Čo je bitcoin súkromný – všetko, čo potrebujete vedieť

Je jasné, že jadro Bitcoinový protokol chýba súkromie a anonymita. Vláda síce rada označuje bitcoiny za anonymné, ale zďaleka to nie je. Používatelia do istej miery maskujú totožnosť, keď používajú server Bitcoin. Od rôznych vývojárov existujú návrhy na vypožičanie prvkov z protokolu Monero, aby sa v budúcnosti dosiahla úplne nevystopovateľná platforma. Kým sa tak nestane, pravdepodobne bude existovať viac forkov, ktoré ponúknu viac upgradov z hľadiska bezpečnosti a anonymne.

Čo je bitcoin súkromné?

Bitcoinové súkromné (BTCP), bitcoin zameraný na súkromie, je to vidlička ZClassic (ZCL), ktorý kombinuje výstup nevyužitých transakcií (UXTO) ZCL s výstupom bitcoinu (BTC).

Bitcoinové súkromné rozdvojený z bitcoinu na 28. februára 2018. Držitelia ZClassic a Bitcoin dostávajú bitcoin v súkromí za mince držané pred snímkou. Tí, ktorí majú oprávnenie požadovať bitcoinové súkromné ​​mince, sú tí, ktorí držali ZClassic v a ZKlasická peňaženka.

Bitcoin Private má slúžiť ako peer-to-peer forma digitálnej meny, v ktorej nie je zapojená žiadna tretia strana. Transakcie by boli vysielané a overené uzlami predtým, ako by boli postúpené baníkom na schválenie. Bitcoin Private má v porovnaní s Bitcoin; toto nepochybne zaujíma používateľov z celého sveta, čo sa prejaví v kratších časoch potvrdenia transakcie.

O vidličke

Na 28. februára, bola urobená snímka blockchainu ZClassic aj bitcoinu a držitelia každej kryptomeny majú nárok na bitcoinové súkromné ​​(BTCP) kryptomeny. Distribúcia je v pomere 1: 1, čo znamená, že držitelia ZCL a BTC dostanú 1 BTCP za každý 1 ZCL alebo BTC žetón, ktorý majú v držbe. Hlavná sieť BTCP sa spustila približne dva dni po nasnímaní snímky. Celkom 21 miliónov mincí by bolo vytvorených kombináciou obežnej ponuky BTC a ZCL.

Pri oznámení Bitcoinové súkromné koncom roka 2017 spôsobil cenové zhodnotenie mincí ZCL z niekoľkých dolárov na viac ako 90 dolárov za niekoľko týždňov.

Ako funguje bitcoinový privát?

The Bitcoinové súkromné Protokol má kratší čas blokovania menej ako 3 minúty a oveľa rozsiahlejšiu veľkosť bloku 2 MB ako v prípade bitcoinového jadra. Jeho algoritmus dôkazu práce je odolný voči ASIC, ale vhodný pre ťažbu pomocou GPU.

Všeobecne je jednou z výhod Bitcoin Private oproti všetkým ostatným verziám / forkom jeho súkromie. Je to rovnaká technológia ako tá, ktorá sa používa pre ZClassic, zk-snarks (snarks s nulovými znalosťami). Platby zverejnené na podobných technológiách prechádzajú cez transparentný verejný blockchain, ale podrobnosti o každej transakcii, ktorá zahŕňa príjemcu, odosielateľa transakcie, zostávajú skryté a nevystopovateľné.

Rovnako ako iné kryptomeny, aj decentralizovaná povaha Bitcoin Private poskytuje ďalšiu výhodu, ako napríklad Bitcoin. Transakcie v sieti prebiehajú typu peer-to-peer (odosielateľ príjemcovi) bez potreby sprostredkovateľov. Sieťové uzly overujú transakcie na svojom blockchainu pomocou kryptografie a zaznamenávajú sa do verejnej knihy. Jeho mierne väčšia veľkosť bloku na druhej strane umožňuje rýchlejšie dodanie väčšej bezpečnosti a anonymity ako rôzne verzie bitcoinu.

Ako získať svoje bitcoinové súkromné ​​kryptomeny

Všimnite si, že iba tí, ktorí majú Bitcoin alebo ZClassic kryptomeny uložené v ich peňaženkách pred snímkou ​​blockchainu sú oprávnené požadovať mince BTCP.

Nárokovanie vášho BTCP záleží aj od použitej peňaženky. Tím Bitcoin Private odporúča, aby boli mince BTC alebo ZCL presunuté na novú adresu skôr, ako použijete súkromné ​​kľúče na získanie tokenov za vidličku z bezpečnostných dôvodov.

Používanie peňaženky Electrum

Môžeš Stiahnuť ▼, rozbaľte a spustite spustiteľný súbor Electrum na počítači. Potom vytvorte novú peňaženku. Zadajte peňaženku a súkromné ​​kľúče a potom kliknite na tlačidlo zametania. Zobrazí sa výzva na zadanie vašich súkromných kľúčov a potom zametanie bitcoinových súkromných coinov na vašu novú adresu.

Používanie peňaženiek s úplným uzlom

Používanie peňaženky s úplným uzlom vyžaduje, aby ste mali aktualizovanú svoju javu. Stiahnuť ▼, rozbaľte a spustite súbor BitcoinPrivateDesktopWallet.jar. Začnite a nechajte blockchain synchronizovať. Kliknite na „peňaženka“ a potom na „importovať jeden súkromný kľúč“. Po výzve na zametanie kliknite na „áno“ a počkajte, kým sa stiahnu hlavičky blockchainu.

Peňaženky na držanie bitcoinových súkromných kryptomien

Pre bitcoinové súkromné ​​mince je k dispozícii niekoľko peňaženiek, pričom čoraz viac dodávateľov peňaženiek s rôznymi kryptomenami tretích strán pridáva podporu pre mince BTCP.

  • Máte možnosť použiť desktopovú peňaženku s plným uzlom, ktorú je možné stiahnuť pre všetky verzie operačného systému dostupné z bitcoinového súkromia. Stránka GitHub.
  • K dispozícii je tiež možnosť použitia peňaženky Electrum. Táto peňaženka je k dispozícii tiež stiahnuté na GitHub.
  • Pre tých, ktorým to vyhovuje, je k dispozícii možnosť papierovej peňaženky. The Stránka papierovej peňaženky tím Bitcoin Private umožňuje používateľom ľahko generovať adresy Single, Multi-Signature a Bulk Wallet.
  • Ako oznamuje Coinomi o podpore bitcoinových súkromných mincí, odvtedy ich pridali do zoznamu mincí na Coinomi. Používatelia, ktorí majú pre svoje zariadenia s Androidom aktualizovanú verziu aplikácie Coinomi, môžu zo svojich mobilných telefónov prijímať a posielať bitcoinové súkromné ​​tokeny.

Kde kúpiť BTCP

Bitcoinové súkromné ​​(BTCP) bol uvedený na Trade Satoshi začiatkom marca 2017. Okrem toho to tiež obchoduje Nanex, známa výmena v komunite NANO. Bitcoin Private má tiež aplikáciu, ktorá má byť uvedená na Binance a HitBTC vyhlásil že uvedú aj BTCP.

Bitcoin Private sa momentálne vymieňa dňa TradeSatoshi pre bitcoin, litecoin, tether, doge a bitcoin cash.

Cenová analýza

Vyvolávacia cena BTCP bola na úrovni 65,82 USD. Najnižšia hodnota, ktorá bola doteraz zaznamenaná, bola 60,39 USD a najvyššia 85,68 USD – podľa CoinCodex. Cena je stále pomerne nízka podľa očakávaní komunity – ktorá dúfa, že v top 10 burzy bude uvedený BTCP a mohli by svoje mince obchodovať bez väčších rizík.

Ako funguje bitcoinová súkromná ťažba

Bitcoinové súkromné ​​použitie Equihash. To znamená, že baníci môžu na ťažbu bitcoinu v súkromí využiť ktoréhokoľvek baníka Zcash. Nezabudnite vedľa čísla portu nastaviť adresu URL fondu.

K dispozícii je tiež oficiálny banský fond, ku ktorému sa môžete pripojiť. Vytvárajú a prevádzkujú ich samotní bitcoinoví vývojári. Existuje aj niekoľko ďalších združení, v ktorých môžete ťažiť mince BTCP, zoznam združení nájdete na stránke Bitcoin Private’s oficiálna stránka.

S cieľom uľahčiť výber toho, ktorý bazén sa má ťažiť, rozdeľuje zoznam komunitne sponzorovaných fondov, ktorý bol overený tými, ktoré ešte neboli potvrdené. Pred pripojením k neovereným banským bazénom je dôležitá opatrnosť.

Tím za bitcoinom v súkromí

Za projektom Bitcoin Private stojí tím. Pretože Bitcoin Private je riadený komunitou, malo viac ako 200 prispievateľov a viac ako 20 inžinierov, ktorí sa do 30 dní zapojili do vývoja protokolu Bitcoin Private, a zoznam neustále rastie, pretože v tíme je vítaných viac ľudí.

Záver

BTCP kombinuje to najlepšie z dvoch protokolov; Bitcoin a ZClassic. Realizuje súkromnú povahu ZClassic a rozširuje funkčnosť bitcoinu.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o projekte, kliknite na nasledujúce odkazy:

Oficiálna web stránka

Biely papier

Stránka Časté otázky o vidlici

GitHub

Twitter

Facebook

Reddit

Svár

Telegram

Wikipedia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map