Bitcoinové podvody: bitcoinové hackery, krádeže a história podvodov

Contents

Bitcoinové podvody od začiatku: najväčšie hackery spoločnosti Crypto, historická časová os a príručka bezpečnosti používateľov

Bitcoin má v celej svojej sláve za posledné desaťročie od svojho vzniku v januári 2009 stále veľa červených vlajok a čiernych dier, ktoré treba prekonať, ako sú podvodné podvody a škodlivé hackery, ako aj inteligentné riešenia úschovy..

Tento sprievodca bitcoinovými podvodmi je formulovaný do troch hlavných sekcií pre ľahkú extrakciu a spotrebu:

 1. najobľúbenejšie spôsoby, ako podvodníci, hackeri a zlí herci kradnú bitcoiny (povedomie)
 2. historická časová os všetkých kryptomien a bitcoinových hackov (znalosti)
 3. najlepšie spôsoby, ako chrániť svoje kryptomeny a ako sa vyhnúť podvodom s bitcoinmi (vzdelávanie)

Tieto vynaliezavé referenčné body zvyšovania povedomia, poskytovania vedomostí a šírenia vzdelávania budú prínosom pre všetkých bitcoinových investorov, obchodníkov a nakoniec používateľov, ktorí sa chcú naučiť, ako správne chrániť a bezpečne chrániť svoje podiely v kryptomene pred šarlatánmi a zločincami v priemysle.

Pravdou je, že títo kryptocentrickí kybernetickí zločinci podviedli bitcoiny v hodnote miliárd dolárov s využitím veľmi zručných taktík a propagačných trikov, aby nalákali nenáročných používateľov na nekalé investičné príležitosti, falošné burzy a poskytovateľov peňaženiek a celý rad ďalších metód uvedených nižšie.

Posúdime, ako fungujú bežné stratégie na podvodné obchodovanie s kryptomenami, ako napríklad; podozrivé e-mailové odkazy na phishingové osobné údaje, riskantné sťahovanie, inštalácia malvéru a keyloggerov, hackeri vydávajúci sa za celebrity, kontroverzní vlastníci a prevádzkovatelia búrz, bezplatné dary kryptomeny, požiadavky na vydieranie za vymáhanie ransomvéru, zámena SIM kariet, prepadnuté čerpadlo a skládky, výstupné podvody ICO, viacúrovňové pyramídové schémy sieťového marketingu, brutálna neplecha na čiernom trhu, obchodné príležitosti s bezplatnými skúšobnými prevádzkami, falošné farmy na ťažbu cloudu, zdvojnásobovače matice zadarmo a multiplikátory zaručeného príjmu / návratnosti investícií. Bohužiaľ, všetky tieto taktiky týkajúce sa podvodov s bitcoinmi existujú a je ťažké ich ignorovať, pretože by sa mali považovať za bezprostredné hrozby a riziká pre vaše živobytie v roku 2019 a neskôr.

Dokonca aj bitcoinové podvody sa začínajú množiť v populárnych sieťach sociálnych médií, ako sú Instagram, Youtube a Facebook, ktoré sa snažia prilákať nič netušiacich jednotlivcov na základe falošných zámienok a využívania dôvery ľudí a nedbanlivosti (po prečítaní už nie!).

Nie je ľahké získať naspäť podvodné bitcoinové prostriedky alebo sa sami spoľahnúť, takže musíte zvoliť prístup orlích očí a uplatniť jastrabie tendencie vo všetkých éteroch online s dostatočnou náležitou starostlivosťou.

Keď budú orgány činné v trestnom konaní doháňať učenie sa napätosti rozvíjajúceho sa sektoru kryptomien a blockchainovej dencentralizovanej éry financií, budú sa stále vynárať nové možnosti inteligentného úschovy, ale z krátkodobého hľadiska je v najlepšom záujme všetkých naučiť sa triky obchodujte a múdro ukladajte svoje bitcoiny.

Zatiaľ čo väčšina je fixovaná na jazdu na horskej dráhe, aká je cena bitcoinu, zanedbávanie minulej histórie podvodov a hackerov bitcoinu nie je optimálne, pretože existuje veľa lekcií a kriviek učenia sa domov, ktoré môžete prežiť, ak sa chce ktorýkoľvek používateľ kryptomeny skutočne „stať vašim“ vlastná banka “a vyhnúť sa podvádzaniu podvodníkmi.

Pravdupovediac existuje naozaj veľmi obmedzený počet dôvodov alebo prípadov, kedy by mal byť váš súkromný kľúč sprístupnený komukoľvek, aj keď mu posielate platbu alebo s ním obchodujete.

Teraz, keď máte pohľad z vtáčej perspektívy 10 000 stôp na to, na čo treba dať začiatočníkom pozor, poďme priamo do toho a skontrolujte všetky potrebné metódy, história a bezpečnostné tipy týkajúce sa bitcoinových podvodov, aby ste optimalizovali svoju budúcnosť bitcoinov.

Milión spôsobov, ako prísť o svoje bitcoiny, tu je top 15

Top 5 kryptomena Hacks v roku 2018, kryptomena Hacks, kryptomena Hacks v roku 2018, Top 5 kryptomena, Top 5 kryptomena Hacks

Pred zoznamom 15 najlepších spôsobov, ako sa podvodníci v bitcoinoch snažia ukradnúť vaše kryptomeny, vieme, že niekedy môže mať pocit, že každý deň prinesie nový hackerský alebo podvodný škandál súvisiaci s bitcoinmi (a v niektorých ohľadoch sa to nemýli). Ale ani zďaleka to nie sú nebezpečné peniaze na divokom západe, kryptomeny sú vo všeobecnosti čoraz bezpečnejšie a regulovanejšie každý deň..

Pre verejnosť je však životne dôležité uvedomiť si nielen výhody bitcoinu a kryptomien ako celku, ale aj skutočné riziká spojené s vložením vašich peňazí do nich. Cieľom tohto článku je poukázať na rôzne podvody, hackery a podvody vo svete digitálneho financovania. Časová os bitcoinových hackerov a podvodov bude slúžiť ako neustále aktualizovaný sprievodca pre každého, kto investuje do kryptomien alebo zvažuje tento krok v budúcnosti. Na konci by ste mali mať vedomosti potrebné na identifikáciu potenciálnych bezpečnostných rizík, výber bezpečných ochranných opatrení pre vaše potreby a hodnotenie osobných rizík a byť informovaní o najnovších nebezpečenstvách na trhu..

51% útokov proti blockchainom

Pochopiť 51% útok je najjednoduchšie, keď uvažujete o skladových zásobách. Ak osoba alebo spoločnosť kúpi 51% konkrétnej akcie, v zásade si ponechá kontrolné rozhodnutia v predstavenstve spoločnosti. Teraz je Blockchain taký bezpečný, že hacknutie do samotného reťazca je takmer nemožné. Ale ak osoba alebo skupina ľudí získa potrebné nástroje (veľa GPU) na to, aby využili 51% „hash rate“ alebo ťažobnej sily, v rámci reťazca si v podstate zachovajú kontrolu nad informáciami v blokoch reťazca, až kým sa nestratí ich väčšina. Pre tých z vás, ktorí to nevedia, je hash rate výpočtový výkon Blockchainu, ktorý sa používa na spracovanie a overenie informácií v každom odkaze. Prispievanie tejto ťažobnej sily k overovaniu a spracovaniu informácií vám zarobí viac peňazí a je parkom toho, čo znemožňuje priame hackovanie – pretože každý odkaz môže mať za informácie zodpovedných rôznych používateľov a je závislý na informáciách, ktoré sú okolo nich potvrdené.

Osoba alebo skupina s 51% kontrolou môžu prepísať informácie v odkazoch na krádež peňazí dvojnásobným utratením tej istej mince. Myslite na to, že ak ste si kúpili tyčinku s dolárom a potom rovnakým dolárom kúpili aj vodu, predchádzajúce platby zmiznú, ale zachovajú si ich výhody. Bitcoin je jedinečný v tom, že je teraz taký veľký, že je nemožné, aby nad ním ktorákoľvek skupina získala toľko kontroly. To je pri menších kryptomenách oveľa väčšie riziko.

Hacky zamerané na DNS a presmerovanie webových stránok

Výsledkom tohto typu hackerstva je sofistikovanejší podvod. Hacker DNS preberá kontrolu nad informáciami o serveri webových stránok a potom umožňuje presmerovať používateľa na jeho takmer duplicitný web alebo do takmer duplicitnej peňaženky. V tomto okamihu budete nechtiac podvedení zadaním prihlasovacích údajov osoby, ktoré majú hackeri vidieť, alebo priamo im pošlete prostriedky do falošnej peňaženky. V čase, keď si tím stojaci za konkrétnym webom ICO alebo výmenným webom uvedomil, čo sa deje, hackeri už mohli zhromaždiť enormné množstvo finančných prostriedkov.

Falošné výmeny

Falošné burzy sa najľahšie dosiahnete jednoduchým vyhľadávaním, napríklad „burza bitcoinov“. Jedným z výsledkov na vyhľadávacej stránke by mohol byť podvodný výmenný web, ktorý bol zriadený v nádeji, že ľudia vložia svoje finančné prostriedky na túto adresu na účely výmeny s inými používateľmi. To môže mať za následok akýsi únikový podvod, pri ktorom si okamžite všimnete problém, keď svoje prostriedky nevidíte a nemáte k nim prístup alebo ak tvorcovia falošných webových stránok s financovaním zmiznú neskôr..

Ponziho schémy

Ponziho schémy alebo pyramídové hry existujú už dlho, kryptomena jej dala novú tvár, pomocou ktorej oklamala ovplyvniteľných ľudí v podstate rýchlou schémou zbohatnutia. Niektoré sú zrejmé v tom, že hneď sľubujú vysoké výnosy a vyzerajú ľahšie, ako to pravdepodobne bude, ale iné sú hanebnejšie, prezentujú sa ako legitímnejšie obchodné príležitosti alebo vás pomocou influencerov presvedčia, že sa ich oplatí zúčastniť. Môžu tiež ponorte sa do sveta ťažby bitcoinov, úplne novej cesty, ako oklamať ľudí. Platíte bitcoinom na webovú stránku za hashovaciu rýchlosť kryptoťažby, iba vy zarábate peniaze iba sprostredkovaním nových ľudí samotnej schéme namiesto ťažby. Rovnako ako všetky pyramídové hry sa nakoniec zrútia. Aj tie môžu skončiť výstupným podvodom.

Falošné krypto projekty a ICO

Podobne ako falošné výmeny, falošné projekty sú vytvorené s cieľom nalákať ľudí na zloženie hotovosti výmenou za mincu alebo žetón, ktorý nikdy nechystajú rásť a ktorý si nezachováva žiadnu hodnotu. Konkrétne ICO sú tiež skôr ploché projekty, ktoré sú podporované plochými spoločnosťami, ktoré sú nakoniec fingované. Tvorcovia sú tu iba preto, aby získali vaše peniaze, a môžu alebo sa vás nemusia pokúšať presvedčiť o ich legitimite. Tieto podvody môžu ísť aj ruka v ruke s Ponziho schémami.

Webové klony a phishingové útoky

Na tomto zozname je trend falzifikátov a to, ako sa dá niekedy predstieranie niečoho prispôsobiť, aby sa dosiahol rovnaký cieľ. Hackeri môžu vytvoriť klon webových stránok, ktorý v podstate nahradí skutočnú vec. Tento klon potom bude zameraný na skupinu na sociálnych sieťach alebo zaslaný e-mailom ľuďom, ktorí sú už súčasťou skutočnej webovej stránky, odtiaľ pochádza výraz phishing. Je to len ďalší spôsob, ako môže hacker presvedčiť osobu, aby sa vzdala osobných údajov, ktoré im umožňujú prístup k vašim finančným prostriedkom.

Falošné vidlicové podvody

Tvrdých forkov v blockchaine je málo a sú ďaleko od seba, pretože sú zvyčajne výsledkom chýb a / alebo rozdielnych názorov, ktoré vedú k tomu, že minca zrazu nastúpi na dve rôzne cesty, čo spôsobí, že si ľudia vyberú strany ako v prípade BTC a BTH alebo ETH a ETC. Tieto pevné vidlice môžu spôsobiť zmätok u spotrebiteľov, ktorí sa snažia získať novú verziu digitálnej meny – a tu je známe, že hackeri využívajú výhody. Tvrdia, že používatelia môžu vyhľadávať svoje vidlicové mince podľa falošných pokynov online, čo vyžaduje, aby používatelia nahrali súkromné ​​kľúče na škodlivé adresy, aby bolo možné ich mince vyprázdniť.

Malvér

Malware nie je nový koncept, ale je to hlavný, ktorý ohrozuje jednotlivé krádeže kryptomien a je v tomto smere stále sofistikovanejší. Sú navrhnuté tak, aby sedeli vo vašich zariadeniach, kým niečo neoznačí to, čo bolo navrhnuté. V súčasnosti je na trhu jeden s názvom Cryptocurrency Clipboard Hijackers, ktorý sedí vo vašom počítači a čaká na kopírovanie a prilepenie kryptovej webovej stránky. Vďaka tomu bude malware vedieť, že sa má aktivovať, a adresa sa nahradí škodlivou, ktorá má za cieľ ukradnúť vaše súkromné ​​kľúče hneď po ich zadaní. Existujú aj aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť do telefónu a ktoré majú vo vnútri malware, ktorý slúži na skenovanie informácií o kryptomene v telefóne, ako sú napríklad kryptoaplikácie alebo použitie súkromného kľúča, a tieto informácie ukradnú..

Digitálne peňaženky

Bitcoin a ďalšie digitálne peňaženky sú softvérom a žiadny softvér nie je neomylný. Existujú hackeri, ktorí strávia akokoľvek veľa času prehrabávaním sa v konkrétnom softvéri, aby zistili, aké slabiny sú v kóde, potom ich zneužijú na to, aby z peňaženiek používateľov ukradli čo najviac a niekedy si dokonca peňaženky vymenia. Posledná zmienka môže byť obzvlášť zničujúca, ak pri výmene zlá voľba ponechať všetky alebo väčšinu finančných prostriedkov, ktoré sú v nich, v „horúcej peňaženke“, peňaženke v zariadení pripojenom na internet. Zmätok ešte umocňuje, že existujú aj programy peňaženky pre digitálne meny určené špeciálne na ukradnutie vašich prostriedkov. Stiahnete si ho a myslíte si, že to bude bezpečné miesto na uloženie vašich mincí a žetónov, len aby sa softvér sám odčerpal na inú adresu peňaženky..

Falošné podvody tímu podpory

Existujú podvodníci, ktorí sa inzerujú ako podpora výmeny alebo pomoc pri obavách týkajúcich sa výmeny, ktoré sú také ľahké ako vyhľadávanie Google, keď môže používateľ vyhľadať pomoc Google a dôjde k odkazu, ktorý ho nasmeruje k falošnej pomoci. Tieto výskyty sú ešte rozšírenejšie pre výmeny, ktoré majú obmedzený počet zamestnancov a frustrovaní používatelia nedostávajú pomoc dostatočne rýchlo. Výsledkom je rozhovor s niekým prostredníctvom živého četu alebo mikrofónu, ktorý tvrdí, že je hľadanou pomocou, iba aby získal vaše informácie..

Podvody typu Pump and Dump

Používatelia prišli na to, ako vytvoriť svoje vlastné schémy, v ktorých sa skupina obchodníkov s kryptomenami rozhodne spojiť dohromady na platforme, nakúpiť veľa konkrétnych kryptomien a následne tieto kryptomeny zvýšiť v komunite. To spôsobí, že ceny stúpnu a zaplaví sa množstvo ľudí, ktorí kúpia. V tom okamihu predajú to, čo kúpili, a zúročia svoje úsilie.

Verejné hackery Wi-Fi

Ak to ešte nie je súčasťou vášho každodenného života, nikdy by ste nemali používať verejné Wi-Fi na prístup k akýmkoľvek svojim osobným informáciám. Nielenže vás to nechá na útok, ale niekedy môžu hackeri nahradiť inú sieť, ktorá vyzerá ako tá, ku ktorej sa pokúšate pripojiť, a pomocou nej ľahko ukradne vaše informácie.

Zdvíhanie SIM karty a kryptojacking

Existuje nový typ krádeže s názvom SIM jacking. To je prípad, keď hacker pomocou vášho telefónneho čísla presvedčí telefónnu spoločnosť, aby jej pod vašim číslom poslala novú SIM kartu, a v podstate ukradne vašu identitu telefónu, čo môže niekomu poskytnúť prístup ku všetkému, čo je spojené s vašou SIM kartou, vrátane všetkých vašich účtov. . Akokoľvek to môže znieť neuveriteľne, stalo sa to a často sa to deje tvrdením, že bol telefón ukradnutý, a prenosom informácií do nového simulátora a nového telefónu.. Zdvíhanie karty SIM je v podstate chyba, ktorú urobil tím podpory vašej spoločnosti poskytujúcej mobilné telefóny.

Podvody týkajúce sa sociálnych médií

Úžasné je, že ľudia stále prepadajú podvádzacím podvodom. Začínali v e-mailoch, ale odvtedy sa prispôsobili sociálnym médiám. Vyrábajú sa falošné profily, ktoré zverejňujú reklamy na sociálnych sieťach a tvrdia, že ľudia majú darčeky spojené s kryptomenou, v nádeji, že keď budete postupovať podľa ich pokynov, budete im posielať peniaze alebo sa vzdáte svojich osobných údajov, aby ich mohli ukradnúť. Niekedy dokonca preniknú do skutočných účtov a falošné odkazy pošlú na skutočný účet, aby získali väčšiu legitimitu.

Cloudové ťažobné podvody

Cloudová ťažba, ktorá sa často týkala Ponziho schém, bola krátko prekonaná už ťažbou bitcoinov v rámci tejto sekcie. V podstate to je, keď podvodníci sľúbia zisky za platbu alebo mesačnú platbu, ktorá vám poskytne buy-in hash sadzbu používanú pri ťažbe. Realita je taká, že tieto peniaze už nikdy neuvidíte a takisto nikto iný, koho privediete k pyramíde, skôr ako sa nakoniec zrúti.

Zoznam všetkých bitcoinových podvodov a krypto hackov od začiatku BTC

Potrebuje viac vysvetlení? Neoficiálny, oficiálny zoznam niektorých z najväčších, najunikátnejších a / alebo vôbec prvých hackov a strát prostriedkov v histórii bitcoinov / kryptomien.

História bitcoinových podvodov a časová os kryptomienových hackerov od roku 2011 do roku 2019

Allinvain Bitcointalk Hack z kompromitovaného softvéru pre Windows

Dátum: 13. júna 2011

Ukradnutá suma: 502 750 USD / 25 000 BTC

Typ: Hack / Krádež

Hacker Allinvain Bitcointalk bol prvou (údajnou) zaznamenanou krádežou bitcoinu, ku ktorej došlo 13. júna 2011. Užívateľ Bitcointalk s napadnutým počítačom so systémom Windows mal 25 000 BTC alebo približne. Ukradnuté 500 000 dolárov. Išlo tiež o najväčšiu individuálnu krádež bitcoinov v prvých dňoch digitálnej meny, pričom cena bitcoinu sa stále veľmi formovala. Netreba dodávať, že dnes by to malo hodnotu podstatne viac.

Mt. Krádež Gox pomocou kompromitovaného počítača audítora

Dátum: 19. júna 2011

Ukradnutá suma: 35 540 USD / 2 000 BTC

Typ: Hack zraniteľnej tretej strany / podvodne deflované ceny

19. júna 2011 sa na Mt. Gox došlo k veľkému narušeniu bezpečnosti. Hacker údajne použil údaje z počítača audítora na odcudzenie mincí z burzy, pričom podvodne predal bitcoin na svoj vlastný účet, čím nechtiac znížil cenu na 0,01 USD za bitcoin. Mt. Spoločnosť Gox pôvodne prizvala audítora, aby overil, či majú dostatočné bitcoinové a hotovostné rezervy na krytie svojich podielov. Odhaduje sa, že hacker dokázal utiecť s 2 000 bitcoinmi, ďalších 650 BTC sa stratilo tým, ktorí si mincu kúpili za deflovanú cenu predtým, ako došlo k narušeniu bezpečnosti. Žiadny z bitcoinov sa nikdy nepodarilo získať späť a incident bol známy ako prvé hackerské porušenie kryptoburzy, ktoré bolo zodpovedné za stratu okolo 35 000 dolárov.

Súbor Bitomart Exchange Wallet.dat bol odstránený

Dátum: 1. augusta 2011

Ukradnutá suma: 223 890 USD / 17 000 BTC

Typ: Aktualizácia závady / vymazané fondy

Burza Bitomart vykonala aktualizáciu 1. augusta 2011, ktorá vyústila do jednej z najnákladnejších chýb v histórii kryptomien. Aktualizácia využívala AWS Elastic Cloud, keď bol súborový server wallet.dat omylom vymazaný, pričom prostriedky úplne zmizli za jednu noc. Vymáhanie stratených finančných prostriedkov používateľov vo výške viac ako 220 000 dolárov nebolo možné získať späť a spoločnosť Bitomart predala svoj dlh spoločnosti Mt. Gox neskôr v tom mesiaci.

MyBitcoin Exchange Hack

Dátum: 8. augusta 2011

Ukradnutá suma: 1,2 milióna dolárov USD / 154 406 BTC

Typ: Hack / Krádež

MyBitcoin bol známy ako užívateľsky prívetivá platforma peňaženky, ktorá slúži krypto nováčikom so záujmom o bitcoin. MyBitcoin, bohužiaľ, utrpel jeden z najhorších útokov v ranej histórii bitcoinov, keď na hack stratil 154 406 BTC. Moderátor bitcoinovej šou Bruce Wagner bol jednou z významných osobností kryptomeny, ktorá stratila časť z viac ako 1 milióna dolárov.

Hacking horúcej peňaženky Bitcoinica

Dátum: 6. mája 2012

Ukradnutá suma: 93 481,92 USD / 18 548 BTC

Typ: Možná krádež hackerstva / podozrenie na podvodnú krádež

Bitcoinica oznámila, že ich horúca peňaženka bola napadnutá 6. mája 2012. Burza informovala používateľov, že „objavili podozrivú transakciu s bitcoinmi, ktorá, zdá sa, nie je iniciovaná žiadnym z majiteľov spoločnosti“. Pôvodne však bolo podozrenie, že horúci hacker peňaženky je spojený s majiteľom Bitcoinica A. Vinnikom, čo niektorých vedie k podozreniu, že išlo vlastne o výstupný podvod maskovaný ako hacker. Bolo odcudzených takmer 100 000 dolárov.

Schéma úspory bitcoinov a schéma dôveryhodnosti Ponziho

Dátum: 2. júla 2012

Ukradnutá suma: 1,002 milióna USD / 150 000 BTC

Typ: Pyramidová schéma / výstupný podvod

Schéma Bitcoin Savings and Trust Ponzi bola prvou pyramídovou alebo Ponziho schémou na svete bitcoinov. Funguje ako bežný program s vysokými výnosmi (HYIP) a sľubuje používateľom enormnú návratnosť, ak dnes investujú malú sumu. Podvod viedol pirateat40, ktorý investičnú príležitosť označil ako „virtuálny hedžový fond“. 2. júla 2012 sa virtuálny hedžový fond náhle uzavrel a zmizol s podozrením na 150 000 BTC (viac ako 1 milión dolárov). Skutočný počet stratených finančných prostriedkov nebol nikdy potvrdený.

Bitfloor Exchange Hack

Dátum: 4. septembra 2012

Ukradnutá suma: 247 200 USD / 24 000 BTC

Typ: Hack nešifrovaného zálohovania kľúča peňaženky

Bitfloor, prvotná burza kryptomien, oznámila, že bola napadnutá 4. septembra 2012, čo viedlo k strate viac ako 240 000 dolárov alebo 24 000 BTC. Útočník údajne „získal prístup k nezašifrovanej zálohe kľúčov peňaženky“, hoci Bitfloor tvrdil, že skutočné kľúče boli uložené v šifrovanej oblasti.

Trójsky kôň Hacker

Dátum: 16. novembra 2012

Ukradnutá suma: 39 548 USD / 3 457 BTC

Typ: Hack / Krádež

V roku 2012 bola prvýkrát koncipovaná skutočnosť, že hackeri môžu vytvárať softvér na kradnutie digitálnych mien, a spolu s ním aj hack trojskej peňaženky z roku 2012 a jeden z prvých zaznamenaných prípadov bežného počítačového trójskeho koňa, ktorý viedol k strate bitcoinov. Vírus trójskych koní bol nechtiac nainštalovaný do počítačov používateľov a začal hľadať súkromné ​​kľúče a súbory wallet.dat, kdekoľvek je to možné, ich krádež. Jeden používateľ na fórach Bitcointalk uviedol, že počas útoku stratil 2 600 BTC. Na anonymnú adresu bitcoinovej peňaženky bolo zaslaných spolu 3 457 BTC, čo predstavuje stratu takmer 40 000 dolárov.

Vircurex Exchange Hack

Dátum: 11. januára 2013

Ukradnutá suma: 50 miliónov USD celkom, 23 490,60 USD v bitcoinoch / 1 666 BTC

Typ: Mystery Hack / Theft

Vircurex bola populárna skorá bitcoinová burza a v januári 2013 burza odhalila, že bola napadnutá hackermi. “Je nám smutné, že musíme oznámiť, že naša peňaženka bola kompromitovaná,” ​​uviedol Vircurex 11. januára 2013. Hackeri sa zamerali na obrovské hotovostné rezervy burzy a Vircurex údajne počas útoku stratil 50 miliónov dolárov spolu s 1 666 BTC (v hodnote asi 23 000 dolárov). Táto istá burza utrpela ďalšie dva hacky neskôr v roku 2013, ale zákazníkom burzy bola oficiálne odhalená až v roku 2014. Mnoho používateľov si už po prvom hacknutí vybralo svoje prostriedky.

BitMarket.eu Výstupný podvod

Dátum: 14. februára 2013

Ukradnutá suma: 477 377,67 USD / 18 787 BTC

Typ: Falošný hack / výstupný podvod

BitMarket.eu bola populárna poľská bitcoinová burza fungujúca dva roky, kým neprišla o všetky prostriedky pri samozvanom hackerskom incidente. Neskôr sa ukázalo, že zakladatelia založili hedžový fond pre bitcoiny prostredníctvom spoločnosti Bitcoinica a v skutočnosti viedli k výstupu z podvodu, keď bola bitcoinica napadnutá v máji 2012. Platobná neschopnosť spoločnosti BitMarket bola odhalená až 14. februára 2013, pričom hodnota ukradnutej mince bola viac ako V ten deň 470 000 dolárov.

Hackovanie ťažobného fondu BTCGuild

Dátum: 10. marca 2013

Ukradnutá suma: 60 982,02 USD / 1 254 BTC

Typ: Závada / krádež

Spoločnosť BTCGuild inovovala svojho klienta 10. marca 2013, čo malo byť bezproblémovým procesom. Zatiaľ čo sa blockchain počas inovácie indexoval nanovo, ťažobný fond vyplatil BTC za akcie obtiažnosti 1. Celkovo 16 používateľov bazénov po chybe vyprázdnilo svoje horúce peňaženky, čo viedlo k stratám 1 254 BTC v hodnote v tom čase viac ako 60 000 dolárov.

Proste kocková strata

Dátum: 15. júla 2013

Ukradnutá suma: 125 463 USD / 1 300 BTC

Dátum: Strata finančných prostriedkov / chyba

Hra Just Dice bola jednou z najpopulárnejších hazardných platforiem, keď 15. júla 2013 oznámili, že stratila viac ako 1 300 BTC, čo sa dnes považuje za jednu z najhlúpejších chýb. Používateľ požiadal o výber svojich 1 300 BTC z výhier v hazardných hrách z webu, v horúcich peňaženkách však nebolo 1 300 BTC. Normálne by to znamenalo, že správca vyberie sumu zo studenej peňaženky, ale tento krok bol prehliadnutý. To malo za následok, že hráč strávil falošnú rovnováhu na platforme a nakoniec ju aj tak stratil. Táto chyba mala za následok stratu viac ako 125 000 spoločností.

GBL Exchange Exit Scam

Dátum: 26. októbra 2013

Ukradnutá čiastka: 1 929 miliónov dolárov, 11 970 880 dolárov na vrchole / 9 640 BTC

Typ: Krádež / výstupný podvod

GBL Exchange bola populárna skorá bitcoinová burza so sídlom v Číne, ktorá sa skončila ako podvod. 28. októbra 2007 zakladatelia náhle ukončili činnosť a zmizli so všetkými prostriedkami používateľov. Hackeri si zvolili ideálny čas na hacknutie, pretože cena bitcoinu vyvrcholila na hodnote 1 242 dolárov o mesiac neskôr, keď ich mince prudko vzrástli z hodnoty od takmer 2 miliónov do takmer 12 miliónov dolárov.

Hackovanie platobných služieb BIPS

Dátum: 15. novembra 2013

Ukradnutá suma: 559 038,55 USD, maximálna suma 1 608 390 USD / 1 295 BTC

Typ: Hack / Krádež

Kryptoplatobná platforma BIPS bola napadnutá 15. novembra 2013 v rámci masívneho útoku DDoS. Platforma hackerstvo oznámila 19. novembra a tvrdila, že „cez niekoľko vrstiev ochrany“ bolo odcudzených viac ako 1 milión dolárov. Hackeri sa zamerali na viaceré zraniteľné miesta v systéme, čo im nakoniec umožnilo získať prístup k niekoľkým peňaženkám používateľov. Cena bitcoinu v deň hackingu stanovila ich počiatočnú stratu na zhruba 560 000 dolárov, ale s dvojročným maximom roka sa ich strata stala 1,6 milióna dolárov.

Hack studenej peňaženky Picostocks

Dátum: 29. novembra 2013

Ukradnutá suma: 6 652 miliónov USD / 5 875 BTC

Typ: Podozrivý hacker / krádež insiderov

Spoločnosť Picostocks mala v novembri 2013 záhadný hacker, ktorý viedol k strate bitcoinov v hodnote približne 6 miliónov dolárov. Pikostocky tvrdil, že neexistujú známky narušenia ich systémov a že obe ich peňaženky boli umiestnené na rôznych počítačoch. “Máme podozrenie, že tieto [peňaženky] boli skopírované ľuďmi, ktorí v minulosti mali prístup do systému a dešifrovali ich,” oznámil Picostocks na Reddite.

Mt. Gox zastaví obchodovanie po najväčšom hacknutí v histórii kryptomien

Dátum: 7. februára 2014

Ukradnutá suma: 466,59 milióna USD / 650 000 BTC

Typ: Hack / Krádež

Mt. Gox hack bol doposiaľ najväčšou stratou BTC a najväčším hackerom. V priebehu roku 2013 bolo z výmenných studených peňaženiek vo viacerých hackeroch odcudzených približne 650 000 BTC, čo ich pomaly vyčerpávalo z finančných prostriedkov. Keď Mt. Gox nakoniec skontroloval chladné peňaženky v roku 2014, zistili, že ich výmena bola úplne platobne neschopná. 7. februára 2014 sa na Mt. Gox oznámil, že zastavuje všetky výbery BTC z burzy a tvrdí, že v jadre bitcoinového softvéru došlo k „chybe tvárnej podoby transakcie“. Používatelia začali byť podozriví, keď výbery zostali pozastavené dva týždne, hoci obchodovanie na burze pokračovalo a ceny vďaka tomu klesli o „05 nižšie ako kdekoľvek inde. 24. februára 2014 sa na Mt. Gox oznámil, že pozastavuje všetku obchodnú činnosť a úplne a natrvalo prešiel do režimu offline. Nakoniec došlo k úniku „konceptu krízovej stratégie“ burzy, ktorý odhalil, že Mt. Gox bol úplne v platobnej neschopnosti a stratil 744 408 BTC zo zákazníckych prostriedkov. Bolo vrátených 100 000 BTC, ale škoda bola spôsobená a prípad je stále vedený pred súdmi v Japonsku.

Flexcoin Hot Wallet Hack

Dátum: 3. marca 2014

Ukradnutá suma: 595 365 5,12 USD / 896 BTC

Typ: Hack / Krádež

Horúca peňaženka Flexcoin bola napadnutá v roku 2014, čo spôsobilo úplné vypnutie platformy kryptopeňaženky so sídlom v Kanade. Flexcoin sa nazýval „prvá bitcoinová banka“, ale týždeň čo týždeň rýchlo stratil väčšinu klientskych prostriedkov po ubezpečení používateľov, že nikdy neuchovávali mince pomocou Mt. Gox počas ich hackovania. Niektorí zákazníci mali to šťastie, že im peniaze vrátili z nedotknutých studených peňaženiek spoločnosti. Celkovo teda Flexcoin stratil takmer 900 používateľských BTC, čo malo v tom čase hodnotu takmer 600 000 dolárov.

Cryptsy Exchange Hack

Dátum: júl 2014

Ukradnutá suma: 9 miliónov USD / 13 000 BTC

Typ: Mystery Hack / Theft

Cryptsy bol druhým najväčším hackerom roku 2014, po Mt. Gox, ale odmietli zverejniť ďalšie podrobnosti o samotnom hacke až do roku 2016. Cryptsy tvrdil, že hacker bol sledovaný u vývojára altcoinu s názvom Lucky7Coin, ktorý dokázal zneužiť chyby na serveroch Cryptsy a ukradnúť enormné množstvo finančných prostriedkov používateľa. Na základe vysokej a nízkej hodnoty BTC v júli 2014, pretože nemáme presný dátum, je možné predpokladať, že výmena stratila asi 9 miliónov dolárov.

Mintpal Exchange Exit podvod

Dátum: 8. októbra 2014

Ukradnutá suma: 1,32 milióna USD USD / 3 894 BTC

Typ: Krádež / výstupný podvod

Burza kryptomien s názvom Mintpal zavŕšila úspešný výstupný podvod v roku 2014, o ktorom sa predpokladá, že sa ho dopustil výkonný riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Moopay a zakladateľ spoločnosti Moolah Alex Green (tiež známy ako Ryan kennedy), ktorého komunita považuje za „temného“. Alex Green / Ryan Kennedy utiekol z krypto scény s takmer 3 900 BTC v hodnote v tom čase zhruba 1,3 milióna dolárov. Ako vedľajšia poznámka, Alex Green / Ryan Kennedy boli v Spojenom kráľovstve odsúdení za znásilnenie v roku 2016 a v súčasnosti si tam odpykávajú 11-ročný trest. Kde sa momentálne nachádzajú finančné prostriedky, nie je známe.

Bitstamp Hot Wallet Hack

Dátum: 4. januára 2015

Ukradnutá suma: 5,226 milióna dolárov / 19 000 BTC

Typ: Hack / Krádež

Populárna bitcoinová burza Bitstamp bola napadnutá koncom rokov 2014 a začiatkom roku 2015, pričom spoločnosť Bitstamp oznámila hacknutie 4. januára 2015. Bitstamp pôvodne pozastavil výbery a obchodnú činnosť, čo niektorých používateľov viedlo k domnienke, že burza zastavuje spôsob, akým niektoré burzy museli , ale o týždeň obnovila bežnú činnosť. Aj keď nie je jasné, či sú títo dvaja príbuzní, krátko predtým prijali výkupné vo výške 75 BTC, pričom Bitstamp povedal: „Nerokujeme s teroristami.“ V deň, keď oznámili hacknutie, stratené BTC mali hodnotu niečo cez 5,2 milióna dolárov.

Evolution Marketplace Exit podvod

Dátum: 18. marca 2015

Ukradnutá suma: 11,8 milióna USD / 43 000 BTC

Typ: Krádež / výstupný podvod

Prvé známky problémov sa na serveri Reddit objavili, keď používateľ s názvom NSWGreat v marci 2015 zverejnil príspevok s názvom „EVOLUTION EXIT SCAM“, v ktorom sa stal moderátorom webu a obvinil správcov z „prípravy na ukončenie podvodu so všetkými finančnými prostriedkami. “ Trhoviská darknetov, ktoré cez noc miznú z internetu, nie sú ničím novým a Evolution Marketplace bol ďalším trhom, ktorý ťahal únikový podvod a mizol z kryptomeny v hodnote viac ako 11 miliónov dolárov. “Je mi to veľmi ľúto, ale Verto a Kimble nás všetkých obesili,” vysvetlil užívateľ v príspevku Reddit.

DAO hack

Dátum: 17. júna 2016

Ukradnutá suma: 76,6 milióna USD USD / 3,6 milióna ETH

Typ: Hack / Frozen Funds

Hacker DAO je jedným z najznámejších hackerov v histórii krypto komunity, ktorý mení trajektóriu druhej najväčšej digitálnej meny na svete, Ethereum. DAO bol spustený ako crowdsourcingový hedžový fond, kde používatelia prijímali kolektívne rozhodnutia o tom, kam investovať. Hacker neskôr zneužil chybu v kóde a omylom zmrazil 3,6 milióna ETH. Debakl DAO by nakoniec viedol k vytvoreniu ETH a ETC, pretože obe strany sa nezhodli v spôsobe narábania s hackom (jedna cesta Blockchain sa rozhodla vrátiť späť v čase a rozvetviť sa, druhá sa rozhodla zostať rovnakou cestou). Zmrazenie malo za následok stratu najmenej 76 miliónov dolárov.

Porušenie bezpečnosti Bitfinex

Dátum: 2. augusta 2016

Ukradnutá suma: 71,24 milióna USD / 119 756 BTC

Typ: Hack / Krádež

Porušenie bezpečnosti Bitfinexom v roku 2016 viedlo k jednému z najväčších hackerov v krypto histórii so stratou 119 756 BTC alebo približne. 72 miliónov dolárov. Burza dočasne pozastavila obchodovanie, vklady a výbery a do 4. augusta potvrdila, že bola vykradnutá, zatiaľ čo agentúre Reuters oznámila sumu stratenú z jej používateľských účtov. Bitfinex zostáva funkčný dodnes.

Bitcurex Exchange Hack

Dátum: 13. októbra 2016

Ukradnutá suma: 1 476 miliónov USD / 2 300 BTC

Typ: Hack zraniteľnej tretej strany

Poľská kryptoburza Bitcurex bola napadnutá 17. februára 2017, čo viedlo k strate takmer 1,5 milióna dolárov. Predtým to bola jedna z najväčších kryptoburz v Európe, najmä pre poľských používateľov, ktorá v priebehu roka 2016 spracovala aktíva v hodnote viac ako 50 miliónov dolárov. 28. októbra 2016 spoločnosť Bitcurex stratu potvrdila a oznámila ukončenie svojej činnosti. Problém sa dal odvodiť od zraniteľnej tretej strany, ktorá vykonáva automatizovaný zber údajov.

Systém Ázijsko-európskej meny Ponzi

Dátum: 24. apríla 2017

Ukradnutá suma: 680 miliónov dolárov

Typ: Pyramídová hra

Ázijsko-európska mena Ponziho schéma fungovala pod zámienkou legálne registrovanej spoločnosti inzerujúcej ako rýchla schéma zbohatnutia pomocou viacúrovňového marketingu. Podvod pred zatvorením obetí celkovo 47 000 ľudí. 10. augusta 2017 mestské policajné oddelenie v Hainane oznámilo, že za spáchanie podvodu bol uväznený muž s názvom „Podozrivý Xu“ spolu s niekoľkými ďalšími výkonnými členmi spoločnosti. Úradníci činní v trestnom konaní zaistili podvodníkom 4,6 miliárd RMB, čo je zhruba 680 miliónov USD, čo z neho robí jeden z najväčších zachytení (a krypto podvodov) v histórii priemyslu..

Yapizon Exchange Hack

Dátum: 26. apríla 2017

Ukradnutá suma: 16 741 miliónov USD USD / 3 831 BTC

Typ: Hack / Krádež

26. apríla 2017 došlo v juhokórejskej burze Yapizon k oznámeniu najnovšieho hackingu, ktorý tvrdí, že bolo odcudzených 3 800 BTC vo finančných prostriedkoch zákazníkov, a stratil viac ako 16 miliónov dolárov alebo „ekvivalent 37,08% celkových aktív“. Namiesto ukončenia činnosti ako iné menšie ústredne po hacknutí podobného rozsahu sa spoločnosť Yapizon rozhodla dať zákazníkom „účes“, čím sa bremeno strát rozložilo na užívateľskú základňu. Odvtedy sa premenovali na Youbit, ale do decembra 2017 platforma vyhlásila bankrot z druhého útoku. Bez ohľadu na to sa zdá, že spoločnosť je stále aktívna aj dnes a v polovici roku 2018 sa znovu objavila v snahe začať s normálnou prevádzkou v budúcnosti..

Bithumb Hack a únik súkromných informácií

Dátum: 29. júna 2017

Ukradnutá suma: 31 miliónov USD

Typ: Hack zamestnanca CPU / krádež kórejských výhier a osobných informácií

29. júna 2017 spoločnosť Bithumb odhalila, že hacker ukradol kórejský Won v hodnote 31 miliónov dolárov spolu s osobnými údajmi o 31 000 používateľoch webových stránok Bithumb vrátane ich mien, čísel mobilných telefónov a e-mailových adries. V tom čase bola Bithumb štvrtou najväčšou burzou bitcoinov na svete a najväčšou burzou v Južnej Kórei. Hack bol vysledovaný späť do kompromitovaného počítača jedného zamestnanca a mnoho používateľov hlásilo, že milióny Won zmizli z ich osobných účtov cez noc.

Výstupný podvod BTC-e

Dátum: 25. júla 2017

Ukradnutá suma: 180,956 milióna USD / 66 000 BTC

Typ: Krádež / výstupný podvod

BTC-e sa náhle zastavil 25. júla 2017, pričom viac ako 66 000 BTC sa presunulo do peňaženky, o ktorej sa predpokladá, že je vo vlastníctve Alexandra Vinnika, známeho ako strojca BTC-e. Neskôr by čelil 21 obvineniam veľkej poroty USA v súvislosti s praním špinavých peňazí, počítačovým hackerstvom a obchodom s drogami. BTC-e bol jednou z najväčších a najuznávanejších búrz kryptomeny na svete. Neskôr sa ukázalo, že reputácia BTC-e bola vo veľkej miere založená na nezákonnej činnosti a 95% bitcoinových transakcií z transakcií ransomvéru bolo vyplatených prostredníctvom BTC-e. Hodnota BTC mala v deň jej ukončenia hodnotu niečo vyše 180 miliónov dolárov a celá nešťastná záležitosť sa pripomína ako jeden z najväčších únikových podvodov v histórii priemyslu..

Chyba zmluvy QuadrigaCX

Dátum: 2. júna 2017

Stratená suma: 13,16 milióna USD / 60 000 ETH

Typ: Závadné / uzamknuté fondy

Pred neslávnou stratou v roku 2019 sa spoločnosť QuadrigaCX dostala na titulné stránky s chybou zmluvy, ktorá viedla k strate 60 000 ETH. “Začiatkom tohto týždňa sme zaznamenali nezrovnalosti v súvislosti s rozsiahlym procesom príchodu éteru na burzu,” vysvetlilo QuadrigaCX vo svojom oficiálnom vyhlásení po vydaní. Konečný výsledok bol niečo vyše 13,1 milióna dolárov, pričom sa stratil pri výmene ETH / ETC, pričom ETH bol v tejto štiepnej zmluve natrvalo zmrazený. QuadrigaCX neskôr problém vyriešil a zákazníci neboli penalizovaní.

ClassicEtherWallet DNS Hack

Dátum: jún 2017

Stratená suma: 216 216 USD až 382 000 USD / 1 001 ETH

Typ: Sociálne inžinierstvo

ClassicEtherWallet bola napadnutá v júni 2017 pomocou zraniteľnosti vysledovanej späť do sociálneho inžinierstva: hacker presvedčil pracovníkov podpory u poskytovateľa webhostingu, aby priznali kontrolu nad oficiálnou doménou inému vlastníkovi, čo hackerovi umožnilo získať prístup k peňaženke zákazníka. Celkom 1 001 ETH bolo potichu vyčerpaných z peňaženiek používateľov, keď sa bezmocne prizerali. Na základe mesiaca útoku sa straty pohybovali niekde medzi 200 000 a 300 000 dolárov.

Porušenie paritnej peňaženky

Dátum: 19. júla 2017

Ukradnutá suma: 34,29 milióna dolárov / 153 000 ETH

Typ: Hack / Krádež

Paritná peňaženka bola porušená v júli 2017, čo spôsobilo, že niekoľko veľkých ICO prišlo o milióny dolárov z navýšeného kapitálu. Dôverovalo sa, že paritná peňaženka poskytuje bezpečné a efektívne úložisko kryptomeny a určité ICO mali v sebe uložené desiatky miliónov dolárov. Hackeri zneužili chybu v kóde paritnej peňaženky, chybu v konkrétnej zmluve s viacerými podpismi, ktorá je známa ako wallet.sol, a ukradol viac ako 30 miliónov dolárov, čo je okolo 153 000 ETH. Pôvodne sa tvrdilo, že hacker bol až 500 000 ETH, ale 377 000 ETH si hackeri s bielym klobúkom stiahli z ohrozených peňaženiek..

Parity Frozen Wallets Bug

Dátum: 6. novembra 2017

Stratená suma: 150,9 milióna USD / 513 774 ETH

Typ: Závadné / uzamknuté fondy

Mesiace po prvom väčšom hacknutí paritnej peňaženky tím oznámil, že bola objavená druhá zraniteľnosť. Parita, ktorá bola v tom čase druhým najpopulárnejším klientom Ethereum, mala zničujúcu bezpečnostnú chybu ovplyvňujúcu každú paritnú peňaženku nasadenú po 20. júli, ktorá využívala funkcionalitu platformy pre viac podpisov. Zraniteľnosť zabezpečenia identifikoval vývojár menom devopps199, ktorý ju nahlásil na serveri Github. Výsledkom bolo zmrazenie 513 774 ETH v hodnote niečo cez 150 miliónov USD v tom čase..

Tether Treasury Attack

Dátum: 21. novembra 2017

Ukradnutá suma: 30,95 milióna USD / 31 miliónov USDT

Typ: Hack / Krádež

Hackeri zaútočili v novembri 2017 na pokladnicu Tether (USDT), pričom z peňaženky Tether Treasury ukradli prostriedky vo výške viac ako 30 miliónov dolárov a poslali ich na neautorizovanú bitcoinovú adresu. Pretože spoločnosť Tether mala úplnú kontrolu nad USDT, spoločnosť podnikla kroky, aby zabránila útočníkom obchodovať s USDT na širšie trhy, a zablokovala pokusy o predaj USDT iným kryptomenám alebo fiat menám. Tether dnes drží vo svojej peňaženke Treasury približne 30% z celkovej ponuky USDT, aj keď nie je úplne jasné, čo sa stalo s 31 miliónmi USDT, ktoré zmizli v hacke z novembra 2017.

YouBit Exchange Hack

Dátum: 19. decembra 2017

Ukradnutá suma: 72,21 milióna USD USD / 3 816 BTC

Typ: Hack / Krádež

Po rebrandingu na YouBit bola burza v decembri 2017 opäť hacknutá. Nie je jasné, či boli tieto dva útoky prepojené, avšak niektoré správy naznačujú, že za útokom na burzu YouBit i za podobnými útokmi na Bithumb boli severokórejskí hackeri. Podľa odhadov bolo stratených 3 816 BTC alebo 72 miliónov dolárov.

Únos zamestnancov Exmo

Dátum: 26. decembra 2017

Ukradnutá suma: 1 milión dolárov, bitcoin mal hodnotu 14 029,13 dolárov za mincu

Typ: Únos / vydieranie

26. decembra 2017 bol pri odchode z kancelárie v ukrajinskom Kyjeve unesený 40-ročný zamestnanec burzy bitcoinov Exmo Pavel Lerner. Lernera údajne vtiahli do čierneho vozidla Mercedes muži, ktorí mali kukly. Únoscovia pokračovali v požadovaní výkupného bitcoinu vo výške 1 milión dolárov, ktoré bolo nakoniec vyplatené a Lerner bol prepustený. Správy ukrajinských a ruských médií naznačujú, že Lerner si výkupné zaplatil sám, aj keď nie je jasné, či boli finančné prostriedky nejakým spôsobom spojené s burzou Exmo. Dodnes sú k dispozícii obmedzené informácie o prípade Lerner online, hoci Lerner a Exmo sú nažive aj v poriadku.

AT&T Zdvíhanie SIM karty zákazníkom

Dátum: 7. januára 2018

Ukradnutá suma: 23,8 milióna dolárov

Typ: SIM Jacking / Sociálne inžinierstvo

Jeden z najhorších útokov typu SIM jacking v krypto histórii sa údajne odohral 7. januára 2018, keď americký podnikateľ stratil v digitálnych tokenoch 23,8 milióna dolárov. Terpin, žalobca, teraz žiada od spoločnosti AT náhradu vo výške 23,8 milióna dolárov&T spolu s trestom 200 miliónov dolárov, aj keď AT&T spochybňuje tieto tvrdenia. “Čo AT.”&T urobil bol ako hotel, ktorý dal zlodejovi s falošným ID kľúč od izby a kľúč od trezoru, aby ukradol šperky v trezore právoplatnému majiteľovi, “uviedla Terpinova sťažnosť.

Pyramidová schéma Bitconnect ťahá obrovský výstupný podvod

Dátum: 16. januára 2018

Ukradnutá suma: Neznáme

Typ: Ponziho schéma / výstupný podvod

Bitconnect bola neslávne známa pyramídová hra zameraná na dôveryhodných členov bitcoinovej komunity. Propagovala ju armáda ovplyvňujúcich sociálne médiá, ktorá zúročila ranú investíciu. Do januára 2018 spoločnosť Bitconnect dosiahla svoj nevyhnutný záver a hodnota jediného tokenu Bitconnect (BCC) sa znížila zo 400 dolárov na iba haliere. Investori, ktorí si mysleli, že držia tokeny v hodnote miliónov, sa náhle ocitli bez peňazí. Nikdy sa neodhalilo, kto stojí za Bitconnectom, a stratená suma nie je dodnes známa.

Coincheck Exchange Hack

Dátum: 26. januára 2018

Ukradnutá suma: 505 miliónov USD / 500 miliónov NEM

Typ: Hack / Krádež

Kryptoburzová platforma Coincheck odhalila podrobnosti hacku začiatkom januára 26. januára 2018, pričom vysvetlila, že boli ukradnuté tokeny NEM v hodnote 400 až 530 miliónov dolárov, čo z hackera Coincheck urobilo najväčší hack v histórii kryptomien. Počas útoku sa stratilo celkovo 500 miliónov NEM tokenov. V tom čase bol Coincheck jednou z najväčších japonských búrz kryptomien a NEM sa blížil k svojej historickej hodnote vysoko. Výbery a niektoré transakcie boli dočasne zmrazené. Spoločnosť Coincheck získala tento rok licenciu na výmenu kryptomien od japonského úradu pre finančné služby, čo naznačuje, že napreduje v zavádzaní prísnych regulačných protokolov a bezpečnostných systémov..

Globálna Ponziho schéma BTC

Dátum: 1. marca 2018

Ukradnutá suma: 50 miliónov USD

Typ: Ponziho schéma / výstupný podvod

BTC Global nasledoval kroky zjavných krypto Ponziho schém ako RegalCoin a Bitconnect. Podvod sa väčšinou zameriaval na používateľov v Južnej Afrike a zdá sa, že ho riadil záhadný juhoafrický obchodník s menami Steve Twain. Úspešne fungoval niekoľko týždňov, pričom používatelia dostávali pravidelné výplaty od tímu Twain’s, ale potom, čo prilákal investície v hodnote 50 miliónov dolárov, sám opísaný „hlavný obchodník“ Steve Twain zmizol z internetu. Od roku 2019 juhoafrická polícia stále vyšetruje globálny krypto podvod BTC.

Schéma GainBitcoin India Ponzi

Dátum: 8. apríla 2018

Ukradnutá suma: 300 miliónov USD

Typ: Výstupná podvodná / pyramídová hra

GainBitcoin bola pyramídová hra zameraná na dôveryhodných obchodníkov s kryptomenami v južnej Ázii, kde zakladatelia úspešne zmizli s 300 miliónmi dolárov, čo z neho robí jeden z najvýnosnejších podvodov v histórii priemyslu. Nanešťastie pre GainBitcoin a jeho tím, nakoniec ich identifikujú a zatknú v novembri 2018. Prípad si naďalej vedie súdnou cestou v Indii po zatknutí zakladateľov na letiskách pri pokuse vycestovať do zahraničia..

Vydieranie Sailesh Bhatt

Dátum: 10. apríla 2018

Ukradnutá suma: 1,38 milióna USD / 200 BTC

Typ: Únos / vydieranie

Podnikateľ v Indii menom Sailesh Bhatt sa údajne stal obeťou vydierania miestnou políciou 9. februára 2018, vyplýva z hlásenia podaného na inú políciu 10. apríla 2018. Tvrdí, že je 10 príslušníkov vrátane policajného dozorcu a inšpektora, držal v zajatí, až kým neposlal 200 BTC (v tom čase v hodnote viac ako 1 milión dolárov) svojmu bývalému obchodnému partnerovi. “Zbili ma v miestnosti a vyhrážali sa, že ma zabijú pri falošnom stretnutí, ak nebudem mať svoje bitcoiny,” vysvetlil Sailesh Bhatt vo svojom vyhlásení. Kurz si dodnes razí cestu systémom a nie je jasné, čo sa skutočne stalo so Sailesh Bhattom..

Schéma iFan Ponzi

Dátum: 12. apríla 2018

Ukradnutá suma: 650 miliónov USD

Typ: Pyramidová schéma / výstupný podvod

iFan bol ďalším Ponziho programom prevádzkovaným spoločnosťou Modern Tech, ktorá garantovala výplaty 48% mesačne v priebehu štyroch mesiacov. Investori potrebovali do systému získať ľudí, aby dostali zaplatené, ale iFan začal vyplácať používateľom digitálnu menu bez hodnoty, pričom vyžadovali čoraz väčšie vklady. Bol nesmierne úspešný a nakoniec priniesol celkovú stratu na 15 biliónov VND (650 miliónov USD), predovšetkým z vietnamských investorov. Investori sa stále domáhajú odplaty spoločnosti.

Bitcoinové zlato bolo napadnuté za 18 miliónov dolárov

Dátum: 24. mája 2018

Ukradnutá suma: 18 miliónov USD

Typ: Hack / 51% útok

Bitcoinové zlato zažilo druhý veľký útok vo svojej mladej histórii v máji 2018, keď hackeri použili obrovské množstvo hashovej sily na zahájenie 51% útoku na sieť, čo im umožnilo dvojnásobne minúť bitcoinové zlato a ukradnúť 18 miliónov dolárov. Mince je stále aktívnym projektom, ale hlavné kryptoburzy ako Bittrex sa po tomto bezpečnostnom incidente rozhodli vyradiť bitcoinové zlato zo zoznamu. Od marca 2019 je stále v top 30 kryptomien podľa trhového stropu.

Bancor Hack

Dátum: 9. júla 2018

Ukradnutá suma: 23,5 milióna USD

Typ: Hack / Krádež ICO

Izraelský a švajčiarsky krypto gigant Bancor ponúka decentralizovanú burzovú platformu a v roku 2017 získal ICO viac ako 150 miliónov dolárov. 10. júla 2018 potom pripustili, že „bola narušená peňaženka používaná na aktualizáciu niektorých inteligentných zmlúv“, čo hackerom umožňuje zmizne s 12,5 miliónmi dolárov v éteri, miliónmi dolárov v tokenoch NPXS Pundi X a 10 miliónmi dolárov v tokenoch BNT spoločnosti Bancor. Výmena bola dočasne odstavená z dôvodu vyšetrovania incidentu, zostáva však aktívna dodnes.

Schéma OneCoin Ponzi

Dátum: 5. september 2018

Ukradnutá suma: 400 miliónov USD

Typ: Krádež / výstupný podvod

Viacúrovňová marketingová spoločnosť OneCoin nalákala dôveryhodných investorov na vklad peňazí do schémy, ktorú potom zakladatelia prepierali prostredníctvom niekoľkých fiktívnych spoločností po celom svete. Americký podvodník menom Mark Scott bol obžalovaný hlavnou porotou v auguste 2018, potom bol zatknutý 5. septembra. Scott údajne použil časť podozrivých z ukradnutých 400 miliónov dolárov na zakúpenie masívneho sídla pre seba a svoju rodinu v Massachusetts.

Nór bol zavraždený po výmene hotovosti za kryptomenu

Dátum: 18. októbra 2018

Ukradnutá suma: Neznáme

Typ: Krádež / Vražda

18. októbra 2018 polícia v Osle oznámila, že 24-ročný Nór bol zavraždený vo svojom byte po tom, čo sa pokazila zjavná výmena peňazí za kryptomeny. Nórska polícia vypátrala trestný čin u 20-ročného švédskeho občana menom Makaveli Lindén, ktorý bol po incidente na úteku z Interpolu. Počiatočné správy však boli mylné a polícia neskôr odhalila, že Lindén v tej istej noci vliezol do izby obete cez okno, kde bola obeť po bitke bodnutá 20-krát. Nie je jasné, či lupič vôbec vedel o podieloch bitcoinov obete, predpokladá sa však, že lupič objavil kryptomenové podiely obete pri uskutočňovaní P2P transakcie skôr v priebehu dňa. Makaveli Lindén bola o niekoľko dní zatknutá vo Francúzsku.

MapleChange Ukončiť podvod

Dátum: 28. októbra 2018

Ukradnutá suma: 5,9 milióna USD / 913 BTC

Typ: Krádež / výstupný podvod

Tím MapleChange pôvodne oznámil, že hackerom stratil 913 BTC, čoskoro sa uzavrel s tvrdením, že sú „v procese dôkladného vyšetrovania“ a že „kým vyšetrovanie neskončí, nemôžeme nič vrátiť.“ Dnes je to všetko, len sa to potvrdilo MapleChange bol výstupný podvod. Posledné informácie naznačujú, že boli zapojení dvaja rumunskí bratia a nikdy to nemuselo mať nič spoločné s Kanadou. Používatelia, ktorí prišli o peniaze pri výstupnom podvode, sa zhromaždili okolo účtu na Twitteri s názvom MapleChange’d v snahe postaviť zakladateľov pred súd, ale nedostali žiadnu kompenzáciu za svoje straty.

Pure Bit Exit Scam

Dátum: 13. novembra 2018

Ukradnutá suma: 2,653 milióna USD / 13 000 ETH

Typ: Výstupný podvod / Vrátenie platby

4. novembra spustil svoje ICO kryptoštart s názvom Pure Bit, ale 13. novembra Pure Bit náhle zmizol z internetu s 13 000 v ETH v hodnote niečo cez 2,6 milióna dolárov. Úrady boli upozornené, ale Pure Bit sa o týždeň neskôr spojil a vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že generálny riaditeľ bol „zaslepený peniazmi“ a urobil „neodpustiteľnú chybu“, pričom obete dostali plnú náhradu. Nie je jasné, či spoločnosť Pure Bit a jej generálny riaditeľ skutočne zmenili svoje svedomie, alebo či išlo o juhokórejské orgány činné v trestnom konaní, ale dnes je známe, že spoločnosť Pure Bit založila skupina podvodníkov.

ETC 51% útok Gate.io

Dátum: 7. januára 2019

Ukradnutá suma: 212 400 USD / 40 000 ETC

Typ: Hack / Krádež

Cenzor spoločnosti Gate.io úspešne zablokoval niektoré transakcie pred 51% útokom 7. januára 2019 v sieti th Ethereum Classic (ETC). Niektorí sa cez to predsa len dostali a nakoniec hacker zmizol so 40 000 ETC, v tom čase v hodnote viac ako 200 000 dolárov.

Hacker Cryptopia Exchange ERC20

Dátum: 15. januára 2019

Ukradnutá suma: 16 miliónov USD

Typ: Hack / Krádež

Kryptoburza Cryptopia bola napadnutá 15. januára 2019. Na základe povahy útoku sa predpokladalo, že zlodeji získali prístup k 76 000 súkromným kľúčom a pomocou nich od používateľov vyťažili celkovo 16 miliónov dolárov v tokenoch ERC20. Burza so sídlom na Novom Zélande zostala mimo prevádzky až do marca 2019 kvôli ničivému hackingu. Cryptopia odvtedy obnovila svoju činnosť a presunula 24% všetkých peňaženiek na nové, bezpečnejšie servery.

LocalBitcoins phishingový hack

Dátum: 26. januára 2019

Ukradnutá suma: 28 755,52 USD / 8 BTC

Typ: Hack / phishing

26. januára 2019 stratili LocalBitcoins hackerom 8 BTC, a to aj napriek tomu, že do tej doby bola hviezdna reputácia. Používatelia tvrdili, že boli presmerovaní na prihlasovaciu stránku, kde boli požiadaní o zadanie prihlasovacích údajov. Všetky tieto údaje boli zaslané hackerovi. Po porušení zákona LocalBitcoins dočasne zakázal prístup na svoje fóra. Je možné, že v čase, keď sa používateľ prihlásil o stratu, viac ako 8 BTC v hodnote viac ako 28 000 dolárov.

QuadrigaCX vyhlasuje bankrot po záhadnej smrti zakladateľa

Dátum: 1. februára 2019

Ukradnutá suma: 140 miliónov – 200 miliónov dolárov USD

Typ: Zamknuté prostriedky / Stratené súkromné ​​kľúče

1. februára 2019 kanadská burza kryptomien QuadrigaCX požiadala o ochranu veriteľa, pretože už nemala prístup k finančným prostriedkom. Smrť zakladateľa QuadrigaCX Gerryho Cottena 9. decembra spôsobila problém s likviditou, pretože bol údajne jedinou osobou, ktorá mala prístup k 145 miliónom dolárov v digitálnych aktívach uložených na burze, s jedinými známymi súkromnými kľúčmi. Spoločnosť QuadrigaCX údajne dlží svojim používateľom takmer 200 miliónov dolárov, zostáva len 286 000 dolárov. Cottonova manželka tvrdí, že nevie o súkromných kľúčoch ani o ich umiestnení, a expertom v oblasti kybernetickej bezpečnosti sa nepodarilo preniknúť do Cottonovho počítača. Táto strata viedla ku konšpiračným teoretikom, ktorí tvrdili, že Cotten predstieral svoju smrť na serveri Reddit, ale Gerald Cotten oficiálne zomrel na komplikácie spojené s Crohnovou chorobou, keď cestoval do Indie vo veku iba 30 rokov. Peňaženky spoločnosti Quadriga nepresunuli prostriedky, vďaka čomu je fingovaná teória podvodu so smrťou trochu hlúpa. Tieto prostriedky sú viditeľné, ale je možné, že už nikdy nebudú vrátené.

Bithumb Inside Job Hack

Dátum: 30. marca 2019

Ukradnutá suma: 19 miliónov USD / EOS 13,26 USD a XRP 6,3 USD

Typ: Hack / Theorized Inside Job

Koncom marca 2019 spoločnosť Bithumb oznámila, že stratila 3,07 milióna fotoaparátov EOS (v hodnote asi 13 miliónov dolárov), neskôr však 1. apríla oznámila, že bolo odcudzených aj ďalších 20,2 milióna XRP (v hodnote 6,2 milióna dolárov). Bithumb tvrdil, že ich bezpečnostný tím spozoroval v piatok 29. marca „neobvyklý výber“, po ktorom nasledovalo pozastavenie výberov a vkladov počas vyšetrovania. Našťastie ukradnutú kryptomenu „vlastnila spoločnosť“ a finančné prostriedky zákazníkov boli v bezpečí v chladnej peňaženke. Úrady boli informované ako súčasť svojich štandardov a predpokladá sa, že finančné prostriedky už boli preprané, takže je akékoľvek vymáhanie nepravdepodobné. Rýchlo sa objavili tvrdenia o „internej práci“, ale nie je známe, ako by jediný zamestnanec dokázal hacknúť a ukradnúť 19 miliónov dolárov.

Binance prichádza o 41 miliónov dolárov v „rozsiahlom“ hacknutí horúcej peňaženky

Dátum: 7. mája 2019

Ukradnutá suma: 41,27 milióna USD / 7 040 BTC

Typ: Hack / Vague Podrobnosti

Hackeri stiahli 7 040 BTC z horúcej peňaženky spoločnosti Binance 7. mája 2019. Binance je notoricky netransparentný, tvrdí však, že hackeri „použili na útok na burzu rôzne techniky vrátane phishingu, vírusov a iných útokov“ a „boli schopní získať veľkú počet užívateľských API kľúčov, 2FA kódy a potenciálne ďalšie informácie “(podľa oficiálnej tlačovej správy). Napriek tomu, že poskytnuté informácie boli mimoriadne neurčité, stratené prostriedky tvoria iba asi 2% súčasných pozícií BTC burzy a všetky ostatné peňaženky zostali v bezpečí a bez ujmy na zdraví. Výbery a vklady boli dočasne pozastavené a všetky stratené kryptomeny sú kryté z núdzových fondov Binance.

Zdroj pre Sprievodcu históriou bitcoinových podvodov / hackerov patrí osobitné poďakovanie za časovú os Crypto Theft Incidents od Kylea G. a obrovské množstvo zintenzívneného výskumu a vycvičeného úsilia spojiť jednotlivé body v raných dobách bitcoinu.

Väčšina čísel o sumách strát bola vypočítaná pomocou nasledujúcich cenových indexov, aby boli k dispozícii najpresnejšie a najaktuálnejšie informácie (a vždy v amerických dolároch). Niektoré teda zostali mierne, aby sa mohli odchýliť od nárokovaných strát v článkoch alebo v zozname zdrojov:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Stellar (XLM)
 • NEM (XEM)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Tether (USDT)

Teraz, keď sme preskúmali najznámejšie metódy, ktoré hackeri a podvodníci používajú na odčerpávanie bitcoinov od používateľov, pokryli celú históriu bitcoinových podvodov a hackerov, poďme si toto mega-majstrovské dielo uzavrieť s najlepšími spôsobmi, ako pridať ochranné praktiky do zabezpečenia digitálnych aktív a virtuálne meny.

Najlepšie spôsoby, ako bezpečne chrániť kryptomeny a zabrániť bitcoinovým podvodom

Bezpečnosť je najvyššou prioritou všetkých finančných prostriedkov, ale pri bežných peniazoch je veľmi málo, aby ste chránili svoju každodennú hotovosť – alebo ste aspoň tak zvyknutí na to, že nemusíte na väčšinu už ani nepomyslím. Kryptomeny sú však úplne nové a vyžadujú si viac plánovania a učenia, aby sa z niečoho nového stalo zvykom. Tu je teda malý sprievodca svojpomocom, pomocou ktorého je možné to dosiahnuť. Tu sa dozviete, ako identifikovať potenciálne hrozby, zvoliť si správne zabezpečenie pre svoje potreby a vyhnúť sa možným častým chybám pri výbere, ktoré urobíte pozdĺž cesty..

Správna krypto služba a burza

Na ukladanie svojich kryptomien používajte iba renomované kryptoburzy so silnou reputáciou. Nikdy dlhodobo neskladujte žiadne kryptomeny, ktoré nie ste ochotní stratiť.

Potvrďte všetky webové stránky

Phishingové útoky sú niekedy neuveriteľne sofistikované. Hackeri si môžu znova predstaviť celé hlavné výmenné weby, aby vás presvedčili, kto sú, za koho sa považujú, a získajú prístup k vášmu súkromnému e-mailu, aby vám mohli poslať odkaz v inak legitímne vyzerajúcom e-maile. Po kliknutí na tento odkaz alebo „prihlásení“ na falošnom webe ste možno práve stratili prístup ku všetkým svojim súkromným informáciám o kryptomene. Môže to znieť strašidelne a zdrvujúco, ale rada je jednoduchá: vždy kontrolujte legitímnosť pečiatky na spodnej časti webovej stránky, vždy sa ubezpečte, že ste web napísali úplne a presne, a nikdy neklikajte na odkaz v e-maile z neznámej adresy..

Uloženie hesla

Existujú také veci ako „správcovia hesiel“, spoločnosti, ktoré sa starajú o uchovanie a bezpečnosť vášho hesla. Heslá pre kryptomenu bývajú dlhé, komplikované a ťažko si ich pamätajú. Existuje veľa spoločností, ktoré ponúkajú službu ukladania hesiel, nakupujú a nechajú si čas výberom jedného, ​​ale ak ste viazaní a potrebujete meno, LastPass je skvelá voľba. Nech sa deje čokoľvek, heslo si neukladajte do počítača.

Na tému Heslá

Dobré heslo je vždy obrana číslo jeden v kybernetickej bezpečnosti akéhokoľvek druhu. Tu je niekoľko rád, ktoré by mal každý poznať pri vytváraní dobrého a dobrého hesla:

 • Vyvarujte sa osobného definovania predmetov a slov. Toto zahrnuje okrem iného priezviská, adresy, narodeniny, mená domácich miláčikov, obľúbené knihy alebo filmy alebo osobné informácie akéhokoľvek druhu. Nie ste až taká veľká záhada a niekto na to príde.
 • Bežné vzory a postupnosti, ako napríklad „12345“ alebo veľké písmená každého druhého písmena, alebo ako svoje heslo používame niečo ešte všednejšie, napríklad „heslo“..
 • Nemali by sa používať nijaké slovníky. Pre hackerov sú príliš ľahké zistiť to spustením programov napísaných na zisťovanie hesiel. Slová sú príliš rozpoznateľné.
 • Špeciálne znaky ako sú veľmi odporúčané (myslite £, #, @ atď.), Rovnako ako náhodné veľké písmená, náhodné čísla a verte tomu alebo nie – medzery.
 • Vždy sa vyhýbajte opakovaným číslam a písmenám, najmä vo vzore.
 • Cesta k nesprávnym slovám (ak vôbec nejaké použijete) a dlhým heslám.
 • Uistite sa, že všetky heslá sú jedinečné pre každý účet, ktorý máte. Ak hacker jedného prelomí a budú všetci rovnakí, môže mať potenciálne prístup ku všetkému pod vašim menom, od bankových účtov až po e-mailové adresy..

Nikdy neklikajte na odkazy na sociálne médiá

Sociálne médiá sú ideálnym miestom pre hackerov, aby mohli tweetovať alebo uverejňovať odkazy alebo vám posielať priame správy s odkazmi, ktoré vedú k škodlivým webovým stránkam. Čokoľvek, čo tvrdí, že má špeciálnu dohodu alebo niečo zadarmo, sa dá považovať za nedôveryhodné. Veľmi málo vecí v živote je zadarmo, ak to znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, potom to tak je.

Aktualizujte všetko pravidelne

Väčšina z nás sa vyhýba aktualizácii softvéru v telefónoch a počítačoch, ako je mor. Tieto aktualizácie však často obsahujú dôležité zmeny alebo doplnky kódu, ktoré naďalej chránia vašu elektroniku. Aktualizácie sú dôležité, prestaňte sa im vyhýbať.

Rozložte svoje krypto

V súlade s výberom dobrej kryptoburzy je tiež dobré rozšíriť vašu kryptomenu na rôzne miesta, najmä ak plánujete investovať do digitálnych mincí pravidelne. Ak sú vaše vajcia v rôznych košoch a jedno z nich vám bude ukradnuté – väčšina vášho kryptomeny je stále bezpečná.

Dediči a Wills

Pokiaľ ide o vaše súkromné ​​krypto informácie, zvyčajne sa držíte pravidla nikomu nehovor. Vyskytli sa prípady, keď sa kryptomena natrvalo stratila, keď niekto nečakane zomrel, takže je bezpečné staviť do svojej vôle súkromné ​​kľúče alebo sa nejako podeliť o to, ako k nim získať prístup so svojím dedičom.

Nepoužívajte verejné Wi-Fi

Ako už bolo uvedené, verejné Wi-Fi sa môže ľahko stať pascou, v ktorej poskytnete prístup tretej strane – či už hacknutím cez samotnú verejnú sieť alebo vytvorením falošnej verejnej siete, ktorá vyzerá ako skutočná. Štandardným pravidlom, podľa ktorého musíte žiť, je nikdy nepristupovať k ničomu osobnému pomocou verejnej siete Wi-Fi, ani raz, dokonca ani k e-mailu.

ICO podvody alebo nedôveryhodné ICO

Toto je jeden z veľkých. Vyhýbanie sa podvodom je dôležitá investícia každého druhu, takže tu je niekoľko zásad a nevýhod ICO:

 • Open Cap a Hard Cap – rozdiel je dôležitý. Tvrdý strop je, keď je stanovený limit na počet tokenov vytvorených v ICO. Budete sa chcieť vyhnúť ICO s neobmedzeným stropom.
 • Repozitáre kódov – ICO, ktoré majú legitimitu, použijú na zverejnenie kódu, ktorý už majú, online platformy ako Github. Ak ICO, o ktoré máte záujem, odmietne zdieľať svoje jadro alebo úložisko, je podpísané, že nevyvíjajú skutočný projekt.
 • Vývojový tím – vždy skúmajte vývojový tím. Budete chcieť vidieť ľudí so skúsenosťami a výsledkami v ich profesii a históriou uskutočňovania projektov. Ak sa informácie o tíme javia ako falošné, pravdepodobne to tak je. Ak je tím nekvalifikovaný, alebo čo je horšie, ak je nekvalifikované celé vedenie, nie je to dobrá voľba. Je to tiež masívna červená vlajka, ak vôbec nezdieľajú žiadne informácie o tíme.
 • Biele knihy – tieto podrobne popisujú ciele budúceho tímu so špecifickými časovými harmonogramami, funkciami, cieľmi projektu a ďalšími. Ak Whitepaper neexistuje, je zle napísaný, skopírovaný alebo neúplný, je to známka toho, že projekt je minimálne podvodný a prinajhoršom nekompetentný..
 • Plán – ktorý slúži ako vysvetlenie toho, kedy ICO plánuje splniť ciele, je červeným znamením aj nedostatok jasného plánu s dosiahnuteľnými cieľmi.
 • Blockchain Tech – sú to vlastne vôbec nejaké blockchainy? Distribúcia tokenov, ktoré nie sú založené na blockchaine a vôbec sa o ne nejaví záujem, je známkou spoločnosti, ktorá je celá humbuk a žiadna podstata.
 • Distribúcia tokenov – verejnosť dostáva distribúciu tokenov v ICO, ale ak sa medzi projektmi veľmi líšia, môže to byť známkou toho, že plánujú ponechať pre tím 50% alebo viac tokenov. To naznačuje, že tím sa pokúša vyviesť z úniku podvod. Pred investovaním do ktoréhokoľvek ICO si overte ich distribučné plány.
 • Zapojenie do komunity – blockchain a kryptopriestory sú postavené na spolupráci a sú známe. Dajte si pozor na projekty ICO s komunitnou podporou a podporou vo svete blockchainu. Tí, ktorí to nemajú alebo im chýba, môžu mať čo skrývať.
 • Recenzie a diskusia online – môže sa zdať intuitívne kontrolovať recenzie všetkého, čo je veľkým alebo dôležitým nákupom, ale čo možno neviete, je sledovať aj online diskusie. Aj jednoduché vyhľadávanie google vás môže niekedy varovať o tom, čo sa deje, a o skúsenostiach iných ľudí s daným projektom ICO. Nikdy len do ničoho neinvestujte, pretože vám to niekto povie bez toho, aby ste najskôr vykonali vlastný prieskum.
 • Plagiátorstvo – v rámci vlastného výskumu mnoho projektov ICO skutočne využíva plagiátové informácie. Môžete si napríklad uvedomiť, že tímové fotografie boli skopírované z iného webu alebo že ich biela kniha je kópiou dokumentu inej spoločnosti..

Ak budete postupovať podľa týchto skutočne základných pravidiel o investovaní do ICO, mali by ste byť schopní vyhnúť sa takmer akémukoľvek riziku podvodu.

Podvodné a nedôveryhodné krypto burzy

Ako s ICO, je dôležité vedieť, ako zvoliť bezpečné kryptoburzy. Nižšie uvádzame niekoľko rád, ako na to:

 • Transparentnosť – ak sú výmeny podvodmi, majú vo svojich operáciách veľmi obmedzenú transparentnosť. Ak odmietnu prezradiť operácie, chýbajú spôsoby, ako ich kontaktovať, a nemôžete zistiť, odkiaľ pochádzajú alebo odkiaľ prišli, je bezpečnejšie sa im vyhnúť.
 • Anonymita – V súlade s transparentnosťou, ale dostatočne dôležitá na to, aby sa opätovne zdôraznila ako samostatný bod, ak sú členovia tímu alebo manažment anonymní, nejde o výmenu, ktorej chcete byť súčasťou..
 • Bankoví partneri – dokonca aj legitímne kryptoburzy bojujú s hľadaním bankových partnerov, čo vedie k nejakým povrchným bankovým partnerstvám. Je dôležité sa nimi zaoberať, ale ešte dôležitejšie je, aby výmena, ktorú si vyberiete, mala vôbec partnerstvá.
 • Kontaktujte nás – zlé kryptoburzy majú obmedzenú komunikáciu a možnosti kontaktov, toto je červená vlajka. Dajte si pozor na spoločnosti, ktoré ponúkajú iba jednoduchý formulár, kde vyplňujete informácie, aby ste ich mohli kontaktovať, čo je znakom toho, že si neželajú byť kontaktovaní alebo nemajú v úmysle tieto formuláre čítať..
 • Plagiátorstvo – rovnako ako v prípade ICO, aj vy sa chcete uistiť, že informácie o projekte na webových stránkach a v dokumente white paper nie sú iba kópiou iných výmen. Spravidla to trvá jednoduché vyhľadávanie google.
 • Údržba – prestoje – aby sa zabránilo používateľom behať so svojimi prostriedkami, väčšina podvodných búrz sa vypína pomaly, postupne. Keď budete pri výmene, budete si musieť dávať pozor na príznaky tohto ochorenia. Údržba je bežnou súčasťou upgradov a udržiavania bezpečnosti, problémom je však dočasné pozastavenie výberov alebo dlhé odstávky. Ak výmena, na ktorú sa pozeráte, mala časté výpadky, znamená to, že v budúcnosti sa vyskytnú problémy, ako napríklad výstupný podvod, alebo že nikdy neboli v bezpečí pred hackermi..

Nie všetky burzy fungujú ako podvody a môže byť ťažšie odhaliť ich ako chybné ICO, ale výmeny s jedným alebo viacerými z vyššie uvedených problémov sa dajú zaradiť do zoznamu, ktorý nie je celý..

Temný web, prijatie bitcoinu a SEC

Ak vezmeme do úvahy množstvo, ktoré bolo na túto tému napísané, nie je teraz žiadnym tajomstvom, že história bitcoinu je plná nelegálnej činnosti. Naozaj to platí o akejkoľvek kryptomene – používajú sa na platby za nelegálne veci na čiernom webe alebo na pranie peňazí..

Čo je skutočne dôležité vedieť o jeho dôležitosti, je to, že hotovosť je stále hlavným zdrojom peňazí na nelegálnu činnosť na celom svete a začiatky bitcoinu ako cesty k nelegálnym prostriedkom sú súčasťou toho, prečo sa kryptomena dostala tam, kde je dnes. Vysvetlím tento posledný bod.

Vzostup a pád hodvábnej cesty

Ešte v roku 2011 bolo možné bitcoinom platiť za veľmi, veľmi málo vecí. Bol to viac trik ako čokoľvek iné a každá minca stála nanajvýš haliere na americkom dolári. Potom prišlo na trh Hodvábna cesta vo februári 2011.

Hodvábna cesta fungovala na niečo, čo sa nazýva darknet, ako prvý moderný trh s darknetmi. Pre tých z vás, ktorí o tom ešte nevedia, je darknet internetovým prístupovým bodom, ktorý funguje mimo hlavného prúdu bez regulácie a kde dochádza k najrôznejším nelegálnym aktivitám. Jej pôvodným účelom bolo vytvoriť komunikačný prostriedok medzi vládnou armádou a špionážnymi frakciami na kanáloch, ku ktorým by sme my ostatní neboli schopní dosiahnuť. Myslite na samostatnú internetovú diaľnicu, iba tmavšiu a strašidelnejšiu. Ak je náš internet špičkou ľadovca, je týmto internetom všetko pod vodou.

Na tomto novom temnom trhu môžete nakupovať a predávať drogy, nelegálne porno alebo dokonca najať nájomného vraha. Bitcoin ponúkol nesmierne bezpečný, rýchly a ľahký spôsob prevodu peňazí, ktorý nezanecháva papierové stopy, nezahŕňa osobné informácie, nemá nijaké regulačné zásahy, nemôže byť cenzurovaný ani ukončený vládami, ktorých prechody sú po dokončení nezvratné , a nevyžadoval by osobné stretnutie, ako to robí hotovosť. Môžete vidieť odvolanie.

V rámci puču pre FBI bola Hodvábna cesta zastavená vo februári 2013 a jej majiteľ a zakladateľ Ross William Ulbricht bol zatknutý. FBI pri výmene zaistila zvyšné bitcoiny a v roku 2014 ich následne dražila.

Rastúce prijatie bitcoinu

Aj keď je zrejmé, že Hodvábna cesta poškodila reputáciu bitcoinov, malo to všeobecný dopad na ich všeobecné prijatie. Za jeho používanie sa zaplatilo toľko nelegálnej činnosti, že hodnota sa začala zvyšovať používaním trhu darknet.

Dražba FBI nad 26 000 BTC sa stala rozhodujúcim bodom obratu, a to aj napriek tomu, že hodnota klesla ešte ďalej ako pôvodná busta na Hodvábnej ceste, pretože vtedy sa do obrazu dostal rizikový kapitalista zo Silicon Valley menom Tim Draper..

Draper kúpil veľkú časť dražených bitcoinov a neskôr ich požičal na začatie bitcoinu v oblasti zálivu. Začalo sa tak uvedomovanie si, že decentralizovaná mena mohla mať iné použitie ako nelegálnosť – jej hlavným ťahúňom bol odpor voči cenzúre vo všetkých krajinách. Svet technológií nie je nič, ak nie je spojený s myšlienkami o anarchii, proticenzúre a / alebo nedostatku vládnej kontroly.

V mnohých ohľadoch by sa nič z toho nestalo, keby bitcoin nebol najskôr prijatý vznikom nelegálneho darknetového trhu.

Otázky regulácie

Nejasnosť vlád v oblasti regulácie je pre kryptomeny skutočne obrovským problémom. Pre začínajúce podniky je to mätúce, pre rizikových investorov starej stráže znepokojujúce a niektorých ľudí vydesí od nákupu kryptomeny. Aj keď jej odvolanie pôvodne vyvolalo jej nedostatok právnej úpravy, hromadné prijatie by bolo možné získať iba pomocou nariadení.

Predpisy neposkytujú iba štruktúru, ktorej sa všetci musia bezdôvodne riadiť, poskytujú tiež ochranu trhu alebo produktu pred krádežou a ochranu osôb, ktoré sa ich zúčastňujú. To, keď sa urobí dobre, môže podporiť masový populárny rast, povzbudiť nové podnikanie a zároveň zabrániť budúcim podvodom, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú na tomto zozname, a zároveň ľahšie držať ľudí podľa právnych noriem, keď vás podvodom urobia..

Avšak SEK bol bitcoin a ďalšie kryptomeny nevýrazný, pretože nie je jasné, či ich označiť ako cenný papier alebo menu. Bol to boj pre krajiny po celom svete.

Za reguláciu a starostlivosť o výmenu cenných papierov bola zodpovedná Komisia pre cenné papiere alebo burza cenných papierov. Bitcoin nikdy nebol formálne vyhlásený za záruku a keďže tiež nie je formálne vyhlásený za menu, technicky nespadá do jurisdikcie žiadnej agentúry zaoberajúcej sa buď.

Lepšia regulácia závisí od týchto 4 úvah:

 1. Sú to bitcoinové peniaze? Iste, je navrhnutý ako mena, ale má vlastnosti, ktoré sa nehodia k iným tradičnejším fiat menám. Regulačné orgány v súčasnosti naďalej tvrdia, že ide o peniaze, alebo nie.
 2. Kryptomeny – sú to komodity alebo cenné papiere? Niektoré krypty fungujú ako cenné papiere, ale SEC s nimi zaobchádza ako s komoditami. Napríklad XRP je minca s hodnotou viazanou na spoločnosť, z ktorej pochádza- zvlnenie. To ho v podstate robí ako sklad alebo cenný papier. To znamená, že regulačné orgány budú musieť všetky spojiť do jedného zoskupenia s novou definíciou napriek ich rozdielom, alebo si nájsť čas na identifikáciu každého z nich osobitne podľa pôvodných definícií toho, čo robí z niečoho cenný papier alebo komoditu..
 3. V akej jurisdikcii by malo ležať jeho nariadenie? Ako pokračovanie predchádzajúcej, kým sa nerozhodne, či ide o komodity, cenné papiere alebo niektoré z každej kategórie, bude stále nejasné, kto je právne schopný alebo povinný ich regulovať: CFTC pre komodity alebo SEC pre cenné papiere.
 4. Kto je zodpovedný za kryptomenu? Pretože veľa kryptomien je decentralizovaných, nie sú skutočne kontrolované jednou organizáciou alebo orgánom. To znamená, že mnohí nemajú jedinú osobu ani moc, ktoré by mohli byť obvinené alebo stíhané v prípade nezákonného konania. Napríklad Satoshi Nakamoto je tvorcom bitcoinu, ale nikto ani len netuší, o koho ide.

Ak je možné tieto veci vyriešiť, iba potom môže existovať dostatočná regulácia, ktorá z neho urobí priemerný bezpečný trh. Ale ako sme si už povedali, neznamená to, že trh sa neoplatí investovať, pokiaľ ste ochotní vykonať určité kroky, ktoré vám pomôžu chrániť sa, ako by ste to urobili v iných investičných prípadoch..

Záver o bitcoinových podvodoch a kryptomenách

Bitcoin má v súčasnosti viac ako 18 miliónov z 21 celkových miliónov BTC, ktoré sa budú ťažiť až do vydania posledného v roku 2140, čo je takmer 120 rokov a 30 ťažobných polovíc..

Od apríla 2019 odhadujú analytici z odvetvia 4 – 6 miliónov mincí, ktoré boli niekedy ukradnuté, stratené alebo zabudnuté. To je prekvapujúcich 20 – 35% z jeho celkovej cirkulujúcej dodávky. Len v roku 2018 došlo k odcudzeniu takmer 1,7 miliárd dolárov, keďže podvody boli na vzostupe a išlo len o tie hlavné zaznamenané v médiách. To však neodradilo rast, pretože každodenní spotrebitelia nakupovali do kryptomeny a tokenov na historickom maxime, a to aj napriek masívnemu skoku v čistej hodnote roku 2017 vo všetkých minciach, najmä však v bitcoinoch. Keď cena bitcoinu v kurze USD stúpne, hackeri a plánovači sú oveľa náchylnejší hľadať všetky vyššie uvedené zraniteľnosti.

Aj keď je dôležité mať na pamäti, že ani tie najlepšie burzy s kryptomenami nie sú ideálnym spôsobom, ako ukladať veľké množstvo finančných prostriedkov naraz, to však neznamená, že je všetko zo svojej podstaty nebezpečné neustále, alebo že burzy nikdy nemôžete použiť na určený účel. . Ale ak máte malú dávku paranoje, pokiaľ ide o otvorenie bitcoinovej peňaženky a bezpečné uloženie vašich prostriedkov kryptomeny, je najlepšie pozrieť sa na históriu hackov a podvodov spojených s bitcoinmi a uplatniť vyššie uvedené stratégie a povedomie a budete chytrejší , lepší používateľ vpred.

Vďaka vzdelaniu, znalostiam a týmto nástrojom v kombinácii s vedomím toho, čo sa deje v súčasných trhových trendoch, môžete zaistiť, aby boli vaše prostriedky vždy čo najbezpečnejšie – aj keď hodnota bitcoinu stúpa a vaša kryptomena zvyšuje sa návratnosť investícií, takže je ešte dôležitejšie a významnejšie bezpečne uplatniť všetky najlepšie postupy na taktiku úložiska.

Tento zoznam budeme pravidelne aktualizovať po celý rok, vrátane pridávania nových skriptov škodlivého softvéru podľa názvu, sledovania prípadov výmeny SIM kariet a akejkoľvek taktiky krypto podvodov novej generácie, ktorá sa používa na odcudzenie vašich finančných prostriedkov alebo ohrozenie vášho finančného bohatstva..

Tento chronologický zoznam krádeží bitcoinov a strát kryptomeny bol starostlivo zostavený pre koncového spotrebiteľa, aby ste si boli vedomí hrozieb, ktoré existujú, a toho, ako byť inteligentný pri používaní bitcoinov na ukladanie bohatstva, utrácanie a ukladanie. Medzi vyššie spomenutými jastrabmi a orlými vtákmi lietajúcimi vyššie, dúfajme, že teraz budete môcť navigovať v tomto finančnom systéme s blockchainovým ovládaním založeným na bitcoinoch so široko otvorenými očami. Odporúčame vám, aby ste si u nás minimálne raz za štvrťrok skontrolovali akékoľvek dodatky týkajúce sa bitcoinových podvodov / hacknutí, ktoré budú slúžiť ako sprievodca do budúcnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map