Skryté klenoty kryptomeny # 5 – Perlin (PERL)

Skryté klenoty kryptomeny # 5 – Perlin (PERL)

Perlin sa v poslednej dobe stal jedným z viac diskutovaných projektov v kryptomene. Diskusie sa ešte viac zahrievajú, pretože sa očakáva veľmi očakávané spustenie mince zabaliť svoje ICO a spustiť.

o indexový obrázok

Zdroj: https://www.perlin.net/

Takže, čo je vlastne Perlin? Podľa nedávno nahraných biely papier Perlin Network je na svojej webovej stránke distribuovaná účtovná kniha založená na DAG postavená na konsenzuálnom protokole Avalanche – mechanizme, ktorý zaisťuje vysokú škálovateľnosť a priepustnosť. Projekt Perlin sa navyše zameriava na budovanie dôveryhodného výpočtového prostredia, nezávislého od akéhokoľvek autonómneho systému riadeného subjektom.

Detaily projektu

Sieť Perlin je distribuovaná výpočtová platforma postavená na novom protokole DAG, ktorá využíva protokol odolný voči byzantským chybám založený na metastabilnom mechanizme. Perlin tiež obsahuje distribuovanú výpočtovú vrstvu nazývanú sieť Perlin, ktorá bude slúžiť ako trh pre výpočtové zdroje medzi dodávateľmi a zákazníkmi..

Sieť zarába na nevyužitých počítačových zdrojoch svojich používateľov. Sieť bude mať prístup k nečinnému výpočtovému výkonu mobilných telefónov, počítačov a herných konzol a prostredníctvom kryptografickej hashovacej funkcie bude kvantifikovať zdroje dostupné pre každého účastníka..

Cieľom je zabezpečiť životaschopnosť superpočítača; a zároveň umožňuje používateľom hromadne využívať svoje technológie na získanie zisku.

Čo sa snaží vyriešiť Perlin?

1. Škálovateľnosť

V súčasnosti sú blockchainové transakcie pomalé a drahé. Väčšina blockchainových sietí nie je schopná zvládnuť zvýšené trhové požiadavky. Populárne blockchainové platformy ako Bitcoin a Ethereum dokážu v priemere spracovať približne desať transakcií za sekundu. Naproti tomu tradičné platobné platformy ako Visa v súčasnosti v priemere spracúvajú až 8 000 transakcií za sekundu. Ako vidíte, blockchainy majú nižšie transakčné rýchlosti ako bežné platobné siete.

tps graf

Zdroj: https://www.perlin.net/

Perlin je jedným z nových blockchainových projektov hľadajúcich riešenie tohto problému. Pracuje na zabezpečení škálovateľnej infraštruktúry, aby sa blockchainové platformy mohli za pár rokov stať mainstreamom. Len čo sa to dosiahne, ľudia môžu nielen využívať blockchain na finančné transakcie, ale môžu na nich vytvárať aj škálovateľné a bezpečné dApps..

2. Cloudové výpočty

Nie je potrebné zdôrazňovať, že čoraz viac rastie potreba výpočtového výkonu. Výpočtová sila je základom pre všetky naše moderné činnosti. Je to dôležitá utilita, ktorá je životne dôležitá v našom každodennom živote. Sektor vzdelávania, zdravotníctvo, sociálna interakcia, zábava, nové médiá a akciový trh – to všetko bolo transformované počítačmi.

Na trhu cloud computingu, ktorému dominuje niekoľko digitálnych konglomerátov ako Google a Microsoft, sa nákup služieb týchto spoločností predražil. Spoločnosť Perlin sa snaží ponúknuť riešenie tejto otázky vybudovaním decentralizovaného cloudového trhu. Ako už bolo spomenuté, využíva nevyužitý výpočtový výkon zariadení po celom svete – vzájomne prepojené blockchainovou sieťou.

Trhovisko cloudových výpočtov spoločnosti Perlin sa okrem iného zameriava na malé podniky, startupy, nezávislých vývojárov a výskumných pracovníkov.

Screenshot 5 1

Zdroj: https://www.perlin.net/

Traja účastníci

Baníci: Úlohou baníkov je dodávať výpočtový výkon. Registrujú svoje nevyužité výpočtové zdroje v sieti. Baníci sú odmeňovaní na základe toho, ako dlho prenajímajú svoj počítačový výkon.

Zákazníci: Zákazníci sú buď bežní ľudia, alebo spoločnosti, ktoré sa snažia kúpiť výpočtové zdroje od baníkov.

Validátory: Toto sú uzly. Dospejú ku konsenzu a overujú transakcie medzi baníkmi a zákazníkmi. Validátorom sa vypláca malé percento z transakčných poplatkov na základe toho, čo a koľko overujú a vysielajú.

Tím

Dorjee Sun (projektová manažérka)

Sun je sériový podnikateľ, ktorý prilákal medzinárodnú pozornosť po vytvorení ochrany pred uhlíkom, sociálneho podniku, ktorý sa zaoberá transakciami s uhlíkovými úvermi a zaviazal sa chrániť rozsiahle oblasti tropických dažďových pralesov. Jeho podnikateľský úspech má dlhú históriu, pretože predal štyri spoločnosti, ktoré založil. Je tiež konzultantom v spoločnosti Santiment, Republikový protokol, a Loki.

Kenta Iwasaki (hlavný technologický riaditeľ)

Iwasaki má bohaté skúsenosti s distribuovanými systémami a strojovým učením. Pred nástupom do spoločnosti Perlin pracovala Kenta ako výskumníčka v oblasti umelej inteligencie v spoločnosti Naver Corp a bol robotickým inžinierom v spoločnosti DJI. Je tiež zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Dranithix, ktorá vyvíja online marketingový systém optimalizovaný pomocou analýz v reálnom čase a strojového učenia.

Mirza Udine (rozvoj podnikania)

Mirza je rizikový kapitál vzdelaný na Harvardskej univerzite a technologický špecialista. Pôsobil ako redaktor pre LinkedIn a Citi Investment Bankers. V blockchainovom priestore je konzultantom pre EdenChain a OneLedger.

V tíme Palin sú aj ďalší talentovaní vývojári ako Jack Li, Joanne Huynh, Darren Toh, Heyang Zhou, Anup Malani, Trung Nguyen, Doug a Ajay Prakash.

Zhrnutie projektu

Výhody:

1. Perlin je distribuovaná výpočtová platforma založená na DAG a prijíma metódu konsenzu s názvom Avalanche konsenzus. Tento mechanizmus lavínového konsenzu je navrhnutý tak, aby ponúkal vysokú škálovateľnosť a rýchle transakcie. Počiatočné výsledky testu ukazujú, že viac ako 1600 TPS na 2 000 uzloch coinstelegram webovú stránku.

2. Sieť Perlin získava nevyužitý výpočtový výkon na vyčíslenie zdrojov dostupných pre každého účastníka.

3. Nízke náklady na sieť Perlin umožňujú začínajúcim podnikateľom, výskumníkom a iným malým podnikom využívať výpočtový výkon.

4. Ratingová agentúra Krypto briefing udelil Perlinovi vysoké skóre 9,6 (z 10), čo je podobné skóre ako v prípade Etherea.

Nevýhody:

1. Nie sú zverejnené žiadne konkrétne cestovné poriadky a podrobnosti tokenu.

2. Ďalšie informácie o členoch tímu a investoroch neboli zverejnené. Existuje veľa tajomstiev, ktoré niektorí investori prehliadajú, keď vidia pozitívny skorý humbuk.

Záverečné myšlienky

Perlin bol medializovaný niekoľkými inštitúciami vrátane FBG, investičnými inštitúciami ako napr Bitmain, najväčší baník na svete a F2Bool, Najväčšie ťažobné združenie v Číne.

V budúcnosti je cieľom spoločnosti Perlin priviesť viac nových používateľov do ekonomiky kryptomien a umožniť im pripojiť ich zariadenia k sieti Perlin a zarábať PERL. Perlin tiež prináša prerozdelenie výnosov a inkluzívnosť do krajín s nižšími príjmami na obyvateľa a zároveň odblokuje nevyužité nevyužité zdroje výpočtovej kapacity..

O Perline stále nie je dostatok informácií a je ťažké overiť konkrétne technické podrobnosti. Avšak na základe toho, čo vieme, má tento projekt veľký potenciál a niet divu, že mu bola neskoro venovaná veľká pozornosť..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map