Predpovede ceny bitcoinu + Sprievodca časovou osou histórie cien BTC

predikcia ceny bitcoinu býčí trh

Contents

Dnešná živá cena bitcoinu: trhové hodnoty v reálnom čase BTC / USD

Kam smeruje cena bitcoinu? Viac ako 50 priemyselných sťahovačov a trepačiek váži s predpoveďami BTC

Spýtajte sa kohokoľvek v kryptosvete, aká je jeho predpoveď ceny bitcoinu, a on má určite predpoveď, že?

Zatiaľ čo v roku 2018 cena bitcoinu klesla od maxima z decembra 2017 na historické maximum 19 893 BTC / USD až na 3 131 dolárov, nakoniec našla iskru z 15-mesačného medvedieho trhu „krypto-zima“ v apríli 2019.

Po tom, ako podľa CoinMarketCap (jún) vzrástla cena nad 5 000 dolárov + a viac na ročnú maximu 13 387 dolárov, kryptomena číslo jeden podľa trhového stropu dokázala prekonať katastrofu a pochmúrnu búrku tým, že sa nad vodou pohybovala okolo 8 000 – 12 000 dolárov k dnešnému dňu . Ale zvedavé mysle chcú vedieť, čo bude ďalej s $ BTC?

Spoločnosť MTC je vďačná za desiatky dôveryhodných kryptoanalytikov, významných odborníkov a významných osobností, ktoré nám poskytli svoje futuristické informácie o cenách bitcoinov. Preskúmanie celej zbierky cenových predpovedí BTC bude zaujímavé, keď zvedaví diváci začnú prichádzať do neustále sa rozvíjajúceho krypto priemyslu..

Koniec koncov, formálne predpovedanie nič nestojí, preto je nasledujúca zábavná zábava pre zoznam najlepších. Bez ďalších okolkov poďme priamo do jadra veci a preosejme sa v chatovaní kryptokomunity.

Tento prehľad predpovedí ceny bitcoinu je zostavený do štyroch rôznych častí:

 1. Viac ako 50 $ BTC predpovede cien od krypto influencerov, obchodníkov, analytikov a tvrdých obchodníkov
 2. história cien bitcoinu 2009 – 2019, rok čo rok (pozrite sa, kde boli BTC, aby ste vedeli, kam smerujú)
 3. čo ovplyvňuje cenu bitcoinu; volatilita trhu, nedostatok ponuky / dopytu, hodnota vs. špekulácie)
 4. 50 najlepších katalyzátorov ceny bitcoinov, ktoré by mohli podnietiť ďalší beh býčieho trhu BTC / USD v rokoch 2019 a 2020

50 najlepších predikcií cien bitcoinov: Zoznam prognóz 2019, 2020-2024

Po najpopulárnejšom zozname najlepších predpovedí BTC si nezabudnite preskúmať časová os histórie cien bitcoinu udalostí a preskúmať zostavený kontrolný zoznam 50 najlepších katalyzátorov ceny bitcoinov všetci krypto nadšenci by mali venovať pozornosť v roku 2019. Rozdelenie bitcoinov na polovicu v roku 2020 má tiež zmysel, aby zistili, prečo môžu mnohí verní vodcovia bitcoinov pochopiť nasledujúce predpovedajúce prognózy. Tento katalóg významných vplyvných osôb sa bude neustále aktualizovať, pretože sa predpovede zverejnia.

Dajte Master The Crypto v komentároch vedieť, ako sa vaša krištáľová guľa spája s týmito známymi bitcoinermi; od kryptografických celebrít po expertov na BTC / USD až po analytikov verejného obchodovania a dokonca aj priemyselných insiderov, pozrite sa na zoznam prorockých kryptomien Babe-Ruth z roku 2019, ako sú kryptomeny point-to-the-moon.

Nasledujúci zdroj z roku 2019 je rozsiahlym kompendiom odborných názorov / odporúčaní týkajúcich sa toho, čo si z krátkodobého a dlhodobého hľadiska myslia, že sú pripravené na bitcoin. Odpovede sú pomerne rozmanité, pričom niektoré predpovedajú, že BTC sa v roku 2020 ľahko vyšplhá nad hranicu 20 000 dolárov a ďalšie verejné osobnosti sa domnievajú, že vyhľadávaná kryptomena číslo 1 môže v najbližších 10 rokoch dosiahnuť cenový bod 100 000 až 1 milión dolárov..

Vzhľadom na uvedené je potrebné pochopiť, že aj keď názory týchto odborníkov vychádzajú z množstva kvantitatívnych dátových bodov, vezmite na vedomie inherentnú volatilitu trhu s bitcoinmi a poznajte, že tieto predpovede BTC / USD by sa nemali brať ako finančné investičné poradenstvo.

Skutočne sa pozrite na chronologickú históriu časovej osi ceny bitcoinu, aby ste zistili, kde to bolo vedieť, kde a prečo všetci títo ovplyvňovatelia kryptomeny predpovedajú v budúcnosti také vysoké hodnoty BTC / USD.

1. Anthony „Pomp“ Pompliano (bitcoinový permabull)

Spoluzakladateľ spoločnosti Morgan Creek Capital je jedným z najuznávanejších mien, pokiaľ ide o rady týkajúce sa kryptomeny (čo dokazuje jeho 250 000+ sledovaní na Twitteri). Podľa jeho názoru všetky finančné informácie spojené s bitcoinom v súčasnosti poukazujú na skutočnosť, že mena sa s najväčšou pravdepodobnosťou do konca roku 2022 zvýši na cenový bod okolo 50 000 amerických dolárov..

Niektoré faktory, podľa názoru Pompa, ktoré sa v súčasnosti javia ako veľmi ovplyvňujúce cenu BTC, zahŕňajú:

 • Parabolické zvyšovanie hodnoty bitcoinu, ktorého stabilizácia si vyžaduje čas.
 • Medvedie trhové podmienky, ktoré sa zdajú byť neustále a znovu plazivé.

Na záver tiež treba spomenúť, že Mark Yusko, partner spoločnosti Pomp v oblasti kriminality v spoločnosti Morgan Creek, tiež verí, že bitcoin by sa mohol do konca roku 2020 ľahko dostať nad hranicu 75 000 dolárov..

2. John McAfee (Krypto križiak)

Muž, mýtus, legenda. Čo môžete povedať o Johnovi McAfeeovi, ktoré ešte nebolo povedané? McAfee je priekopník v oblasti digitálnej bezpečnosti, ktorý priniesol revolúciu v tom, ako ľudia chránili svoje počítače a notebooky koncom 90. a začiatkom 2000. Odvtedy sa dostal do sveta blockchainu / kryptomeny a urobil veľa bizarných predpovedí týkajúcich sa ceny bitcoinu.

Pre začiatočníkov je presvedčený, že BTC je na konci roku 2020 na hranici 1 milióna dolárov – predpoveď, ktorá spočiatku znie dosť hlúpo, ale keď vezmete do úvahy relatívnu presnosť predchádzajúcich tvrdení spoločnosti McAfee, je potrebné počuť aspoň muž von. V tejto súvislosti treba zdôrazniť, že ešte v rokoch 2016 a 2017 John jednoznačne uviedol, že pre bitcoin sú pripravené veľké veci a že hlavná kryptomena bude mať čoskoro hodnotu 5 000 dolárov. Netušil, že do konca roku 2017 bitcoin dosiahne svoju historicky najvyššiu hodnotu 20 000 USD (približne).

3. Jefferey LIU Xun (generálny riaditeľ XanPool)

Jefferey Xun, generálny riaditeľ spoločnosti XanPool – okamžitá P2P fiat brána, ktorá nevyžaduje väzbu – je presvedčený, že v krátkodobom horizonte bude BTC s najväčšou pravdepodobnosťou klesať kvôli niektorým faktorom, ako je znižujúca sa miera financovania, contango atď. názor, že v blízkej budúcnosti bude pravdepodobne klesať aj množstvo ďalších ponúk altcoinov – trend, ktorý bol za posledných 12 mesiacov celkom viditeľný. Pokiaľ ide o budúcnosť trhu s altcoinmi vo všeobecnosti, dodáva Xun

„Altcoiny stratia svoj trhový strop pre niektoré novšie aktíva / digitálne ponuky prichádzajúce na trh. Popremýšľajte o projektoch ako Pokla, Eth 2.0 atď … v podstate o spoločnostiach, ktoré hostili ICO v roku 2017, a potom ešte neuviedli svoj produkt na trh. Keď tieto produkty konečne začnú fungovať, získajú dominanciu proti množstvu existujúcich alternatív a možno aj voči bitcoinom. “

4. Max Keizer

Max Kiser, jeden z prvých zástancov všetkých bitcoinových vecí, hovoril o poprednej digitálnej mene, pretože jej trhová hodnota ležala na skromnej cene okolo 3 dolárov. Okrem toho je tiež hostiteľom programu s názvom „Keizerova správa“ – finančne zameraná diskusná šou, ktorá má čas a znova zdôrazňovať výhody kryptotechniky a odhaliť zaujatú inflačnú politiku centrálnych bánk po celom svete..

Pokiaľ ide o monetárny potenciál bitcoinu, Kaiser nedávno tweetoval, že digitálna mena je pripravená prekonať svoje predchádzajúce ATH a čoskoro sa vyšplhať na hranicu okolo 28 000 dolárov.

5. Trace Meyer

Veteránsky investor „Trace Meyer“, ktorý si zarobil na práci v rôznych tradičných trhových odvetviach, je už dlho hlavným zástancom bitcoinu. Meyer vydal svoj prvý blog pre-BTC už v roku 2011 – v čase, keď sa digitálne aktívum obchodovalo za približne 0,25 USD za token. Koncom minulého roka navyše podivný podnikateľ / horlivý obhajca slobody slova vydal tweet v ktorom tvrdil, že pomocou svojich jedinečne vytvorených predikčných algoritmov si bol celkom istý, že cena bitcoinu v nadchádzajúcej budúcnosti dosiahne 115 000 dolárov.

6. Tom Lee

Globálny zakladateľ Fundstrat Tom Lee je mnohými z globálnej finančnej komunity považovaný za trvalého kryptobota. Je to tak preto, lebo Lee často odvážne tvrdil o budúcnosti rôznych kryptomien – pričom mnohé z týchto predpovedí padali na ulicu. S ohľadom na to nie je to tak, akoby Leeove investičné poradenstvo nebolo v minulosti mnohokrát namierené.

V súvislosti s nedávnym hodnotením budúceho ocenenia BTC generálny riaditeľ Fundstratu tvrdil, že vzhľadom na rastúce náklady na ťažbu poprednej digitálnej meny by sa cena jedného tokenu mohla celkom ľahko vyšplhať až na územie okolo 25 000 dolárov..

7. Bobby Lee

Člen predstavenstva BTC Foundation a zakladateľ / CEO BalletCrypto – Bobby Lee – je jedným z mála odborníkov, ktorí presne predpovedali, že bitcoin niekedy okolo začiatku roku 2019 dosiahne dno okolo hranice 3k dolárov. V tejto súvislosti sa Lee teraz domnieva, že vlajková loď kryptocoin v roku 2020 zažije býčí beh, ktorý pomôže pomerne rýchlo posunúť jeho cenu smerom nahor. Nielen to, ale tiež tvrdí, že do konca roku 2021 BTC dosiahne vrchol 333 000 dolárov, potom ešte raz spadne a klesne na hranicu 40 000 dolárov.

8. Andy Hoffman

Hoffman je konzultantom v oblasti kryptomien a generálnym riaditeľom spoločnosti Coingoldcentral. Okrem toho v rokoch 2011 – 2017 pracoval ako marketingový riaditeľ významného a rešpektovaného predajcu drahých kovov Milesa Franklina. Vypracoval svoje názory na budúcnosť bitcoinu a pre MasterTheCrypto povedal:

„Odhaduje sa, že globálny trh s dlhopismi má v súčasnosti hodnotu niečo vyše 100 biliónov dolárov, z čoho 15% je negatívnych výnosov – zatiaľ čo celková nevyrovnaná menová mena je 90 biliónov dolárov, celková kapitalizácia akciového trhu 80 biliónov dolárov a trhová kapitalizácia všetkého zlata kedy vyťažili 9 biliónov dolárov. Bitcoin je oveľa lepšie aktívum na uchovávanie hodnoty ako zlato, takže predpokladám, že jedného dňa bude mať vyššiu hodnotu ako zlato. Rovnako by si mohol v priebehu času uzurpovať niektoré funkcie starších aktív, vďaka čomu by mal hodnotu podstatne vyššiu. Môj „konzervatívny“ odhad je teda taký, že do piatich rokov bude mať hodnotu minimálne 5 biliónov dolárov, teda viac ako 250 000 dolárov / BTC. “

9. Russell Okung

Vidieť meno hviezdy NFL Russella Okungu spolu s menami ostrieľaných krypto hráčov ako Trace Meyer a Bobby Lee sa na prvý pohľad môže zdať celkom vtipné, avšak zostava Los Angeles Chargers na ľavej strane bola jedným z najhlasnejších podporovateľov bitcoinu za posledný rok tak. Pre začiatočníkov podal oficiálnu žiadosť v NFL, aby umožnil hráčom prijímať platby v kryptomene (ak si to želajú). Nielen to, ale dokázal presvedčiť aj ďalšie etablované športové parochne, ako je rozohrávač Matt Barkley, rozohrávač Buffalo Bills, aby sa pripojili k krypto nákladnému vlaku.

Začiatkom tohto mesiaca usporiadal Okung v Los Angeles konferenciu o bitcoinoch (BTC), ktorá mala šíriť povedomie o kryptomenách všeobecne. Akcie sa zúčastnili kryptomeny who’s who vrátane:

 • Vývojár bitcoinov Jimmy Song
 • Anthony Pompliano
 • Kryptomenový investor a podaktorý Peter McCormack.

10. David Drake

Drake, ktorý je zakladateľom spoločnosti LDJ Capital, je presvedčený, že keďže povedomie o kryptomene stále rastie, nebolo by prekvapujúce, keby bitcoiny stále zdražovali. V tejto súvislosti sa domnieva, že do konca roka BTC vzrastie na cenovú hladinu okolo 30 000 dolárov. Nielen to, zdá sa, jeho optimizmus preniká aj mimo bitcoinov do množstva ďalších altcoinov – o ktorých je presvedčený, že budú hrať v každodennom živote globálneho ekonomického sektoru čoraz väčšiu úlohu..

11. Jeet Singh

Indicko-americký podnikateľský podnikateľ Jeet Singh je pravdepodobne najlepšie známy tým, že je spoluzakladateľom spoločnosti Art Technology Group – podniku, ktorý bol priekopníkom v používaní softvéru a ďalších digitálnych technologických médií na trhu elektronického obchodu na začiatku 90. rokov. Projekt bol mimoriadne úspešný a strčil Singha a jeho partnera Josepha Chunga do centra globálnej finančnej fázy.

Podľa Singhovho odhadu bude bitcoin s najväčšou pravdepodobnosťou v krátkodobom horizonte trpieť obdobím volatility – čo spôsobí, že sa popredné digitálne aktívum bude nejaký čas pohybovať okolo hranice 10k. Po tomto období je presvedčený, že sa hodnota majetku zvýši nad hranicu 50 000 dolárov. Na záver tiež treba spomenúť, že za posledných šesť rokov pracoval Singh výlučne ako manažér portfólia kryptomien..

12. Tim Draper

Tim, ktorý je zakladateľom niekoľkých zavedených spoločností, ako sú Draper Associates a DFJ, je všeobecne považovaný za krstného otca virálneho marketingu – hlavne kvôli používaniu online médií, ako je Skype, Hotmail atď. Za posledné 2 – 3 roky bol hlasným zástancom všetkých vecí kryptomeny a je presvedčený, že cena bitcoinu s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahne do konca roku 2022 cenu mamuta vo výške 250 000 dolárov.

13. Vinny Lingham

Lingham, ktorý je členom predstavenstva BTC Foundation a tiež spoluzakladateľom spoločnosti Civic, verí, že hodnota bitcoinu je určená na to, aby neustále rástla a nakoniec prešla niekoľkými cyklami „boomu a krachu“. V tejto súvislosti bol citovaný slovami:

„Cena bitcoinu je momentálne 2,5% šanca, že bude mať hodnotu 100 000 dolárov, alebo 25%, že bude mať hodnotu 1 milión dolárov.“.

Aj keď je Lingham v otázke ceny bitcoinu veľmi optimistický, nemá stanovenú časovú os, kedy začne popredné kryptomena stúpať a dosiahne svoje určené finančné výšky. Pre začiatočníkov, pretože BTC je vzácna a hodnotná komodita, jej hodnota sa bude neustále zvyšovať. Lingham však pripúšťa, že na to, aby hodnota altovej meny prudko vzrástla, musí prejsť od obyčajnej digitálnej komodity k tomu, aby sa stala uchovávateľom hodnoty a legitímnym transakčným médiom.

14. Cameron Winklevoss

Cameron a jeho brat Tyler Winklevoss sú zodpovední za založenie spoločnosti Gemini – jednej z najdôveryhodnejších platforiem na výmenu kryptomien na svete. V tomto ohľade bola spoločnosť Cameran od samého začiatku bývala na BTC (ako aj na množstvo ďalších digitálnych aktív). Nielen to, bratia slúžili ako jedni z prvých hlavných podporovateľov tejto narastajúcej triedy aktív.

Pokiaľ ide o budúci trhový potenciál bitcoinu, spoločnosť Cameron opakovane uviedla, že vďaka dlhodobým vlastnostiam SOV tohto aktíva má potenciál v najbližších niekoľkých desaťročiach rýchlo získať hodnotu a dokonca dosiahnuť cenový bod 320 000 dolárov za token..

15. Kenneth Rogoff

Bývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF) príliš neverí v moc kryptomeny. V zásade je presvedčený, že z dôvodu použitia bitcoinu na daňové úniky a pranie špinavých peňazí bude musieť krypto priemysel ako celok čeliť čoraz väčšiemu množstvu tepla od regulačných agentúr po celom svete – čo nakoniec povedie k zániku. triedy aktív úplne. Pokiaľ ide o túto tému, Rogoff bol citovaný slovami:

“Myslím si, že bitcoin bude mať malý zlomok toho, čo je teraz, ak odídeme o 10 rokov … 100 dolárov by som považoval za oveľa pravdepodobnejšie ako 100 000 dolárov o desať rokov.”

16. Bill Gates

Miliardár, ktorý sa pravidelne objavuje na zozname najbohatších jednotlivcov sveta, bol nenávidiacim kryptomeny, odkedy sa Bitcoin dostal do popredia v roku 2011. Napríklad pred niekoľkými rokmi Gates zaznamenal, že trieda aktív bola čistá investícia typu „teória väčšieho blázna“. A hoci nikdy neposkytol oficiálnu predikciu ceny bitcoinu, je si celkom istý, že tento majetok v nadchádzajúcich rokoch stratí hodnotu..

17. Joe Davis

Davis je uznávaným ekonómom, ktorý verí, že existuje veľká šanca, že cena bitcoinu sa môže v najbližších rokoch znížiť až na nulu. Ďalej tiež poukazuje na to, že pretože cena BTC je založená iba na špekuláciách, podlieha šialeným cenovým výkyvom..

A nakoniec, Davis, ktorý v súčasnosti pôsobí ako vedúci skupiny investičných stratégií spoločnosti Vanguard, sa domnieva, že ľudia by mali svoje peniaze vkladať iba do tradičných investičných nástrojov, o ktorých je známe, že svojim majiteľom poskytujú definitívne výnosy. Davis ďalej hovorí, že bitcoin je kvôli svojej volatilite zlým uchovávateľom hodnoty a radí ľuďom, aby investovali iba do osvedčených aktív.

18. John Pfeffer

Partner spoločnosti Pfeffer Capital má čas a opäť svoju podporu bitcoinu, pretože verí, že digitálna mena je jedným z prvých životaschopných aktív, ktoré majú moc úplne nahradiť zlato..

Ďalej tiež v minulosti spomenul, že ak sa BTC stane bežnou zásobou hodnoty, nebolo by prekvapujúce, keby hodnota jedného tokenu presiahla hranicu 700 000 dolárov. Na podporu svojich tvrdení nedávno zverejnil niekoľko štatistík: Pfeffer uviedol, že ak bude BTC nejako schopný nahradiť všetky svetovo súkromné ​​zlaté zliatiny (odhaduje sa na 1,6 bilióna dolárov), bitcoiny v obehu (v danom čase) ) by sa stalo hodnotou 90 000 dolárov za kus – cenový bod, od ktorého by sa popredná digitálna mena naďalej zvyšovala.

19. Alexej Ermakov

Ermakov je generálny riaditeľ spoločnosti Aximetria, mobilnej peňaženky a finančnej služby novej generácie pre tradičné a kryptomeny. Podľa jeho odhadu sa bitcoin stane jedným z hlavných prostriedkov na zachovanie bohatstva pri prechode do budúcnosti – najmä keď ľudia na celom svete prechádzajú na digitálny spôsob spravovania svojich financií. Ďalej tiež verí, že v priebehu času budú kryptomeny (najmä bitcoiny) naďalej naberať na obrátkach a prekvitať vďaka jednoduchej skutočnosti, že BTC je jedným z mála finančných nástrojov, ktoré je možné ľahko prevádzať cez medzinárodné hranice bez akýchkoľvek obmedzení..

Podľa Ermakovovho odhadu by nebolo prekvapujúce, keby bitcoiny v najbližších rokoch dosiahli cenový bod 70 000 dolárov.

20. Leonid Matveev

Podľa Matveeva, vedúceho spoločnosti Trending Analytics for Waves, ovplyvňuje trh s kryptomenami v ktoromkoľvek okamihu veľa faktorov – jedným z hlavných je použitie kryptomien v reálnom svete. Vzhľadom na zaplavenie tohto trhu v posledných rokoch sa však domnieva, že viac ako 95% všetkých súčasných kryptomien v priebehu nasledujúcich 10 rokov navždy zmizne. Matveev povedal MasterTheCrypto:

„Doteraz môže málo mien konkurovať bitcoinu. Vieru v novú technológiu prenosu hodnoty potvrdzuje pomerne široké využitie bitcoinu po celom svete. Hnacím motorom rastu popularity bitcoinov je niekoľko faktorov. “

Medzi tieto faktory patrí:

 • Vývoj infraštruktúrneho rámca, ktorý umožňuje používateľom vymieňať bitcoiny za fiat peniaze.
 • Rastúce potreby účastníkov finančného trhu pri diverzifikácii rizík. Napríklad nové typy aktív – napríklad bitcoin – nekorelujú s tradičnými cennými papiermi, vďaka čomu sú investície bezpečnejšie.
 • Globálna výmena daňových informácií núti ľudí, ktorí chcú svoje úspory skryť, hľadať iné spôsoby, ako uniknúť.

21. Craig Russo

Craig je zakladateľom spoločnosti PEER, bostonského startupu, ktorý stojí za populárnym mediálnym výstupom pre krypto / hry SludgeFeed. Podľa tohto odhadu bude cena bitcoinu počas nasledujúcich niekoľkých rokov naďalej prekonávať iné alternatívne triedy aktív. V krátkodobom horizonte (1 – 2 roky) tvrdí, že by ho neprekvapilo, keby sa obchodovanie BTC obchodovalo v rozmedzí 20 – 30 000 dolárov, čím by sa minulé historické maximá vyrovnali. Nielen to, ale tiež verí, že s prílevom inštitucionálnych dolárov a likvidnejších futures produktov začne vlajková loď kryptomeny zaznamenávať zníženie svojej volatility – čo umožní cene bitcoinu byť svedkami rozšírenejšieho správania na týchto úrovniach.

Russo týmto dáva jasne najavo, že nepatrí k ľuďom, ktorí veria, že globálny hospodársky pokles bude pre bitcoin býčí. V tejto súvislosti Russo pre MasterTheCrypto povedal:

“Na konci dňa bitcoiny existovali iba v makroprostredí s rizikom a ja jednoducho neverím, že investori budú naďalej držať BTC, ak uvidíme prepad na akciových trhoch.”

22. Michael Poutre

Michael Poutre je uznávaným lídrom v odbore, ktorý v súčasnosti slúži ako Managing Partner v Terraform Capital – investičnom fonde zameranom na rozvoj blockchainových spoločností. Keď vysvetlil svoje myšlienky na budúcnosť bitcoinu, povedal spoločnosti BEG, že skutočnosť, že sa popredné digitálne aktívum stabilizovalo okolo hranice 10 000 USD, je dostatočným dôkazom toho, že tu zostáva – bod, o ktorom sa dalo polemizovať pravdepodobne pred niekoľkými rokmi . Poutre ďalej zdôrazňuje skutočnosť, že vlády na celom svete začínajú využívať výhody digitálnych mien, v dôsledku čoho sa na bitcoiny pomaly veľa ľudí pozerá ako na „digitálne zlato“ (rovnako ako dobrá možnosť zaistenia pre malaise du jour). V mnohých prípadoch sa bitcoin ukázal ako efektívnejší zaistenie ako zlato. Ďalej povedal MasterTheCrypto:

„Aj keď sa z 21 miliónov bitcoinov vyťažilo 17 miliónov (alebo tak nejako), je treba brať do úvahy faktory, ktoré môžu a majú ovplyvniť pohyb cien. Aktuálna cena bitcoinu odráža trhovú kapitalizáciu všetkých známych vyťažených mincí, avšak v určitom okamihu začneme určovať ceny bitcoinu na základe „dostupného floatu“ – a to by mohlo spôsobiť veľkorysé zvýšenie ceny. Terraform verí, že cena bitcoinu sa v priebehu nasledujúcich 6 mesiacov zdvojnásobí zo súčasných cien, a máme 24-mesačný cenový cieľ 50 000 USD za BTC. “

23. Nicholas Pelecanos

Pelecanos je jedným z primárnych poradcov spoločnosti NEM Ventures a je súčasťou globálneho krypto ekosystému od samého začiatku. Podľa jeho názoru bude bitcoin v strednodobej až dlhodobej budúcnosti svedkom niekoľkých hmatateľných zvýšení cien z dôvodu určitých faktorov, ako napríklad:

 • Čistý globálny objem dlhu dosiahol rekordné maximá.
 • Technické ukazovatele, ako napríklad výnos dlhopisov, signalizujúci prichádzajúcu finančnú krízu.

Podľa názoru Pelecanosa samotné vyššie uvedené faktory vykresľujú strašidelný obraz toho, čo môže obsahovať budúcnosť. Domnieva sa teda, že väčšina centrálnych bánk a vlád na celom svete už môže vidieť prichádzajúcu krízu a je si vedomá, že na rozdiel od roku 2008 nie sú v pozícii, aby mohli zachraňovať bankový systém. Ďalej povedal MasterTheCrypto:

„V prípade bankovej krízy zákony o vnútorných záchranách umožňujú bankám zmraziť časť úspor z účtov ich používateľov a potom ich používateľom pripísať na účet banky (ktoré počas finančnej krízy zbavia väčšiny svojej hodnoty) . Keď si ľudia uvedomia, že ich bankové úspory nie sú bezpečné, vidím veľké prítoky kapitálu do bitcoinu. Ak môžu bitcoiny prilákať iba 5% globálnych úspor domácností, čakali by sme, že sa ich dnešná cena zvýši 7-krát alebo BTC o 58 000 dolárov. Viem si predstaviť, že negatívne úrokové sadzby by mali podobný efekt. “

24. Serena Williamsová

Ikona globálneho ženského tenisu zverejnila pred niekoľkými mesiacmi tweet, v ktorom uviedla, že časť svojich životných výnosov investovala do bitcoinu. Nielen to, že prostredníctvom príspevku na Instagrame začiatkom tohto roka, ikona športu tiež svojim nasledovníkom prezradila, že v roku 2014 tajne založila investičnú spoločnosť s názvom „Serena Ventures“ – prostredníctvom ktorej investovala do Coinbase. A hoci Serena neuviedla presné číslo o tom, ako ďaleko by sa mohla v budúcnosti zvýšiť hodnota bitcoinu, jej samotná podpora pre vlajkovú loď kryptomeny ukazuje, že mena je v budúcnosti určená na veľké veci.

25. Ashton Kutcher

Herec a jednorazový model „Ashton Kutcher“ takmer pred desaťročím založil svoju vlastnú firmu rizikového kapitálu – A-Grade Investments. V rámci svojich profesionálnych aktivít vložil Kutcher do BitPay nezverejnenú sumu peňazí ešte v roku 2013. Nielen to, nasledujúci rok sa zúčastnil kola financovania spoločnosti BitGo – blockchainová spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou vo výške 12 miliónov dolárov.

Podľa Kutcherovho názoru je kryptomena cestou, vďaka ktorej sa ľudia cítia bezpečne v súvislosti so svojím bohatstvom, a najmä bitcoin je výhodou, ktorá má potenciál úplne zmeniť fungovanie globálneho ekonomického systému..

26. Murad Mahmudov

Hostiteľ podcastu „On the Record“ – podcastu, ktorý predstavuje niektoré z najväčších mien zo sveta kryptomien – Murad verí, že bitcoin sa v priebehu nasledujúcich 12-16 mesiacov zvýši na svoju najvyššiu úroveň. Ďalej nesie zmienku, že počas jedného zo svojich nedávnych rozhovorov so spoločnosťou Tone Vays poukázal na to, že bitcoin sa čoskoro čoskoro dostane nad hranicu 20 000 dolárov, vyhlásenie, s ktorým Vays súhlasil:

“Existuje 40% šanca, že sa to stane budúci rok.”

27. Jim Blaško

Blasko je zakladateľom spoločnosti Bitcoin Talk Radio a už takmer desať rokov je naklonený menovým vyhliadkam bitcoinu. Podľa tohto výpočtu sa môže budúca finančná hodnota digitálneho aktíva na konci roku 2020 alebo začiatkom roku 2021 pohybovať medzi 100 000 až 200 000 dolárov. Blasko ďalej rozpracoval svoj postoj a zdôrazňuje, že v dôsledku zníženia odmeny za ťažbu bitcoinu na polovicu (z 12,5 bitcoinov na blok vyťažených na 6,25 bitcoinov) nebolo by šokujúce vidieť, ako na trh postupne preniká čoraz viac spoločností FOMO – čím sa cena digitálnej meny zvyšuje na nové výšky.

28. Robin Singh

Zakladateľ Koinly.io je presvedčený, že dosah bitcoinu rastie spolu s jeho cenou, takže nie je dôvod predpokladať, že sa z dlhodobého hľadiska spomalí. Keď už bolo povedané, povedal spoločnosti MasterTheCrypto, že krátkodobá cena aktíva veľmi závisí od toho, či sa projekty ako Libra dostanú na verejnosť – a sú prijímané s nadšením, ktoré zodpovedá všetkému humbuku, ktorý v súčasnosti obklopuje túto pripravovanú ponuku stabilných mincí..

Singh ďalej poukazuje na to, že záujem veľkých spoločností bude aj naďalej hrať veľkú úlohu pri zvyšovaní ceny bitcoinu v roku 2019, ale ohromné ​​spustenie spoločnosti Bakkt len ​​pred pár dňami ukázalo, že netreba veriť všetkému humbuku okolo tohto priestoru – najmä preto, že BTC od svojho uvedenia klesol o viac ako 2 000 dolárov.

„Moja prognóza ceny na rok 2020 na základe súčasných trhových podmienok by bola okolo 8 000 dolárov. Ale potom je BTC opäť nestály a ak sa Libra uvoľní, cena by mohla veľmi dobre dosiahnuť 15 – 20 000 dolárov. “

29. Joe DiPasquale

Podľa názoru DiPasquale sa cena BTC môže pohybovať v rozmedzí od 10 000 do 100 000 dolárov v priebehu nasledujúcich 5 rokov. Je to preto, lebo je presvedčený, že rôzne fundamenty spojené s poprednou alternatívnou menou sa s najväčšou pravdepodobnosťou časom zmenia.

30. Matias Dorta

Zakladateľ ICO Informer, Dorta verí, že do konca budúceho roka sa cena bitcoinu bude pohybovať okolo oblasti 30 000 dolárov a viac. Je to preto, lebo predpokladá, že niekoľko krajín prijme kryptomenu ako rezervnú menu do konca nasledujúceho desaťročia. Ďalej v rozhovore uviedol, že keď sa budeme pohybovať v budúcnosti, príbeh „digitálneho zlata“ spojený s bitcoinmi bude mať stále viac a viac príťažlivosti.

31. Bobby Ullery

Ullery, technický riaditeľ kryptomeny Waysay, je veľkým zástancom popredných digitálnych aktív, ako sú bitcoiny a ethereum. Podľa jeho výpočtov budú vyššie uvedené meny zdieľať trhový strop vo výške 4,5 bilióna dolárov. A nielen to, ale Ullery tiež verí, že do roku 2020 (v čase, keď bude v obehu približne 18 375 000 BTC) cena jedného bitcoinu vzrastie na 61 900 dolárov.

32. Fred Schebesta

Fred Schebesta je pravdepodobne najlepšie známy tým, že je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Finder – mediálneho výstupu, ktorý má vo svete kryptomeny slušné zastúpenie. Verí, že cena bitcoinu má potenciál explodovať do konca roku 2020, avšak zatiaľ sa bude mena s najväčšou pravdepodobnosťou pohybovať okolo oblasti 10 000 dolárov.

33. Fran Strajnar

Fran je pravdepodobne známy tým, že je zakladateľom a generálnym riaditeľom krypto / blockchainovej spoločnosti Techemy Ltd. Má celkom optimistický výhľad, pokiaľ ide o BTC, a verí, že začiatkom roku 2020 bude vlajková loď kryptomeny schopná prekonať hranicu 200 000 dolárov. známka. Jeho odhady sú založené na skutočnosti, že miera adopcie BTC (ktorá sa za posledných pár rokov pomerne rýchlo zvyšuje) je priamo úmerná jeho cene.

34. Sam Doctor

Quant Doctor of Fundstrat Sam Doctor je bitcoinový býk, ktorý verí, že rozsiahla ťažba kryptomien môže viesť k zníženiu ceny dvojice BTC / USD a zároveň zvýšiť zlomový pomer rastu nákladov špičkovej digitálnej meny. Okrem toho si podľa nedávneho tweetu doktora myslí, že bitcoin uzavrie rok s cenovým bodom okolo 36 000 dolárov.

35. Jack Dorsey

Jack Dorsey, spoluzakladateľ spoločnosti Twitter, je veľkým zástancom bitcoinu – predovšetkým preto, že sám vlastní obrovskú časť vlajkovej kryptomeny. Okrem toho má tiež podiel v Lightning Labs – podniku zodpovednom za vytváranie / prevádzkovanie BTC Lightning Network. Podľa vlastných slov Dorsey je „mimoriadne býčí“, pokiaľ ide o dlhodobé vyhliadky BTC, a to tak ďaleko, že hovorí, že kryptomena sa jedného dňa stane jednotnou globálnou menou sveta. Vo svojom prístupe však nie je nereálny a verí, že realizácia takéhoto globálneho posunu bude trvať minimálne 10 rokov, pretože stále nemáme potrebné technologické kapacity potrebné na nasadenie bitcoinu ako dennej meny transakcie.

36. Roger Ver

Ver, jeden z najznámejších kryptoevanjelistov na svete, tlačí ľudí na nákup bitcoinov od začiatku polovice roku 2011 – v čase, keď sa digitálna mena predávala za úbohých 10 dolárov. Aby vysvetlil, ako vášnivý je Ver pre krypto, už nejaký čas uzatvára odvážne stávky na ceny týkajúce sa BTC. Napríklad v roku 2011 vsadil skvelých 10 000 dolárov na skutočnosť, že bitcoiny v priebehu nasledujúcich dvoch rokov prekonajú zlato, striebro, americký akciový trh a americký dolár stokrát. Verova predpoveď sa skončila iba o 60 dní.

Za zmienku stojí tiež skutočnosť, že Ver verí, že Bitcoin Cash (BCH) je skutočný bitcoin, pretože stále dodržiava pôvodnú víziu poprednej digitálnej mince. V tejto súvislosti sa domnieva, že BCH nakoniec prekoná BTC, pokiaľ ide o jeho cenu, a v najbližších rokoch sa rozšíri na približne 250 000 dolárov..

37. Ronnie Moas: 28 000 dolárov

Rešpektovaný analytik Ronnie Moas minulý rok uviedol, že finančná budúcnosť bitcoinu sa v roku 2019 zvýši – digitálna mena uzavrie rok s cenovým bodom nad 28 000 dolárov. Koncom minulého roka tiež poukázal na to, že niekoľko inštitúcií spolu s mnohými svetovými finančnými elitami sa pokúšalo vydesiť náhodných investorov manipuláciou s trhom vo veľkej miere.

38. Brandon Quittem

Nezávislý autor / analytik kryptomien Brandon Quittem verí, že do konca budúceho roka bude mať bitcoin hodnotu približne 75 000 dolárov – čo je zhruba desaťnásobok ceny, ktorú má dnes špičkový digitálny token.

39. Wences Casares: 1 milión dolárov

Bitcoinový býk Wences Casares je tiež jedným z tých chalanov, ktorí veria, že bitcoin v priebehu najbližších 10 rokov smeruje k hranici 1 milióna dolárov. Svoje odvážne tvrdenie však urobil v čase, keď BTC prudko stúpal a blížil sa k svojej historicky vysokej hodnote 20 000 dolárov. Pre tých našich čitateľov, ktorí možno nevedia, kto je Casares, je to argentínsky podnikateľ, ktorý založil startup Xapo s bitcoinovou peňaženkou.

Podľa jedného zo svojich nedávnych rozhovorov kúpil svoje prvé bitcoiny už v roku 2011 ako spôsob, ako obísť problémy s volatilitou, ktorým čelilo argentínske peso. Spomenul tiež, že mnoho investorov sa čoskoro nakopne za to, že nekúpili bitcoin skôr – teda v čase, keď sa mena obchodovala medzi 10 000 až 20 000 dolárov.

40. Chamath Palihapitiya

Zdá sa, že rizikový kapitalista / bývalý zamestnanec Facebooku Chamath Palihapitiya súhlasí s Casaresom a myslí si, že bitcoin bude mať hodnotu 1 milión dolárov (v priebehu nasledujúcich 20 nepárnych rokov (a v priebehu nasledujúcich 36-48 mesiacov sa zvýši na hranicu 100 000 dolárov). má bujnú históriu inteligentných obchodných ťahov – čo zdôrazňuje jeho rozhodnutie stať sa spolumajiteľom Golden State Warriors, franšízy NBA, ktorá sa už 5 rokov po sebe prebojovala do finále. A nielen to, jeho spoločnosť Social Capital má v súčasnosti pod kontrolou zákaznícke fondy v hodnote viac ako 1,2 miliárd dolárov. A hoci nie je jasné, koľko BTC Palihapitiya v súčasnosti vlastní, odhaduje sa, že dnes vlastní kdekoľvek medzi 400 000 až 1 miliónom bitcoinov. Na otázku prečo je tak býčí v bitcoinoch? Palihapitiya hovorí, že bitcoin je „fantastickým zaistením a uchovávateľom hodnoty proti autokratickým režimom a bankovým inštitúciám“..

41. Kay Van-Petersen

Uznávaný finančný analytik Kay Van-Petersen bol za posledné desaťročie pridružený k niekoľkým známym inštitúciám, ako napríklad „Saxo Bank“. Teraz sa však špecializuje na kryptoanalytiku a zaznamenal, že Bitcoin bude mať do roku 2028 hodnotu okolo 100 000 dolárov. Okrem toho tiež verí, že kryptomena nakoniec bude predstavovať 10% celkového denného objemu obchodovania s menami v budúcnosť – nakoniec bude konkurovať mnohým zavedeným fiat menám. Napokon tiež uvádza, že podľa štúdie zverejnenej Unblock.net sa Van-Petersenove údaje javia ako matematicky platné.

42. Mike Novogratz

Bývalý výkonný riaditeľ Goldman Sachs a zakladateľ investičnej spoločnosti Galaxy Digital ‘Mike Novogratz’ už v decembri 2018 predpovedal, že počas roku 2019 hodnota bitcoinu bude postupne stúpať a uzatvárať rok na vysokej tóne. Nielen to, ale tiež predpovedal, že do začiatku roku 2020 by do tohto priestoru vstúpilo niekoľko etablovaných finančných inštitúcií – čo by umožnilo prudko stúpnuť cene rôznych kryptomien..

43. Spencer Bogart

Spencer Bogart, partner blockchainového kapitálu, je v mnohých kryptokruhoch uznávanou osobnosťou vďaka svojim vychyteným cenovým predpovediam a matematicky spoľahlivej analýze. Najlepšie to zdôrazňuje skutočnosť, že je pravidelne nazývaný prednášať na mnohých blockchainových / krypto konferenciách po celom svete..

Pokiaľ ide o jeho cenový výhľad BTC, Bogart hovoril s Bloombergom začiatkom tohto roka a uviedol, že do konca roku 2019 sa cena bitcoinu stabilizuje – po čom opäť začne svoj finančný vzostup. Ďalej tiež verí, že vďaka efektívnosti / užitočnosti bitcoinovej siete získa digitálna mena čoraz viac v globálnej finančnej aréne..

44. Llew Classen

Výkonný riaditeľ nadácie Bitcoin Llew Clasen predtým uviedol, že do konca roku 2018 cena bitcoinu dosiahne minimálne 40 000 dolárov – predpoveď, ktorá zaostala za pomerne veľkou maržou. Odvtedy bol Classen pomerne tichý a zdržal sa akýchkoľvek ďalších predpovedí.

45. Sonny Singh

Sonco Singh, vedúci Bitpay, nedávno uviedol, že vidí v raste ceny bitcoinu okolo 20 000 dolárov na Deň vďakyvzdania 2019. Na podporu svojich tvrdení Singh uviedol, že citované niekoľko faktorov, ako napríklad:

 • Spustenie viacerých krypto ETF v tomto priestore.
 • Zvyšujúci sa príliv peňazí pre rôzne začínajúce kryptomeny za posledný zhruba rok.

46. ​​Tai Lopez

Aj keď sa Lopez dostal do kryptomeny v porovnaní s väčšinou svojich súčasníkov dosť neskoro, rešpektovaný investor nedávno uviedol, že ak by globálna diaspóra milionárov mala na bitcoiny alokovať iba 1 percento ich podielov, cena vlajkovej kryptomeny by stúpla. na 60 000 dolárov iba za 6 – 12 mesiacov. Podobne v ďalších svojich videách zaznamenal, že do roku 2024 môže mať bitcoin hodnotu 1 milión dolárov..

47. Zhao Dong

Zhao Dong je pravdepodobne najlepšie známy tým, že je jedným z najväčších mimoburzových (OTC) obchodníkov s bitcoinmi v Číne. V minulosti odvážne tvrdil, že cieľová cena bitcoinu vo výške 50 000 dolárov nebola vôbec zložitá a že cena najpriaznivejšieho majetku v nasledujúcich troch rokoch stúpne kdekoľvek medzi 100% – 200%..

48. Arthur Hayes

Arthur Hayes je známa osobnosť v odbore – hlavne kvôli svojej súčasnej role výkonného riaditeľa spoločnosti BitMEX. A hoci by bolo v pokušení uveriť, že Hayes má mimoriadne býčí výhľad na kryptotrh, v nedávnom rozhovore tvrdil, že bitcoiny budú počas celého roku 2019 zaznamenávať rekordné minimá..

49. Justin Sun.

Justin Sun sa stal hlavným hráčom v globálnom kryptosystéme – s generálnym riaditeľom spoločnosti TRON, ktorý dokonca nedávno vydal obrovskú sumu peňazí na večeru s legendárnym investičným pomocníkom Warrenom Buffettom. Pokiaľ ide o jeho predpovede pre bitcoin, Sun v rozhovore začiatkom tohto roka uviedol, že digitálna mena sa bude po celý rok 2019 obchodovať kdekoľvek medzi 3 000 a 5 000 dolárov.

50. NAS

Nasir bin Olu Dara Jones – známy skôr pod umeleckým menom NAS – je jedným z tých rizikových kapitalistov, ktorých meno má tendenciu lietať pod radarom kvôli jeho hip-hopovým asociáciám. Už v roku 2014 však NAS uviedol na trh spoločnosť s názvom QueensBridge Venture Partners (QBVP), prostredníctvom ktorej investoval veľké prostriedky do spoločnosti Bitfury. Nielen to, že v rámci svojich aktivít VC rapper investoval aj do mnohých ďalších spoločností vrátane:

 • Coinbase
 • Robin Hood
 • Block Cypher

A hoci sa v poslednej dobe zdržal poskytovania akýchkoľvek väčších cenových predpovedí v súvislosti s BTC, je presvedčený, že z hlavnej kryptomeny sa v priebehu nasledujúcich 5 – 10 rokov vyvinie samostatný samostatný sektor..

51. Snoop Dogg

Každý obľúbený rapper Snoop Dogg, ktorý predtým používal rôzne aliasy, ako napríklad Snoop Lion, D.O.G.G atď., Veľmi verí v bitcoiny. V minulosti investoval veľké množstvo prostriedkov do mnohých rôznych kryptomien vrátane burzy altcoin / obchodnej platformy Robinhood spolu s ďalšími známymi osobnosťami, ako sú Jared Leto a Ashton Kutcher..

52. David Mondrus

Mondrus, ktorý je CEO Trive – platforma určená na odstránenie „falošných správ“ z internetu – podľa všetkého súhlasí s Johnom McAfeeom a myslí si, že bitcoiny by mohli v najbližších desiatich rokoch veľmi dobre dosiahnuť hodnotu 1 milión dolárov. Verí, že v dôsledku neustále rastúceho dopytu po BTC bude cena digitálneho aktíva naďalej exponenciálne stúpať.

53. Eric Wade z kryptomeny

Eric Wade, dlhoročný podporovateľ kryptomien, ktorý kedysi ťažil bitcoiny, a ktorý teraz v Crypto Capital prevádzkuje newsletter o trhu s kryptomenami, odhaduje svoju cenovú predpoveď na rok 2020 na 50 000 dolárov na základe jednoduchého vzorca. To nie je žiadna zmena v základoch, ale veľký nárast adopcie a technologického rozvoja. Verí, že polovica bitcoinov bude zapaľovacia sviečka, a ak BTC prekročí 20 000 dolárov, rovnaká panická panika FOMO z roku 2017 sa nakopne a vystrelí až na 50 000 dolárov oveľa rýchlejšie, ako si myslíte.

Aktualizácia predikcie ceny bitcoinu na roky 2019 a 2020

Tento rastúci zoznam predpovedí cien bitcoinov v roku 2019 na roky 2020 a ďalšie roky sa bude naďalej vyvíjať, pretože na ďalšie otázky budú odpovedať špičkoví analytici a dôvtipní prispievatelia komunity. Aj keď to môže byť zábava, pobaviť tieto odvážne futuristické predpovede hodnoty bitcoinu, všetky investície do $ BTC sú hazardom, ktorý sa nesmie brať na ľahkú váhu vzhľadom na krátkodobé alebo dlhodobé hranie, nie je bezdôvodný..

Master The Crypto je veľmi vďačný každému z týchto jednotlivcov, ktorí sa s nami výlučne podelili o svoje postrehy.

Pretože cena bitcoinu naďalej získava predpovede od známych jednotlivcov a zasvätených osôb z tohto odvetvia, aktualizujeme zoznam a dúfame, že vám ponúkneme stovky upravených predpovedí hodnoty výmenného kurzu $ BTC až USD, aby ste sa s nimi podelili o to, kto a kedy sa ľudia stanú správnymi sranda). Dúfame, že sa vám táto recenzia predikcie cien bitcoinov najlepších predpovedí hodnoty $ BTC na rok 2019 páčila.

Teraz preraďme prevodové stupne a zamyslime sa nad všetkými predpovedmi bitcoinov, ktoré ste práve preskúmali. Existuje príslovie, ktoré si treba uvedomiť – ak chcete vedieť, kam niečo smeruje, vedzte, odkiaľ to prišlo. Aby sme úplne porozumeli vizionárskym predpovediam o budúcej cene bitcoinu, pozrime sa do histórie cien bitcoinu a porovnajme si, odkiaľ pochádzal za posledné desaťročie a kam smeruje v roku 2020 a ďalších rokoch.

Nové aktualizácie časovej osi ceny bitcoinu 2019

história cien bitcoinov

Nižšie je uvedený zoznam prvých priekopníckych dní histórie cenových akcií hodnoty bitcoinu v amerických dolároch. Tu sú najnovšie aktualizácie od januára do novembra 2019:

 1. 26. október 2019 – november 2019: cena bitcoinu v USD sa vrátila späť na takmer 10 000 dolárov a pohybovala sa na nízkych 9 000 USD
 2. 22. september – 25. október 2019: Cena BTC klesla pod 7 000 dolárov, potom čo bola v tejto fáze vyššia ako 10 000 dolárov
 3. 6. augusta 2019: dokáže sa po týždni vyšplhať späť nad 12 000 dolárov po poklese pod 9 500 dolárov
 4. 10. júla 2019: BTC / USD sa naposledy v roku 2019 vrátil späť nad 13 000 dolárov
 5. 26. júna 2019: Bitcoinové maximum v roku 2019 viac ako 13 100 USD a potom 1. júla opäť kleslo na 9 800 USD
 6. 22. júna 2019: cena bitcoinu takmer prekonala 11 000 dolárov, potom, čo bola 9. júna iba 7 700 dolárov.
 7. 14. mája 2019: Hodnota kurzu BTC / USD prekonáva 8 000 dolárov, čo je prvýkrát od 28. júla 2018
 8. 23. apríla 2019: Po mesiacoch medvedích podmienok bol bitcoin konečne schopný zanechať svoje počiatočné straty z mája a zvýšil sa na päťmesačné maximum 5 600 dolárov.
 9. 31. marca 2019: Celý marec bol bitcoin schopný pomaly získať finančnú dynamiku – kryptomena uzavrela mesiac s kladnou maržou okolo 4 100 dolárov.
 10. 28. februára 2019: Cena bitcoinu sa počas prvého februárového týždňa pohybovala pod hranicou 3 500 dolárov. Krátko nato však hodnota meny začala rásť a dosiahla cenový bod 3 867 dolárov.
 11. 31. januára 2019: V tom čase CBOE – v spolupráci s VanEck a SolidX – stiahla svoj návrh, ktorého cieľom bolo vytvorenie bitcoinového ETF, až o niekoľko týždňov neskôr..
 12. 1. januára 2019: Rok začal pre bitcoiny drsný, keď sa špičková digitálna mena držala niekoľko týždňov pod hranicou 4 000 dolárov. Dokonca aj celková kapitalizácia kryptotrhu sa znížila na hranicu 66 miliárd dolárov.
 13. 3. decembra 2018: Prvýkrát po mnohých mesiacoch sa ťažba bitcoinu stala nerentabilnou aktivitou. Nielen to, iba po druhýkrát za krátku dobu existencie sa pomer ťažobných ťažkostí BTC znížil o neuveriteľných 15%, čo umožnilo prudké znehodnotenie celkovej hodnoty meny.
 14. 15. novembra 2018: Bitcoinová hotovosť prežíva tvrdé videnie, čo uľahčuje vytváranie bitcoinových ABC a Bitcoin SV – pričom posledným projektom je notoricky známy Dr. Craig S Wright, austrálsky počítačový vedec, ktorý tvrdí, že je pseudonymným vynálezcom bitcoinov, ‘Satoshi Nakamoto ‘. Navyše, vďaka vidličke cena bitcoinu klesla na 4 275 dolárov.
 15. 31. októbra 2018: V tento deň si pripomenuli 10. narodeniny Bitcoin’s Whitepaper, čo spôsobilo rast trhu o dobrých 5%.
 16. 15. októbra 2018: Inštitucionálny správca Fidelity oznámil spustenie svojej vlastnej platformy na obchodovanie s digitálnymi menami, vďaka čomu cena bitcoinu prudko vzrástla.
 17. 18. september 2018: Kryptomena Exchange, Zaif Falls sa nechajú hackermi vylákať na viac ako 60 miliónov dolárov. Cena bitcoinu sa naďalej pohybuje okolo hranice 6 000 dolárov.

História cien bitcoinu (BTC): Zoznam udalostí, ktoré stojí za zmienku

história cien bitcoinov

Aby ste vedeli, kam sa bitcoin uberá, možno bude potrebné sa pýtať, kde bola cena BTC / USD doteraz.

Cena bitcoinu v roku 2018

(i) Goldman Sachs plánuje spustiť kryptoobchodné pracovisko (september 2018)

Po vzrušujúcom zaslaní trhu, spoločnosť Goldman Sachs vydala tlačové vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že spoločnosť upustila od všetkých plánov spustenia obchodného oddelenia založeného na bitcoinoch v dohľadnej dobe. Toto oznámenie prišlo v čase, keď trh na slobode bojoval a cena bitcoinu bola vo voľnom páde.

ii) Bitcoinový ETF oneskorený americkou komisiou SEC (august 2018)

7. augusta vydala Americká komisia pre cenné papiere a burzy vyhlásenie, v ktorom regulačný orgán dal jasne najavo, že sa chystá oddialiť svoje rozhodnutie o niekoľkých návrhoch bitcoinových ETF, ktoré jej boli predložené.

iii) Spustenie spoločnosti Bakkt, ktoré oficiálne vyhlásila Interkontinentálna burza (ICE) (august 2018)

Zástupca ICE – materskej spoločnosti newyorskej burzy cenných papierov – vydal 3. augusta vyhlásenie, v ktorom uviedol, že finančný juggernaut zaháji spustenie kryptomeny známej ako Bakkt, ktoré by podporilo niekoľko etablovaných nadnárodných spoločností vrátane spoločnosti Microsoft, Starbucks atď.

(iv) SEC druhýkrát odmieta návrh ETF od dvojičiek Winklevoss (júl 2018)

Americká sekcia SEC druhýkrát v priebehu niekoľkých mesiacov odmietla návrh ETF, ktorý predložili Tyler a Cameron Winklevoss – vlastníci kryptoobchodnej platformy „Gemini“.

(v) Blackrock Hints at Crypto Exploration (júl 2018)

V priebehu druhej polovice júla 2018 oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Blackrock – jeden z najväčších svetových správcov majetku – svoju horlivosť preskúmať perspektívu fondu kryptomeny a / alebo bitcoinu..

(vi) Celoslovný zákaz krypto reklám zvrátený spoločnosťou Facebook (jún 2018)

23. dňa Facebook oznámil, že zruší zákaz všetkého obsahu súvisiaceho s krypto, ktorý bol oznámený v prvom štvrťroku 2018. V tom čase sa zistilo, že cena bitcoinu sa pohybuje okolo oblasti 6 600 dolárov.

(vi) Bithumb Falls, obeť hackerského škandálu – jún 2018

Prvých pár mesiacov v mesiaci bolo pre bitcoiny dosť ťažké, pričom mena sa pohybovala okolo 5 800 dolárov – vďaka juhokórejskej kryptoburze „Bithumb“ boli hacknutí nezbedníkmi v hodnote viac ako 31 miliónov dolárov.

vii) Štyri kryptoburzy, ktoré súdny dvor predložil americkému CFTC (jún 2018)

Americká obchodná komisia pre obchodovanie s komoditami a futures podala 11. júna niekoľko predvolania na Bitstamp, Kraken, ItBit a Coinbase. V súdnom dokumente zástupca pre CFTC poukázal na to, že vyššie uvedené obchodné platformy sa oddávali rôznym taktikám manipulácie trhu..

(viii) DOJ uvádza na trh sondu do obvinení z rozšírenej manipulácie cien BTC (máj 2018)

Orgány amerického ministerstva spravodlivosti zahájili rozsiahlu kriminálnu sondu s cieľom posúdiť, či určité finančné subjekty zámerne manipulovali s cenou bitcoinu pre svoje osobné zisky. 24. mesiaca sa cena jediného bitcoinu pohybovala na hodnote 7 609 dolárov

(viii) Ústredie UpBit využívané miestnymi daňovými agentúrami (máj 2018)

11. mája 2018 vykonali daňoví úradníci v S. Koreji raziu v kancelárii UpBit, keď dostali správu, že kryptoburza manipuluje s jej knihami. V dôsledku tejto správy cena bitcoinu prudko poklesla o 5,5% v rozpätí niekoľkých dní (z približne 8 711 dolárov na 8 372 dolárov)

(ix) Goldman Sachs oznamuje svoje plány na preskúmanie riešení v oblasti kryptoobchodovania (máj 2018)

V správe, ktorú zverejnil New York Times 3. mája 2018, sa uvádza, že finančný gigant Goldman Sachs bude skúmať perspektívu spustenia vlastnej obchodovacej platformy pre bitcoiny. Týmto oznámením sa cena bitcoinu vyšplhala nad hranicu 8 800 dolárov.

(x) Twitter zakazuje reklamy na kryptomenu na svojej platforme – (marec 2018)

V nadväznosti na to, že sa Facebook a Google rozhodli zakázať všetky reklamy týkajúce sa kryptomeny na ich príslušných platformách, Twitter príliš skoro nasledoval príklad a urobil to isté.

(xi) Reklamy na kryptomenu Google Bans (marec 2018)

Počas prvého marcového týždňa zaviedol Google zásadný zákaz všetkých reklám týkajúcich sa kryptomien, ako aj počiatočných ponúk mincí. Spoločnosť Google v rámci svojich širších pravidiel týkajúcich sa „zlých reklám“ poskytla aj celý rad kryptografických výrazov.

(xii) SEC vydáva nové prevádzkové pokyny pre kryptoburzy (marec 2018)

Ako FB, Google naďalej zakazoval všetky aktivity spojené s kryptotermiou na ich príslušných platformách, vydal americký SEC SEC nové smernice, ktoré požadovali od všetkých platforiem kryptoburzy, aby sa zaregistrovali u regulačného orgánu, aby mohli pokračovať v bežných bežných operáciách. 7. marca bola cena jediného bitcoinu na úrovni 8 344 dolárov.

(xiii) Facebook presadzuje šokujúci zákaz krypto reklám (január 2018)

V posledný januárový pracovný deň 2018 oznámil juggernaut sociálnych médií svoj zámer zakázať zo svojej platformy všetky reklamy týkajúce sa kryptomeny a ponúk počiatočných mincí..

(xiv) Coincheck je napadnutý (január 2018)

Jedna z najväčších japonských kryptobúrz Coincheck sa stala obeťou skupiny hackerov, ktorí boli schopní odísť s XRP v hodnote 123 miliónov dolárov a 500 miliónmi NEM tokenov. Cena bitcoinu sa pohybovala okolo 8 800 dolárov.

(xv) Spoluzakladateľ PayPal Peter Thiel získava obrovský balík BTC (január 2018)

Mnoho médií informovalo 3. januára o tom, že investor rizikového kapitálu Peter Thiel kúpil bitcoiny v hodnote miliónov dolárov. Cena bitcoinu sa v tom čase pohybovala na hodnote 13 870 dolárov.

Cena bitcoinu v roku 2017

(xvi) Bitcoin sa zväčšuje až na svoju najvyššiu najvyššiu hodnotu (december 2017): 19 893 dolárov

18. decembra bol deň, keď bitcoin dosiahol svoj finančný vrchol – hranicu, ktorá sa odvtedy neprekonala.

(xvii) CBOE oznamuje začatie bitcoinových futures kontraktov (december 2017)

Druhý decembrový týždeň 2017 spoločnosť CBOE začala uzatvárať futures kontrakty založené na bitcoinoch. To malo za následok, že cena popredného majetku prudko vzrástla. Nielen to, v tomto období dokonca prudko vzrástol aj celkový trhový strop trhu s digitálnymi menami ako celku.

(xviii) Spustenie návrhu Segregated Witness (SegWit2x) zrušené (november 2017)

Hlavný vývojový tím spoločnosti Bitcoin 8. novembra 2017 oznámil, že dáva svoje plány implementácie protokolu SegWit2X na backburner. Cena BTC v deň predstavovala 7 844 dolárov

(xix) CME predstavuje bitcoinové futures kontrakty na trh (október 2017)

Obchodná burza v Chicagu vydala obežník, v ktorom bolo širokým masám oznámené, že finančná inštitúcia chystá otvoriť kontrakt na bitcoin futures do konca roku 2017. Bolo to vôbec prvýkrát, čo etablovaný finančný subjekt vyšiel a ukázal takáto výslovná podpora pre BTC – hlavne preto, že dovtedy sa na BTC pozeralo prevažne ako na pochybný investičný nástroj. V nadväznosti na vyššie uvedené oznámenie sa cena bitcoinu začala prudko zvyšovať a zvýšila sa na vtedajšiu ATH dotyku 6 601 dolárov.

(xx) Bitcoin po prvý raz prahuje hranicu 5 000 dolárov (október 2017)

13. októbra sa bitcoin prvýkrát v mladej histórii prehnal okolo hranice 5 000 dolárov. Tento počin mnohí považovali za celkom zázračný, najmä preto, že kryptomena začala rok okolo hranice 966 dolárov.

(xxi) Čína ukončuje všetky krypto burzy (september 2017)

Po pomerne podrobnom vyhodnotení situácie dospeli čínski daňoví úradníci k záveru, že zakážu všetky cesty obchodovania s kryptomenami pôsobiace v hraniciach krajiny. Toto oznámenie okamžite spôsobilo, že investori na celom svete prepadli panike a predali svoje podiely BTC, čo spôsobilo, že hodnota poprednej digitálnej meny takmer cez noc prudko poklesla..

(xxii) Generálny riaditeľ JP Morgan Chase Jamie Dimon označuje bitcoin za podvod (september 2017)

Jamie Dimon, vtedajší generálny riaditeľ JP Morgan, v rozhovore uviedol, že bitcoin považuje za „podvodnú schému“, ktorá nakoniec spôsobí nesmierny finančný stres mnohým investorom. Zdá sa však, že trh ako taký ignoroval Dimonove slová, pretože bitcoiny zostali silné okolo oblasti 3 800 dolárov.

xxiii) Čínska vláda vydala zákaz ICO (september 2017)

Počas prvého septembrového týždňa (presného 3. dňa) čínska vláda implementovala zastrešujúci zákaz všetkých aktivít súvisiacich s ICO.

(xxiv) Bitcoin podstupuje tvrdé vidlice, bitcoin hotovosť $ BCH vytvorená (august 2017): 3 384 dolárov

Od začiatku roku 2017 mnohí z globálnej kryptokomunity dosť vehementne požadovali BTC hard fork – predovšetkým kvôli problémom so škálovateľnosťou súvisiacich s bitcoinmi. V dôsledku rozdelenia svet vydal svedectvo o zrode Bitcoin Cash (BCH).

(xxv) Japonsko uznáva bitcoin ako legitímne médium transakcie (apríl 2017)

Prvý aprílový deň japonská vláda uznala bitcoin ako legálny spôsob platby. Vďaka správe o tomto oznámení sa cena stúpajúcich bitcoinov zvýšila na relatívne maximum 1 215,69 USD

(xxvi) SEC odmieta žiadosť Winklevosses o bitcoinový ETF (marec 2017)

Americká SEC zamietla návrh bitcoinového ETF, ktorý mu predložili bratia Winklevossovci. Dôvodom tohto odmietnutia bol nedostatok stability na kryptotrhu.

(xxvii) bitcoiny po takmer tridsiatich šiestich mesiacoch (január 2017) prekonávajú prahovú hodnotu 1 000 dolárov

Po skúsenostiach so slušným rastom počas celého roku 2016 cena bitcoinu po dlhom čase konečne prekročila hranicu 1 000 dolárov.

Cena bitcoinu v roku 2016

(xxviii) Bitfinex je hacknutý, prichádza o kryptomenu v hodnote takmer 72 miliónov dolárov (august 2016)

V auguste oznámila popredná burza kryptomien „Bitfinex“, že sa stala obeťou kybernetického podvodu, ktorý vyústil do hackerov, ktorí si razili cestu o niečo viac ako 120 000 BTC. Vďaka tomuto obrovskému výpadku zabezpečenia sa cena bitcoinu takmer cez noc znížila o neuveriteľných 20%. Okrem toho všetkého veľa spravodajských správ tvrdilo, že niektorí úradníci spoločnosti Bitfinex mali predchádzajúce vedomosti o tom, že k tomuto hacku dôjde.

(xxix) Bitcoin prešiel druhou udalosťou na polovicu (jún 2016)

9. júna sa kvocient bitcoinu s blokovanou odmenou opäť znížil na polovicu – čím sa znížili výnosy z ťažby z 25 bitcoinov na blok na 12,5.

(xxx) Steam oznamuje podporu bitcoinu (apríl 2016)

Herná platforma „Steam“ vydala vyhlásenie v priebehu prvej polovice apríla a oznámila svoje rozhodnutie prijať BTC ako médium nákupu širokej škály titulov videohier a iného digitálneho obsahu. Tento krok trval pomerne krátko, pretože len o pár mesiacov neskôr spoločnosť Valve – materská spoločnosť stojaca za Steam – zrušila svoje rozhodnutie povoliť platby BTC.

Cena bitcoinu v roku 2015

(xxxi) Dr. Craig Wright tvrdí, že je Satoshi Nakamoto (december 2015)

Wired uverejnil 8. decembra podrobný článok, v ktorom tvrdí, že muž zodpovedný za vytváranie bitcoinov bol austrálsky počítačový vedec Dr. Craig Wright. Autor diela, Gwern Branwen, uviedol niekoľko e-mailov a na podporu svojich (rovnako ako aj Wrightových) vznešených tvrdení zmazal blogové príspevky. Bolo to tiež okolo tohto dátumu, kedy bol symbol bitcoinu oficiálne prijatý do Unicode.

(xxxii) Spoločnosť Gemink Exchange, ktorú vlastní Winklevoss, bude zverejnená (október 2015)

Cameron a Tyler Winklevoss sa dostali do popredia, keď oznámili spustenie vlastnej platformy na obchodovanie s kryptomenami – Gemini. Burza bola od svojho vzniku jednou z prvých, ktorá založila všetky svoje operácie v Spojených štátoch a bola plne regulovaná miestnymi orgánmi. Za súčasného stavu funguje spoločnosť Gemini v 26 štátoch USA, pričom všetky jej uložené aktíva boli poistené FDIC..

(xxxiii) CTFC vyhlasuje bitcoin za komoditu (september 2015)

Napriek tomu, že okolo finančného stavu bitcoinu panuje veľa nejasností, 18. septembra 2015 zástupca americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) oznámil, že regulačný orgán odteraz klasifikuje „bitcoin a ďalšie virtuálne meny ako byť legitímnymi finančnými komoditami. “

(xxxiv) New York zavádza povinnú bitLicenciu pre výmeny (jún 2015)

3. júna predstavilo NY oddelenie finančných služieb svoju vlastnú regulačnú schému známú ako „BitLicense“. Pomocou tohto nástroja by poskytovatelia krypto služieb mohli obchodovať s digitálnymi aktívami, ako sú BTC, ETH atď., Úplne bezproblémovým a bezproblémovým spôsobom. Cena bitcoinu bola 232,05 USD.

Na získanie vyššie uvedenej licencie však bolo potrebné, aby burzy zaplatili poplatok za prihlášku vo výške 5 000 dolárov a tiež poskytli určité biometrické údaje FBI.

(xxxv) Vzniká Coinbase (január 2015)

Coinbase – v súčasnosti jedna z najväčších kryptoburz na svete – vznikla 26. januára 2015. Spoločnosť bola podporená niekoľkými firmami rizikového kapitálu a bola schopná zahájiť svoju činnosť v 25 štátoch od svojho vzniku..

(xxxvi) Bitstamp stráca viac ako 18 000 svojich zákazníckych úspor BTC (január 2015)

Pomocou množstva stratégií sociálneho inžinierstva sa hackerom podarilo ukradnúť BItcoin v hodnote viac ako 5,2 milióna dolárov z pokladnice spoločnosti Bitstamp. Nielen to, bezpečnostný výpadok prinútil uzavrieť niekdajšiu poprednú cestu obchodovania s kryptotékami na celkovo osem dní.

Cena bitcoinu v roku 2014

(xxxvii) Spoločnosť Microsoft oznamuje rozhodnutie prijať bitcoiny (december 2014)

Počítačový gigant Microsoft už v decembri 2014 oznámil, že začne prijímať platby v bitcoinoch od svojich amerických zákazníkov výmenou za rôzne digitálne aplikácie, hry a ďalší obsah (prostredníctvom Windows a XBOX).

(xxxviii) Americkí guvernéri uskutočňujú aukcie s viac ako 30 000 bitcoinmi (jún 2014)

Ešte v roku 2013 boli regulačné úrady USA schopné zaistiť celkovo 30 000 BTC tokenov od jednotlivcov, ktorí sa oddávali hanebným činnostiam súvisiacim s hodvábnou cestou. Táto pekná suma kryptomeny bola následne dražená 27. júna tomu, kto draží najvyššie ponuky – z ktorého sa náhodou stal miliardár / investor v oblasti rizikového kapitálu ‘Tim Draper.

(xxxviii) Čínska ľudová banka vypína mnoho účtov krypto bánk (apríl 2014): 501,7 USD

Po termíne, ktorý dala čínska vláda všetkým miestnym kryptoburzám v krajine, začali úrady zakročiť proti akýmkoľvek obchodným platformám spolupracujúcim s miestnymi bankovými inštitúciami.

(xxxix) IRS oznamuje, že BTC budú podliehať jednotným daňovým zákonom (marec 2014): 453,05 USD

Ústredný daňový úrad USA – Internal Revenue Service – 26. marca oznámil, že bitcoin bude zdaňovaný rovnakým spôsobom, akým sa zdaňujú nehnuteľnosti v celej krajine..

(XL) Crypto Exchange Mt. Gox je hacknutý, nútený ukončiť činnosť (február 2014): 662 dolárov

7. februára bol Mt Gox vystavený masívnemu DDoS útoku, ktorý vyústil do straty firmy ohromnej sumy 744 000 BTC, ktorá patrila jej zákazníkom. Po tomto incidente bola burza nútená ukončiť činnosť 24. februára – s mnohými z vedúcich pracovníkov spoločnosti potom nasledovali právne kroky.

Cena bitcoinu v roku 2013

(XLI) Čína bráni miestnym finančným inštitúciám v používaní bitcoinu (december 2013)

Vzhľadom na rastúcu popularitu bitcoinov v Číne urobila PBOC – Čínska ľudová banka – jednostranný krok k zákazu bitcoinu ako prostriedku výmeny v rámci hraníc krajiny..

(XLII) BTC stúpa na Mt Gox na relatívne vysoké maximum 1 242 dolárov (november 2013)

Keďže záujem čínskych investorov o BTC stúpal po celý rok 2013, cena bitcoinu 29. novembra vzrástla na nové maximum..

(XLIII) Čína legalizuje kryptoobchod (november 2013)

PBOC vydal 18. novembra vyhlásenie, ktoré oficiálne umožňovalo občanom krajiny „zúčastňovať sa na trhu s bitcoinmi“. Približne v rovnakom čase bol Ross Ulbricht – osoba stojaca za Hodvábnou cestou – tiež odsúdený a odsúdený na väzenie – čo spôsobilo rozsiahly nepokoj po celom svete. V rámci zásahu sa americkým úradníkom podarilo zmocniť sa viac ako 170 000 BTC.

(XLIV) Ministerstvo vnútornej bezpečnosti vydáva zatykač proti Mt. Gox (máj 2013)

Úradníci pracujúci pre ministerstvo vnútornej bezpečnosti zaistili viac ako 3 milióny dolárov z účtu banky Wells Fargo Bank, ktorý bol prepojený s vtedajším generálnym riaditeľom Mt. GOX „Mark Karpeles“. V rámci vyšetrovania predstavitelia vlády uznali spoločnosť Karpeles za vinnú z nezákonného poskytovania peňazí v rozpore so zmluvnými podmienkami bánk..

(XLV) Cyperská revolúcia spôsobila prudký nárast cien BTC (marec 2013): 131,07 USD

Po tom, čo EÚ v roku 2013 vydala pre Cyprus balíček na záchranu vo výške 10 miliónov dolárov (po hospodárskych bojoch národa), cena bitcoinu začala po prvýkrát vo svojej krátkej histórii prudko stúpať – hodnota jediného tokenu stúpla z 80 dolárov na viac známka 260 dolárov iba za pár dní.

Cena bitcoinu v roku 2012

(XLVI) Bitcoin podstupuje svoju inauguračnú akciu Blokovanie blokov na polovicu – november 2012

V dôsledku toho, že bitcoin prešiel svojou prvou polovičnou udalosťou, odmeny za ťažbu spojené s popredným kryptocoinom poklesli z 50 bitcoinov na blok na 25 bitcoinov na blok. Okrem toho všetkého tiež riešenie pre správu obsahu – WordPress – oznámilo svoje rozhodnutie začať prijímať BTC pre rôzne interné / externé peňažné transakcie. Podľa tlačovej správy, ktorú spoločnosť vydala v roku 2012, hovorca napísal: „Naším cieľom je umožňovať ľuďom, nie ich blokovať“.

(XLVII) Linode Hack vidí spoločnosť stratu viac ako 46 000 bitcoinov (marec 2012)

Hneď v prvý marcový deň roku 2012 hacker prelomil bezpečnostné krytie spoločnosti Linode a dokázal sa presadiť pomocou digitálnych aktív z pokladnice spoločnosti v hodnote viac ako 228 000 dolárov. Medzi významných osobností, ktorých sa tento incident týkal, patrili:

 • Bitcoinový vedúci vývojár – Gavin Andresen
 • Bitcoinica
 • Marek ‘Slush‘ Palatinus.

Cena bitcoinu v roku 2011

(XLVIII) Mt. Gox prvýkrát hacknutý (jún 2011)

Predtým, ako sa Mt. stala obeťou svojho dnes neslávne známeho škandálu s hackerstvom z roku 2013, O pár rokov skôr boli porušené aj bezpečnostné protokoly spoločnosti Gox. Podľa niektorých správ tento incident spôsobil, že niekdajšia popredná obchodná platforma prišla celkovo o 4 019 bitcoinov.

(XLIX) Gawker zverejňuje hĺbkovú správu o Silk Road (jún 2011)

Reportér spoločnosti Gawker „Adrian Chen“ publikoval v júni 2011 kúsok, v ktorom jasne načrtol, koľko nadšencov kryptomien využíva internetový obchodný portál s názvom Silk Road na sprostredkovanie svojich drogových obchodov. Okrem toho o pár mesiacov skôr prebehli v prevádzke tri kryptoburzy (vrátane Britcoin, Bitcoin Protocol, BitMarket), čo umožňuje ich používateľom úspešne obchodovať s BTC výmenou za niekoľko rôznych fiat aktív. Nielen to, v rovnakom čase, hodnota BTC po prvýkrát preskočila okolo hodnoty amerického dolára.

Cena bitcoinu v roku 2010

(L) Mt. Gox otvára dvere verejnosti (júl 2010)

18. júla Jed McCaleb, vedúci vývojár Mt Gox, oficiálne vydal svoje duchovné dieťa pre verejné použitie. McCaleb bol predtým známy ako človek stojaci za technológiou zvanou peer to peer (P2P) – ktorá umožňuje používateľom zdieľať údaje úplne lokalizovaným spôsobom. Taktiež v priebehu 6 – 8 mesiacov McCaleb nakoniec predal svoje dieťa Markovi Karpelesovi (6. marca 2011), ktorý potom pokračoval v obracaní Mt. Gox je jednou z najväčších kryptomien tej doby.

(LI) Bitcoin pre pizzu: Laszlo platí za svoju stravu pomocou 10 000 BTC

Laszlo, nadšenec BTC zo Spojených štátov, neslávne zaplatil za 2 pizze Papa John’s pomocou bitcoinu (presnejšie 10 000 BTC). Pizze mali v tom čase približne hodnotu 25 dolárov.

Podobne len pred 5 mesiacmi spoločnosť s názvom „Nový štandard slobody“ úspešne nakúpila celkovo 5 050 bitcoinov od jednotlivca s názvom Sirius iba za 5 dolárov.

Cena bitcoinu v roku 2009

(LII) Prvý oficiálny BTC TX, ktorý uľahčil Satoshi Nakamoto (január 2009)

Prvá transakcia s bitcoinmi na svete sa uskutočnila 19. januára medzi Satoshi Nakamotom a jeho technologickým spolupracovníkom Halom Finneym. Televízia tx videla, že si medzi týmito dvoma osobami vymenili celkovú sumu 10 BTC.

(LIII) Bol ustanovený blok Genesis (3. januára 2009: 0 USD)

3. januára 2009 svet konečne vydal svedectvo o zrode bitcoinu – keď Satoshi Nakamoto vyťažil prvý blok hlavnej meny (v súčasnosti označovaný ako blok Genesis).

Tu to máte bitcoiners. Budúce predpovede a historický časový harmonogram cien bitcoinu sú uvedené priamo pred vami. Teraz je čas, aby posledné dva stupne na opasku, a to diskutovať o ekonomických faktoroch, ktoré ovplyvňujú cenu bitcoinu (ponuka / dopyt) a najlepších 50 bitcoinových katalyzátorov pre cenu BTC / USD, aby opäť vzrástli. Z poloviny ťažby, inštitucionálneho záujmu a decentralizovaného financovania / globálneho bankovníctva je tu niekoľko kľúčových prvkov, ktoré si v nasledujúcich mesiacoch a rokoch udržia pulz..

Pochopenie ekonomických faktorov spôsobujúcich kolísanie cien bitcoinu

Obchodníci a ekonómovia z celého sveta na rôznych úrovniach zručností sa snažia predpovedať cenu bitcoinu v priebehu rokov, odkedy priemysel začal. Aj pri mnohých rôznych analytických metódach je bitcoin naďalej kontroverznou a vysoko rizikovou investíciou a zvyšok kryptomien sa zvyčajne riadi rovnakým vzorom..

S cenovou osciláciou bitcoinu v rôznych obdobiach prichádza mnoho rôznych faktorov a niektoré z týchto faktorov v tejto chvíli zostávajú neznáme. Pochopením základných premenných, ktoré určujú, kde sa cena bitcoinu dostane, majú investori v budúcnosti navrch.

Volatilita bitcoinu

Jedným z najbežnejších slov, ktoré sa v súvislosti s bitcoinom objavujú, je volatilita. Volatilita, minimálne v ekonomickom sektore, ukazuje intenzitu zmien cenného papiera za dané obdobie. Pretože je finančné aktívum volatilnejšie, cena sa môže meniť rýchlejším a výraznejším tempom.

Bitcoin dosiahol 15. novembra 2018 6300 dolárov a cena klesla do desiatich dní na 3700 dolárov, čo je pokles o 40%. Tento druh poklesu pre tradičné aktívum by bol historický, ale pre bitcoin sa stal relatívne typickým. Aj keď je typické spájať volatilitu aktíva s rizikom s ním spojeným, spojenie sa nemýli presne. Pretože sa však zameriava výlučne na negatívny vplyv volatility, nejde o úplnú perspektívu.

Prevzatie vlastníctva veľkého množstva každého volatilného cenného papiera vystavuje investora možným cenovým výkyvom, ktoré s nimi budú mať dopad na ich finančné portfólio. Jeho držanie by časom mohlo priniesť nepríjemné trendy a je potrebné pochopiť sklon k riziku. Na druhej strane, mať vysoko volatilnú bezpečnosť by mohlo prísť s obrovskými odmenami, ak má obchodník vedomosti sledovať udalosti, ktoré priniesli rozdiel. Zvyšovanie cien sa deje rýchlo, čo znamená, že obchodníci môžu pri zatváraní pozícií získavať statné zisky, ak uvedú správne predpovede.

Počas celej životnosti bitcoinu bol bitcoin neustále vysoko volatilný, čo je spôsobené hlavne tým, že jeho hodnota závisí od špekulácií o budúcom potenciáli zabezpečenia. Oscilácie bitcoinu majú oveľa väčší zmysel pri porozumení udalostí, ktoré predtým mali vplyv na dané aktívum.

Stručná história udalostí, ktoré ovplyvnili bitcoin

Bitcoin-návrat-by-mesiac-stredná-def

Kontrola časovej osi histórie cien bitcoinov je iba časťou príbehu. Bitcoin sa zrodil ako riešenie a odpoveď na finančnú krízu, ktorá sa začala v roku 2009. Napriek tomu len veľmi málo ľudí verilo, že to nakoniec dosiahne výšky, aké má doteraz. Na začiatku o jeho existencii vedelo iba pár vyvolených a hodnota bitcoinu bola iba 0,0001 USD. Za posledné desaťročie sa bitcoiny vyšplhali až na 20 000 dolárov, čo znamená, že za posledné desaťročie dosiahol najlepší výkon zo všetkých aktív.

Bitcoinom sa začala venovať veľká pozornosť až v roku 2013, čo sa zhodovalo s drámou okolo cyperskej banky. V novembri sa čínski investori rozhodli uskutočniť veľký nákup bitcoinu, vďaka ktorému sa cena zvýšila o viac ako 1 000%. Táto hybná sila bohužiaľ nevydržala.

V priebehu niekoľkých mesiacov, vo februári 2014, sa Mt. Gox čelil masívnemu DDoS útoku. Pretože spoločnosť v tom čase vybavovala približne 70% obchodov zahŕňajúcich bitcoiny, tento útok spôsobil výrazný pokles ceny. Bitcoiny aj altcoiny boli zasiahnuté tvrdo, čelili asi 40% prepadu a spusteniu trhu s dlhými medveďmi.

Ďalej, koncom roku 2016, bitcoin začal zaznamenávať stabilný rast cien, ktorý nakoniec pokračoval až do roku 2017. Trh s kryptomenami bol zaplavený miliardami dolárov, ale veľkým showstopperom roku 2017 bol príliv počiatočných ponúk mincí. Vyzeralo to, že verejnosť sa nestarala o kvalifikáciu ani žiadny dôkaz o zisku blockchainových startupov, pretože každý chcel byť súčasťou šialenstva.

Bohužiaľ, humbuk neobdržal. Pri bitcoine vznikli problémy so škálovateľnosťou, čo znamená, že poplatky za transakcie a čakacie doby poskočili s cenou. Zatiaľ čo bitcoin nakoniec dosiahol niečo pod 20 000 dolárov, prepad spôsobil, že trh sa rýchlo zrútil a klesol na minimum 4 000 dolárov. Bitcoin bol zasiahnutý tvrdo, ale zvyšok trhu bol zasiahnutý ešte vyššie. Väčšina ICO skončila v priebehu niekoľkých mesiacov mŕtva vo vode.

Poznanie a pochopenie týchto udalostí v cenovej histórii bitcoinu je kľúčové, pretože nakoniec zásadným spôsobom ovplyvnia cenu bitcoinu. Najväčší vplyv majú stále ekonomické sily v pozadí.

Pod povrchom trhu s bitcoinmi

Cena bitcoinu ako súčasť príbehu výrazne zahŕňa volatilitu a hlavné spravodajské udalosti, sú to však nepriame vplyvy. O skutočných mechanizmoch, ktoré stoja za hodnotou bitcoinu, sa väčšinou nediskutuje, je však dôležité ich pochopiť. Nakoniec to všetko závisí od ponuky a dopytu.

Tento základný ekonomický princíp hovorí, že hodnota spojená s akýmkoľvek tovarom alebo službou pochádza z dvoch faktorov – koľko existuje (ponuka) a koľko ľudia chcú / potrebujú (dopyt). Cena stúpa, keď je dopyt väčší ako ponuka, a klesá, keď je ponuka viac ako dopyt. Ak sa zásada uplatňuje na tovary a služby, má to zmysel. S bitcoinom je to však o niečo ťažšie pochopiteľné.

Ponuka a dopyt s bitcoinmi

Vo väčšine situácií týkajúcich sa ponuky a dopytu sa za tovar a služby platí v mene. Keď je však mena jedinou komoditou, ktorá sa podieľa na prevode, čo je to, čo súvisí s bitcoinom, veci sa majú trochu inak. Ponuka a dopyt stále platia, ale konverzácia sa týka dvoch rôznych mien, t. J. Bitcoinu a amerických dolárov.

Zatiaľ čo predajca BTC za USD je na jednej strane trhu, na druhej strane sú jednotlivci, ktorí sa snažia použiť USD na nákup BTC. „Cenou“ v tomto okamihu je suma dolára, ktorú kupujúci a predávajúci vyrovnajú za ponuky ostatných klientov. Toto usporiadanie nakoniec znamená, že na objeme predajných objednávok v spojení s objednávkami na nákup je dôležitá rovnica. Zvyšujúca sa ponuka súvisí s väčším objemom predaja, aj keď cena klesá s neustálym dopytom.

Zjednodušene povedané, budúcu cenu bitcoinu možno predpovedať s faktormi, ktoré ovplyvňujú ponuku a dopyt. Aj keď nie je možné tejto situácii dokonale porozumieť, existuje veľa vecí, ktoré môžu obchodníci urobiť, aby jej aspoň lepšie porozumeli. Je možné dosiahnuť dokonalú znalosť ponuky, ale to je otázka, ktorej sa budeme venovať neskôr v tejto diskusii.

Medzi kľúčové prispievajúce body pre dopyt patria:

 • Cena BTC
 • Cena doplnkového a náhradného tovaru
 • Príjem spotrebiteľa a kúpna sila
 • Subjektívne očakávania spotrebiteľov
 • Pružnosť dodávky
 • Potreby a túžby spotrebiteľa

Keď sa cena tovaru alebo služby zvyšuje, dopyt klesá, čo robí koreláciu medzi množstvom a cenou inverznou. Ak je dopyt po aktívach pozitívnejší, tieto aktíva sa označujú ako Giffenov tovar. Aj keď by to mohlo vyzerať, že bitcoin je jednou z tých zriedkavých okolností, pretože dopyt sa môže po bitcoinoch zvýšiť, keď sa cena začne pohybovať smerom nahor, chýba tu veľká informácia.

Dostupná ponuka a celková ponuka bitcoinu sú dve odlišné veci a obe prispievajú k faktorom ceny bitcoinu.

Scarcity – obmedzená ponuka bitcoinu

Každý má prístup k vedomostiam o celkovej ponuke bitcoinu a ktokoľvek môže prejsť na blockchain a zistiť, koľko BTC je v obehu v tomto presnom okamihu. Je tiež verejne známe, že celková ponuka bitcoinu bude 21 miliónov BTC, čo je naprogramované do protokolu aktíva. Toto číslo sa pravdepodobne nikdy nezmení, pretože by to v podstate zničilo hlavnú hodnotovú ponuku bitcoinu.

Bitcoin bol vyvinutý tak, aby obsahoval niečo, čo nemá žiadna národná mena – neodpustiteľný nedostatok. Vlády na celom svete majú možnosť kedykoľvek zvýšiť ponuku svojej fiat meny, ale rovnaká sila nie je k dispozícii nikomu s bitcoinmi. Bitcoinový protokol vopred určil počet mincí, ktoré sa kedy budú „raziť“. Aj keď je možné pridať mince do zásoby ťažbou, nikdy neprekročí pôvodne určený počet mincí.

Počet coinov, ktoré vstúpia na trh s bitcoinmi, je predvídateľný a transparentný, čo znamená, že ponuka nie je elastická. Cena bitcoinu je volatilná presne z tohto dôvodu, pretože dopyt nemá žiadny vplyv na ponuku. Zvyčajne tovary a služby takto v ekonomike nefungujú, ale existuje verzia ponuky pre bitcoiny, ktorá je zahrnutá na trhu, vďaka ktorej sú jej okolnosti jedinečné..

Dostupná ponuka a cena bitcoinu

Posledným kúskom ekonomickej skladačky bitcoinu je dostupná ponuka. Dostupná ponuka je zvyčajne odkazom na objem BTC, ktoré sú jednotlivci ochotní predať za každú cenu. Dostupná zásoba nie je rovnaká ako obežná zásoba, pretože druhá predstavuje množstvo BTC, ktoré sa už vyťažilo, ale nie je možné ich kúpiť..

Nakoniec to príde na jednoduchú matematiku: Dostupná zásoba = Obehová zásoba – BTC, ktoré sa zadržiavajú alebo sú stratené.

Povedzme, že v obežnej ponuke je 18 miliónov BTC. Za predpokladu, že by sa časom stratili dva milióny BTC zabudnutým heslom, pevnými diskami a ďalšími problémami, zostalo by 16 miliónov BTC. Majitelia, ktorí vlastnia 15,999 milióna týchto BTC, by sa s najväčšou pravdepodobnosťou nepredali pod 10 000 dolárov. Najdostupnejšia ponuka za každú cenu pod 10 000 dolárov by nepresiahla 1 000 BTC. Keby boli kupujúci ochotní kúpiť 2 000 BTC bez toho, aby bola cena faktorom, čo by sa mohlo stať?

Najskôr by sa dostupných 1 000 BTC predalo niekde pod 10 000 dolárov. Počet ochotných predajcov by však klesal a cena, ktorú by boli kupujúci ochotní pokryť, by sa stále zvyšovala, čo by predstavovalo dopyt. Kupujúci by nakoniec vytlačili cenu na viac ako 10 000 dolárov, keď by viac predajcov (ponuka) bolo ochotných rozdeliť sa s majetkom.

Ak je objem predaja kedykoľvek vyšší ako objem nákupu, cena klesne. Ak je pravý opak, potom cena začne stúpať. Volatilita sa môže časom znižovať, ale zmeny medzi objemom nákupu a predaja budú pokračovať donekonečna.

Rozdiely medzi špekuláciami a skutočnou hodnotou

Ľudia sú zodpovední za priradenie vnútornej hodnoty majetku na základe výrobných nákladov, funkcií a nedostatku. Pri fiat mene je hodnota založená na ich použití a spoločenskej zmluve ako hlavných menách v ich ekonomikách. Bitcoin však nie je v žiadnom vzťahu so žiadnou vládou ani inými inštitúciami a je namiesto toho menou internetu. Ako je možné, že bitcoin má ako mena skutočnú vnútornú hodnotu?

Predtým, ako sa do toho pustíme, rozoberme si tri základné funkcie ľubovoľnej meny –

 • Prostriedky výmeny.
 • Sklad hodnoty.
 • Jednotka merania.

Identifikácia vnútornej hodnoty kryptomien je trochu odlišná, pretože kritici v tomto scenári priraďujú nulovú hodnotu bitcoinu. Hodnota je spôsobená skutočnosťou, že virtuálna mena nie je spojená s hmotným majetkom, miestnou ekonomikou alebo vládou.

To však neznamená, že bitcoin nemá rovnaké tri funkcie.

Ako prostriedok výmeny: Firmy na celom svete prijímajú bitcoiny a kryptomeny ako platby, ale tohto prijatia je stále málo a zďaleka nie. Hromadné prijatie bitcoinu závisí od ich riešení problémov so škálovateľnosťou, s ktorými sa roky stretáva, čo sa koriguje pomocou viacerých upgradov a inovácií..

Ako uchovávateľ hodnoty: Aj keď nepredvídateľná a nestála povaha bitcoinu v súčasnosti predstavuje zložitý argument v prospech uchovávania hodnoty, nemusí to nevyhnutne ovplyvňovať budúcnosť. V skutočnosti by to mohlo byť najlepším uchovávateľom hodnoty, aký kedy bol k dispozícii, pretože decentralizovaná povaha umožňuje prístup k bitcoinu komukoľvek. Pokiaľ ide najmä o prevod bohatstva, digitálna mena je stále atraktívna.

Ako jednotka merania: Jediným spôsobom, ako sa dá použiť ako jednotka merania, je stabilita. Bitcoinu v súčasnosti táto kvalita bohužiaľ chýba.

Ako silná mena rastie s neustálym používaním. Získanie silnej zásoby hodnoty prichádza s nárastom počtu jednotlivcov, ktorí sú ochotní jej dôverovať. Našťastie, ako sa technológia zlepšuje a trh pridáva nových investorov, vnútorná hodnota bitcoinu bude časom stúpať, ale pravdepodobnosť, že sa to skutočne stane, môže hádať ktokoľvek.

Na základe histórie každej novej meny v priebehu rokov boli prvými, ktoré túto menu používali ako prvé, tie, ktoré dosiahli najväčšie zisky, keď sa ich chytila ​​zvyšná miestna ekonomika. Ak obchodník verí v šancu, že Bitcoin bude prijatý v masovom meradle, môže byť nákup niektorých, ktoré by ho odstránili z dostupnej ponuky, správnym krokom k zapojeniu sa do jeho pokroku.

Top 50 katalyzátorov predikcie ceny bitcoinov na obzore

bitcoin-price-prediction-list

Bitcoiny sa rozpadajú na polovicu, ale do konverzácie vstupuje množstvo ďalších krypto katalyzátorov.

Aj keď bitcoin spolu s celým trhom s kryptomenami prechádza stagnáciou po príjemnom oživení za posledných pár mesiacov, pre trh ešte stále existujú dobré správy.

V priebehu konferencie Baltic Honeybadger vedúci investícií počas krypto-hedžového fondu – Adaptive Capital – Murad Mahmudov si našla čas a poskytla pohľad na druh katalyzátorov, na ktoré sa bitcoin musí tešiť.

Koľko ‚katalyzátorov‘ má teda kryptomena pred sebou? Pôsobivá suma, ktorá musí byť úplne jasná – presných viac ako 50 – a každá z nich má potenciál poskytnúť vážny vietor v metaforických plachtách bitcoinu, pokiaľ ide o dôležité segmenty, ako je rast, adopcia, aplikácia a čo je dôležitejšie pre investorov. Každá z nich by mohla pomôcť zvýšiť zhodnotenie jej ceny na konci roka 2019 a do roku 2020 a ďalších rokov.

Počas tejto konferencie Mahmudov tvrdil, že aj keď v budúcnosti bude v prospech bitcoinu fúkať dosť pôsobivý vietor, v súčasnosti existuje niekoľko veľkých faktorov, ktoré mu v súčasnosti pomáhajú. Niektoré z nich zahŕňajú hlbokú a zhoršujúcu sa úroveň dôvery vo vzťahy medzi ľuďmi a politickými a obchodnými orgánmi, ako sú vláda, médiá a spoločnosti..

Tento krehký vzťah medzi ľuďmi a „hlavným“ politickým a obchodným svetom je postavený vedľa rastúcej sily, vplyvu a efektívnosti bitcoinu a jeho siete. Okrem tohto rastu existuje väčšia túžba verejnosti po zlepšení gramotnosti a osobnom používaní BTC.

“Ak inflácia, štátny dohľad, geopolitické napätie, obchodné banky a negatívne úrokové sadzby spôsobia, že držitelia fiat mien budú trpieť, bude pravdepodobne stúpať motivácia nakupovať a držať bitcoiny,” zdôraznil Mahmudov.

Takže s viac ako 50 rôznymi silami konvergujúcimi na bitcoin, aby ho premietli ďalej z digitálneho sveta do myslí a (často) miliónových vreciek, tu je komplexný zoznam toho, o čo presne ide. Tento zoznam urýchľovačov cien bitcoinov vám pomôže zistiť, prečo je vyššie uvedených 52 predpovedí tak býčích pre návrat bitcoinu k historicky vysokým hodnotám kurzu BTC..

Bitcoinová predpoveď ceny bitcoinu: nádej BTC / USD + optimizmus

Prvý: Dôvera hlavného prúdu ubúda, pretože prestíž bitcoinu rastie

Podľa posledných prieskumov a ako už bolo spomenuté vyššie, úroveň dôvery medzi nadnárodnými spoločnosťami, bankovými inštitúciami, vládnymi orgánmi a dokonca aj mainstreamovými médiami a novinármi dosiahla v porovnaní s viac ako niekoľkými desaťročiami hlboké minimum..

Po druhé: Nebezpečne bola narušená aj medziľudská dôvera

To samozrejme závisí od toho, kam presne hľadáte a kladiete tieto otázky. Ale je potrebné vziať do úvahy, že aj na najviac „slobodných“ miestach na svete (severná Európa a Škandinávia) iba 60 percent ľudí verí, že sa dá dôverovať ich blížnym. Skontrolujte zdroj správne tu.

Po tretie: klesá aj medzinárodná dôvera

Vestfálsky systém, systém medzinárodných vzťahov, ktorý najčastejšie poznáme v západnom svete, je v tomto storočí vážne testovaný. So súčasnou klímou medzi národmi pripomínajúcou niečo z Pulp Fiction alebo Hateful Eight. (Áno, mám rád Quentina Tarantina).

Po štvrté: Žijeme menej a viac sa zadlžujeme

Podľa posledných prieskumov smeruje kvalita života ľudí v roku 2019 v skutočnosti späť. Kvalita života je, ak vôbec, horšia ako v roku 2008. Úroveň globálneho dlhu zatiaľ dosahuje rekordné hodnoty; počas globálnej finančnej krízy v roku 2008 stúpol o viac ako 50% ich úrovní.

Po piate: Dlh je oveľa horší, ako nám bolo povedané

Čísla, ktoré v súčasnosti máme o globálnom dlhu, zodpovedajú iba (znepokojivo) tým, ktoré sú „v knihách“ finančných, vládnych atď. Ak by sme mali vziať do úvahy druh výdavkov, ktoré idú „do karát“, ako sú znárodnené odvetvia, vládne výdavky na sociálne zabezpečenie, dôchodky, zdravotná starostlivosť – bude sa to ešte zhoršovať.

Šesť: Americký dolár a multi-biliónový dlh

Súčasná situácia v ekonomike je na celom svete v ťažkých podmienkach a je to niečo, čomu vôbec nepomáha situácia s nízkym záujmom a nízkou infláciou. Výsledkom je, že dlh USD je v negatívnom výnose vo výške viac ako 15 biliónov.

Sedem – rozdelený zbor ekonómov

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia: ekonómia ako odbor je ako fyzika – ak sa jej nedesíte, nepochopili ste ju. Existuje veľa ekonomických myšlienkových smerov a tou najnovšou je Moderná menová teória – ktorá priniesla ďalšie otázky, ako v budúcnosti pristupovať k menovej politike..

Osem – ešte väčšie rozdiely

Zatiaľ čo sociálna mobilita je niečo, čím sa anglicky hovoriaci svet pýši, v súčasnosti prežívame obdobie, v ktorom bohatstvo. Nerovnosť nikdy nebolo vyššie. V skutočnosti dosiahol storočné maximum v západnom svete, zatiaľ čo viacnásobné maximá dosiahol aj v iných regiónoch sveta. Táto problematika celkom stručne vychádza z vývoja nových ekonomických perspektív menovej politiky.

Deväť – vek extrémov

Veľmi podobná titulárnej rovnomennej knihe Hobsbawm, ktorá študovala 30. roky 20. storočia – táto zvyšujúca sa nerovnosť, sociálna a politická disharmónia a dezaffekcia odvtedy viedli k vzniku populistických vodcov a demagógov na celom svete, a to na ľavej aj pravej strane politické spektrum. To prispieva k nášmu predchádzajúcemu bodu medzinárodného nepokoja aj medzi suverénnymi štátmi.

Desať – S extrémami Poďte s ďalšími extrémami

S populárnymi demagógmi a politickými „silnými mužmi“ prichádza stále nebezpečná perspektíva, že ponoria svoje ruky do ekonomiky, menovej politiky a dokonca do získavania majetku. To, parafrázujúc Lenina, má potenciál „zamiešať karty a pokaziť hru“ medzinárodnej ekonomike.

Najmä ak sa odhodlajú narušiť zdaňovanie a dokonca konfiškovať majetok. Vďaka tomu je lákadlo na decentralizovanú kryptomenu ešte silnejšie.

Jedenásť – Bankové chute na zlato sú historicky najvyššie

Nie sme svedkami iba povzbudeného apetítu na zlato od centrálnych bánk, ale ak vezmeme do úvahy, že cena drahých kovov ako zlato a striebro sa odvtedy zvýšila s ekonomickou nestabilitou – pre bežné financie to vyzerá byť chlpaté.

Dvanásť – Dolárova prestíž odchádza

Aj keď obsadzuje leví podiel na globálnej mene – prestíž amerického dolára klesá rýchlejším tempom – a to natoľko, že čoraz častejšie počujeme hlasnejšie volania po alternatíve – ktoré podľa virtuálnych mien a stabilných mincí zahŕňajú podobne ako odchádzajúci Mark Carney z Bank of England.

Trinásť – Doba bankového tajomstva sa skončila

Zatiaľ čo regióny sveta, ako sú Bahamy a Švajčiarsko, sa v zásade považovali za útočisko vašich peňazí, stáva sa to minulosťou – pretože tie isté krajiny ešte viac a častejšie spolupracujú s daňovými úradmi na odstránení potenciálnych daňových únikov. iné druhy nekalých praktík.

Štrnásť – hromadný dohľad sa objavuje čoraz viac

Orwell sa nanešťastie ukazuje ako správny, keď dal pero na papier a vytvoril rok „1984“. Masový dohľad sa prudko zvýšil, a to nielen v autoritárskejších oblastiach sveta – keďže mestá ako Londýn si obľúbili rozpoznávanie tváre.

Fifteen – No-Cash, only card / cardless

Bezhotovostný prístup je v poriadku a dobrý, pokiaľ zostáva voľbou pre tých, ktorí to využívajú najradšej. Ale v krajinách ako Švédsko viedlo znižujúce sa používanie papierových peňazí k tomu, že zo systému bolo zmrazených viac ľudí, pretože sa čoraz viac stáva digitálnym.

Šestnásť – Sankcie a peniaze ako zbraň

S Trumpovou administratívou – sme svedkami toho, ako vyrastajú medzinárodné sídelné siete a dokonca sa zatvárajú, keď do hry vstupujú medzinárodné sankcie proti Iránu a Rusku. To ešte viac zvyšuje tlak na finančný systém, zatiaľ čo rovnaké autoritárske štáty nútia hľadať alternatívne finančné metódy, aby sa vyhli sankciám.

Sedemnásť – rastúci vplyv bitcoinu ako kontrapunkt

Aj keď to Mahmudov nehovorí, bitcoin si neustále vytvoril reputáciu finančného bezpečného útočiska pre peniaze a investície ľudí. Dôvodom je, že sa pre používateľov musí ešte úplne stať „bezpečným“ a bude trvať nejaký čas, kým sa tento cieľ podarí uskutočniť, ale je to životaschopný prístav.

Osemnásť – „Pochodeň bola odovzdaná“

Táto nová generácia ľudí je oveľa gramotnejšia a zvedavejšia na nové veci v porovnaní s generáciami, ktoré prišli pred nimi. Ako menej technologicky gramotný príliv, bude táto nová generácia zásadným spôsobom narúšať „prijaté“ normy.

Devätnásť – Internet rýchlo rastie

Počet nových obyvateľov internetu rastie raketovo a k tomu mu dopomohla aj skutočnosť, že ľudia z rýchlo sa rozvíjajúceho sveta sa čoraz viac pripájajú k internetu.

Dvadsať – Vznik inteligentných telefónov

Internet vecí je niečo, čo stojí za to vziať do úvahy tiež – najmä u oveľa väčšieho počtu ľudí, ktorí nielenže majú inteligentné telefóny, ale ich dôsledne využívajú na sledovanie videí, prehľadávanie internetu a dokonca prostredníctvom týchto revolučných zariadení prijímajú finančné rozhodnutia..

Dvadsaťjeden – svet je online viac ako kedykoľvek predtým

To, že ste boli na internete, sa stalo zaujímavou voľbou, ktorá sa stala nevyhnutnosťou, bez ohľadu na to, pre koho pracujete. Vo výsledku je oveľa viac potrebné, aby boli peniaze rovnako prístupné a plynulé ako iné časti života týchto vysoko digitalizovaných ľudí..

Dvadsaťdva – bitcoin a nárast finančnej podpory kryptomeny

Kryptomeny, a najmä bitcoin, si neustále získavajú príťažlivosť nielen ako finančný nástroj pre svojich používateľov, ale aj ako investičný nástroj a (pre niekoho) základ zmysluplného portfólia. So zelenou, ktorú dostal Bakkt a jeho bitcoinové futures kontrakty – vstupujú bitcoiny a kryptomeny do konvenčného sveta investícií.

Dvadsaťtri – bitcoin sa neustále zlepšuje, pokiaľ ide o rozsah a efekt

Napriek tomu, že bitcoin je známy svojou nevôľou voči zmenám pre svojich používateľov a zvyšujúcou sa užívateľskou základňou. Kryptomeny neustále pracujú na riešeniach vrstvy 1 a vrstvy 2 s cieľom riešiť chronické problémy, ako sú transakčné náklady, rozdelenie a škálovateľnosť. A bitcoin nie je žiadnou neznámou, pretože jeho jadrový vývojový tím pracoval aj na týchto veciach – napriek ekonomickej výkonnosti BTC.

Dvadsaťštyri – BTC Core stále pripravuje cestu dôslednosti

Veľké bloky? Vnútorná implózia? Bez ohľadu na spôsob bitcoinu vrhaný na raft sa základné princípy dňa 1 neustále zdokonaľujú a udržiavajú bez ohľadu na to, ako dobre alebo rýchlo rastie hodnota bitcoinu.

Dvadsať päť – bitcoinové technológie vrstvy 2

Riešenie viacerých úzkych miest, ktoré prichádzajú a slúžia na zabránenie hromadného adopcie bitcoinu. Jeho hlavný vývojový tím tvrdo pracoval na predložení niektorých riešení vrstvy 2, medzi ktoré patrí Lightning, ktorý zvyšuje rýchlosť transakcií, ako aj stromy Merkle na zníženie dopytu po pamäťovom priestore a rýchlosti spracovania informácií..

Dvadsaťšesť – ďalšie prichádzajú, pokiaľ ide o vylepšenia

Ako už bolo spomenuté, zatiaľ čo Bitcoin zaviedol zmeny vo svojom systéme už zavedením bleskovej siete pre rýchlosť spracovania a stromov Merkle. Bitcoin má množstvo rôznych vylepšení a funkcií, ktoré zahŕňajú: (Submarine Swaps, Atomic Swaps, Dual-financované kanály, Sfinga, Neutrino, Eltoo atď.).

Dvadsaťsedem – Infraštruktúra sa vytvára za bitcoiny

Lightning Network predstavuje niečo, čo prichádza k oveľa viac prvkom bitcoinu – najmä keď sa vývojári snažia dôkladnejšie využitie spolu s pridávaním ďalších produktov a služieb.

Dvadsaťosem – silná hash rýchlosť bitcoinu

Zatiaľ čo spoločnosti ako Bitcoin SV a ABC bojovali so záľubou v otázke hašovacej rýchlosti a výpočtovej sily, hashová rýchlosť bitcoinu dosiahla bezprecedentné maximum.

Twenty-Nine – Hash Rate (opäť)

Narušenie bitcoinovej hash rýchlosti je niečo, čo sa v priebehu rokov rýchlo zlepšuje. Čo je skvelá správa pre jeho skupinu baníkov.

Tridsať – riešenie úschovy bitcoinov

S touto zvýšenou popularitou medzi nováčikmi aj profesionalizovanými investormi – potreba profesionálnejších sprievodných služieb k bitcoinovým investíciám. Konkrétne bezpečné úložné riešenia a najmä úschovné riešenia.

Tridsaťjeden – prípady použitia bitcoinov pribúdajú

Bitcoin, ktorý sa viac než len používa ako virtuálny druh peňazí, pridáva do svojho stále rastúceho zoznamu prípadov použitia, pričom blesková sieť sa používa ako platobné a dokonca aj herné riešenie ako Satoshi Games.

Tridsaťdva – bitcoin ako známy vyzývateľ

Zatiaľ čo sa bitcoin dostal do povedomia verejnosti ako rozmáhajúci sa investičný trh pred rastom bubliny a popom. Tí istí ľudia spolu s ďalšími miliónmi pomaly prichádzajú na to, že bitcoin nie je len investičná cesta a že obsahuje prvky, ktoré sú lepšie ako iné druhy peňažných produktov..

Tridsaťtri – bitcoin všeobecne rastie

Vďaka tomu, že hlavný vývojový tím a komunita spoločnosti Bitcoin prijíma nové a inovatívne riešenia svojej meny a blockchainu, ide o infraštruktúru, ktorá výrazne rastie a zatiaľ vykazuje len malé známky zastavenia.

Tridsaťštyri – spomienka

Bitcoinové memy nie sú len novinkou – sú súčasťou veľmi výkonnej marketingovej kampane a povedzme si na rovinu – sú vysoko efektívne. Digitálny marketing 101 nás učí, že ak dokážete vytvoriť niečo, čo prerazí na vírusový fenomén, získate dosah, ktorý presahuje iba tisíce.

Tridsaťpäť – bitcoinová literatúra sa objavuje

Spolu s týmto virálnym marketingom sa čoraz viac rozširuje aj bitcoinová literatúra a všeobecne informácie o kryptomenách a blockchaine. A tomu pomáhajú intelektuáli ako Andreas Antonopoulos a Don a Alex Tapscottovci, ktorí vydávajú knihy v tomto zmysle.

Tridsaťšesť – bitcoinové vzdelávanie

Spolu s týmto príchodom literatúry, mémov a širších investícií zaznamenal bitcoin príslovečný rozkvet vzdelávania pre tých, ktorí sú skutočne zvedaví na to a na základnú technológiu. Dokonca zaznamenávame rastúcu popularitu kurzov nielen od významných osobností v odbore, ale aj od zavedených akademických inštitúcií, ako sú Oxfordská univerzita, Harvard a ďalšie..

Tridsaťsedem – vzostup podnikania s jediným bitcoinom

Bitcoin nie je iba odvetvím ťažiacim mince, ale umožnil aj vznik spojeneckých a dodávateľsky orientovaných podnikov a podnikania. Patrí sem rad poskytovateľov pevných peňaženiek a chladiarenských zariadení, uschovacie riešenia a dokonca aj obchodníci s futures kontraktmi, ako sa čoskoro uvidíme na trhu s Bakkt.

Thirty-Eight – More and More traditional finance

S rastúcou popularitou bitcoinu a iných kryptomien vidíme neustále zvyšovanie zdrojov konvenčných a inštitucionálnych financií a investorov. Najmä preto, že profesionálne podniky ako Intercontinental Exchange začínajú týmto investorom poskytovať profesionálne služby..

Thirty-Nine – pomer zásoby k prietoku

Pretože to, že bitcoiny bude čoraz ťažšie získať, čiastočne z dôvodu rastúcej potreby hashovacej sily od baníkov, ale aj z dôvodu zabudovaného systému nedostatku, vytvorí sa oveľa väčšie trhové ocenenie. Keď sa ponuka znižuje, čiastočne vďaka polovičkám a pevnej ponuke, používatelia pomôžu uspokojiť dopyt, čo umožní zvýšenie jeho ocenenia.

Štyridsať – prienik bitcoinov

Ušetríme vám narážky, aby ste jednoducho išli do toho, že zatiaľ čo bitcoiny prenikajú medzi politické bubliny ako Westminster a DC v porovnaní s inými priemyselnými odvetviami stále relatívne pomaly. Skutočnosť, že sa to podarilo riešeniam založeným na blockchaine, ako je Facebook Libra, už svedčí o tom, čo má Bitcoin, zatiaľ.

Štyridsaťjeden – bitcoin stále klesá na globálnom finančnom trhu

Keď vezmeme do úvahy, aký veľký je akciový trh alebo derivátový trh a nehnuteľnosti – nehovoriac o tom, že trh drahých kovov so zlatom je takmer 8 biliónov dolárov – BTC $ je stále relatívne malý na trhu. Nehovoriac o tom, že zlato je staré desiatky storočí, zatiaľ čo #Bitcoin je starý iba desať rokov a počíta sa. Budúcnosť bitcoinov v rámci „programovateľných peňazí“ v rámci globálnej menovej základne má veľa priestoru na rast.

Forty-Two – The Sharpe Ratio

Nie, nie televízna šou, ale pomer bitcoinových Sharpe. Pre lepší kontext: Sharpeho pomer sa vzťahuje na výkon a mieru návratnosti, ktorú majú bitcoinoví investori v porovnaní s aktívami, ktoré majú investíciu so zníženou alebo nulovou mierou rizika. Pre bitcoiny sa teší vyššiemu výnosu upravenému podľa rizika v porovnaní s inými druhmi tried aktív – ale investori majú v najlepších prípadoch dosť podivuhodnú návratnosť investícií..

Štyridsaťtri – nesúvisí

Bitcoin je ikonoklastické digitálne aktívum, to je samozrejmosť, ale skutočnosť, že to jednoducho nesúvisí s akýmkoľvek iným druhom triedy aktív, znamená, že niekedy môže byť v rozpore s inými aktívami a ich výkonnosťou..

Forty-Four – Remittance killer

Pokiaľ ide o medzinárodné produkty, ako sú MoneyGram a Western Union, s využitím kryptomeny ako Bitcoin, je to úplne vedľajší krok k tomu, aby tretia strana iniciovala platbu alebo prevod uskutočnila na medzinárodnej úrovni. Remitenčné riešenia sú v skutočnosti neuveriteľne hodnotným odvetvím a skutočnosť, že kryptomeny poskytujú inovatívne a nákladovo efektívne riešenie, je neoceniteľná pre milióny používateľov.

Forty-Five – Destruction ako tvorba pre ICO a altcoiny

Aj keď sme v rokoch 2016/2017 videli „veľmi“ doslovnú „tulipánovú mániu“ ICO a altcoinov, krajina sa stáva oveľa užívateľsky prívetivejšou pre nových aj skúsených používateľov kryptomeny. Čo je veľmi vítané pre všetkých používateľov vzhľadom na skutočnosť, že uľahčuje navigáciu v krypto priestore a poskytuje mu väčšiu pravdepodobnosť získania dôvery používateľov.

Štyridsaťšesť – volatilita klesá

Jedným z čistých pozitív vo svete bitcoinov teraz je, že určite nevidíme taký druh volatility trhu, aký sme robili v rokoch 2017 a 2018. Na trhu s kryptomenami je väčší pocit stability a pre bitcoin je to vítaná zmena, najmä ak sa s ním zaobchádza rovnako ako s konvenčnou menou.

Forty-Seven – Metriky prebiehajúce v reťazci

Jedným z obrovských plusov, ktoré vidíme na blockchaine a najmä pre bitcoiny, je to, že hlavní investori pevne držia svoju držbu BTC. To má ďalšiu výhodu v neprispievaní k volatilite trhu z dôvodu vypredania alebo odkúpenia veľkých pozícií.

Forty-Eight – malých držiteľov nominálnych hodnôt na vzostupe

Zatiaľ čo sa OTC a inštitucionálni investori neustále objavujú, stále sledujeme spravodlivý podiel držiteľov malých nominálnych hodnôt. Podľa rovnakých on-chain metrík, na ktoré sme odkazovali, zaznamenávame nárast počtu používateľov s malými hodnotami BTC. Tie sa pohybujú od 1, 0,1 (alebo 2 v tomto prípade pisateľa) alebo dokonca 0,01 BTC držaných v digitálnej alebo pevnej peňaženke.

Forty-Nine – rast ceny bitcoinu

Minulý mesiac sme videli, ako cena bitcoinu rástla nahor, aby sme videli jedno zo svojich maximálnych hodnôt, než sme sa mierne stiahli. Aj keď sa tam nepodarilo dosiahnuť hybnú silu, stále vidíme určitý optimistický rast meny.

Päťdesiat – bitcoin na ďalšom raste

Podľa nedávnej analýzy Log Log, ktorá predstavuje logaritmické ceny a časový rozsah, ukazuje, že aj keď vidíme spomalenie cenových pohybov bitcoinu, uvidíme pomalšie, spoľahlivé, ale pokračujúce zvyšovanie cena BTC a s oveľa menšou volatilitou ako predtým.

Päťdesiatjeden – Menej kvapiek

Spolu s týmto spoľahlivejším nárastom smerom hore sa podľa analytických údajov preukázateľne znižovalo aj množstvo mesačných minimálnych cien. A čo je ešte lepšia správa, je pravdepodobné, že to bude pokračovať aj v budúcnosti.

Päťdesiatdva – vlastné vystuženie

Podkladový design bitcoinu znamená, že má určité atribúty, ktoré umožňujú nepretržitú samoobslužnú slučku, ktorá mu umožňuje neustále silnieť, čo iba dlhodobo podporí úroveň dôvery investorov v kryptomenu. Čo sa tiež bude krvácať do ďalších kryptomien.

Tu to máte veriacich v bitcoinoch. Od dní Genesis-Satoshi Nakamoto po najobľúbenejšie kryptografické predikcie cien v rozmedzí od 100 000 do 1 000 000 miliónov dolárov v amerických dolároch za bitcoin (BTC). Trh sa zahrieva pre zásadný krok alebo rozpad, ale vzhľadom na agregát toho, čo ste práve čítali, od býčích predpovedí cien BTC až po stabilný rast ceny bitcoinu počas jeho prvých desiatich rokov a ak je to iba zopár z 50 Katalyzátory hodnoty trhového limitu bitcoinu začnú klikať naraz, čo by mohlo trh zafarbiť na zelenú a vrátiť sa späť k Mesiacu.

Pohľad na najvyššie predpovede cien bitcoinu a historické udalosti na časovej osi cien BTC by mali pomôcť pri ďalšom rozhovore o tom, kam až sa bitcoin dostal, aby vedel, kam sa bude v budúcnosti uberať. Ak máte bitcoinovú cenovú analýzu alebo predpoveď predpovede, odošlite ju prostredníctvom e-mailu na adresu [email protected], ktorý sa pridá do zoznamu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map