Čo je Bitmex: všetko, čo potrebujete vedieť

V tomto článku vysvetlíme, čo je burza BitMex, ako funguje a aké sú riziká a výhody plynúce z používania platformy. Okrem toho tiež vysvetlíme, ako fungujú futures kontrakty, ako otvárať tieto futures kontrakty na platforme, čo je obchodovanie s pákovým efektom a aké sú riziká a výhody týchto obchodných nástrojov..

Čo je to Bitmex?

Bitmex je burza kryptomien, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014 a ponúka rôzne finančné produkty. Medzi týmito produktami nájdeme obchodovanie s kryptomenovou maržou pre bitcoiny, ethereum a litecoiny až 100x v prípade bitcoinu. Okrem toho ponúka burza pre profesionálnych investorov deriváty kryptomeny a ďalšie finančné produkty.

čo je bitmex

Nie je to platforma pre začiatočníkov, pretože ponúka pokročilé možnosti a služby obchodovania. Napríklad obchodovanie s maržou by sa malo brať veľmi vážne kvôli skutočnosti, že trh s kryptomenami je veľmi nestály a cenové predpovede je niekedy ťažké vykonať.

Bitmex ponúka bitcoinové a iné kryptomenové futures kontrakty a využíva obchodovanie. Poďme si uvedomiť, čo sú tieto služby a ako ovplyvňujú investorov.

Čo je to zmluva o budúcej zmluve?

Jedná sa o derivátové produkty, ktoré sú dohodou s cieľom kúpiť alebo predať konkrétne aktívum za vopred stanovenú cenu v stanovený čas v budúcnosti. Bitmex ponúka termínové kontrakty vysporiadané v hotovosti pre niekoľko produktov, ktoré ponúka.

Futures kontrakty zahŕňajú rôzne mechanizmy, ktoré musí používateľ pred investovaním správne poznať. Je dôležité vedieť, koľko má jedna zmluva hodnotu, pozičné označenie futures kontraktu, maržové úrovne, ktoré určujú, s akou pákou je možné obchodovať a v akom okamihu dôjde k likvidácii, ako a kedy expiruje alebo vyrovná sa futures kontrakt, a prémie alebo zľavy, s ktorými sa futures kontrakty obchodujú, v porovnaní s podkladovou spotovou cenou.

Ako uzavrieť budúcu zmluvu?

Na uzavretie futures kontraktu je potrebné sa prihlásiť. Platforma nevyžaduje na overenie žiadnu konkrétnu dokumentáciu. Keď sa používateľ prihlási na platforme, môže vykonať prvý vklad, ktorý bude k dispozícii len za pár hodín. Po jeho spracovaní môže osoba začať obchodovať s rôznymi druhmi ponúkaných zmlúv.

Platforma ponúka rôzne horizonty pre každý produkt. Niektoré z nich majú denné a týždenné zmluvy. Keď sa investor rozhodne, ktorú zmluvu si vyberie, musí ju len vytvoriť.

Hlavným zámerom futures kontraktu je riadenie rizika. Napríklad, ak podnik platí svojim zamestnancom v bitcoine, potom bude chcieť mať radšej zmluvu so stabilnou cenou bitcoinu, ako špekulovať s jeho budúcou cenou..

Čo je pákové obchodovanie?

Pákové obchodovanie umožňuje investorom mať väčšie množstvo peňazí na investovanie do konkrétneho aktíva. Sprostredkovateľ alebo burza môže napríklad investorovi poskytnúť 2, 10, 50 a až 100-násobok peňazí, ktoré má investor. Týmto spôsobom, ak si je investor celkom istý, ako sa bude pohybovať určité aktívum, môže požiadať o túto sumu peňazí a uzavrieť stávku.

V prípade Bitmex, ponúka 100-násobný vplyv na niektoré zo svojich produktov. To znamená, že investor môže kúpiť stokrát viac zmlúv, ako je schopný zaplatiť. Ale veľa odborníkov nazýva túto obchodnú metódu „dvojsečnou zbraňou“ a my vysvetlíme prečo.

Riziká a výhody používania Bitmexu

Hlavnou výhodou obchodovania s futures kontraktmi s kryptomenami je, že ponúka možnosť pákového efektu. Investori sú schopní obchodovať s väčším počtom peňazí a dosahovať väčšie zisky ako s ich počiatočným kapitálom. Ale ako sme už spomínali, existuje niekoľko rizík, ktoré musíme brať do úvahy.

Tento nástroj nie je pre začiatočníkov taký ľahký, ako môže byť bežné obchodovanie. Je dôležité mať skúsenosti s využívaním a prevádzkovaním termínových kontraktov. Investor musí mať dostatočné skúsenosti, aby sa vyhýbal nadmernej marži svojho vlastného kapitálu a nastavovaniu investícií s krátkym a stredným rizikom pomocou pákového efektu.

Ak neskúsený investor vloží dôležité množstvo peňazí a rozhodne sa pracovať s pákovým efektom, potom má vysoké šance na stratu celého svojho kapitálu a zaplatenie vysokých poplatkov výmene za požičané peniaze.. Bitmex ponúka rôzne poplatky v závislosti od aktíva. Napríklad pákový efekt Bitcoin 100x má poplatok tvorcu -0,0250 percent, poplatok za príjemcu 0,0750 percent a poplatok za vysporiadanie 0,05 percenta.

Záver o tom, čo je Bitmex

Bitfinex je vysoko bezpečná burza kryptomien. Má dôležité bezpečnostné vrstvy, vďaka ktorým je veľmi ťažké ho hacknúť. Od dnešného dňa nebol Bitmex nikdy hacknutý. Mnoho ďalších dôležitých búrz kryptomeny bolo už niekoľkokrát hacknutých. Napríklad MtGox je najznámejší prípad. Išlo o najväčšiu kryptomenovú burzu v súčasnosti a keď došlo k jej hacknutiu, cena bitcoinu trpela krachom a dlhou stagnáciou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map