukázala ako rozhodujúca pre úspech IEO.

Správa Lightning Network bola zachytená ako veľmi potrebná možnosť škálovania bitcoinu. Ak bude súčasný stav na trhu pokračovať s rovnakou dynamikou, bude rok 2019 skvelým rokom na to, aby sme boli súčasťou krypto komunity.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map