Trezor vs. Ledger vs. BC Vault Review – aktualizovaná analýza

Keď ste sa rozhodli byť súčasťou šialenstva kryptomien, získali ste bitcoin, ethereum, litecoin alebo inú kryptomenu a ste HODLING. Teraz čo? Našou najvyššou prioritou je ochrana vašich digitálnych aktív.

Hardvérové ​​peňaženky sú zvyčajne najbezpečnejšie a sú preferovanou metódou ukladania pre mnohých držiteľov kryptomeny. Tieto peňaženky sa zvyčajne pripájajú k počítaču cez port USB alebo k vreckovému zariadeniu cez Bluetooth.

Na trhu existujú dve bežné hardvérové ​​peňaženky – Trezor a Ledger Nano S a nový silný konkurent – BC Vault

Trezor aj Ledger sa presadili ako populárne možnosti studenej peňaženky. BC Vault je nedávno uvedený produkt vyrobený spoločnosťou zameranou na zabezpečenie. Oproti Trezorovi a Ledgerovi majú niekoľko hlavných výhod, na ktoré sa pozrieme nižšie.

Všetky tieto peňaženky ukladajú váš súkromný kľúč kryptomeny v offline prostredí, aby vám hackeri nemohli ukradnúť súkromný kľúč. Aby niekto ukradol vaše mince, musel by ukradnúť vašu hardvérovú peňaženku a nejako vás prinútiť, aby ste mu poskytli svoje heslo a PIN kód.

Jedným z hlavných problémov spojených s manipuláciou s digitálnymi menami prostredníctvom búrz je to, že nie sú vôbec bezpečné. Aj keď niektoré z nich ponúkajú bezpečné riešenia a podnikajú všetky potrebné kroky na ochranu finančných prostriedkov používateľov v prípade hackerstva, hrozí vám strata vašich mincí. Okrem toho, ak majú možnosť vyplatiť používateľom vrátenie stratených finančných prostriedkov, môže byť tento proces nejako problematický. 

Peňaženky na kryptomenu, ktoré nie sú uschované, pomáhajú používateľom vyrovnať sa s ich kryptomenami bezpečnejším spôsobom, ako by to mohli uschovať peňaženky. Najlepšie krypto peňaženky na bezpečné ukladanie finančných prostriedkov sú však hardvérové ​​peňaženky.

Výhody hardvérových peňaženiek

 • Informácie o súkromnom kľúči sú bezpečne uchované v hardvéri a nikdy nie sú vystavené funkčnému systému.
 • Hardvérové ​​peňaženky sú odolné voči škodlivému softvéru určenému na vykorenenie súkromných kľúčov a krádež finančných prostriedkov.
 • Ak náhodou stratíte peňaženku, svoje mince môžete kedykoľvek získať pomocou frázy na obnovenie semien alebo iných spôsobov zálohovania (BC VAULT).
 • Pred utratením akejkoľvek mince vás hardvérová peňaženka požiada o potvrdenie transakcie vo vašom počítači. To zaisťuje, že sa bez vášho vedomia neutratí žiadna minca.
 • Peňaženky sú zabezpečené šifrovaním pomocou PIN kódu, ako sú debetné karty, čo zvyšuje zabezpečenie vašich digitálnych aktív.
 • Väčšina hardvérových peňaženiek je schopná podporovať viac kryptomien.

Aká je teda najlepšia hardvérová peňaženka? Myslíme si, že je najlepšie nechať tieto funkcie hovoriť samy za seba.

Recenzia Trezor

Hardvérová peňaženka Trezor bola uvedená na trh v lete 2014 startupom so sídlom v Českej republike – SatoshiLabs. Bola to prvá bitcoinová peňaženka na trhu a pravdepodobne tiež najuznávanejšia. Ponúka kombináciu bezpečného chladného úložiska a schopnosť utrácať kryptomeny s rovnakým pohodlím ako horúca peňaženka. Umožňuje vám ukladať vaše súkromné ​​kľúče a digitálne podpisovať transakcie bez pripojenia na internet.

Trezor má veľa výhod pri zaobchádzaní s kryptomenami. Táto peňaženka ponúka správcu hesiel, ktorý umožňuje šifrovanie hesiel osobitne a ich synchronizáciu do súkromného cloudu. Ponúka zabezpečený prístup SSH pre správu, ktorý chráni prístup používateľov k ich serverom. Nakoniec peňaženka umožňuje používateľom chrániť online účty a identity pomocou dvojfaktorovej autentifikácie. 

Trezor taktiež ponúka pokročilejším používateľom ďalšie riešenia vrátane nezničiteľnej peňaženky z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je alternatívou k papierovej zálohe. Toto je najlepší spôsob uloženia semienka Recovery pre prípad straty peňaženky. To je tiež výhoda, pretože jeho konkurenti neponúkajú podobné riešenia ako tento výrobok. Napriek tomu má cenu 131 EUR, čo tradičnému používateľovi sťažuje získanie peňaženky aj riešenia „Cryptosteel“..

Peňaženka Trezor pripojená k počítaču e1514611511143

Zdroj: https://www.easycoinbuy.com

Recenzia Ledger Nano S.

Hardvérová peňaženka Ledger Nano S je dielom ôsmich odborníkov z francúzskej spoločnosti Ledger. Spoločnosť Ledger, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014, je veľmi bezpečnou alternatívou na ukladanie a správu kryptomien. Nano S ponúka množstvo príjemných funkcií. Okrem už aj tak príťažlivého dizajnu hardvérová peňaženka vychádza z BOLOS platforma je malý kryptografický zázrak s vysoko bezpečnostnými funkciami, ako je BIP39 Seed (12 až 24 slov) a 4-miestny prihlasovací PIN kód.

Spoločnosť Ledger sa na trhu rozširovala počas posledných niekoľkých rokov a dokázala prilákať mnoho nových zákazníkov. Ponuka veľkého množstva virtuálnych mien a Ledger Live boli dve z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré spoločnosť prijala, a ktoré jej umožnili získať väčší trh. Vo všeobecnosti spoločnosť Ledger zvyčajne ponúkala lacnejšie výrobky ako Trezor, čo je pre používateľov tiež veľmi dôležité.

recenzia peňaženky hlavnej knihy 1

Zdroj: ledger.com

BC Vault Review

BC Vault je hardvérová peňaženka vytvorená spoločnosťou Real Security. Sú spoločnosťou zameranou na kybernetickú bezpečnosť a hostiteľom najväčšej bezpečnostnej konferencie z jadranského regiónu – RIZIKOVÁ konferencia.

BC Vault bol vytvorený preto, lebo zavedené hardvérové ​​peňaženky ako Trezor a Ledger sa nesústredia na svoje problémy stopercentne. Napríklad Saleem Rashid zverejnil hlavný problém zabezpečenia Ledgera webovú stránku. Bitcoin Magazine tiež informoval o článku o Peňaženka. Nesprávna ukážka. Odpoveď od spoločnosti Ledger & Trezor sa objavil dosť skoro, ale neboli to presne to, čo kryptokomunita očakávala. Preto BC Vault ožil, takže vaše prostriedky môže zabezpečiť tím zameraný výhradne na bezpečnosť.

Navyše, každý BC Vault je dodávaný vopred nabitý súkromným kľúčom šifrovaným ako každá peňaženka v zariadení. Kľúč zodpovedá verejnej adrese, ktorá vlastní 1,0 BTC. Zlomte to a tieto prostriedky sú vaše. To nám pripomína príbeh o skle ESG – ktorý dal na autobusovú zastávku hotovosť 3 milióny dolárov a kto by ju mohol zlomiť -, mohol si peniaze vziať domov. Peniaze sú tam aj teraz.

BC Vault je navyše chránený globálnym PIN a heslom – ktoré sú potrebné na prístup k vašim finančným prostriedkom. Viac podrobností o tom, ako to nastaviť, nájdete v video. Ďalšou zaujímavou vecou, ​​ktorú je potrebné spomenúť v súvislosti s programom BC Vault, je skutočnosť, že nepoužívajú ani BIP39 / 44 a jeho prvú komerčne dostupnú multi-krypto peňaženku so zabezpečeným zálohovaním. Súkromné ​​kľúče sú šifrované a uložené v najmodernejšom médiu – ferroelektrickej pamäti RAM. FRAM si uchováva údaje namerané po celé desaťročia a podporuje oveľa viac cyklov zápisu ako tradičné úložisko Flash.

BC Vault sa pokúša ponúknuť tretím riešeniam hardvérovej peňaženky pre jednotlivcov na ukladanie ich virtuálnych mien okrem tradičných možností Ledger vs Trezor. Ako nováčik vo vesmíre dokázala BC Vault prilákať pozornosť používateľov a získať podporu komunity. V súčasnosti sa BC Vault stal tretím hráčom na trhu s hardvérovými peňaženkami v krypto priemysle.

Užívateľské rozhranie a dizajn

Dizajnovo sú peňaženky prakticky rovnaké. Všetky tri sú malé a kompaktné. Mali by sa pohodlne zapadnúť do vášho vrecka a boli použiteľné v jednej ruke. Ledger Nano S má však malú výhodu v tom, že sa môže pochváliť nerezovým krytom, ktorý je dosť robustný. Trezor je vyrobený z plastu, ale je kompaktnejší ako Ledger Nano S..

Ledger a Trezor majú dve fyzické tlačidlá, ktoré sa používajú na potvrdenie alebo vyvrátenie akcie. Každý navyše plne využíva svoju obrazovku, ktorá zobrazuje informácie o transakcii. Stojí za zmienku, že displej Trezoru je o niečo väčší ako obrazovka Ledgera. To však nemá vplyv na výkon. Peňaženky majú formu malého pripojenia k portu USB. Svoje zariadenie môžete pripojiť k počítaču, smartphonu alebo inému zariadeniu pomocou kábla USB.

Váha Ledgera je 16,2 gramov a jeho rozmery sú – 98 mm x 18 mm dlhé x 9 mm hrubé. Peňaženka Trezor váži 12 gramov a je určite menšia (30 mm x 60 mm dlhá a 6 mm hrubá), vďaka čomu je prenosnejšia a ľahšie sa nosí vo vrecku..

BC Vault je na druhej strane trochu iný. Veľkosti sú 100 mm x 57 mm x 10 mm (3,937 ’’ x 2,244 ’’ 0,394 ’’). Hmotnosť je o niečo viac ako priemerný Trezor alebo Ledger so 41 gramami. Prevádzková teplota môže byť v rozmedzí od 0 do +60 stupňov Celzia a zariadenie má OLED obrazovku s rozmermi 61,5 mm (128 × 64) pixelov. Väčšia obrazovka je pre BC Vault veľkým plusom, pretože uľahčuje čítanie adresy a potvrdzovanie transakcií, ako by to bolo pomocou účtovnej knihy alebo trezoru..

BC Vault môžete k notebooku pripojiť pomocou kábla USB typu C a najlepšie na ňom je, že má ďalší slot pre kartu Micro SD, ktorý je súčasťou zariadenia..

Čo je súčasťou maloobchodného balenia Trezor, Ledger a BC Vault?

Trezor

 • Zariadenie Trezor
 • USB kábel
 • Popruh
 • Používateľská príručka
 • Dve obnovovacie očkovacie karty

Ledger Nano S

 • Zariadenie Ledger Nano S.
 • Spustiť manuál
 • Kľúčenka, šnúrka na krk a ďalšie zdroje
 • Obnovovacia karta
 • USB kábel

BC Vault

 • Hardvérová kryptomena BC Vault One
 • Nálepku
 • Kábel USB-C
 • Používateľská príručka
 • 1 GB karta microSD

Používanie zariadenia

Trezor aj Ledger podporujú rôzne operačné systémy (OS). Pracujú s operačnými systémami Windows, Mac a Linux. Zariadenia budete musieť pripojiť k počítaču pomocou kábla micro-USB. Oba tiež podporujú takmer všetky zariadenia s Androidom. Trezor má rozšírenie Google Chrome, ktoré obsahuje samostatnú správu zariadenia. Rozšírenie umožňuje komunikáciu aplikácií a webových stránok so zariadením Trezor. BC Vault sa v tomto nelíši. Nový trezor pre kryptomeny má aplikáciu pre OS X, Windows a Linux. BC Vault je navyše podporovaný širokou škálou prehľadávačov, ako sú: Firefox 52+, Chrome 50+, Opera 51+, Safari 11+ a IE 11+ (všetky nové verzie). Po uvedení BC Vault 1.2.1 na trh navyše jeho webový démon umožňuje tretím stranám integrovať funkčnosť BC Vault na svoje webové stránky..

Bezpečnosť

Z hľadiska bezpečnosti sa zdá, že nové sú niekedy lepšie. BC Vault tu získal výhodu tým, že nepoužíval BIP39 / 44 a namiesto toho ukladal súkromné ​​kľúče na ferroelektrickú RAM – ktorá má viac podporovaných cyklov zápisu ako tradičné flash úložisko. Môžete tiež robiť bezpečné zálohy buď na šifrovanú MicroSD (tá je v cene 1 GB) alebo vo forme tlačiteľných QR kódov.

Na ďalšiu poznámku, Ledger aj Trezor používajú deterministické peňaženky – čo znamená, že viac peňaženiek na rovnakom zariadení je možné sledovať späť k rovnakému semenu. BC Vault to nerobí. Používajú nedeterministické peňaženky – takže peňaženky nemožno matematicky prepojiť. Každá peňaženka je generovaná pomocou skutočného RNG (generátor náhodných čísel). RNG sa inicializuje gyroskopickým senzorom pretrepaním BC Vault pri nastavení. V hlavnej knihe máte rovnaký prístupový kód pre všetky peňaženky, do ktorých sa pokúsite prihlásiť. BC Vault je tu trochu iný, môžete mať viac ako 2 000 jedinečných peňaženiek, z ktorých každá je šifrovaná ďalšími a rôznymi heslami – je to v podstate takmer ako MultiSig.

V prípade bitcoinovej peňaženky podporuje BC Vault SegWit aj Legacy – rovnako ako ich konkurenti. Rozdiel je v tom, že pomocou BC Vault – môžete ho použiť ako jednu peňaženku.

Kryptomeny podporované

Trezor aj Ledger podporujú väčšinu populárnych digitálnych mien. V čase tohto písania zoznam Trezorových a Ledgerových podporovaných digitálnych mincí obsahuje:

Trezor podporuje:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Bitcoinová hotovosť
 4. Litecoin
 5. Bitcoinové zlato
 6. Ethereum Classic
 7. Pomlčka
 8. DogeCoin
 9. Zcash
 10. NameCoin
 11. NEM
 12. Rozloha
 13. Žetóny ERC-20
 14. UBQ

Podporuje Ledger Nano S:

Peňaženka na kryptomeny Ledger Nano S vám ponúka možnosť uložiť veľké množstvo kryptomien, a nie iba malú vybranú skupinu z horných 10. Používateľom je možné spravovať 22 coinov pomocou vášho zariadenia Ledger a aplikácie Ledger Live. S mnohými ďalšími kryptomenami je možné manipulovať pomocou externých kompatibilných peňaženiek. 

 1. Bitcoin
 2. Bitcoinové zlato
 3. Bitcoinová hotovosť
 4. Ethereum
 5. Ethereum Classic
 6. Vlnenie
 7. Zcash
 8. PIVX
 9. Digibajt
 10. Qtum
 11. Komodo
 12. Pomlčka
 13. Litecoin
 14. Dogecoin
 15. PoSW
 16. Zencash
 17. BTCP
 18. Stealthcoin
 19. Neo
 20. Archa
 21. Žetóny ERC-20
 22. Hviezdna
 23. Stratis
 24. Ubik
 25. Viacoin
 26. Vertcoin
 27. EOS
 28. Tether
 29. Tron
 30. Cardano
 31. IOTA
 32. Binance Coin
 33. Monero
 34. USD
 35. Tvorca

V budúcnosti by do tejto hardvérovej peňaženky mohli pribudnúť nové kryptomeny, ktoré by jednotlivcom umožnili bezpečné ukladanie ich finančných prostriedkov. Ledger vo všeobecnosti ponúkol podporu väčšiemu počtu kryptomien v porovnaní s Trezorom.

BC Vault podporuje

BC Vault podporuje veľa kryptomien. BC Vault podporuje všetky natívne tokeny ERC-20. Celkový počet z nich stúpa na viac ako 177 000 – aj keď v obehoch a pri každodennom používaní – je ich oveľa menej. Ostatné kryptomeny, ktoré BC Vault natívne akceptuje, sú:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Bitcoinová hotovosť
 4. Litecoin
 5. Vlnenie
 6. Hviezdna
 7. Dogecoin
 8. Pomlčka
 9. TRON
 10. VECHAIN
 11. BINANCE COIN
 12. IKONA
 13. OmiseGO
 14. WaltonChain
 15. Polymath
 16. 0x
 17. Soľ
 18. Cindikátor
 19. Dynamické obchodné práva
 20. Iconomi
 21. OriginTrail
 22. Premyslený
 23. CargoX
 24. InsurePal
 25. Xaurum

Cenové body

Trezor Model T – 169 USD / 149 EUR

Trezor One White – 79 USD / 69 EUR

Ledger Nano X – 133 USD / 118 EUR

Ledger Nano S – 67 USD / 59 EUR

Ledger Blue – 309 USD / 272 EUR

BC Vault – 149 USD / 131 EUR

Záverečné myšlienky

Náš celkový pocit je, že všetky vyššie spomenuté hardvérové ​​peňaženky stoja za vyskúšanie. Každá z nich má niekoľko jedinečných vecí, vďaka ktorým je špeciálna. Osobne používame jednu z nich na to, aby sme tam udržali časť svojich krypto investícií, a sme spokojní so všetkými.

Hardvérové ​​peňaženky pre kryptomenu sú veľmi dôležitým nástrojom pre kryptoinvestorov, ktorí chcú zostať v bezpečí v prípade hackerov alebo útokov na kryptoburzy alebo peňaženky. Najlepším spôsobom, ako sa stať vlastníkom svojich digitálnych aktív, je mať hardvérovú peňaženku a mať úplnú kontrolu nad svojimi virtuálnymi menami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map