Predikcia ceny bitcoinu – môže bitcoin v roku 2021 zlomiť 50 000 dolárov? Prognóza ceny BTC

(Aktualizované 14. februára, 2021) Bitcoin, ktorý bol pomenovaný ako najvýkonnejšie aktívum desaťročia, prešiel za pár rokov dlhou cestou. Aj keď pandémia koronavírusu upúta pozornosť na celom svete, bitcoiny stále vzbudzujú záujem na celom svete, najmä pokiaľ ide o polovičnú udalosť na obzore..

Keď sa v čase písania tohto článku obchodovalo na úrovni približne 7 200 dolárov, od júla 2010 zaznamenal viac ako 9 000 000% ziskov. V rovnakom období došlo k&P sa iba strojnásobil. Zlato je len o 25% vyššie a niektoré z najvýkonnejších akcií na Russell 3000 sa zvyšujú iba o zhruba 3 000%, čo je blednutie v porovnaní s najnovším zázrakom finančného sveta..

V tomto článku sa pozrieme na všetky najnovšie správy a plány týkajúce sa bitcoinu, ktoré pravdepodobne posunú jeho cenu okolo 50 000 dolárov. Budeme tiež analyzovať záujem o mincu a jej minulé výkony spolu s analýzou grafov a odbornými predikciami, aby sme zistili, či je tento cieľ možnosťou pre BTC v roku 2021.

Nakúpte bitcoiny na Binance ešte dnes

Významné správy o bitcoinoch & Plány na rok 2021 

Investori by mohli hromadiť bitcoiny, pretože predpokladajú zníženie na polovicu

Predikcia ceny bitcoinu

Podľa Glassnode, blockchain inteligenčná firma, 14. apríla 2020 klesol sedemdňový kĺzavý priemer z celkového počtu BTC držaných na výmenných adresách na 2 214 365. Priemer klesol takmer o 8% z maxima 2 404 786, ktoré bolo zaregistrované 17. januára 2020.

Spoločnosť si myslí, že pokles devízových zostatkov naznačuje, že došlo k prechodu na dlhodobejšie stratégie držania. Ukázalo sa, že investori zvyčajne vyberajú mince z búrz a držia ich v osobných peňaženkách, keď očakávajú rast ceny. Naopak, majú tendenciu presúvať mince na burzy, keď sa pripravujú na predaj, keď cítia, že je na obzore cenový prepad.

Veríme, že zvýšená úroveň držby môže byť spojená s býčími očakávaniami súvisiacimi s poklesom odmeny za ťažbu bitcoinov na polovicu, ktorá sa má vyskytnúť niekedy v máji..

Tento proces je určený na kontrolu inflácie a zníži odmeny za vyťažený blok z 12,5 BTC na 6,25 BTC. 

Vývoj bitcoinu zdravší ako kedykoľvek predtým

S rastúcim počtom inštitúcií a spoločností, ktoré považujú BTC za nevyhnutnú súčasť infraštruktúry, pokiaľ ide o budúcnosť financií, sa zdá, že bitcoin zažíva nárast počtu subjektov, ktoré financujú jeho rozvoj..

Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnil BitMEX. Správa publikovaný 28. marca naznačuje, že blockchainové spoločnosti Lightning Labs a Blockstream sú v súčasnosti najväčšími prispievateľmi k rozvoju projektu. Na druhej strane, bitcoinová výskumná firma Chaincode je najväčším finančným podporovateľom vývoja softvéru Bitcoin Core.

Vedci v spoločnosti BitMEX použili verejne dostupné údaje a informácie od zainteresovaných osôb na vytvorenie toho, čo označili ako najkomplexnejší obraz financovania bitcoinových vývojárov otvoreným zdrojom.. 

V správe sa uvádza:

„Dospeli sme k záveru, že situácia je zdravšia ako v minulosti, čo sa týka dostupnosti financií, transparentnosti a stupňa distribúcie medzi finančnými podporovateľmi.“

Blockstream a Lightning Labs zamestnávajú 8 vývojárov, za nimi nasleduje Square Crypto, pričom 7 pracuje na bitcoinoch. Je viazaný na 6 vývojárov, z ktorých každý je Chaincode, Purse a MIT’s Digital Currency Initiative (DCI). Celý zoznam nájdete nižšie.Predikcia ceny bitcoinu

Výskumný tím sa tiež zameral na činnosť v úložisku Bitcoin Core s cieľom identifikovať hlavných prispievateľov a určiť ich zdroj financovania. Zistili, že 11 z 33 najaktívnejších vývojárov je nezávislých, 7 platilo od spoločnosti Chaincode a 3 od spoločnosti Blockstream. 

Nedávno sme tiež videli, ako sa Square Crypto zapojilo do boja a spoločnosť vlastnená zakladateľom Twitteru tiež podporuje vývoj bitcoinov pomocou grantov.

Bitcoin je iná kryptomena. Je to jedinečné. Aj keď už boli vyvinuté ďalšie riešenia, bitcoin zostáva najlepším digitálnym aktívom odolným voči cenzúre. Užitočný by mohol byť napríklad stabilnícoin Tether (USDT), transakcie však možno ľahko zvrátiť. To nie je dobré pre kryptosystém; a tu hrá dôležitú úlohu bitcoin.

Cena bitcoinu by sa tiež mohla posunúť vyššie a až 60-násobne, ak bude v budúcnosti nasledovať trhový strop zlata. Vyplýva to z nedávnej správy zverejnenej spoločnosťou Galaxy Digital.

Bitcoin (BTC) 2018-2021 Historická analýza cien

Pohyb cien bitcoinu od roku 2018 coinmarketcap.com

Bitcoin, čerstvé zo svojho historického maxima v decembri 2017, začalo rok 2018 na hodnote 13 848 dolárov po hacknutí, ktoré ovplyvnilo burzu Coincheck v Japonsku. Hacky potom majú vplyv na cenu bitcoinu, napríklad v roku 2020 hack na kryptomenu KuCoin. 

Nasledoval by stály rast, ktorý by kulminoval 6. januára k maximu 17 057 dolárov. To by bol najvyšší bod, do ktorého by sa cena dostala. Nasledoval stabilný pokles, až do konca januára sa však cena dokázala udržať nad hranicou 10 000 dolárov. Na začiatku februára sa však bitcoiny do 2. februára prelomili pod 10 000 dolárov na úroveň 8 200 dolárov. Cena by sa mala pohybovať okolo 8 200 a 10 000 dolárov počas nasledujúcich troch mesiacov, kým sa do 25. mája prepadla na hranicu 7 500 dolárov. Nasledujúcich šesť mesiacov sa hrala cena BTC okolo úrovne 6 000 dolárov do 14. novembra, kedy sa začal medvedí trh. Cena 14. decembra prudko poklesla a kumulovala sa na minimum 3 316 dolárov. 

BTC sa bude pohybovať v rozmedzí 3 000 dolárov ďalšie 3 mesiace, kým sa 16. marca 2019 nedostane nad hranicu 4 000 dolárov. Bude nasledovať stabilný rast ceny a BTC po prvý raz v roku 2019 hranicu 10 000 dolárov prelomí 24. júna. 10. júla , BTC dosiahlo 12 967 dolárov, čo znamenalo najvyšší bod, ktorý cena za tento rok získala. Bitcoin zakončil rok na 7 277 USD. Volatilita bitcoinov môže súvisieť aj s väčším záujmom účastníkov trhu.

V roku 2020 začal BTC rok stabilným rastom, keď sa cene podarilo do 9. februára prekonať hranicu 10 000 dolárov. Pozícia však nevydržala tak dlho, kým sa na budúci mesiac vrátila späť do rozsahu 9 000 dolárov, až kým nedošlo k prelomeniu 8. marca došlo k prudkému poklesu, ktorý 16. marca dosiahol dno na úrovni 4 626 dolárov uprostred šírenia koronavírusov po celom svete a kryptomeny aj tradičné trhy pocítili dopad pandémie. 

Keďže cena sa vrátila ustáleným ziskom a 7. apríla sa jej podarilo prekonať hranicu 7 000 dolárov. Mnohí sa domnievajú, že cena bitcoinu by mohla naďalej rásť, keďže Intercontinental Exchange (ICE) plánuje ponúkať nové produkty a služby investorom na trhu. 

Popularita bitcoinu 2019 vs. popularita bitcoinu 2020 

Predikcia ceny bitcoinuÚrok bitcoinu od roku 2019.

Pri pohľade na čísla z Google trendy, vidíme, že na začiatku roku 2019 bol nízky záujem, čo je pochopiteľné vzhľadom na to, že sme boli na medveďom trhu. Prvý nárast záujmu bol medzi 31. marcom a 6. aprílom. Trvalý záujem bol medzi 12. májom a 18. májom, čo sa zhoduje s rastom ceny. Záujem o bitcoiny vyvrcholil 23. – 29. júna, v období, keď minca zaznamenala najvyššiu cenu za tento rok. Od tej doby stabilne klesala na úroveň počas nasledujúcich mesiacov, keď sa jej cena vyrovnala. 

Úrok bitcoinu podľa regiónov

Ak vezmeme do úvahy rovnaké obdobie, v roku 2020 zaznamenal bitcoin väčší záujem v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Podporujú to čísla, ktoré dosiahli vrchol medzi 1. a 21. marcom. Z nejakého dôvodu najväčší záujem pochádza z Afriky, pričom tri z top 5 vyhľadávaní podľa národa sú založené na kontinente. 

Pretože záujem o bitcoiny stále rastie, pred niekoľkými týždňami cena bitcoinu dokázala prekonať 11 550 dolárov, čo pomohlo altcoinom tiež zaznamenať veľké zisky. Okrem toho sa cena bitcoinu udržala nad 10 000 dolárov po dobu viac ako 63 dní, čím sa prelomila predchádzajúca 62-dňová šnúra medzi rokmi 2017 a 2018.

Vývoj ceny bitcoinu v roku 2019

Predikcia ceny bitcoinuVývoj ceny bitcoinu 2019 coinmarketcap.com

Rok 2019 bol v porovnaní s rokom 2018 relatívne býčím trhom, kde sa cena bitcoinu znížila na úroveň 3 000 dolárov. BTC začal rok 2019 na 3 739 dolároch. A držal sa na tejto úrovni až do 21. februára krátko pred návratom na úroveň 3 000 dolárov do 1. apríla. Od tejto chvíle došlo k neustálemu rastu v priebehu nasledujúcich mesiacov, ktorý vyvrcholil maximom 13 793 dolárov 26. júna. To by predstavovalo najvyššiu úroveň cena sa dostala v roku 2019. Nasledujúcich päť mesiacov sa cena začala hrať okolo 12 000 dolárov a 7 000 dolárov až do 25. novembra, kedy poklesla na 6 728 dolárov. To nevydržalo dlho, pretože po väčšinu zostávajúceho obdobia sa podarilo vrátiť na úroveň 7 000 dolárov, pričom sa podarilo ukončiť rok na 7 293 USD, čo je nárast o takmer 200% oproti začiatku roka. 

Musíme tiež vziať do úvahy, že bitcoinové veľryby hýbu trhom, čo je určite niečo, čo by mohlo zmeniť spôsob, akým sa bitcoin chová. Keď sa skutočne presunie väčší počet bitcoinov na burzy, mohlo by to znamenať, že väčší pohyb by mohol zažiť cena bitcoinu.

Masívne nákupy bitcoinu by mohli mať ľahký vplyv na cenu bitcoinu, čo by mohlo mať vplyv aj na finančné trhy. Niektorí odborníci sa domnievajú, že veľký pokles ceny bitcoinu by mohol mať vplyv na celú svetovú ekonomiku. Dôležitou úrovňou pre bitcoin je 12 000 dolárov. Ak sa posunie vyššie, potom by sme mohli zvážiť, že digitálne aktívum môže pokračovať v trende býkov.

Napríklad, keď americký prezident Donald Trump mal pozitívny test na COVID-19, cena bitcoinu klesla o viac ako 2% len za 30 minút. Počas tretieho štvrťroka tohto roka však bol bitcoin schopný zaregistrovať zisky rovnajúce sa 18%.

Dôležité budú aj regulačné otázky, ktoré pomôžu kryptomenám expandovať do celého sveta. Bez jasného právneho rámca by mohli byť inovácie ťažko ovplyvnené.

Predikcia ceny bitcoinu – Analýza TradingView – aktualizovaná 14. februára 2021

Bitcoin: Storno od 50 000 $ a môj obchodný plán od DLavrov na TradingView.com

Tento analytik ukazuje, že BTC nie je ďaleko od dosiahnutia 50 000 dolárov. Domnieva sa však, že je určite dôležité sledovať, ako sa cenová akcia vyvíja na 50 000 dolárov. Trh je podľa neho momentálne prekúpený a že by čoskoro mohlo dôjsť k náprave. Linka RSI sa dostala aj do prekúpenej zóny.

Pozerá sa tiež na histogram MAXD a porovnáva ho s vrcholom býčieho trhu v roku 2017, keď BTC dosiahol 20 000 dolárov. Domnieva sa, že BTC by sa po ukončení korekcie mohlo nakoniec dostať z 50 000 na 30 000 dolárov a po korekcii by mohol otvoriť swingové a dlhodobé obchody pomocou rôznych reverzných signálov.

Cheat Sheet – bitcoinová psychológia od ArShevelev na TradingView.com

Podľa analytika je potrebné, aby obchodníci s kryptomenami pochopili, že by sme mohli byť na novom medveďom trhu. Ukazuje, ako bitcoin dosiahol vrchol na úrovni 41 700 dolárov, a potom začal nový trend medveďa, ktorý mohol trvať nielen niekoľko týždňov, ale aj zvyšok roka. 

Obchodník ukazuje, že nedávne zvýšenie ceny na 38 000 dolárov bolo okamihom, keď sa bitcoin dostal do fázy „späť do normálu“ a my sme mohli smerovať k novému veľkému prepadu. Mohlo by sa tak stať v priebehu roku 2021 alebo dokonca v roku 2022. 

Ako hovorí analytik, najlepšou vecou je byť pri obchodovaní s kryptomenami vždy skromný a riadiť sa finančným plánom.

Úrovne rozšírenia BTC Fibo, 46 ​​000 prvý cieľ od PADTA na TradingView.com

Ako ukazuje analytik v tejto cenovej analýze, s bitcoinmi sa obchoduje v symetrickom trojuholníku, ktorý sa začal v decembri 2020. V posledných hodinách sa virtuálna mena nachádzala blízko dolnej čiary tohto trojuholníka.. 

Pre pokračovanie v trende bude veľmi dôležité, aby sa virtuálna mena pohybovala vyššie. Ak nie, mohli by sme vidieť, ako sa BTC láme nižšie. Analytik sa domnieva, že ďalším cieľom je, aby sa bitcoiny v najbližších týždňoch dostali na cenovú hladinu 46 000 USDT. To by sa stalo, keby sa BTC vylomili z trojuholníka, s ktorým sa momentálne obchoduje.

Medzera sa zväčšuje! od mira000 na TradingView.com

Ako uvádza analytik, BTC / USDT sa domnieva, že by bolo možné dostať sa na linku podpory, ktorá sa v súčasnosti pohybuje okolo 25 000 dolárov. Ako vysvetľuje, mohla by to byť dobrá príležitosť na nákup ďalších BTC. Momentálne bitcoin prekonal iba 34 000 dolárov a v ďalších mesiacoch by mohol pokračovať v raste. 

Okrem toho vysvetlil, že keďže v posledných mesiacoch nedošlo k nijakej korekcii, ďalší pokles kryptomeny by mohol nastať v nasledujúcich mesiacoch. To pre trh vyzerá veľmi nezdravo, čo znamená, že by bolo nevyhnutné, aby sa BTC urgentne dostali späť do súladu so skutočným rastom..

Predikcia BTC od Forex_Fox na TradingView.com

Forex Fox vidí, že sa bitcoin druhýkrát dotýka vrcholu veľkej vzostupnej a rozširujúcej sa trojuholníkovej štruktúry. Je to podobné ako v prípade predchádzajúcej cenovej akcie, ktorú analytik zobrazuje v grafe. Ako vidíme, že sa to už stalo v minulosti, analytik sa domnieva, že táto cesta by mohla byť najpravdepodobnejšia, akou bitcoin kráča. 

Uviedol tiež, že digitálna mena sa pohybuje pozdĺž odporu horného trojuholníka, kým nedosiahne slušné vysledovanie, aby otestovala podporné čiary. Veľký pohyb smerom k 28 000 USDT by však mohol prísť v blízkej budúcnosti a mnoho obchodníkov na to nebolo pripravených.

Expertná predikcia ceny bitcoinu 

Podľa Adama Backa, generálneho riaditeľa spoločnosti Blockstream Bitcoin, by mohlo do konca roku 2020 prekročiť historické maximum 20 000 dolárov, a to vzhľadom na polovicu a ďalšie technologické základy. Je optimista, že by to mohlo dosiahnuť až 100 000 dolárov. Nie je to prvýkrát, čo je v budúcnosti hlavným cieľom ceny bitcoinu 100 000 dolárov. Iní odborníci sa domnievajú, že bitcoin by po udalosti na polovicu v roku 2020 mohol dosiahnuť 50 000 dolárov. 

Changpeng Zhao, známejší ako CZ, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, vidí, že priemysel sa z dlhodobého hľadiska bude zväčšovať, čo pravdepodobne spôsobí zvýšenie ceny. Verí, že rastúci záujem inštitucionálnych hráčov znamená v roku 2020 vzostupný trh.

Paolo Ardoino, hlavný technologický riaditeľ spoločnosti Bitfinex, tvrdí, že neočakáva, že by bitcoin v roku 2020 klesol pod hranicu 6 000 dolárov, aj keď by sme pred udalosťou na polovicu mohli byť svedkami určitého FUD. Celkovo vidí cenu na konci dňa minimálne na 20 000 dolárov. 

Marc P. Bernegger, ktorý je fintechovým investorom v spoločnosti Crypto Finance, vidí cenu bitcoinu až na úrovni 55 000 dolárov a na úrovni 22 000 dolárov do konca roku 2020. Za kľúčové faktory považuje nadchádzajúce zníženie o polovicu a prílev inštitucionálnych fondov. Napriek tomu sa Tim Draper domnieva, že polovica bitcoinu nebude hlavným katalyzátorom cenového nárastu bitcoinu v nasledujúcich rokoch alebo mesiacoch. 

Alejandro De La Torre, viceprezident spoločnosti Poolin, ponúka do konca roka miernu predpoveď medzi 5 000 a 14 000 dolárov. 

Arthur Hayes, generálny riaditeľ spoločnosti BitMEX, vidí, že bitcoin znovu navštívil svoje historické maximum 20 000 dolárov a dokonca prerazil, keď sa uchytila ​​inflácia a uchovávateľ hodnoty. Ak by sme sa však vrátili k medvediemu územiu, jeho cena sa bude pohybovať okolo 3 000 dolárov.

Alex Mashinsky, generálny riaditeľ spoločnosti Celsius, vidí cenu bitcoinu niekoľko mesiacov po znížení na polovicu nad 25 000 dolárov. Generálny riaditeľ, ktorý bol menovaný za najvýkonnejšie aktívum posledného desaťročia, nevidí dôvod, prečo bitcoiny nebudú dominovať v nasledujúcom.

Ivan v spoločnosti Tech, ovplyvňovateľ YouTube, vidí v bitcoinoch dosiahnutie minimálnych 3 400 dolárov a maximálnych 200 000 dolárov. Hej, v kryptomene je možné všetko!

Nicholas Merten, zakladateľ DataDash, kanála na YouTube, vidí v bitcoinoch dosiahnutie minimálne 16 000 dolárov a maximálnych 24 000 dolárov do konca roku 2020. Uvádza polovičný nárast inštitucionálnych investorov a spoločnosť PlusToken dokončuje predaj svojich BTC a ETH ako hlavní vodiči.

Niklas Nikolajsen, zakladateľ a predseda spoločnosti Bitcoin Suisse AG, verí, že nikto nedokáže presne predpovedať cenu bitcoinu; Avšak rok 2020 bude ako rok 2016, v ktorom sa dočkáme pozitívneho trendu a cena by sa mohla priblížiť k historickému maximu. S ohľadom na to je jeho maximom za rok 17 000 dolárov a minimálne 5 900 dolárov. 

Nicholas Merten sa domnieva, že je možné, že bitcoin nakoniec dosiahne 200 000 dolárov za mincu.

Existuje veľa analytikov, ktorí sa domnievajú, že bitcoin by v budúcnosti mohol dosiahnuť nové maximá. Anonymný analytik sa skutočne domnieva, že bitcoin by mohol v nasledujúcich rokoch vzrásť na 500 000 dolárov.

Bitcoin – často kladené otázky (FAQ) 

Kto vytvoril bitcoin?

Bitcoin vytvoril človek alebo skupina jednotlivcov pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. 

Kedy bol spustený bitcoin? 

Doména bitcoin.org bola zaregistrovaná 18. augusta 2008. O dva mesiace neskôr, 31. októbra, bol na zoznam kryptografických adries zverejnený odkaz na dokument s bitcoinmi. 3. januára 2009 bola spustená bitcoinová sieť s ťažbou prvého bloku Nakamotom.

Je bitcoin decentralizovaný?

Bitcoin je decentralizovaná kryptomena bez jediného správcu alebo ústredného orgánu autority.

Je bitcoin dôkazom o vklade? 

Nie, bitcoiny používajú konsenzuálny algoritmus Proof of Work (PoW), ktorý vyžaduje, aby uzol účastníka preukázal vykonanú prácu a ním zadaný doklad ich kvalifikuje na získanie práva na pridanie nových transakcií do blockchainu.

Je bitcoin dobrá investícia?

Ak máme použiť spoľahlivé fakty, potom návratnosť viac ako 9 000 000% za desať rokov znamená, že je to najlepšia investícia do celého sveta! Cena bitcoinu stúpne až v budúcnosti, keď sa zníži ponuka a kryptomena si získa popularitu u más. Dokonca aj koronavírus priniesol do virtuálnych mien povedomie, keď si ľudia a vlády uvedomujú potrebu virtuálnych mien v porovnaní s dojemnými papierovými peniazmi.. 

Pôjde bitcoin hore? 

S polovičným obratom a na základe záznamov veríme, že cena bitcoinu stúpne v roku 2020. Naša predpoveď sa bude pohybovať minimálne okolo hranice 15 000 dolárov, nevylučujeme však, že minca prekoná svoje historické maximum.. 

Kde kúpiť bitcoin?

Ako najobľúbenejšia kryptomena existuje niekoľko spôsobov nákupu bitcoinu, vrátane použitia kreditných / debetných kariet na platformách Coibase, Coinmama, CEX.IO, BitPanda a mnohých ďalších.. 

Bitcoiny môžete nakupovať pomocou bankového účtu / prevodu na stránkach Coinbase, Coinmama, BitPanda a mnohých ďalších.

Bitcoiny môžete nakupovať za hotovosť v obchodoch LocalBitcoins, BitQuick a Wall of Coins.

BTC je možné kúpiť v bitcoinových bankomatoch, ktoré sú umiestnené na rôznych miestach po celom svete a majú viac ako 5 000 automatov.

Bitcoiny je možné kúpiť aj prostredníctvom služby PayPal, aj keď sú príslušné poplatky pomerne vysoké.

Nakúpte bitcoiny na Binance ešte dnes

Je bitcoin mŕtvy?

Na základe dôkazov posledných desiatich rokov od spustenia bitcoinu hovoríme, že je živý a kope, a nie je dôvod, prečo by to nemalo pokračovať dlho.

Je bitcoin lepší ako Ethereum? 

Bitcoinový maximalista povie áno a ethereum tvrdošíjni tvrdia, že éterum je lepšie. Obidve sú však zázračné technológie, ktoré používateľom ponúkajú rôzne výhody.  

Zlyhajú bitcoiny? 

Zlyhanie bitcoinu je vysoko nepravdepodobné, pretože sme videli jeho vývoj a financovanie je zdravšie ako kedykoľvek predtým.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map