Predikcia cien éteru – Prečo odborníci veria, že to prudko vzrastie

Ethereum je druhá najväčšia kryptomena a bolo uvedené na trh v roku 2015 rusko-kanadským vývojárom Vitalikom Buterinom. Blockchainový protokol mince umožňuje ľuďom z celého sveta posielať a prijímať finančné prostriedky bez potreby tretích strán. 

Na rozdiel od bitcoinu však blockchain spoločnosti Ethereum robí nielen finančné transakcie. Blockchain hostí technológiu inteligentných zmlúv, ktorá umožňuje ľuďom uzavrieť dohodu bez potreby tretej strany. 

Inteligentné zmluvy presúvajú finančné prostriedky z jednej osoby na druhú, ak sú splnené určité podmienky zo zmluvy. Každá transakcia v sieti je navyše viditeľná na verejnom blockchaine, aby bola zaistená transparentnosť. 

Táto technológia navyše dokáže potvrdiť transakcie za približne 16 sekúnd a vykonať 15 transakcií za sekundu. Platforma však má plány na zvýšenie tejto rýchlosti. 

Cena Etherea dosiahla v decembri 2017 historické maximum 1 400 dolárov, v rovnakom čase, keď bitcoiny dosiahli 20 000 dolárov. Cena však odvtedy klesla zo svojho historického maxima a nie je jasné, kedy – alebo či – cena mince opäť dosiahne tieto vysoké výšky.. 

Takže teraz, keď viete, čo je to Ethereum a čo môže dosiahnuť, poďme sa rozprávať o budúcej cene mince a faktoroch, ktoré ovplyvnia cenu. 

Kúpte si ETH na Binance ešte dnes!

Udalosti v skutočnom svete Ethereum 

Vyššie sme diskutovali o tom, že Ethereum dokáže spracovať 15 transakcií za sekundu. Pre sieť je to však výzva, pretože sa musí zlepšiť, aby zvládla globálny dopyt. 

Napríklad koncom roka 2017 nová decentralizovaná aplikácia CryptoKitties spracovala toľko aplikácií a bola takmer rozdrvená. Toto bola iba jedna aplikácia, takže si predstavte prípad, keď sa aplikácie dApps stanú populárnejšími. 

Niektorí ľudia si všimli túto výzvu a začali vytvárať nové inteligentné zmluvné blockchainy, ktoré by mohli dosahovať lepšie výsledky. Dobrým príkladom je NEO, ktoré dokáže spracovať tisíce transakcií za sekundu a stavajú sa ďalšie, ktoré tvrdia, že dokážu spracovať milióny transakcií za sekundu. 

Vývojový tím Ethereum však už tento problém rozpoznal a je zaneprázdnený prácou na riešení. Ak dokážu úspešne škálovať sieť, možno uvidíme, ako sa cena mince dostane do nových výšin. 

Varovanie o predpovediach cien 

Myslíme si, že je dobré pred prečítaním článku o predikcii cien rýchlo zdôrazniť niektoré veci, ktoré by ste mali zvážiť.

 V skutočnosti nikto nemôže predpovedať budúcnosť Etherea. Zatiaľ čo niektorí ľudia to chápu správne, existujú aj iní, ktorí to chápu nesprávne. 

Nie je zaručené, že sa akákoľvek predpoveď stane pravdivou, a to kvôli faktorom, ako sú predpisy, vylepšené technológie, budúci vývoj a partnerstvá. 

Tieto faktory určujú cenu mince, preto je najlepšie, keď si túto predpoveď prečítate s otvorenou mysľou. 

Odborné predpovede na cenu éteru

Podľa Steven Nerayoff, Cena mince, ktorá je spolutvorcom Ethereum, dosiahne v roku 2019 veľké výšky vďaka tomu, že sa vývojový kapitál tlačí do ekosystému Ethereum. V januári minulého roku, keď urobil túto predpoveď, bola cena Etheru nad 1 000 dolárov. Od tohto bodu sa však prepadla a momentálne sa obchoduje za 210,37 USD. Je však ľahké pochopiť, prečo je Nerayoff tak býčí v otázke ceny ETH, keďže sú na ceste zásadné vylepšenia, ktoré riešia škálovateľnosť siete. Tohtoročný býčí trh je tiež ďalším dôvodom, prečo zostať pozitívny z hľadiska ceny ETH.

Ďalšiu cenovú predpoveď uskutočnil CoinKir, web, ktorý používa technickú analýzu cien na tvorbu budúcich cenových predpovedí. To zahŕňa skúmanie historických trendov a predpovedanie trendov, ktoré by sa mohli stať v budúcnosti. 

Cena éteru

Toto je populárna stratégia, ktorú používajú finančné trhy v reálnom svete. Tieto trhy sa napriek tomu pozerajú na údaje presahujúce 50 rokov, ktoré trhu s kryptomenami chýbajú. Podľa tejto stránky však bude cena mince v budúcom roku naozaj dobrá. 

Z grafu vyššie analytici očakávajú, že cena Etheru sa na začiatku roka 2020 bude pohybovať okolo 720 dolárov, potom sa bude pomaly zvyšovať. Do konca budúceho roka sa cena mince zdvojnásobí na 1 488 dolárov. To je celkom zaujímavé, pretože stránka neočakáva, že prekoná svoje historické maximum až do novembra 2020. 

Ak cena Etherea skutočne dosiahne 1 488 dolárov, potom bude celkový trhový strop asi 148 miliárd dolárov. Ak je táto predpoveď správna, znamenalo by to, že Ethereum bude potrebovať takmer 2 roky, kým bude pripravené na veľký cenový beh. To by mohla byť pravda, vzhľadom na budúci vývoj, na ktorom tím Ethereum pracuje. 

Medzi ďalšie pozitívne znalecké posudky patrí Jospeha Raczynského, inovátor a zakladateľ rôznych spoločností vrátane JoeTechnologits.com. Raczynski verí, že cena mince v tomto roku dosiahne 1200 dolárov, na základe myšlienky, že v roku 2019 dôjde k mnohým vývojom v sieti Ethereum, čo bude mať pozitívny vplyv na cenu Etheru. 

Ďalšiu optimistickú predpoveď predniesla spoločnosť deVere Group, ktorá ponúka finančné poradenské služby mnohým rôznym spoločnostiam po celom svete. Nigel Green, generálny riaditeľ spoločnosti nedávno spomenul, že cena éteru by mohla do konca roku 2019 vyskočiť na 2 500 dolárov. Green dodal, že takáto optimistická predpoveď je spôsobená narastajúcim využívaním cloud computingu a inteligentných zmlúv spolu so vznikom nových kryptomien.. 

Bobby Ullery, online cenový analytik verí že Ethereum bude držať 25% celého kryptotrhu, o ktorom predpokladá, že do roku 2020 bude mať celkový trhový strop 4,5 bilióna dolárov. To znamená, že cena Etherea do konca roku 2020 dosiahne 11 000 dolárov. 

Iní odborníci si napriek tomu myslia, že cena mince nedosiahne veľké výšky, aké očakávame. Napríklad A.T. Kearney, jedna z popredných svetových poradenských spoločností, nedávno zverejnila analytickú správu. Spoločnosť v analýze uviedla, že do roku 2019 bude bitcoin dominovať nad ostatnými kryptomenami z hľadiska trhovej kapitalizácie, čo negatívne ovplyvní cenu väčšiny z nich. 

Ďalšiu negatívnu predpoveď predniesol vedúci oddelenia digitálneho kapitálu Tim Enneking, ktorý uviedol, že zvýšenie cien spoločnosti Ethereum je nepravdepodobné, pretože na to nie je dôvod. Preto dospel k záveru, že rok 2019 môže byť sľubný pre iné digitálne meny, ale nie pre ethereum. Súdiac podľa toho, čo sme doteraz videli, sa však mohol mýliť.

Čo robiť z predpovedí cien vyššie pre ethereum  

Z vyššie uvedenej analýzy je zrejmé, že cenová predikcia spoločnosti Ethereum je dosť pozitívna. Napriek výzvam, ktorým platforma čelí a neustále sa meniacemu prostrediu kryptomeny, sa väčšina odborníkov domnieva, že cena mince v blízkej budúcnosti dosiahne vyššie výšky. Tieto predpovede sa môžu splniť, a to vzhľadom na budúci vývoj, ktorý očakávame v blockchaine Ethereum, ako aj na masívne prijatie po celom svete. Zostáva však zistiť, či cena éteru vzrastie podľa očakávaní. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map