Predikcia ceny éteru – Môže ethereum prelomiť 1400 dolárov v roku 2021? Predpoveď ceny ETH

(Aktualizované 14. februára 2021)Ethereum zasiahne pol desaťročie tento rok v júli od uvedenia na trh a ak bude všetko v poriadku, zaháji prechod na ETH 2.0, ktorý vyrieši problémy so škálovateľnosťou. To bude celkom pozoruhodné pre platformu, ktorá do blockchainu priniesla inteligentné kontrakty a dappy. Pokrok v jeho rozvoji posilní jeho obrovskú komunitu, čo bude mať pozitívny vplyv na jeho cenu, ktorá za posledné dva roky nedosahovala dobré výsledky. Zatiaľ vidíme dôkazy pozitívnej hybnosti v roku 2020, pretože na vyvolanie ceny ETH vyvoláva niekoľko faktorov.

V tejto predikcii cien Ethereum budeme analyzovať najnovšie správy a vývoj, cenovú históriu a vývoj za posledné dva roky a grafy TradingView, keď sa pokúsime zistiť, prečo sa cena Etherea pravdepodobne do konca roka prelomí okolo 300 USD. rok. Zahrnieme tiež niekoľko odborných predpovedí, prečo je pre ETH vzostupný rok.

Kúpte si Ethereum na Binance ešte dnes!

Významné správy o éteri & Plány na rok 2021 a vyššie

Vitalik zdieľa svoju víziu vývoja ETH 2.0 

V tweete z minulého mesiaca sa Vitalik Buterin podelil o svoju víziu a osobný plán vývoja ETH 2.0. Tweet predstavuje ďalších päť až desať rokov vývoja projektu. 

Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum zdôraznil, že výskum a vývoj bude pokračovať aj napriek nedávnym výzvam. Podľa jeho slov by sa pri postupe dopredu nemalo obávať zložitosti aktualizácie systému, pretože nadchádzajúce zmeny by sa mali zamerať na predchádzajúce problémy. 

V tweete poznamenal:

Prístup „Kvadratické rozdelenie ako koniec histórie“ zaručuje, že nebude potrebné vykonať ďalšiu tak veľkú aktualizáciu ako eth1 -> eth2 jeden; skôr od et2 a neskôr budú veci oveľa prírastkovejšie. “

Pri úvahách o posledných dvoch rokoch vývoja Etherum dodal, že:

„Všeobecne za posledné ~ 2 roky došlo k výraznému posunu od výskumu„ modrého neba “, ktorý sa snažil pochopiť, čo je možné, ku konkrétnemu výskumu a vývoju, ktorý sa snažil optimalizovať konkrétne primitívy, o ktorých vieme, že sú implementovateľné, a implementovať ich . “

Začiatkom minulého mesiaca spoločnosť Vitalik v rozhovore pre publikáciu o krypto médiách uviedla, že hlavným cieľom spoločnosti Ethereum pre tento rok bolo spustenie fázy 0 ETH 2.0. potom začne ETH 2.0 ako nezávislý dôkaz siete podielov. 

Komentáre spoločnosti Vitalik k pokroku prišli len mesiac po tom, čo Justin Drake, výskumný pracovník spoločnosti Ethereum 2.0, informoval verejnosť prostredníctvom Redditu, že plánujú modernizáciu siete pri jej „piatom výročí, 30. júla 2020“. Uistenie spoločnosti Vitalik a vývojárov pomohlo Cena ETH ako mince je od začiatku roka o 31% vyššia. 

Podľa Sharan Naira, obchodného riaditeľa CoinSwithch.co a CRUXPay, „investori pravdepodobne nakúpili prísľub ETH 2.0, o ktorom sa hovorí, že významne rozširuje ethereum blockchain.“ Niektorí investori tiež mohli za vklad vkladať mince upgrade protokolu. “

Cena éteru sa zvyšuje z rastu DeFi

Údaje z DefiPulse naznačuje, že priestor decentralizovaného financovania (DeFi) explodoval v roku 2019. Celková hodnota uzamknutej (TVL) v protokoloch vzrástla z 320 miliónov dolárov na viac ako 670 miliónov dolárov. 

Predikcia cien éteru

A 15. februára TVL ďalej stúpla na rekordnú hodnotu 1 219 miliárd dolárov. Podľa Naira „čísla hovoria, že investori považujú DeFi za skutočne rušivé a veria, že môže nahradiť tradičné financovanie, čo povedie k väčšej akumulácii éteru.“

MakerDAO, úverová platforma, je v súčasnosti najväčším projektom DeFi s dominanciou 49,81%. Väčšina populárnych projektov v zozname je založená na blockchaine Ethereum, a to vysvetľuje, prečo sme svedkami rastu ceny ETH popri raste DeFi. 

Medzi 1. januárom 2019 a 31. decembrom 2019 sa tiež zvýšil počet éterov uzamknutých v DeFi z 1,912 milióna na 2,921 milióna. Počet sa ďalej zvýšil na maximum 3,192 milióna dňa 29. januára 2020 a tento týždeň poklesol na 2,71 milióna.

Ethereum (ETH) 2018 – 2020 Historická analýza cien 

Grafy éteru 2018 – 2020 coinmarketcap.com

Na začiatku roka 2018 dosiahol cenový vrchol ethereum svoje historické maximum 14. januára, ktoré predstavovalo 1 400 dolárov. To je však rovnako dobré, ako stabilný pokles s vysokou volatilitou cien počas celého roka. Do 5. apríla 2018 cena klesla na 370 dolárov, potom sa do 5. mája rovnakého obdobia zdvojnásobila na 790 dolárov. Bolo by to však naposledy, čo by cena ETH zaznamenala také maximá, ako je neustály pokles, pri ktorom minca na konci roka dosiahla 137 dolárov. (Vypočítajte%)

Rok 2019 bol pre Ethereum dôslednejším rokom, aj keď došlo k cenovým výkyvom, čo je bežné v kryptomenách; boli celkom minimálne. Cena sa počas celého roka dokázala udržať medzi 130 až 300 dolárov, maxima 332 dolárov bolo dosiahnuté 27. júna 2019.

Rok 2020 sa začal na úrovni 130 dolárov a cena sa ustavične zvyšovala, až vyvrcholila doterajším tohtoročným maximom 280 dolárov 15. februára. Cena sa takmer mesiac udržiavala nad 200 dolárov a potom 11. marca klesla zo zóny. Neustály pokles bola zaznamenaná 12. marca, pričom cena klesla zo 194 na 135 dolárov (vypočítajte%). Odvtedy sa cena držala v rozmedzí 130 až 170 dolárov.

S obdobím Ethereum stratilo a získalo od XRP druhú pozíciu na trhovej kapitalizácii. 

Popularita ethereum 2019 vs. popularita ethereum 2020 

Ethereum záujem od roku 2019 Google Trends

Pri pohľade na trendy Google vidíme, že Ethereum zaznamenalo vrchol záujmu v roku 2019 v období od mája do júla. Medzi 5. a 11. májom, 9. a 15. júna došlo k prudkému nárastu záujmu a najväčší záujem bol zaznamenaný 30. júna – 6. júla. Záujem sa zhoduje s cenovým vrcholom za rok pred prudkým poklesom záujmu 21. – 27. júla.

Predikcia cien éteruZáujem o éter podľa regiónov

Odvtedy si úrok udržal rovnomernú úroveň až do 26. januára – 1. februára. Vrchol by mal dosiahnuť medzi 9. a 15. februárom, zhruba v čase, keď sme videli, ako Ethereum zaznamenáva najvyššiu cenu za tento rok.

Pri pohľade na čísla je zrejmé, že v tomto roku je o ethereum väčší záujem v porovnaní s minulým rokom v rovnakom časovom rámci.

Vývoj ceny ethereum 2019 

Vývoj cien éteru 2019 coinmarketcap.com

Cena éteru bola v roku 2019 v porovnaní s predchádzajúcim rokom menej volatilná. Počas celého roka sa jej podarilo udržať v rozmedzí 100 – 330 dolárov. ETH začal rok na 140 USD, potom sa 7. februára prepadol na 104 USD, čo znamenalo najnižšiu známku dosiahnutej ceny. Odtiaľ nastal stály rast spojený s minimálnymi poklesmi, ktoré vrcholili 27. júna na vrchol 336 dolárov. To je však maximum, aké dosiahlo v prípade ETH v roku 2019. Odvtedy nastal stály pokles do zóny 200 dolárov, kde držala niekoľko týždňov predtým, ako do 15. augusta klesne pod 190 dolárov. Cena by sa medzi 20. septembrom a 24. septembrom dočasne vrátila na územie v hodnote 200 dolárov, potom by prudko poklesla do zóny 160 dolárov. Od tohto okamihu došlo k miernemu zvýšeniu a zníženiu, keď ETH končil rok na úrovni 132 dolárov

Ethereum predikcie cien TradingView Analýza aktualizovaná 14. februára 2021

ETHUSDT | Denné S / R | Bearish Retest | .382 Fibonacci | Cenová akcia od AzizKhanZamani na TradingView.com

V prípade Ethereum, jednej z najväčších kryptomien na trhu, vidíme, že došlo k impulzívnej cenovej akcii. Analytik sa však domnieva, že došlo k medvediemu opätovnému testu. Okrem toho ukazuje, že denný S / R je aktuálny cieľ a okamžitý odchod je tiež vysoko pravdepodobný. 

Ostatné ukazovatele ako MA a POC S / R sa obchodujú neutrálne a je možné, že medvede prevezmú kontrolu nad týmto regiónom. Podľa analytika je možné vytvoriť skrat s definovaným rizikom. Toto však určite nie je investičné poradenstvo. 

Možné úrovne vrátenia sú 1 637, 1 682 a 1 717 dolárov.

Ethereum Vzostupný trojuholník od thomasstrootman212 na TradingView.com

Pre obchodný pár ETH / USDT vidíme, že virtuálna mena zaznamenala silnú úroveň odporu na úrovni okolo 1 395 dolárov za mincu. Ak je však cena schopná prekonať túto úroveň odolnosti, je možné, že by sa mohla posunúť smerom k 2 063 USD ETH za mincu. 

Toto by určite bolo možné pre virtuálnu menu, ktorá mala posledný mesiac stúpajúcu tendenciu. Ako vysvetľuje analytik TradingView, je veľmi závislé od toho, ako sa bude bitcoin správať v nasledujúcich dňoch, aby pochopil, ako sa vyvíja éter. Uviedol, že obchodníci by mali vždy sledovať BTC, ak je cieľom obchodovať so vzorom zobrazeným v grafe.

ETH býčie alebo medvedie &# x1f914;&# x1f914;&# x1f440;&# x1f440; od Obchodník Th57 na TradingView.com

Pokiaľ ide o ethereum (ETH / USDT), analytik ukazuje, že ETH kolíše medzi 1 230 a 1 180 dolárov. Ak je cena schopná prelomiť trendovú čiaru, potom by sme mohli vidieť oblasť podpory číslo 1 na úrovni okolo 950 USDT a 1 000 USDT. Hlavná podpora je tiež v druhej oblasti blízko 850 USDT a 900 USDT za ETH. 

Ak sa tak nakoniec nestane (digitálna mena sa môže posunúť aj vyššie), ďalší cieľ analytika je 1 298 USD za mincu. To by mohlo ETH umožniť ešte viac sa priblížiť k historickému maximu a nakoniec ho v nasledujúcich mesiacoch prekonať.

ETHREUM (ETHUSDT) DENNE DLHÉ&KRÁTKE OBCHODNÉ NASTAVENIA 2021/01/03 od cryptotrader2019 na TradingView.com

Pokiaľ ide o ETH / USDT, analytik vidí, že cena ETH sa v blízkej budúcnosti zvýši na 787 USD. To bola v posledných týždňoch silná línia odporu. To by sa teraz mohlo stať podporou a pomôcť ETH pokračovať v posúvaní sa vyššie. 

Ďalej, ak digitálne aktívum klesne pod hranicu odporu na 787 USD, bude pravdepodobne možné znova otestovať cenovú hladinu 760 USD. Napriek tomu veci nie sú také jasné. Trh sa posúval veľmi rýchlo vyššie a mohla by byť potrebná náprava. V súčasnosti analytik zastáva názor, že neexistujú žiadne významné grafové vzorce. Ďalšou oblasťou záujmu by mohla byť oblasť blízka 200MA.

ETH neustále stúpa so stúpajúcim trojuholníkom od TuTrieuTrading na TradingView.com

Analytik ukazuje, že Ethereum (ETH) nachádza odpor v grafe 1h okolo 676 USDT za mincu. Digitálna mena sa však nachádzala vo vzostupnom trojuholníku, ktorý jej umožnil pokračovať v stúpajúcom trende z minulého týždňa. 

Okrem toho existuje aj úroveň podpory na úrovni 640 USD za ETH. To by mohla byť línia, ktorá by umožnila ETH udržať súčasné cenové hladiny. Vzostupný trojuholník sa nemohol trikrát prelomiť smerom nahor. Ak je schopný ju prelomiť, ETH by sa presunul priamo na 700 dolárov a ešte viac. Podľa analytika je vo väčšom časovom rámci silný odpor okolo 800 dolárov.

Odborné predpovede cien v éteri 

Coinswitch verí, že rok 2020 bude pre Ethereum a zvyšok kryptotrhu pozoruhodným rokom. Cena sa môže do konca roka vyšplhať až na 1 600 dolárov, pretože v priebehu roka došlo k masívnemu prijatiu See dapps. 

Podľa Trading Beasts očakávajú, že ETH do konca roku 2020 dosiahne 900 dolárov, v priemere 650 dolárov.

CoinKir, stránka zameraná na predpovedanie kryptomien, verí, že by sa Ethereum mohlo do konca roku 2020 znovu vrátiť na svoje historické maximum 1 400 dolárov. V roku 2020 sa však mohla priblížiť k hodnote 450 dolárov. 

Brian Schuster, zakladateľ spoločnosti Ark Capital LLC, je z hľadiska dlhodobého vývoja ceny ETH dosť býčí. Vidí, že minca za päť rokov dosiahne až 100 000 dolárov, vzhľadom na to, že zlato nahradí kryptomena.

Forexový obchodník TieuLong FX verí, že by Ethereum mohlo do konca roka dosiahnuť 1 365 dolárov.

Podľa PriReisa, uznávaného analytika obchodného pohľadu, by Ethereum mohlo ukončiť rok na úrovni 320 dolárov, čo je celkom reálne. 

Ak sa posunieme od realistickej k realistickejšej predikcii, máme Nigela Greena, generálneho riaditeľa skupiny deVere Group, ktorý verí, že Ethereum by mohol rok zakončiť na 2 500 dolárov. Za hlavné faktory ceny považuje rastúce využívanie inteligentných kontraktov, zvýšený dopyt po kryptomenách a decentralizáciu cloud computingu..

Ethereum – často kladené otázky (FAQ)

Kto vytvoril Ethereum?

Vitalik Buterin vytvoril Ethereum po boku Anthonyho Di Ioria, Mihaia Alisieho a Charlesa Hoskinsona. Neskôr sa do tímu vývojárov pridali Dr. Gavin Wood a Joseph Lubin.

Kedy bolo spustené éter? 

Dokument Ethereum bol vydaný v roku 2013 a popisoval nový open-source protokol určený na vytváranie decentralizovaných aplikácií. V júli 2014 sa konal davový predaj, kde sa predalo 60 miliónov žetónov. Platforma bola uvedená na trh o rok neskôr 30. júla 2015.

Je Ethereum decentralizované?

Ethereum je decentralizovaná otvorená a distribuovaná výpočtová platforma, ktorá umožňuje vytváranie decentralizovaných aplikácií známych aj ako dapps a smart contracty.

Je ethereum dôkazom podielu? 

Od apríla 2020 používa Ethereum konsenzus proof of work (PoW), aj keď 30. júla 2020 bude spustená prvá fáza prechodu siete na proof of stake (PoS)..

Je Ethereum dobrá investícia?

Existuje dôvod, prečo je ethereum druhou najväčšou menou podľa trhovej kapitalizácie. S postupnou aktualizáciou škálovateľnosti a rastom priestoru DeFi môžeme s istotou očakávať, že cena ETH v budúcnosti porastie; bolo by teda múdre dať svoje peniaze na tento projekt.

Pôjde Ethereum hore? 

Áno, očakávajte, že hodnota ETH stúpne v roku 2020 a nasledujúcich rokoch na základe mnohých zaujímavých vývojových trendov, ktoré prebiehajú, a keďže kryptomeny získavajú masovú popularitu.

Kde kúpiť Ethereum?

Existuje mnoho spôsobov, ako kúpiť Ethereum, vrátane použitia debetnej alebo kreditnej karty na kryptoburzách ako Coinbase, Coinmama, Bitpanda a CEX.io. Môžete si tiež kúpiť ETH pomocou bankového účtu alebo prevodom na Coinbase, Bitpanda, Kraken, Gemini, Bitstamp a CEX.io. Existuje možnosť nákupu Ethereum pomocou bitcoinu alebo výmena BTC za ETH na burzách ako Binance, Changelly a Coinbase Pro. 

Nie je ľahký spôsob, ako kúpiť ethereum pomocou služby PayPal, ale bitcoiny si môžete kúpiť prostredníctvom služby PayPal na platformách ako LocalBitcoins a vymeniť ich za ETH.

Nakúpte ethereum na decentralizovaných burzách ethereum výmenou coinov a tokenov ERC20. Medzi najlepšie decentralizované burzy ETH patria ForkDelta, ERC dEX, IDEX a RadarRelay.

Nezabudnite však, že skôr ako sa pustíte do nákupu Etherea, potrebujete dobré a bezpečné miesto na uloženie svojich mincí. Preto by nebolo na škodu dostať sa do rúk hardvérovej peňaženky ako Ledger Nano X, Trezor T a Ledger Nano S.

Kúpte si Ethereum na Binance ešte dnes!

Je Ethereum mŕtvy?

Nie, Ethereu sa teraz, keď je ETH 2.0 na ceste, celkom dobre darí. Časom sa bude projekt zlepšovať.

Je Ethereum lepšie ako bitcoin? 

Na túto otázku nie je ľahké odpovedať, pretože obe sú vynikajúcimi technológiami. Okrem podpory transakcií podporuje Ethereum inteligentné zmluvy a vytváranie decentralizovaných aplikácií (dapps)..

Zlyhá Ethereum? 

Vzhľadom na množstvo zavedeného vývoja a podpory je možnosť zlyhania Etherea takmer nulová. Nie je dôvod, prečo tento projekt nebude môcť v dohľadnej budúcnosti pokračovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map