Aký je najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu?

Ak chcete vedieť, čo je najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu, ste na správnom mieste. Keď sa trh v roku 2020 a začiatkom roku 2021 rozšíril na nové historické maximá, niekoľko investorov sa snaží dostať do styku s bitcoinmi (BTC). 

Cieľom je však vstúpiť čo najlacnejším spôsobom. Zdá sa, že pre BTC je prinajmenšom teraz ťažké vrátiť sa na predchádzajúce úrovne blízke 4 000 USD. Preto by mohlo byť veľmi užitočné vedieť, ktorý je najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu.

Neexistuje platforma, ktorá by vám ponúkla bitcoin za lacnejšiu cenu ako ostatní. Trh má tendenciu predávať BTC za cenu, ktorá je definovaná podľa ponuky a dopytu. Napriek tomu existuje niekoľko spôsobov, ako získať prístup k lacnejším bitcoinom. To by vo veľkej miere záviselo od regiónu, v ktorom sa nachádzate, a od situácie v oblasti dopytu a ponuky vo vašej krajine.

Čo je najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu?

Bitcoin a kryptomeny je možné získavať prostredníctvom širokej škály platforiem. Tieto platformy sú známe ako kryptomenové burzy. Tieto burzy ponúkajú používateľom možnosť nakupovať bitcoiny iba v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Ako už možno viete, bitcoin má svetový trh. Kryptomeny expandovali skôr do celého sveta ako do konkrétnych krajín. Preto existujú v rôznych regiónoch rôzne platformy.

Ak budete venovať zvýšenú pozornosť, cena bitcoinu bude v každej z týchto krajín iná. Dôvod je veľmi jednoduchý. Každá krajina má inú realitu, pokiaľ ide o ponuku a dopyt BTC.

V niektorých lokalitách, napríklad v Južnej Afrike, Nigérii, Argentíne alebo Zimbabwe, sa dá cena bitcoinu obchodovať prémiovo. Je to preto, že dopyt po bitcoinoch je v týchto krajinách vyšší. Ak sa nachádzate na jednom z týchto miest, najlacnejším spôsobom nákupu bitcoinu kreditnou kartou sú zahraničné platformy.

Burzy kryptomien si napriek tomu účtujú poplatky za každý obchod na svojej platforme. Určite by ste mali pochopiť, ktoré sú to platformy s najnižšími obchodnými poplatkami. Dobrým nápadom je tiež ich porovnanie a ceny BTC v čase uskutočnenia nákupu.

Nakúpte bitcoiny bankovým prevodom

Bankové prevody sú zvyčajne najlacnejšie spôsoby financovania vášho devízového účtu a nákupu bitcoinu. To platí aj pre ďalšie kryptomeny. Potrebovali by ste mať otvorený účet na kryptomenu iba na ktorejkoľvek z najväčších búrz. Potom budete musieť vložiť prostriedky prepojením svojho bankového účtu so stránkou.

To je možné vykonať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Prenos môže trvať iba niekoľko dní alebo dokonca niekoľko hodín v závislosti od zvoleného spôsobu prenosu. Keď budete mať na svojej platforme svoje prostriedky v miestnej mene, budete si môcť zvoliť obchodný pár a získať bitcoin.

Mali by ste vziať do úvahy, že bankový prevod môže byť spoplatnený. Preto by ste mali dôkladne analyzovať a pochopiť, ktoré poplatky sú skryté. Táto metóda by sa potom mala porovnať s ostatnými, aby sa zistilo, ktorý je najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu.

Niektoré z platforiem podporujúcich bankové prevody zahŕňajú Coinbase, Binance a ďalšie miestne a menšie platformy. Všetko bude závisieť od stránok, ktoré používate, a od služieb, ktoré najviac potrebujete.

Najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu pomocou kreditnej karty

Keď uvažujete o najlacnejšom spôsobe nákupu bitcoinu, musíte brať do úvahy rôzne provízie, ktoré by váš nákup predražili. Ak hľadáte najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu pomocou kreditnej karty, mali by ste vedieť, že má províziu.

Aj keď sa provízia bude meniť v závislosti od jurisdikcie, začínate na vyššej cenovej úrovni. Preto je najlacnejším spôsobom nákupu bitcoinu pomocou kreditnej karty hľadanie platformy, ktorá ponúka celkovo lacnejšiu cenu digitálneho aktíva..

Uveďme jasný príklad. Ak máte možnosť nakupovať bitcoiny pomocou dvoch platforiem (A a B), musíte si analyzovať províziu za spracovanie nákupu kreditnej karty. Ďalej budete tiež musieť poznať cenu BTC na každej z týchto platforiem.

Ak je provízia za spracovanie nákupu kreditnej karty rovnaká, potom by ste museli venovať pozornosť iba cene BTC. Je to jednoduchá vec. Všetko by sa však skomplikovalo, ak by na jednej z platforiem boli vyššie provízie.

Ak sú provízie a cena BTC najvyššie na jednej platforme v porovnaní s druhou, mali by ste nakupovať tam, kde je to lacnejšie. Toto je jasná stratégia, ktorú by ste mali implementovať, ak hľadáte najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu pomocou kreditnej karty.

Alternatívne spôsoby nákupu lacných bitcoinov

Najlacnejším spôsobom, ako kúpiť používateľom Bitcoin Reddit, je čakanie na ponuky výmeny. Burzy kryptomeny sú platformy, ktoré chcú prilákať veľké množstvo používateľov. Preto niekedy ponúkajú používateľom zľavy.

Niektoré z týchto zliav by mohli byť z provízií, ktoré účtujú za niektoré prevody. Je možné, že môžete napríklad vložiť prostriedky bankovým prevodom bez platenia provízií. Takto by bol váš nákup bitcoinu lacnejší. Ak chcete nakupovať lacné bitcoiny, mali by ste vždy hľadať tieto možnosti, ktoré ponúkajú burzy.

To isté sa môže stať pri províziách, ktoré účtujú za nákupy kreditnými a debetnými kartami. Chcú privítať nových používateľov a zvyčajne robia tieto zľavy. Použite ich vo svoj prospech. Ak uvidíte túto šancu, mali by ste ju rozhodne využiť.

Drž sa ďalej od platforiem, ktoré vám ponúkajú priame nákupy kreditnými alebo debetnými kartami. Za používateľov, ktorí k nim chcú získať prístup, zvyčajne účtujú vysoké provízie. Aj keď sú veľmi jednoduché a ľahko použiteľné, provízie sú tiež vyššie.

Ak hľadáte najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu, nemusí to byť najlepšia voľba. Napriek tomu, ak ste osobou, ktorá chce mať okamžitý prístup k BTC, môže to byť skvelá voľba. Medzi tieto platformy patria napríklad Changelly, Coinbase alebo Paxful.

Nákup lacných bitcoinov prostredníctvom bankomatov

Bitcoinové bankomaty nemusí byť najlacnejším spôsobom nákupu bitcoinu. V skutočnosti ide zvyčajne o drahé platformy. To neznamená, že bitcoin je v bankomatoch BTC drahší. Môžu však byť jedným z najlepších spôsobov, ako získať prístup na trh s kryptomenami v hotovosti.

Oranžový bitcoinový bankomat s logom bitcoinu, možno nie najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu

Ak sa necítite pohodlne pri využívaní kryptomenových búrz, riešením by mohlo byť použitie bankomatov. Jedná sa o fyzické stroje, ktoré vyzerajú ako tradičné bankomaty. Môžu byť umiestnené na širokej škále miest po celom svete. Spravidla sa nachádzajú v nákupných centrách, obchodných centrách a preplnených uliciach.

Aj keď to nie je najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu, určite bude pre vás veľmi užitočné získať k nim prístup. Platformy majú tendenciu účtovať si za nákup BTC 3% až 12%. Sú však tiež veľmi dobrým a ľahkým spôsobom, ako získať hotovosť. Niektoré z týchto BTM podporujú výber hotovosti. Napriek tomu, že nejde o najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu, môžu byť určite veľmi užitočné.

Možnosti PayPal, Revolut a Robinhood

Ďalším spôsobom, ako nakupovať bitcoiny, je použitie PayPal, Revolut alebo Robinhood. V závislosti od regiónu, v ktorom sa nachádzate, by ste mali k dispozícii jednu alebo viac z týchto možností. PayPal nedávno pridal podporu nákupom kryptomeny. Zaplatením malého poplatku môžete získať prístup k BTC.

Vieme však, že služba PayPal zvyčajne účtovala za svoje služby vyššie ceny. Preto by ste mali pochopiť, aké sú poplatky, ktoré si účtujú za prevody.

logo paypal s bielym pozadím

Revolut a Robinhood fungujú rôznymi spôsobmi. Tieto platformy môžu byť tými najlepšími, ak si chcete kúpiť malý počet kryptomien. Niektoré z ich prevodov nemajú poplatky. Spoločnosť Revolut účtuje niektoré poplatky, keď používateľ na bezplatnom účte spracuje viac ako 3 nákupy mesačne.

S prémiovými účtami sa veci líšia. Tam platíte mesačný poplatok, ale máte menej limitov na obchodovanie s bitcoinmi a inými kryptomenami. V takom prípade by ste mali pochopiť, či je cena BTC na tejto platforme lacnejšia ako tradičné burzy.

Robinhood namiesto toho ponúka používateľom bezplatné obchodovanie. Áno, nemusíte platiť províziu pri každom uskutočnení obchodu. Napriek tomu sa o tejto platforme uvažuje s využitím obchodného modelu, ktorý by používateľom nemohol ponúknuť najlepšiu cenu bitcoinu.

Mali by ste skontrolovať, či je cena bitcoinu na tejto platforme lacnejšia ako u iných konkurentov. Toto je prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, ak chcete nájsť najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu na trhu.

Čo je to arbitrážne obchodovanie?

Keď už viete, čo hľadať, aby ste našli najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu, môžeme prejsť na obchodovanie s arbitrážami. Arbitrage trading je obchodná stratégia, ktorá vám umožňuje dosahovať zisky s cenovými rozdielmi bitcoinu.

Ak zistíte, že bitcoin je na jednej platforme lacnejší, môžete kúpiť BTC a predať ho na platforme, kde je cena vyššia. Dokázali by ste zarobiť zisky s rozdielom v cene bitcoinu.

Poďme na jasný príklad. Na platforme A sa bitcoiny obchodujú za 10 000 dolárov. Na platforme B si však uvedomíte, že BTC má cenu 10 500 dolárov. Jedná sa o rozdiel 500 USD za BTC. Môžete jednoducho kúpiť BTC na platforme A a predať ich na platforme B za ďalších 500 dolárov. Je to niečo, čo má určité riziká, ale robí to veľa používateľov.

Musíte venovať pozornosť nielen BTC, ale aj iným kryptomenám, ktorých prenos medzi platformami by mohol byť rýchlejší.

Zisk po nájdení najlacnejšieho spôsobu nákupu bitcoinu

Ako už viete, ktorý je najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu a čo je to arbitrážne obchodovanie, môžeme s ním začať profitovať. Mali by ste však vziať do úvahy, že existujú určité riziká.

Ak robíte arbitrážne obchodovanie, budete v zásade nakupovať lacné BTC (alebo akékoľvek iné kryptomeny) a predávať ich za vyššiu cenu na inej platforme. Spracovanie môže trvať niekoľko hodín. Okrem toho musíte brať do úvahy veľa vecí.

Bitcoin s čiernym pozadím

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať cenu na oboch týchto stránkach. Týmto spôsobom pochopíte, či existuje arbitrážna príležitosť. Okrem toho musíte pochopiť, či rozdiel v cene oboch stránok stojí za riziko.

Po tretie, budete musieť pochopiť, či budú príslušné náklady nižšie ako cenový rozdiel medzi webmi. Pamätajte, že na burzách sú poplatky za obchodovanie medzi 0,1% a 1% za obchod. Niektoré ďalšie platformy budú mať tiež poplatky za výber vašich prostriedkov. K tomu budete musieť k prevodu prostriedkov pripočítať aj poplatky za BTC alebo kryptomenu.

Nakoniec budete musieť prostriedky z druhej platformy presunúť na svoj účet ešte raz. Celý proces môže byť trochu zdĺhavý, ale v niektorých prípadoch to stojí za tie peniaze. Za zmienku tiež stojí, že volatilita cien by mohla mať vplyv na cenu aktíva, ktoré arbitrujete.

Ak počas prevodu medzi platformou A a platformou B klesol bitcoin na oboch platformách na 9 500 dolárov. Potom by obchod s arbitrážou bol už pod vašim cieľom. Okrem toho budete musieť zaplatiť aj poplatky za prevod a ďalšie náklady. Toto je hlavné riziko, ktorému čelíte pri obchodovaní s arbitrážami.

Záverečné slová o najlacnejšom spôsobe nákupu bitcoinu

Existujú rôzne spôsoby nákupu bitcoinu. Väčšinou sme si prešli. Neexistuje jednoznačná odpoveď, ktorá je najlacnejšia možnosť nákupu bitcoinu kreditnou kartou (alebo bez nej). To je niečo, čo budete musieť preskúmať podľa trhových podmienok.

Existujú však platformy, kde je cena bitcoinu lacnejšia. Mali by ste k tomu dodať, že existuje možnosť nájsť platformu s nižšími províziami za spracovanie prevodu. Ak je to tak, budete mať prístup k najlacnejším bitcoinom na trhu alebo aspoň vo vašom regióne.

Tiež sme videli, ako majú niektoré krajiny vyššiu cenu bitcoinu alebo kryptomeny. Súvisí to s ekonomickými podmienkami každej z krajín. Ponuka a dopyt v niektorých regiónoch sú navyše nevyvážené, čo poskytuje skvelú príležitosť na arbitrážne obchodovanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map