Kryptomeny vs. PayPal – bitka o budúcnosť platieb

Digitálne meny rýchlo nahrádzajú tradičné platobné prostriedky, ako je PayPal. Zatiaľ čo spôsob, akým sú tieto spôsoby platby ponúkané, je najlepší za posledné roky, transakcie v digitálnych menách boli pre konkrétnych kryptomeny pre mnohých očividným otváračom očí, vďaka čomu sú iné spôsoby transakcií v porovnaní s kryptomenami archaické..

Vyskytli sa sťažnosti na to, aké frustrujúce boli služby PayPal pre rôznych používateľov a ako im boli celé mesiace odopierané ich ťažko zarobené prostriedky, čo jednotlivcov a podnikové organizácie dostalo do dlhov. Klienti niekedy týmto procesom nerozumejú a chcú iba vrátenie peňazí alebo zakúpený produkt / službu.

Aj keď generálny riaditeľ eBay, John Donahoe, vo svojom vyhlásení spomenul, že PayPal plánuje v budúcnosti integrovať digitálne peňaženky do systému PayPal, stále viac ľudí sa obracia ku kryptomenám.

Aj keď digitálne meny majú svoje nevýhody, pretože ľudia majú tendenciu posielať finančné prostriedky na nesprávne účty najčastejšie v dôsledku neprehľadného stavu adries peňaženky, sú to pravdepodobne spôsoby platby budúcnosti.

Poplatky

PayPal je centralizovaný systém, a preto má skupinu členov, ktorí rozhodujú o tom, koľko používatelia platia za každú transakciu. Tieto poplatky sú niekedy v porovnaní s digitálnymi menami veľmi vysoké. Budete nútení zaplatiť až 5 – 7% z toho, čo prevádzate. Kryptomeny sú na druhej strane decentralizovanými prostriedkami na uskutočňovanie finančných transakcií. To znamená, že neexistuje žiadny konkrétny orgán, ktorý by stanovoval transakčné poplatky na blockchainoch, na ktorých fungujú kryptomeny. Malé kaly účtované sieťou sa platia baníkom ako odmena za potvrdenie transakcie. Preto tieto nízke poplatky pri transakciách v kryptomenách spôsobili, že použitie kryptomien je najlepšou voľbou oproti službe PayPal..

Poďme si trochu porovnať poplatky. Začneme s najznámejšou kryptomenou – Bitcoin. Pred pár dňami dosiahli poplatky za bitcoiny 6mesačné minimum kvôli prijatiu segwitu. V budúcnosti sa počíta so sieťou osvetlenia, ktorá drasticky zníži poplatky. Ethereum mať priemerný transakčný poplatok 0,79 USD a stredný transakčný poplatok 0,27 USD – podľa BitInfoCharts. Toto je ďalšia skvelá voľba – pretože prenos je potvrdený za minútu alebo ešte menej. Lacnejším spôsobom je použitie Litecoin. Litecoin je známy tým, že má jeden z najnižších poplatkov zo všetkých kryptomien a je kryptomenou s aktívnou komunitou od roku 2013. Priemerný poplatok za litecoin je 0,35 USD a stredný poplatok za transakciu je 0,058 USD. A je tu tiež možnosť prevodu s nulovým poplatkom – pomocou Nano

Rýchlosť platby

Pokiaľ ide o rýchlosť, hoci sú obidve transakcie okamžité, s transakciami PayPal sa môže niečo pokaziť, čo by mohlo spôsobiť, že finančné prostriedky budú nepoužiteľné až po dobu 180 dní. Finančná inštitúcia pripojená k účtu PayPal môže byť tiež veľkou prekážkou pri uskutočňovaní rýchlych platieb, zatiaľ čo v prípade kryptomien môžu byť transakčné poplatky uľahčené aj zvýšením poplatkov zaplatených za uskutočnenie transakcie, a stále to bude oveľa lacnejšie ako poplatky PayPal. Napriek tomu sa vyskytli prípady, keď sa kryptomena, ako napríklad bitcoin, odosielala tak dlho, čo je väčšinou výsledkom nízkych transakčných poplatkov stanovených peňaženkou. Pred uskutočnením akejkoľvek transakcie je vždy dobrým zvykom skontrolovať si aktuálne transakčné poplatky v blokovom prieskumníkovi vašej kryptomeny. A pretože na výber je široká škála kryptomien, existujú aj ďalšie, ako napríklad litecoin, Ethereum, Monero, Nano atď., Ktoré sú skvelými mincami a všeobecne sa akceptuje, že ich môžete využiť pri online transakciách.

Existuje niekoľko ďalších problémov, ktoré kryptomeny majú. Napríklad ak pošlete prostriedky na nesprávnu adresu – nikdy ich nebudete môcť vrátiť späť. Musíte si na to dávať mimoriadny pozor. Ďalšia vec, ktorá sa môže stať, je zameniť si bitcoin a bitcoinovú hotovosť – stalo sa to už predtým.

Nejde o problém z technologického hľadiska, ale o problém, s ktorým sa môžu stretnúť noví používatelia. Ale keď sa ľudia naučili používať smartfóny, ľudia sa môžu naučiť používať kryptomeny.

Bezpečnosť

 PayPal sa v poslednej dobe ukázal byť nie najlepším spôsobom prijímania platieb cez internet, pretože sa vyskytli problémy s kompenzáciami, ktoré sú formami oneskorení, ktoré v takýchto situáciách spôsobujú, že PayPal zasahuje. Niekedy je riešenie takýchto vecí v prospech nesprávnej strany. Účty PayPal sú navyše ľahko napadnuteľné. Hacker môže na prístup k účtu PayPal použiť množstvo metód.

Ale s kryptomenami je ťažké vrátiť prostriedky späť a prevedené prostriedky nie je možné odvolať. Akonáhle je transakcia iniciovaná a pridaná do blockchainu, je to konečné. Kupujúci a predávajúci môžu byť v pohode, pretože finančné prostriedky budú na účet, na ktorý boli odoslané, pripísané v priebehu niekoľkých minút. Napadnutie chráneného účtu je oveľa ťažšie ako v prípade účtu PayPal. Bitcoinová adresa uložená na papierovej peňaženke je takmer nerozbitná a je známa ako najbezpečnejší spôsob, ako zabezpečiť svoje bitcoiny v bezpečí. Existujú možnosti aj pre ďalšie kryptomeny – napríklad webové peňaženky s 2FA alebo hardvérové ​​peňaženky ako Trezor alebo Ledger.

Cezhraničné platby

Pokiaľ ide o riešenie cezhraničných platieb, služba PayPal je v niektorých krajinách obmedzená alebo tam vôbec nie je k dispozícii občanom; použitie PayPal na prijímanie alebo odosielanie platieb do zahraničia preto nie je najlepšou voľbou. Kryptomeny na druhej strane nezohľadňujú geografickú polohu. Môžete posielať platby komukoľvek z celého sveta a prijímať ich platby. V niektorých krajinách nie sú kryptomeny povolené, ľudia si však stále nájdu spôsob, ako ich použiť.

Užívateľská skúsenosť

Pokiaľ ide o časť zameranú na užívateľskú príjemnosť, PayPal je nepochybne ľahko použiteľný a nováčik by mal do značnej miery vedieť, čo robiť v súvislosti s odosielaním a prijímaním transakcií. Rozhrania peňaženky kryptomeny sú ako také ľahké. V závislosti na vývojároch platforiem existuje niekoľko peňaženiek kryptomeny pre rôzne coiny, vďaka ktorým si môžete zvoliť, ktoré rozhranie je podľa vás oveľa jednoduchšie. Okrem toho, že máte digitálne meny uložené v peňaženkách, máte nad nimi viac kontroly; môžete tiež využiť burzy kryptomeny. Tieto spoločnosti tiež občas vylepšujú svoje platformy, aby svojim používateľom uľahčili používanie platformy.

Záverom teda nevieme, aký technologický pokrok v blízkej budúcnosti prinesie finančné transakcie, ale pokiaľ vieme, súčasné technológie prekonávajú staršie a dôveryhodné metódy finančného transakcie so svojou hrou. PayPal je etablovaný gigant v platobnom priemysle – ale kryptomeny každým dňom pribúdajú. Aj keď kryptomena nie je tak ľahká pre netechnického človeka, ľudia sa jej určite prispôsobia, ako tomu bolo pri kreditných kartách a online transakciách..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map