Andrew Adcock, generálny riaditeľ spoločnosti Crowd for Angels – Interview Series

Andrew je generálnym riaditeľom spoločnosti Crowd for Angels, akciovej crowdfundingovej platformy. Často sa zúčastňuje a prednáša na udalostiach týkajúcich sa crowdfundingu, alternatívnych financií a investícií. Predtým pracoval v spoločnosti NinetyTen, vývojár webových aplikácií a poskytovateľ súkromných sociálnych sietí, medzi ktorých klientov patrili spoločnosti Nokia, Channel 4 a Shop Direct.

Boli ste jedným z pôvodných spoluzakladateľov Crowd for Angels. Môžete diskutovať o inšpirácii pri spustení tohto podnikania?

Bol som skutočne jedným zo zakladajúcich tímov v Crowd for Angels, ale inšpirácia pre založenie spoločnosti pochádza od nášho riaditeľa Tony de Nazareth, ktorý spojil svoje desaťročia finančných znalostí s prístupom „sociálnych médií“. To malo zapojiť komunitu do financovania a podpory podnikania, čím sa vytvorili obhajcovia značiek, ktorí nielen finančne podporili túžby spoločnosti, ale stali sa aj hlasom a zákazníkom spoločnosti..

Nakoľko sa zapájate do hracích plôch a balíte ponuky, ktoré nájdete v Crowd for Angels?

Som zapojený do väčšiny spoločností, ktoré sa snažia zaradiť na zoznam Crowd for Angels. Zaujíma ma skutočná fascinácia v životoch start-upov a spoločností, ktoré sa chcú rozširovať. Každá má svoj vlastný príbeh a vášeň, z ktorej som nadšený. Po získaní finančných prostriedkov pre svoju vlastnú spoločnosť a investovaní do mnohých ďalších dúfam, že poskytnem prehľad o spoločnosti.

Aký typ náležitej starostlivosti sa vykonáva v prípade spoločností, ktoré sú na zozname?

Veľa! Crowd for Angels rozdeľuje due diligence na 3 kľúčové oblasti. Najprv vykonáme vecné kontroly ako KYC, AML, PEP, úverové kontroly riaditeľov, skontrolujeme účty predložené spoločnosťou a overíme fakty uvedené na ich ihrisku. Po druhé, napríklad vykonávame kontroly trhu, či je produkt k dispozícii a ako je popísané, či existuje adresovateľný trh, či je primerané ocenenie, akým právnym výzvam môže spoločnosť čeliť a či je etický. Konečná kontrola je zdravého rozumu, ktorú netestuje iba Crowd for Angels, ale aj naši Angels, ktorí spoločnosti položia svoje vlastné otázky.

Aké sú niektoré z hlavných dôvodov odmietnutia spoločností zaradiť sa na platformu?

Môže existovať niekoľko dôvodov, ale niektoré z nich, ktoré považujeme za najbežnejšie, sú tieto:

  • Ocenenie je v porovnaní s pozíciou spoločností jednoducho príliš vysoké
  • Spoločnosť neposkytuje dokumentáciu (obchodný plán, manažérske účty, zakladateľské dokumenty)
  • Produkt je príliš skoro alebo ešte nie je vyvinutý
  • Režiséri nemajú „Skin in the Game“

Aké sú najväčšie výhody skupinového financovania akcií?

Osobne si myslím, že najväčšou výhodou je schopnosť vytvárať obhajcov značiek, ľudí, ktorí finančne podporujú vaše podnikanie a stávajú sa aktívnymi zákazníkmi, a priťahujú ďalších, aby vašu značku vyskúšali, či už prostredníctvom ústneho podania alebo sociálnych médií..

Mohli by ste nám priblížiť príbeh úspechu spoločnosti, ktorá zhromažďovala prostriedky na platforme Crowd for Angels?

Jednou z mojich obľúbených je spoločnosť s názvom CNPPS. Mladý podnikateľ, ktorý v tom čase študoval inžinierstvo na vysokej škole, vytvoril priepustné riešenie chodníka, ktoré využívalo recyklované kamenivo. Teraz to nemusí znieť tak fascinujúco ako aplikácia, ale náš svet je pokrytý cestami a chodníkmi. Jeho roztok používal 100% recyklované kamenivo a bol uhlíkovo negatívny, navyše umožňoval prechod vody. V spolupráci s podnikateľom sa nám podarilo získať 100 000 GBP na fázu testovania, ktorá viedla k obchodnej zmluve a ďalšiemu financovaniu spoločnosti..

Zaujímavým bol najmä etický prístup, ktorý spoločnosť zvolila pri zmene starého odvetvia, húževnatosť, ktorú podnikateľ preukázal, že sa nikdy nevzdáva, a že podnik sa dá skutočne rozvíjať od základu, aj napriek tomu z univerzity. Doteraz za 2 roky sa ocenenie spoločnosti zvýšilo štvornásobne, čo prinieslo solídnu návratnosť pre zúčastnených Angels.

Crowd for Angels je jednou z mála crowdfundingových platforiem, ktoré prijímajú bitcoiny. Koľko investorov používa bitcoin a odkiaľ pochádza väčšina týchto investorov?

Áno, kryptomenu prijímame ako formu platby za investovanie od začiatku roku 2016. V tom čase sme integrovali túto možnosť platby, aby sme zahraničným investorom umožnili investovať do spoločností v Spojenom kráľovstve bez nákladov a času spojeného s medzinárodnými bankovými prevodmi. Spočiatku sme videli, že tento spôsob platby využíva množstvo Austrálčanov, čínskych a hlavne ázijských investorov. Keď však bitcoin a ďalšie kryptomeny získali na popularite, zaznamenali sme nárast európskych investorov využívajúcich kryptomenu. Čiastočne je to kvôli ziskom, ktoré mohli zažiť, a myslím si, že ponúkané kryptomeny pre pohodlie. Teraz máme na našej platforme registrovaných viac ako 14 000 členov s peňaženkou na kryptomeny, pričom veľa z nich je v Európe.

Pred niekoľkými rokmi bol vydaný token ANGEL. Aké sú prípady použitia tohto tokenu?

Token ANGEL bol vydaný s cieľom znížiť náklady investorov na získanie používateľov a zároveň odmeniť zúčastnené strany za interakciu s našou platformou. Dúfame, že keď používatelia interagujú a zdieľajú obsah v sieti, povedzme investíciu, ktorú práve investovali do začínajúcej spoločnosti, budú odmenení ANGELOM. Crowd for Angels sa potom zaviazal odkúpiť a spáliť ANGEL spojený s príjmami generovanými z našich ihrísk, čím sa vytvoril virtuálny kruh. Dúfame, že v budúcnosti budú môcť naši anjeli používať token ANGEL ako spôsob platby smerom k investícii.

Ako vidíte digitálne aktíva a digitálne cenné papiere, ktoré sa nakoniec zlúčia s skupinovým financovaním?

Crowdfunding využíva technológiu, ktorá umožňuje masám investovať malé sumy do ihrísk, ale akcie sa zvyčajne držia u nominovaného a ak ich chcete predať alebo dať niekomu inému, je to ťažké. Integrácia digitalizovaných aktív by preto nemala byť nijako zložitá, pretože potenciálne dáva kontrolu nad aktívom späť investorovi a dodržiava súbor pravidiel, ktoré nemožno porušiť. V utopickom svete by ste umožnili investorom nakupovať, držať a obchodovať s akýmikoľvek aktívami, ktoré si želajú. Vďaka blockchainu profitujete z nemennej účtovnej knihy, ktorá by zaznamenávala tieto transakcie, čo vám dáva efektivitu a transparentnosť. Verím, že sme len kameňom dohodeným od veľkých zmien.

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli s Crowd for Angels podeliť??

Vždy sme otvorení myšlienkam, rozhovor môže trvať ešte dlho.

Ďakujem za rozhovor. Čitatelia, ktorí sa chcú dozvedieť viac, môžu navštíviť náš firemný zoznam Crowd for Angels alebo Webová stránka Crowd for Angels.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map