SeedInvest bojuje s ekonomickou nerovnosťou pomocou nástroja „BlackCapital“

Populárna platforma crowdfundingu, SeedInvest, oznámila spustenie novej iniciatívy s názvom „BlackCapital“.

Cieľom BlackCapital je uľahčiť ekonomickú rovnosť medzi čiernymi komunitami po celých Spojených štátoch. Bolo zahájené v spolupráci s Kevinom Johnsonom, bývalým All-Star NBA, a starostom Sacramenta.

Detaily

Riešenie hospodárskej nerovnosti nie je maličkosť. Uznávajúc to, spoločnosť SeedInvest zaujala k svojmu cieľu štruktúrovaný prístup.

Aby sme pozitívne ovplyvnili najväčší počet ľudí, bol systém BlackCapital spoločnosti SeedInvest štruktúrovaný ako systém s dvoma hrotmi; každý z nich poskytne účastníkom prístup k plne prevereným a vysoko potenciálnym začínajúcim podnikom. Investori sa môžu rozhodnúť investovať do spoločností, ktoré vedú čierni zakladatelia. V čase písania tohto článku mala SeedInvest tri spoločnosti s čiernymi zakladateľmi, ktoré zbierajú finančné prostriedky.

1. Prístup k čiernemu kapitálu

S investičným minimom 1 000 dolárov tento program umožňuje investorom akejkoľvek podobnej sféry vytvárať portfólio zložené až z 25 rôznych začínajúcich spoločností zvyšujúcich kapitál prostredníctvom SeedInvest.

2. Fond čierneho kapitálu

S investičným minimom 50 000 dolárov je tento program zameraný špeciálne na akreditovaných investorov. Rovnako ako BlackCapital Access, aj tento fond poskytne svojim účastníkom prístup k mnohým prevereným investičným príležitostiam spolu s prístupom k množstvu funkcií v rámci platformy SeedInvest..

SeedInvest poznamenáva, že rizikový kapitalizmus v počiatočnom štádiu bol doteraz prístupný iba zhruba 2% populácie. Okrem toho táto forma investovania srdečne prekonáva S&P 500 za posledné dve desaťročia. Vytvorením a propagáciou BlackCapital Access / Fund za pomoci Kevina Johnsona SeedInvest dúfa, že čo najviac zvýši tieto 2%.

Malo by byť zaujímavé sledovať, ako spoločnosť SeedInvest pokračuje v rozvoji BlackCapital a či z iniciatívy BlackCapital bude mať v skutočnosti prospech čierna komunita..

Okrajové populácie

Vzhľadom na to, že sme v súčasnosti v polovici roku 2020, je smutné konštatovať, že na celom svete stále existuje veľa marginalizovaných spoločenstiev. V súčasnosti sú v Severnej Amerike v centre pozornosti čierne komunity kvôli nespočetnému množstvu problémov. Spoločnosť SeedInvest to vzala na vedomie a začína pracovať na prispievaní k pokroku vpred.

Pri kormidle

Zatiaľ čo SeedInvest môže pomáhať spoločnosti BlackCapital, vznik projektu bol umožnený spoluprácou s Kevinom Johnsonom. Ak toto meno znie povedome, jeho minulé úspechy môžu vysvetliť prečo.

  • 3x NBA All-Star s Sacramento Kings
  • Starosta Sacramenta v rokoch 2008-2016
  • Generálny riaditeľ spoločnosti Seven Ventures

Počas svojej kariéry zaznamenal Kevin Johnson veľké úspechy v mnohých svojich snahách. Napríklad sa stal známym pre vývoj programov, ktoré pomáhajú marginalizovaným komunitám získať prístup k lepším vzdelávacím a ekonomickým príležitostiam. Za týchto okolností nie je jeho účasť na iniciatíve ako BlackCapital žiadnym prekvapením.

Aj keď je BlackCapital veľmi nová, dúfame, že sa dočkáme pokračujúceho rastu v podpore čiernej komunity posilnením postavenia čiernych zakladateľov a čiernych investorov. Dúfame tiež, že budeme svedkami pokračujúceho rastu podpory ďalších marginalizovaných členov komunity.

Crowdfunding

Keďže „Naštartujte náš obchodný zákon„Bol schválený v roku 2012, popularita skupinového financovania sa neustále zvyšuje. Táto popularita viedla k nárastu rôznych spoločností, ako je SeedInvest, ktoré sa snažia presadiť ako lídri na trhu. Investovanie takýmito prostriedkami môže poskytnúť dôvtipným investorom fantastické príležitosti získaním prístupu k spoločnostiam v ranom štádiu.

Aj keď existuje potenciál vysokých výnosov, je potrebné poznamenať, že investovanie v počiatočnom štádiu predstavuje vysoko rizikové úsilie. Spoločnosť SeedInvest odráža tento sentiment konštatovaním: „Do počiatočných investícií do počiatočnej fázy by mali investovať iba tí, ktorí sú pripravení na extrémnu volatilitu, nedostatok likvidity a riziko straty celej svojej investície.“

SeedInvest

Spoločnosť SeedInvest, ktorá bola založená v roku 2011, je platforma pre crowdfunding so sídlom v New Yorku v štáte New York. Prostredníctvom svojej platformy poskytuje SeedInvest investorom prístup k vopred prevereným príležitostiam od nádejných startupov.

Výkonný riaditeľ Ryan Feit v súčasnosti dohliada na chod spoločnosti.

V ďalších správach

Odkedy COVID-19 začal spôsobovať chaos na svete, ako ho poznáme, rôzne platformy crowdfundingu zaznamenali nárast aktivity investorov – medzi ne patrí aj SeedInvest.

V súlade s tým sme sa stručne pozreli na tieto udalosti a na to, ako ich výsledkom bol SeedInvest rekordný štvrťrok. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite SEM.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map