Prijímajte platby bitcoinom: najlepších 14 obchodných brán, ktoré môžete použiť

prijímať platby bitcoinom

Už sme sa zaoberali tým, kde minúť bitcoiny, ale teraz sa pozrime, ako pre obchodníkov funguje prijímanie bitcoinových platieb, a naučme sa najlepšie spôsoby prijímania platieb kryptomenami pre podniky a elektronický obchod.

Ako prijímať krypto platby pre obchodníkov

Za posledných štyri až päť rokov bola globálna kryptokomunita svedkom obrovského nárastu počtu podnikateľov pôsobiacich v tejto stále rastúcej finančnej oblasti. V tomto článku sa budeme snažiť predstaviť podrobného sprievodcu tým, ako môžu nezávislí operátori a obchodníci začať prijímať bitcoiny (BTC) pre svoj tovar veľmi efektívnym / priamym spôsobom. Niektoré základné témy, ktorým sa bude táto príručka venovať, zahŕňajú:

  • Ktorá peňaženka je ideálna na uľahčenie bežných obchodných transakcií.
  • Ako spracovať vysielania spojené s BTC osobne aj digitálnym spôsobom
  • Ktoré fyzické platformy môžu obchodníci využiť na spracovanie interakcií v mieste predaja
  • Ktoré služby (fyzické alebo digitálne) je možné použiť na konverziu bitcoinu na iné digitálne alebo fiat meny
  • Ako môžu obchodníci minimalizovať svoje straty spojené s volatilitou trhu
  • Najlepšie 14 platobných brán pre bitcoiny, ktoré sa majú použiť pre firmy a spoločnosti

Prečo by si mali obchodníci zvoliť BTC?

ako prijímať platby bitcoinom

Predtým, ako sa pustíme do toho, ako môžu obchodníci prijímať platby BTC, mohlo by byť užitočné pre našich čitateľov pochopiť základné výhody spojené s vlajkovou loďou kryptomeny. Na začiatok vidíme, že najvýznamnejšou výhodou používania bitcoinu je to, že všetky natívne transakcie meny sú úplne nezvratné. Pri rozpracovaní tohto bodu môžeme vidieť, že väčšina tradičných spracovateľov fiat platieb využíva na uľahčenie svojich transakcií banky alebo iné sprostredkovateľské platformy. V dôsledku toho sa obchodníci musia často vyrovnávať s možnosťou strát spôsobených kompenzáciami a inými podobnými podvodmi. A zatiaľ čo obchodníci, ktorých sa tieto problémy týkajú, môžu celkom ľahko požiadať o vrátenie peňazí, celý proces môže byť dosť náročný a časovo náročný.

Keď hovoríme o bitcoinoch (BTC), nie je pravdepodobné, že dôjde ku kompenzácii, pretože aktívum využíva decentralizovanú sieť – čo nenecháva priestor pre zlých aktérov, ktorí žiadajú o vrátenie peňazí (v súvislosti so spornými prípadmi). Nielen to, že z dôvodu jedinečného operačného rámca BTC nemôžu centrálne vládne agentúry (napríklad banka, Paypal, požičiavajúca inštitúcia atď.) Nikdy zmraziť akékoľvek účty spojené s menou..

Medzi ďalšie kľúčové výhody bitcoinu patria:

Nízke poplatky Tx: Zatiaľ čo operátori kreditných kariet a poskytovatelia platieb bežne účtujú svojim klientom vysoké sadzby poplatkov okolo 3+% (spolu s poplatkami za konverziu), transakcie BTC je možné spracovať za zhruba 1 dolár bez ohľadu na veľkosť platby.

Technológia pripravená na budúcnosť: S pribúdajúcim dňom si čoraz viac ľudí začína uvedomovať finančný potenciál, ktorý kryptomeny (napríklad BTC) skutočne majú. V tejto súvislosti sa mnoho odborníkov domnieva, že obchodníci, ktorí začnú využívať alternatívne peňažné technológie, ako napríklad bitcoin, budú schopní prilákať viac zákazníkov, najmä s pribúdajúcim časom a globálnym finančným sektorom, ktorý prechádza na úplne digitálny spôsob fungovania..

Čo treba hľadať pri výbere peňaženky BTC na prijímanie platieb

bitcoinová peňaženka na prijímanie platieb

Na to, aby obchodník začal prijímať platby v bitcoinoch (BTC), musí získať peňaženku s kryptomenami. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť, že jedným z najbezpečnejších riešení peňaženiek je Bitcoin Core, pretože je úplne sebestačný a nevyžaduje, aby bol jeho vlastník závislý na serveroch tretích strán. Uvádza však, že že peňaženka môže trvať dlho (niekedy týždne až mesiace), kým sa stane plne funkčnou, pretože vyžaduje, aby si používatelia stiahli celú históriu bitcoinového blockchainu.

V tomto ohľade môže byť pre používateľov jednoduchšie zamestnať alternatívu peňaženky, ktorá je podstatne ľahšia, pokiaľ ide o jej celkovú spotrebu zdrojov – napríklad „Blockchain Wallet“, riešenie úložiska, ktoré je mimoriadne priateľské k CPU a je možné ho nastaviť v rámci otázka niekoľkých minút. Z toho vyplýva, že peňaženka závisí od určitých subjektov tretích strán, a je tak náchylnejšia na vonkajšie vniknutia, ako aj na hacky tretích strán, ktoré Bitcoin Core.

Jednou z kľúčových výhod blockchainovej peňaženky je, že akonáhle je na nej prijatý BTC tx, bude užívateľovi k dispozícii na útratu. To je v príkrom rozpore s Bitcoin Core a inými mäkkými peňaženkami, ktoré vyžadujú množstvo potvrdení, kým sa príslušné kryptomeny stanú použiteľnými. Napríklad Bitcoin Core potrebuje na potvrdenie transakcie minimálne jedno potvrdenie – proces, ktorý môže trvať kdekoľvek od 10 do 60 minút, v závislosti od celkového preťaženia, ktoré sieť zažíva. Mäkké peňaženky (napríklad ta na Coinbase) navyše vyžadujú tri potvrdenia, ktoré by niekedy mohli prinútiť zákazníkov čakať celý deň. To by malo nielen to, že by sa retailoví zákazníci mali na pozore pred touto technológiou, ale aj bitcoin by bol pre každodenné transakcie úplne zbytočný.

V neposlednom rade je nanajvýš dôležité, aby obchodník pred odovzdaním zakúpeného tovaru analyzoval platbu BTC prijatú od zákazníka, aby sa ubezpečil, že bol použitý požadovaný poplatok za transakciu. Je to tak preto, lebo ak sa nepoužíva dostatočne vysoký poplatok tx, platba môže niekedy trvať aj niekoľko dní. Nielen to, ak je suma poplatku nastavená na nulu, existuje šanca, že platba nemusí zlyhať.

Najjednoduchší spôsob prijímania bitcoinov online

Najjednoduchší spôsob prijímania bitcoinových platieb online

Aby mohli obchodníci akceptovať BTC, musia mať prístup do svojich peňaženiek a prejsť do sekcie odosielania a prijímania. Napríklad, ak chce obchodník prijať platbu, musí prejsť na kartu „príjem“ a skopírovať zadanú adresu, aby ju bolo možné poskytnúť príjemcovi platby. Je nanajvýš dôležité, aby obchodník zabezpečil dôkladné kopírovanie adresy, pretože aj malá chyba (t. J. Jedno nesprávne písmeno alebo číslo) môže mať za následok odoslanie platby do úplne inej peňaženky a navždy stratu peňazí.

Ďalšie body, ktoré stoja za zdôraznenie:

Online obchodníci by mali v ideálnom prípade posielať adresy svojich BTC peňaženiek svojim klientom prostredníctvom e-mailu, textovej správy alebo okamžitej správy. Ďalej môžu tiež tlačiť svoje adresy na svoje oficiálne faktúry a jednoducho znova a znova používať ten istý dokument pre všetky budúce finančné transakcie..

Okrem ručného prijímania platieb BTC môžu obchodníci tiež digitalizovať svoje platby pomocou doplnkov určených pre platformy ako WordPress a OpenCart.

Ako prijímať BTC z fyzického umiestnenia?

Ako prijímať BTC z fyzického umiestnenia?

Pre operátorov maloobchodných predajní, aby dostali platbu BTC, môže byť štandardný proces kopírovania adresy peňaženky a jej odoslania zákazníkovi pomerne náročný a neefektívny. Aby bol proces efektívnejší, môže byť pre obchodníkov oveľa jednoduchšie použiť na spracovanie prichádzajúcej platby QR kód (ktorý je prepojený s jeho natívnou krypto peňaženkou). V jeho najzákladnejšom zmysle je QR kód blok čierneho štvorca, ktorý obsahuje všetky požadované údaje spojené s rôznymi entitami digitálneho a fyzického ukladania. Nielen to, použitie takého kódu úplne eliminuje akékoľvek šance zákazníkov na odoslanie ich finančných prostriedkov na nesprávnu adresu.

Aby obchodník výrazne zjednodušil proces prijímania platieb BTC, môže na svojom pokladničnom pulte jednoducho zobraziť QR kód spojený s jeho peňaženkou. To umožňuje zákazníkom jednoducho sa prihlásiť do svojich riešení mobilných peňaženiek a naskenovať zobrazený kód. Tento proces trvá doslova pár sekúnd a umožňuje takmer okamžité zasielanie digitálnych platieb. Niektorí maloobchodníci navyše dokonca využívajú tabletový počítač, ktorý je určený výlučne na prijímanie platieb BTC. Tablet môže využívať aplikáciu ako Blockchain Merchant, ktorá zákazníkovi automaticky generuje vlastný QR kód, ktorý naskenuje a odošle prostredníctvom požadovaných prostriedkov.

A nakoniec, ak chce maloobchodník úplne vylúčiť akékoľvek šance na krádež, môže svojim klientom poskytnúť QR kód spojený s offline peňaženkou (ktorý sa nenachádza ani v obchode, kde sa tx spracováva).

Určenie výmenného kurzu

ako prijímať sadzby krypto platieb

Ďalším rozhodujúcim prvkom, pokiaľ ide o prijímanie platieb BTC, je použitie správneho výmenného kurzu – pretože sa zdá, že cena bitcoinu sa líši od jednej obchodnej platformy s kryptomenami k druhej. Aby teda obchodníci zostali v súlade so svojimi cenami, mali by využívať jedinú burzu a na uľahčenie denných platieb použiť jej sadzbu tx. V tejto súvislosti je najlepšie, aby sa obchodník držal zavedenej výmeny, ktorá je najvhodnejšia pre konkrétny fiat krajiny. Napríklad Bitfinex, Coinbase, Kraken môžu byť použité za USD.

Z technickejšej stránky môžeme vidieť, že aby si obchodníci mohli vypočítať presnú sumu, ktorá im patrí, v zmysle BTC, môžu jednoducho rozdeliť predajnú cenu produktu na hodnotu BTC v danom okamihu..

Manuálne výpočty môžu vykonať aj obchodníci, aby zistili, koľko bitcoinov (BTC) musí príjemca odoslať pre svoju konkrétnu objednávku.

Dnes existuje celá rada doplnkov elektronického obchodu založených na bitcoinoch, ktoré je možné použiť na automatizáciu procesu konverzie stlačením jediného tlačidla. Je dôležité urobiť to ako časovo citlivú transakciu kvôli volatilite, ktorá existuje.

Služby, ktoré obchodníkom umožňujú prevádzať ich BTC na Fiat

Umožnite obchodníkom previesť svoje BTC na Fiat

Ako si je väčšina našich čitateľov pravdepodobne dobre vedomá, jedným z najväčších problémov pri prijímaní BTC je prvok volatility trhu – tj. Cena bitcoinu sa môže pomerne výrazne meniť medzi časom, ktorý získa predajca, a okamihom, keď ho získa sa predáva za fiat. V tejto súvislosti stojí za zmienku, že v súčasnosti existuje množstvo služieb, ktoré chránia obchodníkov pred stratami na trhu (pretože umožňujú okamžité uskutočnenie fiatových konverzií bitcoinu)..

Jedným z prominentných príkladov takejto služby je Bitpay, platforma, ktorá umožňuje používateľom okamžite vymeniť svoje BTC za fiat – pričom prevedené prostriedky sa prevedú na bankový účet prepojený s obchodníkmi v priebehu niekoľkých minút. BitPay navyše poskytuje svojim používateľom záruku, že im bude účtovaný iba celkový tx poplatok vo výške 1% – suma, ktorá je podstatne nižšia ako to, čo väčšina bitcoinových bankomatov účtuje za prevod používateľských BTC podielov na fiat.

Ďalšie aspekty BitPay, ktoré stojí za zmienku:

Platforma je dodávaná s plnohodnotným platobným systémom BTC, ktorý vyžaduje, aby si obchodníci jednoducho stiahli aplikáciu BitPay do svojho zariadenia PoS. Aplikácia nielen nastavuje peňaženku pre maloobchodníka, ale slúži aj ako jednotné kontaktné miesto pre používateľa, ktorý začne úplne bezproblémovo prijímať BTC..

Jedinou mysliteľnou nevýhodou používania BitPay je skutočnosť, že ide o centralizovanú platformu a je prepojená s rôznymi bankovými inštitúciami. V dôsledku toho mohli obchodníci bezdôvodne blokovať svoj peňažný prítok bankou.

Ďalším jednoduchým spôsobom prijímania platieb v bitcoinoch je použitie široko používanej „Blockchain Wallet“ (úložné riešenie, ktoré nevyžaduje, aby používatelia absolvovali určité kontroly totožnosti, a je úplne decentralizované). Podobne si môžu majitelia biznisov zvoliť aj inštaláciu BTC bankomatu priamo vo svojom obchode, čo je krok, ktorý pomôže nielen pri bezproblémových konverziách kryptomeny, ale priláka aj viac podnikateľov do tohto lukratívneho finančného nástroja..

Nakoniec môže obchodník tiež poslať svoje BTC na burzu a potom ich previesť na fiat menu podľa vlastného výberu. Tento proces je dosť jednoduchý, ale môže byť dosť časovo náročný a nákladný (kvôli vyšším poplatkom). Nielen to, vzhľadom na časové oneskorenie, ktoré existuje medzi prevodom jedného z BTC na kryptoburzu a jeho následným výberom, môže kryptomena vlajkovej lode nakoniec stratiť časť svojej vnútornej peňažnej hodnoty.

Obchodníci si môžu zvoliť HODL obchodníci prijímajúci platby bitcoinom

Mnoho obchodníkov sa v dnešnej dobe rozhodlo vzdať sa konverzie svojich bitcoinov (BTC) na fiat, aby si udržali svoje kryptomeny. Je to preto, že mnoho podnikateľov si začalo uvedomovať skutočný finančný potenciál bitcoinu a jeho očakávanú budúcu hodnotu. Podobne chcú niektorí maloobchodníci vlastniť BTC, aby ho mohli neskôr minúť na svoju osobnú potrebu. Ak sa teda obchodník rozhodne dlhodobo držať svojich BTC, musí sa ubezpečiť, že jeho podiely sú bezpečne uchované v hardvérovej peňaženke, ktorú je možné udržiavať offline. Mnoho z nich sa to môže rozhodnúť vzhľadom na býčie predpovede cien bitcoinov, ktoré existujú v komunite ako celku, ale bude to na tom, či sa vaša zhoda bude zhodovať s vašimi každodennými nákladmi..

Nielen to, obchodníci by si mali vždy uchovať kópiu svojich súkromných kľúčov alebo semienka svojej bitcoinovej peňaženky (BTC), aby v prípade, že v budúcnosti nastane akýkoľvek problém, bolo možné získať späť ich finančné prostriedky stlačením tlačidla. Tieto počiatočné kľúče by sa však nikdy nemali ukladať na počítačovom zariadení človeka, pretože pre hackerov je pomerne ľahké získať prístup k osobnému počítaču, notebooku alebo tabletu.

Najlepšie platobné brány pre bitcoiny

najlepšie platobné brány pre bitcoiny

Kryptoplatobné brány sú platobné siete, ktoré nie sú obmedzené hranicami žiadneho druhu. Umožňujú rýchle a ľahké prevody peňazí vo forme digitálnych mien, čo je mimoriadne užitočné pre obchodníkov a ostatných, ktorí chcú vykonávať okamžité transakcie po celom svete..

Platobné brány, ktoré umožňujú používanie bitcoinu, sú preto známe ako bitcoinové platobné brány. Často akceptujú aj množstvo altcoinov, napríklad Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin a ďalšie. Ďalšou vecou, ​​ktorú umožňujú platobné brány, je prevod BTC na iné kryptomeny alebo dokonca tradičné meny, napríklad USD alebo EUR..

Toto je vlastnosť, ktorá sa v minulom roku dočkala veľkého množstva využitia, pretože kryptotrh vstúpil do takzvanej kryptomeny – obdobia, keď ceny neustále klesali. Tí, ktorí takým či oným spôsobom zarobili kryptomeny, potrebovali spôsob, ako rýchlo zarobiť peniaze predtým, ako sa ich platby znížili kvôli poklesu ceny.

Našťastie platobné brány umožňujú okamžité konverzie a nárast dopytu inšpiroval vznik mnohých platforiem, ktoré odvtedy začali pracovať ako platobné brány. Vyznačujú sa mnohými nástrojmi na rôzne účely, vrátane automatického prevodu mincí, sledovania trhu a ďalších.

Prečo sa obchodníci rozhodli akceptovať bitcoin?

Počet používateľov kryptomeny napriek nízkym cenám stále rastie. Mnoho krajín po celom svete už tento rast uznalo a sú v procese vytvárania regulácií týkajúcich sa kryptomeny, ktoré by chránili investorov a znižovali potenciál podvodov, krádeží a iných podobných trestných činov.

So všetkou pozornosťou venovanou kryptám existuje veľa výhod, ktoré môžu obchodníci využívať, ak sa rozhodnú s nimi začať pracovať. Napríklad krypto transakcie umožňujú používateľom úplnú kontrolu, vďaka čomu je bezpečnejšie pre kryptomeny obchodníkov aj zákazníkov. Ďalej, prijatie kryptomien ako možnosti platby môže obchodníkom umožniť rozšíriť ich dosah a zahrnúť viac zákazníkov. Spôsoby platby sú diskrétne, zatiaľ čo všetky informácie o platbe sú uložené v blockchaine.

Zabezpečenie je oveľa väčšie, pretože neexistujú žiadne riziká podvodu, zatiaľ čo obchodníci aj zákazníci môžu svoje súkromné ​​údaje uchovávať v tajnosti. Transakčné poplatky sú navyše v porovnaní s tradičnými spôsobmi platby oveľa nižšie.

Expanzia kryptomien ďalej znamená, že môžu byť mimoriadne užitočné pre medzinárodné cesty. To tiež znamená, že cezhraničné platby sú okamžité a že nevyžadujú žiadne tretie strany a netrpia žiadnymi oneskoreniami. Existujú aj ďalšie výhody, ale namiesto toho, aby sme ich uvádzali v zozname, budeme diskutovať o niektorých z najlepších kryptomenových platobných brán, ktoré akceptujú bitcoiny a ktoré je možné využiť na využitie všetkých vyššie spomenutých výhod..

1) Coinbase

Coinbase je najväčšia a najpopulárnejšia kryptoburza v USA a tiež jedna z najväčších na svete. Jednoduchým stiahnutím aplikácie pre obchodníkov môžu vlastníci firiem začať prijímať bitcoiny a niekoľko ďalších mincí. Jednou z najväčších výhod je navyše to, že je možné okamžite prevádzať bitcoiny na fiat a naopak.

Coinbase má tiež množstvo ďalších funkcií, napríklad veľkú rýchlosť a žiadne poplatky za transakcie, pokiaľ ide o prijímanie coinov; integrácia s mnohými službami (Shopify, OpenCart, WooCommerce atď.), pridáva platobné tlačidlo na web obchodníka a je integrovaný do API.

2) CoinsBank

CoinsBank je tiež veľmi populárna služba, ktorú je možné ľahko synchronizovať s debetnou kartou. Ponúka tiež mobilnú aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre zariadenia so systémom iOS a Android. Okrem toho umožňuje okamžité výbery a vklady a vyznačuje sa vyššou bezpečnosťou vďaka dvojfaktorovej autentifikácii. Funguje s väčšinou hlavných fiat mien, ako sú USD, GBP, EUR alebo ruský rubeľ. Služba aj systém podpory sú neustále k dispozícii. Burza tiež robí všetko, čo je v jej silách, aby zabezpečila minimálne riziká a maximálny zisk.

3) BitPay

BitPay je ďalšia služba so sídlom v USA a jedna z najstarších platobných brán bitcoinu na svete. Existuje od roku 2011 a jeho používanie je jednoduché. Používateľom stačí stiahnuť si aplikáciu burzy a budú pripravení začať prijímať platby v kryptomene. Ponúka tiež vlastnú debetnú kartu pre bitcoiny pre ľahké transakcie a konverziu z kryptomeny na fiat.

Obsahuje tiež doplnky typu open source pre platformy eCommerce a umožňuje dokonca aj dary v bitcoinoch. Je však potrebné poznamenať, že všetky platobné transakcie je možné uskutočňovať pomocou bitcoinu. BitPay tiež používa mechanizmus PoS, je akceptovaný po celom svete a umožňuje bankové vklady v približne 38 rôznych krajinách, pričom podporuje 40 rôznych jazykov.

Jeho rozhranie je jednoduché a užívateľsky prívetivé, pričom pre väčšiu bezpečnosť obsahuje aj dvojfaktorovú autentizáciu. Rýchlosť prenosov je tiež možné nastaviť manuálne v súlade s potrebami používateľov. Nakoniec je kompatibilný so všetkými peňaženkami Bitcoin Cash (BCH).

4) CoinGate

Ďalej tu máme CoinGate, ktorý umožňuje používať bitcoiny a altcoiny, pričom prijíma platby vo viacerých menách, vrátane samotných BTC, ako aj EUR a USD. Používa tiež POS aplikácie pre rôzne platformy, vrátane iOS, Android a webových prehľadávačov. Dodáva sa tiež s doplnkami pre platformy eCommerce a podporuje množstvo digitálnych mien.

5) Blockchain

Blockchain tiež patrí medzi najstaršie platobné brány pre bitcoin, podobne ako v prípade BitPay. Je to skvelá platobná brána pre osobné použitie aj pre firmy. Podporuje však iba tri kryptomeny, ktoré zahŕňajú bitcoin, ethereum a bitcoin cash. Je to tiež známa (bezplatná) krypto peňaženka, ktorá však ide ďalej, pretože slúži ako úložisko informácií, vývoja a štatistík..

Ďalej poskytuje platobné rozhrania API pre bitcoiny, aj keď proces implementácie je zložitejší ako v prípade predchádzajúcich položiek. Preto vyžaduje trochu technického know-how, ale je ľahké ho použiť ako mobilnú aplikáciu pre Android.

6) Server BTCPay

BTCPay Server je bezplatná bitcoinová platobná brána s otvoreným zdrojovým kódom a hostiteľom, ktorá podporuje aj rôzne altcoiny. Umožňuje obchodníkom a bežným používateľom prijímať platby priamo do ich peňaženiek bez ďalších poplatkov alebo transakčných nákladov. Mnohí to považujú za najväčšiu výhodu služby.

Taktiež sa vyznačuje veľkou rýchlosťou vďaka bleskovej sieti a ponúka väčšiu bezpečnosť a súkromie. Posielanie platieb je jednoduché vďaka tlačidlu BTCPay.

7) Blockonomika

Blockonomics je ďalšou veľmi populárnou a užitočnou krypto bránou, ktorá je bez povolení a nevyžaduje žiadne overenie od tretích strán. Na to, aby to fungovalo, tiež nepotrebuje ďalšiu integráciu API. Uskutočňovanie platieb je jednoduché a potenciálni zákazníci musia iba naskenovať QR kód. Vďaka tomu je veľmi bezpečný a so zvýšenou anonymitou pre všetkých zúčastnených. Podporuje tiež niekoľko kryptomien, z ktorých mnohé pochádzajú z ekosystému bitcoinu, ako aj niektoré z najznámejších a najpoužívanejších peňaženiek, napríklad Ledger Nano S, Trezor a podobne..

8) SpicePay

SpicePay je tiež skvelou voľbou, pretože umožňuje rýchlo a ľahko prijímať a vymieňať mince a navyše poskytuje bezpečnú peňaženku na ich uloženie. Má množstvo funkcií, ako napríklad vyššiu bezpečnosť a pohodlie, podporu mnohých fiat mien, napríklad USD, GBP, EUR a CAD. Umožňuje tiež výbery na SEPA alebo PayPal a obsahuje doplnky pre elektronický obchod a maloobchod. Nakoniec umožňuje používateľom ušetriť okolo 2% na každej transakcii, zatiaľ čo jeho funkcia BitGo umožňuje použitie tejto aplikácie na desktopovom aj mobilnom systéme..

9) Platby mincami

Ďalej je tu CoinPayments, ktorá je špeciálne navrhnutá pre online obchodníkov. Podporuje viac ako 1 200 rôznych kryptomien vrátane BTC, XRP, BCH a LTC. Obchodníkom sa navyše účtuje 0,5% za transakciu.

Ponúka pluginy pre všetky najpopulárnejšie webkamery, ktoré sú k dispozícii, a urýchľuje platby podporou okamžitých potvrdení GAP600. Odmeňuje tiež používateľov prostredníctvom airdrops s mincami a žetónmi a dokáže mince automaticky konvergovať.

10) SpectroCoin

SpectroCoin je ďalšia bezplatná peňaženka, ktorá používateľom umožňuje okamžitú výmenu finančných prostriedkov. Funguje s viac ako 30 kryptami a má pomerne vysoké limity pre výber a vklad. Ďalej obsahuje doplnky elektronického obchodu, debetnú kartu bitcoinu a rozhranie SpectroCoin API, ktoré umožňuje nákup alebo predaj mnohých mincí.

11) GoUrl.io

Toto je úplne zadarmo bitcoinová peňaženka, ktorá je tiež otvorená. Patrí tiež medzi najdôveryhodnejšie peňaženky na globálnej úrovni vďaka doplnkom elektronického obchodu a rozhraniu API. Umožňuje používateľom predávať oveľa viac ako mince, vrátane videí, hudby, obrázkov, adries URL a dokonca aj textov, a to všetko výmenou za kryptomeny..

Nevyžaduje overenie bankového účtu ani ID, čo zvyšuje súkromie používateľov. Používatelia môžu ľahko predať akýkoľvek produkt a výmenou za to získať bitcoin alebo inú kryptomenu. Ponúka tiež pridružený program, ktorý účastníkom tiež umožňuje zarobiť viac.

12) Shopify Gateway

Shopify je skvelá platobná brána elektronického obchodu s obrovskou základňou používateľov. Jeho transakčné poplatky sú extrémne nízke, zatiaľ čo všetky transakcie sú bezpečné a rýchle. Platby je možné prijímať kedykoľvek a kdekoľvek, zatiaľ čo jej POS aplikácie umožňujú používateľom používať peňaženku na viacerých zariadeniach. Nevyžaduje tiež súlad s PCI.

13) ALFAcoiny

Na konci zoznamu máme ALFAcoiny, ktoré tiež patria medzi najdôveryhodnejšie bitcoinové platobné brány. Podporuje tiež niektoré z najnovších mincí. Má tiež jedinečnú vlastnosť, ktorou je výplatný systém BitSend. Systém umožňuje ľahké a rýchle platby, čo je ideálne riešenie na vyplácanie miezd alebo bonusov v kryptomene. Platforma pracuje s množstvom špičkových coinov, vrátane bitcoinu, bitcoinovej hotovosti, XRP, etherea, litecoinu a DASH.

Má tiež vernostné programy, finančné služby a digitálne hry, ktoré všetkým umožňujú používateľom zarobiť si ďalšie prostriedky. Platby sa dajú ľahko uskutočniť a finančné prostriedky sa prevedú pomerne rýchlo. Služba je navyše k dispozícii po celom svete, dokonca aj v krajinách ako Severná Kórea alebo Irán.

14) BitcoinPay

Na záver existuje bitcoinová výplata, ktorá je jedným z najjednoduchších a pravdepodobne najpopulárnejších spôsobov prijímania krypto platieb do peňaženky alebo na bankový účet. Vyznačuje sa nulovými poplatkami a je ľahko použiteľný. Jeho zákaznícka podpora je tiež kedykoľvek k dispozícii, zatiaľ čo službu je možné používať aj pre iOS a Android. Používatelia môžu požadovať platby prostredníctvom e-mailu a uskutočňovať ich okamžite.

Ďalej podporuje doplnky elektronického obchodu z viac ako 196 krajín sveta a spolupracuje s ďalšími platformami, ako sú Magento, PrestaShop, OpenCart, WooCommerce a ďalšie..

Záver

Na záver tohto článku by malo byť úplne zrejmé, že naj decentralizovanejším spôsobom prijímania platieb BTC je to, že obchodníci používajú peňaženku, ktorá nevyžaduje žiadne potvrdenia. Obchodníci by navyše mali zabezpečiť, aby ich online platobné systémy neobsahovali žiadne body úniku / zlyhania a aby mali zavedené všetky požadované bezpečnostné protokoly..

V prípade, že obchodník využíva Bitpay alebo inú podobnú službu, mal by sa uistiť, že sa nezapája do žiadnych nelegálnych aktivít, pretože mu hrozí strata všetkých platieb..

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol a nejakým spôsobom vám môže pomôcť pri založení spoločnosti, ktorá je plne schopná prijímať platby v bitcoinoch (v digitálnej alebo fyzickej podobe).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map