Zabíjanie krypto slangu

Začíname v kryptomene je zdanlivo jednoduchý proces. Je to však komplikované technológiou a koncepciami, ktoré tvoria základ trhu. Odborný jazyk používaný pri hovorení o investovaní do kryptomeny núti aj tých najzaujímavejších jednotlivcov krútiť hlavou a odvracať sa. Celý žargón a krypto slang slúžia ako prekážky pre začiatočníkov, ktorí sa chcú zapojiť do kryptomeny.

Ak patríte k ľuďom, ktorých trh zastrašuje, nevzdychajte si a nevzdávajte sa. Pokračuj v čítaní. Poďme pochopiť žargón a naučme sa spoločne krypto-slang.

Žargón v krypto svete

Altcoiny

Bitcoin bol prvou a originálnou kryptomenou. V komunite kryptomien sa čokoľvek iné považuje za altcoin. Niekoľko príkladov je litecoin, ZCash, Ripple a Dash. Od roku 2019 je v zozname uvedených viac ako 2 400 mincí CoinMarketCap – web používaný na sledovanie a analýzu kryptotrhu.

Ak by vás zaujímalo, do ktorého altcoinu teraz investovať, pozrite si môjho sprievodcu najlepšími altcoinmi.

Blockchain

Blockchain je technológia, ktorá stojí za kryptomenou. Zjednodušene povedané, je to distribuovaná digitálna kniha transakcií, ktorá je bezpečná a trvalá. Každá nahrávka sa nazýva blok. Séria blokov sa spája a vytvára blockchain.

Kúpiť steny a predať steny

Kúpiť steny a predať steny sú nástroje na manipuláciu s trhom. Na zabránenie zvýšeniu cien sa používa predajná múr, ktorá vám v prípade úspechu umožní kúpiť viac meny za nižšie ceny. Nákupná stena je presný opak. Robí sa to tak, aby sa zabránilo poklesu cien.

Tu je hypotetická situácia. Ak chcete kúpiť obrovské množstvo meny a zadať niekoľko nákupných objednávok, jeho cena sa zvýši a ovplyvní trh. Namiesto toho môžete skúsiť postaviť múr predaja. Zadajte objednávku na predaj obrovského množstva kryptomeny. Vďaka tomu sa bude zdať, že veľký hráč vie, že sa niečo má stať. Vytvorí to paniku, ktorá spôsobí, že ostatní investori predajú svoju menu za cenu nižšiu ako je tá vaša. Ak chcete predať svoju menu, umiestnite radšej múr nákupu.

Kryptografia

Kryptografia je metóda šifrovania a dešifrovania informácií, takže ju môžu zobraziť iba jej zamýšľaní príjemcovia. To sa deje pomocou matematického algoritmu nazývaného šifra. V kryptomene sa používa na zabezpečenie a overenie transakcií.

Vidlička

Vývojári každú chvíľu menia pravidlá a protokoly upravujúce kryptomeny, čo vedie k rozdeleniu blockchainu. Keď sa to stane, nazýva sa to vidlička. Mäkká vidlica je v podstate pri aktualizácii reťaze, zatiaľ čo pevná vidlica odkazuje na zmeny v protokole, ktoré vytvárajú novú a samostatnú verziu reťazca..

Genesis Block

Blok genézy je termín používaný na označenie prvého bloku, ktorý kedy ťažil v blokovom reťazci bitcoinov tvorca kryptomeny Satoshi Nakamoto.

Hašovanie

Keď počítačový program zmení informácie na reťazec písmen a čísel, nazýva sa to hašovanie. Chráni informácie pred neoprávnenou manipuláciou a posilňuje ich bezpečnosť. 

Trhová kapitalizácia

Tento termín, ktorý sa tiež nazýva trhový strop alebo skratka MCAP, označuje celkový počet mincí v obehu vynásobený cenou jednotlivej mince. To je užitočné pri určovaní hodnoty meny.

Ťažba

Ťažba sa týka procesu overovania informácií a ich následného pridávania do blockchainu.

Súkromný kľúč

Je dôležité, aby ste si to nechali pre seba. Súkromný kľúč je reťazec písmen a čísel, ktoré vám umožňujú minúť alebo získať prístup k vašej digitálnej mene. Ber to ako heslo, ktoré musíš mať v bezpečí. Na prístup k bitcoinovej peňaženke sa zvyčajne používa súkromný kľúč.

Verejný kľúč

Verejný kľúč, ktorý sa tiež skladá z čísel a písmen, umožňuje prijímať digitálnu menu.

Slang v krypto svete

Teraz, keď máte prehľad základných technických výrazov, sa pozrime na slangové výrazy, s ktorými by sa mali začiatočníci oboznámiť. Nič nováčika nekričí viac, ako to, že tieto pojmy nepoznáte. Ak chcete začať dialóg alebo sa zapojiť do konverzácie, musíte to najskôr pochopiť.

Držiaky na kufre

Vaky sú kryptomeny, ktoré boli kúpené za vyššiu cenu, ako je súčasná trhová hodnota. Osoba, ktorá drží tieto aktíva so znižujúcou sa hodnotou, sa nazýva držiak batožiny.

DYOR

Urobte si vlastný prieskum. Vo svete kryptomeny, ktorá má vysoko špekulatívny charakter, sa namiesto slepého nasledovania rád ostatných odporúča, aby ste sa vzdelávali..

Flippening

Flippening, ktorý sa používa na popísanie udalosti, ktorá sa ešte len mala stať, sa týka budúceho pravdepodobného scenára, keď sa bitcoin zmocní najvyššieho trhového stropu a predbehne ho Ethereum. 

FOMO

Keď sú žetóny na historickom maxime, ľudia majú strach z premeškania (FOMO), kvôli ktorému sa chcú dostať do povedomia. V súvisiacej poznámke je tiež Joy Of Missing Out (JOMO), ktorá sa používa na vyjadrenie úľavy, keď to humbuk nestál za to a nedovolili im dostať sa k nim..

FUD

Strach, neistota a pochybnosti (FUD) sú situácie, keď sa okolo kryptomeny šíri negativita. Používa sa na popísanie stratégie manipulácie trhových cien, ktorá zahŕňa šírenie dezinformácií na nižšie ceny. Obchodníci s FUD sa nazývajú FUDsteri.

HODL

Hold On For Dear Life (HODL) je mantrou obchodníkov, keď dôjde k pohybom na trhu, ako sú napríklad výkyvy ceny. Pôvodne išlo o preklep slova „zadržať“.

Čerpadlo a skládka (PND)

Toto je praktika, ktorú vykonáva jeden alebo viac ľudí s cieľom manipulovať s cenou meny. Ceny sú rýchlo nafúknuté, aby sa dali predať za vysokú cenu. Potom zvyčajne nasleduje krach trhu.  

Rekt

Slangový výraz pre slovo „stroskotaný“, Rekt sa používa na označenie obchodníka, ktorý stratil kopu peňazí zo zlého obchodu.

Sob

Sats, skratka Satoshi, označuje najmenšiu jednotku bitcoinu. Tento výraz je kývnutím na tvorcu prvej digitálnej meny.

Na mesiac

Tento slangový výraz sa používa, keď ceny rýchlo rastú. Môže byť použitý ako podstatné meno, aj ako bojový výkrik. Alternatívne formy tohto slangu sú „Keď mesiac“, používané na opis času prudkého nárastu; a „Mooning“ pre tvar slovesa.

Veľryba

Veľryby sú veľkými hráčmi na trhu s kryptomenami. Majú veľké množstvo mincí a môžu spôsobiť veľké pohyby na trhu, napríklad zlyhania alebo poklesy.

V kryptosvete je veľké množstvo veľrýb vrátane niektorých krypto milionárov uvedených v tomto článku.

Záver

Pri prijímaní nových aktivít, ako je kryptomena, je porozumenie jazyka v centre vášho úspechu. Skôr ako navrhnete účinnú stratégiu alebo vyberiete vhodné nástroje, ktoré vám pomôžu pri nákupe, obchodovaní a monitorovaní trhu, mali by ste mať určitú úroveň kryptogramotnosti.

Dúfajme, že tento článok prispel k uvedenému úsiliu objasnením dôležitých pojmov a vysvetlením základných pojmov. Týmto spôsobom budete viac informovaní a následne viac vybavení na rozhodovanie. Cítite sa istejšie pri hraní trhu s kryptomenami?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map