Testujú sa tri weby predpovedajúce cenu kryptomeny

Len si to predstavte. Navštívite webovú stránku, ktorá vám povie, akú cenu minca v budúcnosti dosiahne. Znie to ako fikcia alebo podvod? Možno, ale existujú weby, ktoré sa špecializujú na predikcie cien kryptomien. Dnes preskúmame tri najobľúbenejšie weby o predpovedi kryptomeny, aby sme určili ich hodnotu pri predpovedaní budúcej ceny kryptomien..

Najlepším spôsobom, ako ich otestovať, je porovnať ich predpovede a presne sme to urobili.

Walletinvestor.com

Keď googlujete pre takmer každú predpoveď mincí, walletinvestor.com sa ukáže vo výsledkoch. Tento portál ponúka predpovede cien kryptomeny, ako aj predpovede akcií, komodít a menových párov. Kryptomeny sú pre každý deň v mesiaci a obsahujú informácie o minimálnej, maximálnej a priemernej cene mince. U najpopulárnejších coinov sú predpovede cien až päť rokov. Kryptomeny so stredným alebo nízkym objemom obchodovania majú iba predpovede na najbližšie mesiace.

TradingBeasts.com

Druhý populárny web, na ktorý sme sa pozreli, je tradingbeasts.com/crypto/. Na rozdiel od walletinvestoru sa zameriava výslovne na kryptomeny, prognózy ďalších aktív nie sú k dispozícii. Bez ohľadu na objem obchodovania ponúka TradingBeasts predpovede cien pre viac ako 1400 coinov na ďalšie tri roky. Okrem maximálnej, minimálnej a priemernej ceny nájdete aj informácie o percentuálnej zmene.

LongForecast.com

Tretím dobre zabehnutým zdrojom s prognózami cien kryptomien je určite LongForecast.com. Táto webová stránka má predpovede cien na nasledujúcich päť rokov s mesačnou zmenou a maximálnou, minimálnou cenou (systém však negeneruje priemernú cenu). Na rozdiel od dvoch vyššie spomenutých zdrojov má tento portál predpovede cien iba pre 15 najpopulárnejších kryptomien.

Analýza predpovedí

Prišli sme na to, že najlepší spôsob, ako porovnať presnosť predpovedí cien, ktoré tieto webové stránky ponúkajú, je preskúmať tri kryptomeny (dve populárne coiny a jedna s relatívne nízkym objemom obchodovania). Budeme testovať krátkodobé aj dlhodobé predpovede. Tu sú extrahované údaje zo všetkých týchto 3 webových stránok

Predikcia ceny na október 2018 (krátkodobá) 

Bitcoin Pomlčka ARK
walletinvestor.com 9348-13 451 491-828 0,8048-4,704
TradingBeasts.com 9,294-13,668 339-498 3,75-5,52
LongForecast.com 6 620 – 8 474 153-197

Predikcia cien na január 2021 (dlhodobá)

walletinvestor.com 26 390 – 32 437 1 422 – 1 870
TradingBeasts.com 13 837 – 20 349 562-827 8.11-11.93
LongForecast.com 31 478 – 39 070 373-463

Dnes, v deň preskúmania predpovedí, je cena bitcoinu 8 135 dolárov. Krátkodobé predpovede sú veľmi podobné, stránka LongForecast.com má nižšie očakávania ako ostatné dva zdroje. Dlhodobé predpovede sa líšia podstatne viac, najmä predpovede TradingBeasts.com, ktoré sú takmer polovičné na rozdiel od dvoch zostávajúcich portálov.

Dash je dnes na úrovni 237 dolárov a rovnako ako v prípade bitcoinu, aj tu sú najpesimistickejšie prognózy LongForecast.com, ktorý v krátkodobom horizonte očakáva pokles ceny. Dlhodobé očakávania sú obzvlášť zreteľné na walletinvestor.com, ktorý predpovedá dvojnásobnú cenu ako v prípade ostatných dvoch webov.

Posledná predpoveď je pre ARK, 75. najväčšiu mincu podľa trhovej kapitalizácie. Ako už bolo spomenuté, LongForecast.com má iba predpovede 15 najpopulárnejších coinov, takže pre nás nie je čo porovnávať. Bohužiaľ, dokonca aj walletinvestor.com má cenové prognózy iba do decembra 2018, takže môžeme porovnávať iba jeho krátkodobé predpovede. Aktuálna cena ARK je 1,23 USD. Predpoveď, ktorú urobil walletinvestor.com, má pomerne veľké rozpätie a cena by sa mala údajne pohybovať od 0,8048 do 4,704. Predpovede zo strany TradingBeasts.com sú veľmi podobné, len minimálna cena nie je taká nízka. Dlhodobá predpoveď ponúkaná iba jedným z týchto serverov je 8.11-11.93.

Záver – 3 najdôležitejšie weby s predikciami cien kryptomien

Správny záver tohto článku si bude musieť počkať niekoľko rokov; aj keď krátkodobé výsledky sa dozvieme už za pár mesiacov. S tým je ťažké pripočítať jeden web ako najlepší prediktor bez ďalších údajov; a dokonca aj stránka, ktorá dokáže správne predpovedať cenu BTC, môže úplne chýbať pomocou nástroja DASH alebo inej mince.

Na záver uzavrieme citát z TradingBeasts.com: „Nikto nemôže s úplnou istotou predpovedať ceny kryptomien, preto je nevyhnutné pochopiť, že cenové predpovede slúžia iba ako návrh možného cenového vývoja a nie sú určené na to, aby boli sa používa ako investičné poradenstvo. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map