Howard Marks, CEO, StartEngine – Interview Series

Howard Marks je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti StartEngine. Od začiatku bolo prostredníctvom platformy StartEngine dokončených takmer 150 úspešných financií pre startupy a ďalšie podniky.

Dávno predtým, ako sa ICO stali štandardným jazykom, videl Howard budúcnosť ponúk bezpečnostných tokenov. Na jeho blog a tiež prostredníctvom hosťovských článkov ako prispievateľ do časopisov Forbes, Hacker Noon, The Mission a Next Web, Howard zdieľal svoju víziu vesmíru a pracoval na vytvorení cesty k likvidite.

StartEngine sa zúčastňoval na veľmi úspešnom tZERO STO, usporadúvajú výročné konferencie a veľa STO vystupuje prostredníctvom platformy StartEngine..

AT: Máte celkom pôsobivé pozadie s rozsiahlou históriou softvéru a hier. Napriek tomu ste sa rozhodli spustiť akceleračný program s názvom StartEngine. Čo to inšpirovalo?

HM: Cítil som, že technologická komunita v Los Angeles potrebuje akcelerátor na investovanie do mladých spoločností. Boli sme prvým akcelerátorom, ktorý uviedol na trh v Los Angeles, mnoho ďalších ho nasledovalo. Úlohou bolo pomôcť Los Angeles stať sa technologickým mestom.

AT: Ako dlho to trvalo, kým sa StartEngine otočil smerom k akciovému crowdfundingu?

HM: Investovali sme do 60 startupov a väčšina z nich nebola schopná získať žiadny kapitál. Toto bol obrovský problém. Investorov zaujímala iba veľmi úzka skupina nápadov a určitý typ zakladateľa. Výsledkom bolo zlyhanie väčšiny našich investícií. Toto sa považuje za bežné vzhľadom na počiatočnú povahu spoločností, avšak prístup k kapitálu bol pre väčšinu z nich, najmä pre zakladateľky, ktoré viedli ženy, ťažký. V roku 2014, dva roky po uvedení akcelerátora, sme vytvorili platformu crowdfunding a spustili sme ju v júni 2015.

AT: Váš prvý klient v spoločnosti StartEngine Elio Motors získal impozantných 16,9 milióna dolárov. Ako ste získali tohto klienta??

HM: Paulovi Eliovi sme boli predstavení prostredníctvom marketingovej spoločnosti, ktorá mala pocit, že budú dokonalým prvým zákazníkom pre našu spoločnosť. Paul bol pevne presvedčený, že jeho komunita investuje, a boli sme nadšení, že máme taký skorý úspech.

AT: Kedy sa spoločnosť StartEngine rozhodla ponúknuť aj ICO?


HM: V júni 2017 som čítal správu o DAO, ktorú zverejnila SEC. Táto správa vysvetľovala, ako bol DAO investícia do cenných papierov, aj keď bol umiestnený ako úžitkové tokeny. To ma zaujalo, aby som sa dozvedel viac informácií o ICO, a našiel som obrovské rýchlo rastúce trhovisko investorov, ktorí využívali kryptomeny na crowdfundové spoločnosti. Od nášho trhu boli dva hlavné rozdiely: Nedodržiavali zákony o cenných papieroch a pre investorov ponúkali mnoho likvidačných trhov. Rozhodli sme sa pomôcť ICO dostať sa z tieňa a použiť JOBS ACT na predaj cenných papierov v súlade s pravidlami pre cenné papiere. Prvým významným ICO, ktoré sme spustili, bolo tZero vo februári 2018.

AT: Boli ste jednou z prvých spoločností, ktoré prešli od ICO k STO. Čo vás prinútilo otočiť sa k STO?

HM: ICO sa na širokú verejnosť pozeralo ako na investíciu do úžitkových tokenov. Aj keď väčšina z týchto tokenov boli cenné papiere, ako také sa nepredávali. Zmena názvu na STO mala zmysel, pretože bolo zrejmé, že tieto ponuky sa týkajú cenných papierov.

AT: Sme veľkými fanúšikmi tZERO, ako ste sa dostali k tomu, že tZERO bolo vychované na platforme StartEngine?

HM: Keď sme 10. novembra 2017 zahájili náš prvý samit, pozvali sme Ralpha Diauta z tZero, aby prišiel hovoriť. Videl celú našu organizáciu a to, ako sme sa sústredili na dodržiavanie a dodržiavanie pravidiel. To bolo pre neho osviežujúce vzhľadom na veľký počet platforiem, ktoré nerešpektovaním zákonov spúšťali úžitkové žetóny.

AT: Summit StartEngine bol celkom úspešný. Jedinou výhradou je, že nie je dosť dlhá, akékoľvek plány na uskutočnenie tejto dvojdňovej konferencie?

HM: Zatiaľ sme dokončili tri samity a náš ďalší je 12. apríla. Myslím si, že dvojdňová konferencia má zmysel, zahŕňa však dvakrát viac rečníkov a oveľa viac logistiky. Zatiaľ rozširujeme jednodňovú konferenciu a v spolupráci s mnohými ďalšími spoločnosťami v Los Angeles ponúkame neuveriteľný LA Blockchain Week.

AT: V minulosti ste silne hovorili o podpore podnikateľiek ako tradičných spoločností rizikového kapitálu, ktoré im často neposkytujú potrebnú podporu a financovanie. Máte pocit, že akciový crowdfunding a STO im ponúkajú viac spravodlivých podmienok?

HM: Dozvedeli sme sa, že menej ako 4% rizikového kapitálu sa investuje do spoločností vedených ženami. To má za následok odradenie žien od toho, aby si plnili svoje sny a obchodné túžby. Táto zaujatosť prispieva k nedostatočnej diverzifikácii typov spoločností, ktoré sú financované, a tiež typov nápadov, ktoré majú investori k dispozícii. V StartEngine sú zatiaľ ženy, ktoré vedú 22% spoločností na našej platforme crowdfunding. To je stále nízke, ale veľký krok vpred. Veríme, že crowdfunding a STO pomôžu financovať viac spoločností vedených ženami ako VC a Angels dokopy.

AT: Viem, že veríte v poslanie misie, aké je poslanie Start Engine?

HM: Naším poslaním je pomáhať podnikateľom dosiahnuť ich sny.

AT: StartEngine momentálne prevádzkuje svoju vlastnú STO. Mohli by ste nám povedať niečo o tejto STO, sume zvýšenia a podmienkach, ktoré sú ponúkané?

HM: Máme kampaň na získanie finančných prostriedkov pre akreditovaných investorov s názvom OWN Limited. Toto je obmedzené na krátke časové obdobie, kým nedostaneme kvalifikáciu od SEC pre našu ďalšiu verejnú ponuku nariadenia A +. Podmienky OWN Limited sú 7,50 USD za token. Každý token predstavuje podiel preferovaných akcií v spoločnosti.

AT: Všetko, čo by ste sa chceli o StartEngine podeliť?

HM: Zameriavame sa na budovanie modernej finančnej firmy, ktorá môže pomôcť podnikateľom kapitalizovať svoje spoločnosti priamo z davu. Chceme tiež poskytnúť investorom možnosti likvidity. Sme v procese registrácie na SEC pre nášho sprostredkovateľa-dealera a alternatívny systém obchodovania. Nedávno sme spustili navrhovaný štandard s názvom ERC-1450 na tokenizáciu cenných papierov. Účelom je ponúknuť investorom možnosť prijímať digitálne akciové certifikáty vo forme tokenov a potom uľahčiť obchodovanie na našej pripravovanej platforme..

AT: Ďakujem za rozhovor. Sme veľkými fanúšikmi StartEngine a boli sme nadšení, že ste sa k nám mohli pridať.

Pre každého, kto sa chce dozvedieť viac informácií o StartEngine alebo Howard, kliknite na nasledujúce odkazy:

StartEngine – Investujte do spoločností prostredníctvom kapitálového crowdfundingu alebo STO.

Howardov blog – Howard diskutuje o svojich názoroch na priemysel.

Howardov Twitter – Jeden z najlepších účtov na Twitteri v tomto odbore.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map