Provenience uľahčuje sekuritizáciu a emisiu dlhopisov vo výške 150 mil. USD

150 miliónov dolárov

Skupinová skupina pôžičiek, štruktúrovaná ako HELOC, bola úspešne sekuritizovaná a emitovaná ako dlhopisy pre investorov na základe provízie skupinou podnikajúcich spoločností. V tomto procese prešli procesom tieto pôžičky kryté aktívami v hodnote 150 miliónov dolárov, a to výlučne s využitím blockchainu.

Spoločnosť Figure Technologies, ktorá stála v čele tohto úsilia, je presvedčená, že toto je prvý príklad vydávania dlhopisov výlučne pomocou blockchainu.

Skupinové úsilie

Aj keď toto úsilie mohlo stáť na čele spoločnosti Figure Technologies, nie sú jediné, ktoré zohrali svoju úlohu. Každá z týchto spoločností sa zúčastnila sekuritizácie v rôznych kapacitách:

  • Obrázok
  • Jeffries Group
  • Nomura Securities
  • Hlavné mesto Tilden Park

Proveniencia

Blockchain, ktorý umožnil túto sekuritizáciu, je známy ako Provenance. Pri popise výhod svojej platformy spoločnosť uvádza,

„Distribuované, dôveryhodné a nemenné charakteristiky blockchainu eliminujú náklady sprostredkovateľov, automatizujú neefektívne operačné procesy, znižujú riziko prostredníctvom spoľahlivosti údajov a umožňujú inovatívne nové produkty.“

Rýchly pohľad na provensálsky blockchain

Obrázok | Zoznámte sa s BlockchainomObrázok | Zoznámte sa s Blockchainom

Sledujte toto video na YouTube

Zatiaľ čo spoločnosť Provenance začala život ako produkt spoločnosti Picture Technologies, spoločnosť prešla emancipáciou v roku 2019. K tomu došlo po dokončení lukratívnej a úspešnej spoločnosti STO, ktorá videla, ako spoločnosť generuje investície vo výške 20 miliónov dolárov.

Od tejto udalosti Provenance jasne ukazuje, že ich zameraním by bola zmena spôsobu správy nehnuteľností. V čase, keď sa ich STO chýli ku koncu, naznačili želanie byť prvými v dosiahnutí týchto cieľov:

  • hedžový fond na blockchaine
  • titul nehnuteľnosti úplne na blockchaine
  • digitálna hypotéka na blockchain

Je zrejmé, že dnešné správy o sekuritizácii skupiny HELOC sú priamo v ich uličke.


Provenance.io dokončuje ponuku bezpečnostných tokenov vo výške 20 miliónov dolárov

Komentár

Po oznámení úspešného ukončenia sekuritizácie si zástupcovia viacerých zúčastnených spoločností našli čas na vyjadrenie. Ďalej je potrebné povedať, čo každý z nich k tejto veci povedal.

Uviedol Mike Cagney, generálny riaditeľ spoločnosti Figure,

„Blockchain má takmer nevyčísliteľný potenciál na odblokovanie hodnoty pre svetové finančné trhy a my stojíme na čele tejto transformácie tým, že sa chopíme veľkých výziev, ako je sekuritizácia … Doteraz sa odvetvie pomaly dostávalo za biele knihy a dôkazy o koncepčných projektoch. Ale tento vôbec prvý úspech blockchainu na úrovni výroby na úrovni výroby významne zdôrazňuje, že doba sa mení. “

Sanil Patel, Uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Nomura Securities International,

„Nomura je hrdá na to, že bola vedúcou upisovateľkou inauguračnej sekuritizácie spoločnosti Provenance… Provenience vedie cestou k vytvoreniu dostupnejšieho sekuritizačného trhu, na ktorom môžu menší emitenti sekuritizovať aktíva za nižšie náklady ako v prípade tradičného modelu.“

Brian McGrath, Uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Jefferies Group,

„Sme radi, že sme v partnerstve so spoločnosťou Provenance, aby sme priniesli na trh dohodu, ktorá zodpovedá potrebám našich klientov využívajúcich ich inovatívne technológie.“

Obrázok technológie

Spoločnosť bola založená v roku 2018 a udržuje prevádzky v San Franciscu v Kalifornii. Spoločnosť sa predovšetkým snaží využiť blockchain a DLT v snahe transformovať FinTech. Dnešná diskusia je príkladom tejto implementácie.

Výkonný riaditeľ Mike Cagney dohliada na činnosť spoločnosti.

Obrázok | Zoznámte sa s kanceláriou v Rene!Obrázok | Zoznámte sa s kanceláriou v Rene!

Sledujte toto video na YouTube

HELOC

„HELOC“ jednoducho označuje úverovú linku pre domáci kapitál. Jedná sa v podstate o úverové linky, ktoré umožňujú človeku využívať vlastný kapitál na účely finančnej flexibility – v zásade pôžičku krytú aktívami. Aj keď sa štandardy pre kvalifikáciu môžu líšiť, v závislosti od regiónu, koncepcia zostáva rovnaká.

Obrázok | HELOC vs osobné pôžičkyObrázok | HELOC vs osobné pôžičky

Sledujte toto video na YouTube

Dodnes sú mnohí voči HELOC-om opatrní. Aj keď pri správnom použití môžu poskytnúť veľké výhody, nie sú bez svojich rizík. Počas bytovej krízy, zhruba pred 10 rokmi, boli dlhopisy založené na HELOC veľmi populárne. Keď sa trh zrútil, mnohí zostali dlžní viac na svojich domovoch, ako stáli za to. Vo výsledku došlo k súčasnému zrúteniu združených väzieb.

Dlhopisy kryté HELOC vypadli z módy na niekoľko rokov, nedávno však došlo k ich oživeniu.

V ďalších správach

Ak vám znie myšlienka spojenia blockchainu a DLT s dlhopismi dôverne, môže to byť čiastočne spôsobené nasledujúcimi prípadmi. Za posledný rok si rôzne banky všimli výhody tejto infúzie technológie a vyvinuli maximum pre jej vyskúšanie. V nasledujúcich článkoch si prečítajte ďalšie informácie o tom, ako sú na tom banky po celom svete.

Santander predčasne spláca zabezpečenie dlhu

Vďaka balíku Horizon Tech Stack sa emisia dlhopisov Piemonte stáva skutočnosťou

Societe Generale SFH sa obracia na Ethereum kvôli vydaniu bezpečnostného tokenu

Svetová banka získava prostredníctvom tokenizovaných dlhopisov 33,8 milióna dolárov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map