Top 5 webov o kapitálovom kolektívnom financovaní – názor

Crowdfunding existuje od roku 2008 zavedením indiegogo, po ktorom nasledoval Kickstarter, ktorý sa spustil v roku 2009..

Rané webové stránky s kolektívnym financovaním ponúkali používateľom bezplatné výhody a tovar výmenou za financovanie ich podnikania. Väčšina z týchto start-upov po niekoľkých mesiacoch zanikla, ale niektoré z nich boli všeobecne úspešné. Jedným z najpozoruhodnejších príbehov o úspechu je náhlavná súprava pre virtuálnu realitu Oculus, ktorá vyzbieral na Kickstarteri viac ako 2,4 milióna dolárov v kampani, ktorá upútala pozornosť aj Marka Zuckerberga. Hneď potom Oculus získal Facebook za 3 miliardy dolárov. Išlo o monumentálnu akvizíciu pre začínajúci podnik s vynikajúcou víziou a nulovými ziskami.

Bohužiaľ, zatiaľ čo akvizícia spoločnosti Oculus prostredníctvom Facebooku bola pre tím Oculus životnou zmenou, počiatoční podporovatelia projektu na Kickstarteri nedostali nič, pretože za ich počiatočnú podporu tohto projektu nebol ponúknutý kapitál..

V roku 2012 bol prijatý zákon o pracovných miestach, ktorý otvoril dvere k webovým stránkam kolektívneho financovania, ktoré ponúkajú kapitál pre prvých investorov. Teraz majú investori z celého sveta príležitosť podporiť začínajúce podniky, ktoré sú príliš malé na to, aby získali prístup k tradičnému financovaniu rizikového kapitálu.

Tieto webové stránky zamerané na skupinové financovanie akcií slúžia dôležitému účelu, pretože sú priamo zodpovedné za starostlivosť o podnikateľov a zároveň ponúkajú investičné príležitosti investorom, ktorí nemajú sídlo v Silicon Valley..

Ďalej uvádzam podľa môjho názoru 5 najlepších webových stránok venujúcich sa kolektívnemu financovaniu. Ako vylúčenie zodpovednosti som akcionárom v 3 nižšie uvedených spoločnostiach (WeFunder, Microventures, StartEngine).

# 1 – SeedInvest

SeedInvest sa odlišuje tým, že sa zameriava iba na vybrané start-upy v nadchádzajúcich odvetviach. Ak chcete investovať do budúcnosti technológií, je to jedna z vašich najlepších možností. Medzi často uvádzané priemyselné odvetvia patria:

  • Rozšírená realita
  • 3D tlač
  • Umela inteligencia
  • robotické
  • Vesmírne technológie

Pomohli viac ako 150 spoločnostiam pri získavaní kapitálu a tím je vynikajúci pri filtrovaní väčšiny spoločností, ktoré sa uchádzajú, aby investorom ponúkol zostavený zoznam spoločností svetového formátu, do ktorých majú investovať..

# 2 – Mikroventúry

Táto webová stránka sa líši od zvyšku tohto zoznamu, pretože ponúka dve rôzne zamerania a zameriava sa iba na akreditovaných investorov.

Hlavné zameranie je na spoločnosti spoločnosti Late Stage. Medzi vybrané spoločnosti patriace do neskorej fázy patria:

  • SpaceX
  • LYft
  • Pinterest
  • Čestná spoločnosť
  • Robin Hood

To ponúka najjednoduchšiu možnú cestu k investovaniu do fenomenálnych spoločností v neskorom štádiu, ktoré sú často len pár rokov od vstupu do IPO. Minimálna investícia sa často pohybuje v rozmedzí 5 000 až 50 000 dolárov, pričom minimálna výška závisí od výšky úroku a spoločnosti.

Ponúkajú tiež investičné príležitosti v spoločnostiach ranej fázy s minimálnymi investíciami v rozmedzí 3 000 až 5 000 dolárov. Tieto spoločnosti často pôsobia v oblasti fintech, robotiky, 3D tlače atď. Kvalita týchto spoločností v počiatočnom štádiu je vysoká a tiež sa vyberá ručne.

# 3 – WeFunder

Zodpovedali za pomoc pri príprave zákona o pracovných miestach a sú jednou z najstarších spoločností v oblasti crowdfundingu. Na tomto webe boli zaznamenané niektoré obrovské úspechy.

V apríli 2013 spoločnosť Zenefits získala ocenenie 9 miliónov dolárov a až o 2 roky neskôr v máji 2015 získala ďalších 500 miliónov dolárov a ich hodnota bola 4,5 miliardy dolárov. To znamená, že ak by ste investovali 10 000 dolárov, za 2 roky by ste dosiahli vynikajúci výnos 500 000 dolárov.

WeFunder vyšiel z akceleračného programu Y Combinator, ktorý je najslávnejším a najúspešnejším akceleračným programom na svete. Niektoré úspešné príbehy odtiaľto zahŕňajú AirBNB, DropBox, Stripe, coinbase atď.

Je to dôležité preto, že sa spoločnosti Y Combinator navzájom podporujú v obrovskom ekosystéme. Mnoho začínajúcich firiem na WeFunder sú absolventi Y Combinator (napríklad Zenefits).

# 4 – Finančné

Jedna z najstarších platforiem na tomto zozname, Fundable, bola uvedená na trh 22. mája 2012. Od tej doby ponúkajú prístup k významnému zoznamu spoločností v každom priemysle, ktoré si len môžete predstaviť. Videl som všetko od solárnych polí až po revolučnú 3D tlačenú protetiku.

Fundable je webová stránka kolektívneho financovania, ktorá ponúka široký výber spoločností, z ktorých si môžete vybrať.

# 5 – StartEngine

Viac ako 90 miliónov zvýšilo viac ako 265 spoločností. Dokonca nedávno pre seba úspešne získali STO 10 miliónov dolárov.

Aj keď je to skvelá platforma, nie sú také selektívne ako ostatné webové stránky venujúce sa kolektívnemu financovaniu akcií na tomto zozname, takže musíte byť opatrnejší a vykonávať hĺbkovú starostlivosť o to, do koho investujete. To znamená, že existuje niekoľko drahokamov, byť nájdený. Hackernoon bol nedávno úspešne dokončený zvýšenie o 1,07 mil. USD. Zistil som, že majú zapísaných príliš veľa spoločností, čo znamená, že prezretie zoznamu je trochu vyčerpávajúce.

Zhrnutie:

Toto je 5 najlepších webov s kolektívnym financovaním, ktoré podľa môjho názoru ponúkajú investorom najlepší prístup k investičným príležitostiam. Mali by ste vždy vykonávať náležitú náležitú starostlivosť a uvedomiť si, že investovanie v počiatočnej fáze predstavuje vysoké riziko a že pravdepodobne nestratíte prístup k celému svojmu kapitálu. Mali by ste tiež očakávať, že návratnosť ktorejkoľvek z týchto investícií trvá 7 až 10 rokov.

Zrieknutie sa zodpovednosti:

Spoločnosť Securities.io nie je licencovaná ani registrovaná u Komisie pre cenné papiere a burzy USA, FINRA alebo u iných regulátorov finančných služieb. Konkrétne Securities.io nie je sprostredkovateľským obchodníkom registrovaným v FINRA a neponúka ani nepredáva cenné papiere ani sa nezapája do žiadnej inej činnosti sprostredkovateľa. Nič na tomto webe nepredstavuje ponuku, distribúciu, výzvu alebo marketing akejkoľvek bezpečnosti.

Securities.io ďalej nie je burzou, alternatívnym obchodným systémom, agentom úschovy alebo prevodom. Securities.io neposkytuje právne, účtovné, daňové ani regulačné poradenstvo ani neudržuje úschovu akejkoľvek hotovosti, virtuálnej meny, bezpečnostného tokenu alebo iného digitálneho majetku pre žiadnu tretiu stranu alebo v jej mene..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map