Genobank privádza súkromie k testovaniu DNA pomocou blockchainu

Pripojiteľnosť

Žijeme v dobe prepojenia. Technológia nám umožnila zostať v neustálom kontakte so svetom v reálnom čase. Táto konektivita však presiahla komunikáciu a zmenila pohľad na našu prepojenosť s ostatnými.

Jedna spoločnosť, menom Genobank, poskytuje svojim klientom schopnosť odhaliť ich pôvod a spojenie s ostatnými. To sa deje pomocou vyšetrenia DNA.

To, čo odlišuje Genobank od konkurencie, je prístup k vlastníctvu / súkromiu údajov.

DNA

Deoxyribonukleová kyselina (DNA) označuje molekuly, ktoré majú všetci ľudia, a ktoré obsahujú svoje jedinečné genetické kódovanie. Po preskúmaní tohto kódu sa môžeme dozvedieť viac o predkoch jednotlivca, predispozíciách k psychickým a fyzickým ochoreniam a podobne..

DNA sa stala najskôr popularizovanou a pojmom pre domácnosť, keď sa začala používať ako prostriedok identifikácie – najmä na miestach činu.

Detaily

V snahe pokračovať v rozvoji svojich produktov / služieb a rozvíjať svoje miesto v priemysle spoločnosť Genobank v súčasnosti hostí a crowdfundingová kampaň prostredníctvom platformy na investovanie kapitálu, republika.

Táto udalosť, počas ktorej Genobank v čase písania článku priniesla zhruba 175% svojho minimálneho cieľa, je naplánovaná naživo do 14. marca 2020..

Investori, ktorí sa zúčastnia tohto podujatia, budú odmenení „Crowd Simple Agreement for Future Equity (Crowd SAFE)“. Toto je forma dohody, ktorú vytvorila republika a ktorá je lepšie štruktúrovaná na použitie v kampaniach kolektívneho financovania ako tradičná SAFE.

Tí, ktorí sú držiteľmi SAFE, v zásade nezískavajú kapitál v spoločnosti. K prevodu kapitálu dochádza iba pri splnení určitých vopred stanovených parametrov, pokiaľ ide o budúci pokrok / vývoj.

Ochrana osobných údajov

Naše chápanie poznatkov, ktoré nám môže vyšetrenie našej DNA ponúknuť, viedlo k rozmachu spoločností ako Ancestry Health, 23andMe a ďalších. Údaje generované z týchto služieb predstavujú najdôležitejšie a najintímnejšie údaje zo všetkých – predstavujú vás.

Bohužiaľ, v posledných rokoch sme opakovane videli, že údaje sú zneužívané, kradnuté a všeobecne zneužívané. To prirodzene malo za následok veľké pohyby, ktoré sa zasadzovali za lepšie postupy ochrany súkromia súvisiace s generovaním a používaním údajov.

Posilnenie vašich vlastných údajov je hnacou silou Genobank. Spoločnosť poznamenáva, že špeciálne využívajú technológie blockchain na anonymizáciu používania svojej platformy – čo umožňuje klientom dozvedieť sa viac o sebe a zároveň si udržať moc nad svojimi najintímnejšími údajmi.

Spoločnosť uvádza,

„Využívame blockchain v plnom potenciáli tak, že registrujeme vaše údaje DNA ako jedinečné digitálne aktívum známe aj ako nezameniteľný token (NFT). Týmto získate výlučné vlastníctvo tejto spoločnosti. “

Pre lepšie alebo horšie

Aj keď nedostatok súkromia môže mnohých oprávnene vystrašiť, existujú prípady, keď sa prístup k databázam DNA ukázal ako neoceniteľný.

Dokonalým príkladom toho bolo v roku 2018, keď bol identifikovaný a zajatý jeden z najslávnejších sériových vrahov USA. Známy ako „Zlatý zabijak štátu“, Joseph DeAngelo bol identifikovaný, keď jeho príbuzný použil službu DNA.  Tieto údaje potom bolo možné krížovo preskúmať s DNA nájdenou na jeho miestach činu – čo poskytlo orgánom dostatok informácií na vyvodenie záveru, kto bol ich vrah.

Aj keď tento konkrétny prípad mal pozitívny výsledok, vyvoláva otázky týkajúce sa prístupu k týmto údajom. Ak je dnes možné identifikovať a vypátrať jednotlivcov, ktorí nikdy takúto službu nikdy nevyužili, je niekto z nás skutočne v bezpečí?

Aj keď možno nebudete môcť ovládať činnosť ostatných, môžete ovládať svoje vlastné údaje. Genobank to hrá s uvedením,

„Pretože na jedného používateľa existuje iba jedna súkromná peňaženka DNA, tretie strany nikdy nebudú mať prístup k vašim údajom o DNA bez vášho výslovného súhlasu (digitálny podpis). Iba vy môžete udeliť / odvolať prístup a upraviť / vymazať biodata & záznamy. VY to máte pod kontrolou! “

Bankomat

Zatiaľ čo Genobank má rôzne plány na využitie finančných prostriedkov získaných prostredníctvom svojej crowdfundingovej kampane, jedným z ich zaujímavejších plánov je spustenie bankomatov DNA kit..

Tieto kiosky by dodávali presne to, čo naznačuje ich názov – súprava umožňujúca analýzu DNA človeka. Cieľom je poskytnúť tieto služby každému, pretože nie sú potrebné žiadne osobné údaje.

Genobank naznačuje, že tieto bankomaty predstavujú jeden z ich dvoch plánovaných tokov výnosov. Druhou z nich bude „biela značka“ verzie ich súprav, ktorá sa predáva na zdravotných klinikách, v nemocniciach atď.

Genobank

Spoločnosť Genobank, ktorá bola založená v roku 2014, má sídlo v Palo Alto v Kalifornii. Spoločnosť sa špecializuje na vývoj riešení, ktoré umožňujú analyzovať ich DNA spôsobom zameraným na súkromie.

Výkonný riaditeľ Daniel Uribe v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map