Sieť Celsius získava 20 miliónov dolárov na akciovej crowdfundingovej platforme BnkToTheFuture

Dva z najpopulárnejších trendov, ktoré v roku 2020 pritiahli pozornosť investorov, sú decentralizované financovanie (DeFi) a skupinové financovanie akcií. Zdá sa, že dynamika popularity každého z nich sa nespomaľuje, o čom svedčia aj posledné správy o tom, že spoločnosť Celsius Network dokončila navýšenie kapitálu nad 20,2 mil. USD.

Tento konkrétny nárast je zaujímavý, pretože zahŕňa spoločnosti kategorizované ako spoločnosti pôsobiace v rámci DeFi (sieť Celsius) a crowdfunding akcií (BnkToTheFuture)..

Podrobnosti o zvýšení

V tomto kole financovania spoločnosť Celsius Network predala kapitál vo výške 12,41%. Na oplátku prilákanie kapitálu pritiahlo účasť od viac ako 1 000 investorov, ktorí prispeli viac ako 20,2 mil. USD.

Toto zvýšenie je jednoznačným úspechom, pretože celkové vygenerované prostriedky tvoria zhruba 120% cieľového cieľa spoločnosti. Aj keď existuje veľa faktorov, ktoré viedli k úspechu tohto zvýšenia, súčasná popularita platformy nepochybne zohrala veľkú rolu. Sieť Celsius naznačuje, že teraz poskytli pôžičky v hodnote viac ako 6,2 miliárd dolárov a okrem toho kontrolovali aktíva v hodnote viac ako 630 miliónov dolárov – čo demonštruje jasný dopyt po ich službách..

Nezávislé myslenie

Zhruba 50% z peňazí získaných spoločnosťou Celsius Network pochádza od jediného investora – spoločnosti Tether. Táto investícia spoločnosti Tether pôvodne vyvolala obavy používateľov platformy, pretože sa obávali, že sieť Celsius bude teraz vystavená vonkajšiemu vplyvu. Jedným z rozlišovacích faktorov medzi spoločnosťou Celsius Network a jej konkurenciou je cieľ rozdeliť 80% jej zisku medzi klientelu. Keďže veľkí investori majú potenciálnu kontrolu nad rozhodnutiami spoločností, je možné, že takéto ciele v oblasti rozdeľovania zisku budú pravdepodobne prerušené. Strach z tejto možnosti viedol k tomu, že sa k problému v minulosti vyjadril výkonný riaditeľ spoločnosti Celsius Network Alex Mashinsky.

“… zaviazali sme sa dať vkladateľom 80% a ja zostávam najväčším akcionárom spoločnosti Celsius, ale teraz má dostatok peňazí na rýchlejší rast a vytváranie lepších produktov.”

Teraz, keď sa dospelo k záveru, že došlo k navýšeniu kapitálu, boli tieto obavy zjavne nadsadené, pretože neurobili nič pre to, aby investorov spomalili v hromadení príležitosti.

DeFi konkurenti

Zatiaľ čo názov DeFi možno použiť ako zastrešujúci výraz na opísanie ľubovoľného počtu finančných aplikácií založených na blockchaine, jedným z najpopulárnejších príkladov sú platformy na požičiavanie kryptomien.

Pri pohľade za sieť Celsius Network nasledujúce spoločnosti v súčasnosti fungujú ako blízki rivali a ponúkajú podobné / konkurenčné služby.

Keďže je kryptokomunita osídlená veľkým počtom dlhodobých držiteľov, niet divu, že po službách ponúkaných týmito spoločnosťami je vysoký dopyt. Pre investora, ktorý nemá v úmysle krátkodobo obchodovať so svojimi aktívami, je to ľahký spôsob, ako získať pasívny príjem.

Kapitálové skupinové financovanie

DeFi je v súčasnosti horúcim odvetvím, ale čo spoločnosti, ktoré zvyšovanie tohto kapitálu umožňujú?

V tomto prípade sa spoločnosť Celsius Network obrátila na populárnu platformu BnkToTheFuture. Platformy, ako je táto, poskytujú investorom prístup k príležitostiam, ku ktorým v minulosti mali prístup iba bohatí investori rizikového kapitálu.

Rovnako ako sieť Celsius, ani BnkToTheFuture nie je vo svojej príslušnej oblasti sám. Rôzni konkurenti hodili do ringu klobúky, pretože sa snažia získať si reputáciu lídrov v crowdfundingu. Nasleduje niekoľko príkladov takýchto spoločností.

  • Smartlands
  • WeFunder
  • SeedInvest
  • StartEngine

Táto popularita bola nedávno zdôraznená, pretože StartEngine priťahoval pozornosť významného podnikateľa Kevina O’Learyho, známeho ako Mr. Wonderful. V tom čase sa O’Leary dotkol potenciálu crowdfundingu, uvedenie,

„S pandémiou koronavírusov spôsobujúcou ekonomickú neistotu majú začínajúce podniky a malé podniky neuveriteľne ťažký prístup k kapitálu, takže uvidíte výrazný nárast záujmu o crowdfundingové spoločnosti ako StartEngine, ktoré tento problém riešia … ohliadnuť sa za týmto obdobím ako začiatkom rozmachu akciového crowdfundingu a myslím si, že je to odvetvie, ktoré StartEngine vyhrá. “

Sieť Celzia

Spoločnosť Celsius Network, ktorá bola založená v roku 2017, udržiava činnosť v Londýne v Anglicku. Tím spoločnosti Celsius Network sa predovšetkým snaží vyvíjať moderné finančné riešenia pomocou technológií, ako je blockchain. Spoločnosť je najznámejšia vďaka svojim vpádom do kryptoúverov a kryptoboxových úrokov.

Výkonný riaditeľ Alex Mashinsky v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

Celsius Network Corporate VideoCelsius Network Corporate Video

Sledujte toto video na YouTube

V ďalších správach

Pre tých, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tom, čo je crowdfunding vlastného kapitálu a ako môže zmeniť spôsob, akým investujeme, si nezabudnite prezrieť náš hlboký ponor do praxe TU.

Ak myšlienka crowdfundingu kapitálu vzbudila váš záujem po tom, čo ste sa dozvedeli jej vstupy a výstupy, nasledujúci článok TU vrhne svetlo na niektorých lídrov v tomto sektore.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map