Kompletný sprievodca bitcoinovým Mempoolom

Ak ste na trhu s kryptomenami už nejaký čas, možno ste počuli o bitcoinovom mempoole. Toto je jednoznačne dôležitá súčasť bitcoinu (BTC), ktorá vám pomôže pochopiť, ako sieť funguje.

V tejto príručke sa s vami podelíme o všetky informácie, ktoré potrebujete o bitcoinovom mempoole. Nielen to, získate údaje o tom, ako ich analyzovať, kde ich hľadať a veľa ďalších vecí. Ak ste analytikom kryptomeny alebo len nadšencom, bude to pre vás dôležitý nástroj.

Čo je bitcoinový Mempool?

Toto je základná otázka, ktorú si všetci kladieme: „čo je bitcoinový mempool?“. Odpoveď je jedna a je veľmi jednoduchá: bitcoinový mempool zobrazuje informácie o všetkých transakciách, ktoré čakajú na potvrdenie v bitcoinovej sieti.

Tieto transakcie čakajú na zverejnenie a mali by byť čo najskôr zahrnuté do nasledujúceho bloku bitcoinu. Čím väčšia je veľkosť bitcoinu mempool, tým väčší je počet transakcií, ktoré ešte neboli potvrdené.

Bitcoinový mempool je možné analyzovať pomocou širokej škály metrík. Najdôležitejšie sú tieto:

  • Počet nepotvrdených transakcií (toto používa bitcoiny Mempool)
  • Poplatok za nespracovanú transakciu (poplatky, ktoré sa budú účtovať baníkom)
  • Veľkosť Mempool (aký veľký je nevybavený bitcoinový mempool)

Tieto informácie o bitcoinovom mempoole sú určite obrovské a môžu byť veľmi užitočné. Môžeme pochopiť preťaženie siete v konkrétnych časoch. To potom môže byť spojené s ďalšími faktormi, ktoré prebiehajú v bitcoine a v jeho sieti. Graf bitcoinu mempool si môžete pozrieť nižšie.

Graf bitcoinu mempool

Keď odosielame transakciu pomocou bitcoinu, musia ju mineri spracovať. Baníci sú tí používatelia, ktorí majú na starosti potvrdzovanie transakcií BTC. Pomocou špecializovaných hardvérových zariadení sú baníci schopní spracovávať transakcie a pridávať ich do blokov.

Každý bitcoinový blok sa spracováva každých 10 minút a má veľkosť 1 MB. To umožňuje v priemere spracovať viac ako 500 transakcií na blok. Limit BTC transakcií za sekundu je v súčasnosti medzi 2 a 7. To znamená, že bloky by boli schopné podporovať až 4 200 transakcií.

Baníci sú za spracovanie týchto transakcií odmenení. Baníci môžu byť odmenení dvoma spôsobmi:

  • Transakčné poplatky
  • Blokujte odmeny

V súčasnosti väčšina odmien, ktoré dostávajú baníci, pochádza z blokových odmien. Transakčné poplatky sú pre baníkov stále veľmi malé, aby ich mohli považovať za dôležitý zdroj príjmu. Každý blok odmení baníkov 6,25 BTC. Baníci by neboli schopní pracovať bez blokových odmien. Namiesto toho ťažiari Etherea (ETH) niekedy dostávajú viac peňazí z transakcií ako z blokových odmien.

V ďalších častiach s vami budeme zdieľať informácie o tom, ako funguje bitcoinový mempool. Ďalej sa dozviete, ako uprednostniť transakcie a kde naživo skontrolovať bitcoinový mempool.

Ako funguje bitcoinový Mempool?

Bitcoinový mempool funguje veľmi jednoduchým spôsobom. Iba nám oznamuje počet transakcií v bitcoinovej sieti, ktoré stále čakajú. Čaká na vybavenie znamená, že stále čakajú na schválenie baníkmi.

Baníci budú samozrejme uprednostňovať niektoré transakcie pred ostatnými. Ako však môžu rozhodnúť, ktoré transakcie by mali uprednostniť? To bude závisieť od poplatku za transakciu. To je zrejmé z nespracovaných poplatkov za transakcie v nižšie uvedenom grafe.

Poplatky za bitcoinový Mempool

Tento obrázok zobrazuje poplatky, ktoré v sieti BTC stále prebiehajú. Ak sa baníci rozhodnú uprednostniť transakcie, určite by to urobili s tými, ktoré majú najvyššie poplatky. Toto je v grafoch znázornené červenou farbou.

Zatiaľ čo väčšina transakcií platí poplatok za prevod medzi 0 a 10 satoshi za bajt (modrá farba), iba malá časť transakcií platí viac ako 140 satoshi za bajt. V druhom grafe však vidíme, že väčšina transakčných poplatkov odmeňovaných baníkom pochádza z najmenšieho počtu transakcií.

Všeobecne sú bitcoinové transakcie veľké 250 bajtov. To znamená, že tí, ktorí platia najmenej 140 satoshi za bajt, v súčasných cenách platia za prevod viac ako 6,78 dolárov. To sa rovná 35 000 satoshi (0,00035 BTC). Aj keď sa to zdá byť veľká cena, v porovnaní s inými krypto transakciami je bitcoin najbezpečnejšou blockchainovou sieťou na svete.

Tieto prevody súvisia s veľkými používateľmi, ktorí možno pošlú niekoľko tisíc dolárov. Bitcoin je bez povolení, decentralizovaný a bezpečný. To je dôvod, prečo sú používatelia pripravení zaplatiť za väčšie sumy peňazí, aby mohli vykonať svoje prostriedky. Používanie tradičných finančných riešení by používateľom neprinieslo rovnaké výhody ako bitcoin. Za zmienku tiež stojí, že bez ohľadu na to, aká veľká je transakcia, poplatky vyberie odosielateľ. Samozrejme, určite je dôležité uprednostniť veľké transakcie. To znamená, že ak posielate veľké množstvá BTC, mali by ste platiť vyššie poplatky. Takto sa zabezpečí, že sa prostriedky dostanú do peňaženky príjemcu v čo najkratšom možnom období.

Baníci budú určite uprednostňovať prevody, ktoré im poskytujú najvyššiu sumu poplatkov. Červené transakcie sa teda budú tlačiť ako prvé a modré a zelené transakcie si budú musieť počkať dlhšie.

Kde je bitcoinový Mempool?

Bitcoinový mempool ukladá transakcie, ktoré ešte neboli spracované. To umožňuje analytikom a používateľom bitcoinovej siete používať cenné informácie. Všetky transakcie, ktoré sa zobrazujú v mempoole, ešte neboli zahrnuté do bloku.

Uzly siete bitcoinov budú kontrolovať platnosť transakcií. Ak sú všetky údaje poskytnuté týmito prenosmi správne, pridajú sa do mempoolu.

Stojí za zmienku, že neexistuje univerzálny bazén. Čo to znamená? To znamená, že každý uzol bude prijímať transakcie v rôznom čase. Preto budú spracúvať tie, ktoré majú najvyššie poplatky.

Používatelia môžu získať prístup k bitcoinovému mempoolu prostredníctvom rôznych webov, ktoré o ňom poskytujú informácie. Blockchain.com zdieľa veľmi zaujímavé údaje o Mempool. Môžete skontrolovať niekoľko súvisiacich metrík. Zahŕňa to počet transakcií Mempool, rast veľkosti mempoolu, veľkosť mempoolu (v bajtoch) a mnoho ďalších.

Ďalšia webová stránka, ktorá bude poskytovať cenné informácie o Mempool, je jochen-hoenicke.de. Táto stránka je veľmi jednoduchá, ale zároveň obsahuje všetky informácie, ktoré by o nej mali byť zdieľané. Nájdete všetky údaje potrebné na analýzu memcoinu bitcoinov.

Táto stránka s vami tiež naživo zdieľa bitcoinový mempool. Všetky údaje sa budú zdieľať a zobrazovať sa tam. Môžete tiež zvoliť časové obdobie, počas ktorého sa majú údaje zobraziť. Ďalším spôsobom, ako oživiť bitcoinový mempool, je prevádzka vlastného uzla. O ďalších informáciách sa podelíme v ďalších častiach.

Čo je Mempool Priority?

Ako sme už spomínali, každý bitcoinový blok dokáže spracovať obmedzené množstvo prevodov. Keď počet prevodov prekročí počet transakcií, ktoré blok dokáže spracovať, narastá počet nevybavených blokov memcoinu v bitcoine.

Keď narastá počet nevybavených bitcoinových mempoolov, ťažiari začnú uprednostňovať prevody s najvyššími poplatkami. Čím vyšší poplatok, tým rýchlejšie bude váš prevod spracovaný. Čím nižší poplatok zaplatíte, tým dlhšie bude spracovanie trvať.

Prioritou budú tí používatelia, ktorí platia vyššie poplatky. V roku 2017 poplatky za transakciu BTC presiahli 50 dolárov. V tom čase bolo prevodov v bitcoinovej sieti toľko, že boli spracované iba tie s najvyššími poplatkami.

Poplatky za bitcoinové transakcie

Graf, ktorý sme zdieľali vyššie, nám môže poskytnúť cenné informácie o nevybavenom stave bitcoinu mempool. Keď sú poplatky vyššie, mali by sme si myslieť, že je ťažké dostať od baníkov prioritu. To znamená, že v skupine bitcoinov vzrastá počet nevybavených prípadov.

V tomto grafe bitcoinových mempoolov vidíme, ako existujú štyri hlavné obdobia preťaženia v sieti. Prvé výkyvy predstavujú expanziu bitcoínového býčieho trhu v roku 2017. Tretí výkyv súvisí s býčím obdobím, ktoré sa vyskytlo v polovici roku 2019. Posledné zvýšenie počtu nevybavených bitcoinových mempoolov je teraz spojené s nedávnym vývojom cien BTC. Ako vidíte, existuje tiež korelácia medzi poplatkami za bitcoiny a nevybavenými blokmi bitcoinu.

Bitcoin Mempool

Veľkosť bitcoinu mempool má tendenciu rásť, keď je trh na vzostupe. Keď sa bitcoiny a kryptomeny posunú vyššie, obchodníci, investori a retailoví používatelia uskutočňujú transakcie. Namiesto toho, keď je trh v medvedom trende, je menší záujem o BTC a spracovanie prevodov. Očakáva sa teda, že veľkosť bitcoinu mempool bude menšia.

Najlepšie urobíte pri uskutočňovaní BTC prevodov – analyzovať nevybavené položky memcoinu v bitcoine. To by nám pomohlo pochopiť, či by sme mali platiť vyššie poplatky ako obvykle alebo nie. Musíme tiež premýšľať o tom, ktorá priorita je pre náš prevod dôležitá. Ak chceme, aby sa finančné prostriedky doručili v nasledujúcom bloku, mali by sme zaplatiť väčší poplatok.

Ak sa nestaráme o čas, ktorý môže trvať na potvrdenie transakcie, môžeme jednoducho zaplatiť menší poplatok. Zvyčajná vec je zaplatiť štandardný poplatok za prevod, ktorý majú baníci ako prioritu. Napriek tomu bude bitcoinový mempool veľmi užitočný na to, aby sme pochopili, ktorý transakčný nevyriešený problém v sieti je.

Ako skontrolovať bitcoinový Mempool?

Existujú rôzne spôsoby, ako skontrolovať bitcoinový mempool. Môžete jednoducho navštíviť stránky, ktoré sme s vami zdieľali predtým: jochen-hoenicke.de a Blockchain.com. Namiesto toho, ak sa chcete dozvedieť viac informácií o mempoole, môžete spustiť svoj uzol a získať aktualizované informácie o bitcoinovej sieti.

Bitcoinové uzly sú účastníkmi bitcoinovej siete, ktorí prenášajú informácie o transakciách. Plné bitcoinové uzly zaisťujú bezpečnosť bitcoinovej siete a overujú transakcie a blokovanie. Ak prevádzkujete svoj vlastný bitcoinový uzol, môžete získať aktualizované informácie o združení bitcoinov.

Mať bitcoinový uzol nemusí byť pre používateľov, ktorí nemajú požadované vybavenie, také ľahké. Používatelia navyše potrebujú určité technické znalosti, aby boli schopní zvládnuť bitcoinový uzol. Najlepšou voľbou bude použitie bitcoinového uzla na kontrolu bitcoinového mempoolu. Namiesto spoľahnutia sa na iných budete mať dôveryhodné informácie.

Kryptotrh však poskytuje používateľom aj cenné informácie. Blockchain.com a Jochen-Hoenicke fungujú už niekoľko rokov. Údaje, ktoré poskytujú, sú zvyčajne veľmi presné a používajú ich analytici z celého sveta. Bude to najlepšie čakanie z hľadiska časovej náročnosti a použiteľnosti na kontrolu bitcoinového mempoolu.

Aj keď tieto dva weby obsahujú určité údaje o nevybavených transakciách, použitie bitcoínového uzla by vám umožnilo priamy prístup k bitcoinovému mempoolu. Ak už prevádzkujete uzol, môžete tieto informácie začať kontrolovať sami. Na trhu s kryptomenami býva všetko skôr o znížení dôvery. “Neverte, overte.”

Záver bitcoinu Mempool

Táto príručka bola zameraná na zdieľanie toho, čo je bitcoinový mempool, ako funguje a ďalšie. Dozvedeli ste sa, kde je bitcoinový mempool, ktorý je prioritou mempoolu a mnoho ďalších vecí.

Bitcoinový mempool vám bude poskytovať cenné informácie o aktuálnom stave bitcoinovej siete. Zdieľa s používateľmi údaje o použití a poplatkoch. Údaje je možné extrapolovať na ďalšie ukazovatele, aby sme pochopili obdobia, v ktorých sa spracúva veľký počet prevodov. Okrem toho môžete získať údaje o poplatkoch BTC a pochopiť, ako uprednostniť svoje prevody.

Teraz tiež môžete vedieť, ako skontrolovať Mempool, ako k nemu získať prístup a ako si zobraziť širokú škálu máp.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map