Čo je Decred (DCR)? Všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je deklarované?

Decred je decentralizovaná blockchainová platforma, ktorá bola spustená dňa 8. februára 2016. Má za cieľ byť otvorenou, progresívnou platformou samofinancovania založenou na svojej komunite.

Rovnako ako mnoho iných decentralizovaných kryptomien, aj spoločnosť Decred používa kryptografiu na zabezpečenie transakcií vo svojej sieti a tiež na kontrolu vytvárania nových mincí do systému. Má verejnú knihu, v ktorej sú zaznamenané všetky transakcie.

Vývojári spoločnosti Decreds tvrdia, že táto technológia sa ľahko používa, čo umožňuje používateľom prijímať, odosielať a ťažiť digitálnu menu niekoľkými kliknutiami. Decred tiež poskytuje niektoré nástroje príkazového riadku, ktoré vám umožňujú prispôsobiť používateľské prostredie.

Digitálna mena sa snaží dokázať pravý význam decentralizácie pomocou svojej kryptomeny, ktorá nie je ovládaná žiadnou silou.

Decred je víziou niekoľkých hlavných vývojárov bitcoinov, ktorí snívali o čisto decentralizovanej mene, ktorá nemá priestor na to, aby bola unesená a ovládnutá skupinou ľudí.

Každý nápad je vítaný. Baníci aj používatelia majú rovnaké právo prispievať do komunity a pomáhať jej rastu. Spoločným úsilím videli, ako komunita rastie od základov až po dnešok, a za úspechy vďačia účasti každého člena komunity..

V spoločnosti Decred sa toho deje veľa, ale je potrebné vedieť, čo to je a aké sú technológie stojace za platformou, aby sme mohli úplne pochopiť jej fungovanie.

Demystifikácia Decred

Decred je komunitne založený otvorený zdroj kryptomeny. Je navrhnutý so zabudovaným systémom riadenia na riešenie centralizačných konfliktov prebiehajúcich v systéme bitcoinov a tiež na riešenie každodenných tragédií v decentralizovaných kryptomenách. Systém využíva oboje Dôkaz o práci (PoW) a Dôkaz o podiele konsenzuálny protokol.

Vďaka svojmu jedinečnému hybridnému systému, ktorý kombinuje PoW a PoS, môže Decred vytvoriť zdravú menu. To umožňuje komukoľvek na svete zúčastniť sa na projekte bez ohľadu na to, či vlastní drahý ťažobný hardvér alebo nie.

Decredove konsenzuálne algoritmy

Cieľom algoritmov je umožniť používateľom dohodnúť sa na stave blockchainu. Existujú dve stratégie na dosiahnutie konsenzu o decentralizovanej sieti.

Dôkaz o práci (PoW): Získate iba odmenu za prácu, ktorú investujete do systému. Tento krok vyžaduje výpočtovú silu pri riešení kryptografických hádaniek. Pre každé riešenie sa vytvorí nový blok. Čím viac práce teda do toho dáte, tým vyššia je odmena, ktorá vám príde.

Dôkaz o podiele (PoS): Za to, čo vsadíte, dostanete odmenu. To si vyžaduje, aby ste svoje mince nejaký čas nedotkli, aby ste dokázali, že ste zainteresovanou stranou. Čím viac mincí vložíte, tým viac bude vaša odmena.

Hybridný systém PoW / PoS implementovaný spoločnosťou Decred umožňuje baníkom vytvárať nové bloky a hlasovaním zainteresovaných strán overovať bloky vytvorené baníkmi. Proces vytvárania konsenzu je preto vyvážený príspevkami baníkov a zainteresovaných strán do ekosystému.

Vďaka tomu je hybridný konsenzusný systém stabilný a bezpečný, čím sa šanca, že ktorákoľvek strana bude dominovať blockchainu Decred, vynuluje.

Decred tiež poskytuje nezmeniteľné haše transakcií, ktoré oddeľujú podpisy transakcií od zvyšku transakčných údajov. Je to podobné tomu, v čom dosahuje SegWit Bitcoin. Decred tiež využíva Schnorrove podpisy, tiež schopnosť podpisovať transakcie mimo reťazca. Vďaka týmto vlastnostiam je Decred o krok pred Bitcoinom.

Na transakciách na platforme Decred je jedinečná schopnosť transakcií vypršať po určitom období. Všetky transakcie majú svoje expiračné polia, ktoré po vyplnení zabránia pridaniu transakcie do blockchainu po dosiahnutí určitej výšky bloku. Týmto sa transakcie automaticky zrušia v prípade oneskorenia potvrdenia.

Mince Decred (DCR)

DCR je oficiálna minca pre Sieť Decred. Aj keď to nie je vidlica bitcoinu, jeho cieľom je byť lepšou kryptomenou ako bitcoin pre každodenné transakcie; rýchlejší a hlavne nie je ovládaný skupinou ľudí.

Decred (DCR)max dodávka 21 000 000 (21 miliónov) mince.

Decred je ťažiteľná kryptomena. Mining Decred alebo akákoľvek iná kryptomena je zameraná na tri veci:

  • Poskytovanie účtovníckych služieb v sieti.
  • Zaistenie bezpečnosti a stability siete.
  • Zavádzame do systému nové mince.

Ako začať ťažiť svoje mince

Ťažba technicky „ťaží“ vaše meny. Proces ťažby vyžaduje dve veci: softvérový program, ktorý buď sólo ťaží alebo vás spája s bazénom, kde sa pripájate k zdrojom s inými ťažiarmi. Na ťaženie tiež potrebujete inovované hardvérové ​​zariadenie, čím vyššia je konfigurácia, tým viac získate z ťažby.

Tím Decred’s má svojho oficiálneho baníka zvaného GoMiner. Môžete si stiahnuť GoMiner pre váš OS tu.

Decred tiež uvádza na svojej webovej stránke dvoch neoficiálnych ťažiarov CCMiner, a SGMiner. Tieto dva programy sú k dispozícii pre operačný systém Windows a je možné ich stiahnuť tu.

Poznámka: Každý softvér má hardvérové ​​požiadavky, takže je dôležité, aby ste si pred spustením ľubovoľného baníka na počítači prečítali pokyny, aby ste predišli poškodeniu a strate cenných informácií..

Kompatibilné peňaženky Kryptomena Decred

Rovnako ako každá iná kryptomena, aj Decred je uložená v peňaženke. Tieto peňaženky sú prirovnávané k peňaženkám zo skutočného života. Nie je k dispozícii veľa možností, ale oficiálna peňaženka pre Decred pravidelne pracuje s tímom a je k dispozícii pre všetky hlavné operačné systémy. Môžete si stiahnuť Decrediton peňaženka pre Windows, MacOS, a a Linux jednotka.

K dispozícii je tiež možnosť a webová peňaženka. K peňaženke je ľahko nastaviteľný tu.

Exodus je užívateľsky prívetivá bezpečná viacúčelová kryptomenová peňaženka pre stolné počítače, ktorú môžete použiť na zabezpečenie, správu a výmenu vašich mincí Decred. Môžete si stiahnuť program Exodus pre svoj operačný systém tu.

Kam nakupovať deklarované (DCR)

Kryptomenu nevlastníte iba jej ťažbou; Môžete si ich tiež kúpiť z kryptomeny, v ktorej sú uvedené. Bitcoin a doge je možné zameniť za Decred; dá sa kúpiť aj pomocou fiat.

Decred je uvedený na Bittrex, Poloniex, FEX, Upbit, Kryptopia, Zhaobi, BleuTrade, Tux Exchange, a Bisq.

Môžete tiež mať akúkoľvek inú kryptomenu, ktorú ste okamžite vymenili za Decred, na týchto platformách: ShapeShift, Flyp, Godex, CoinSwitch, Evercoin, a Changenow.

Môžete si tiež kúpiť Decred s fiatom na LiteBit (EUR) a Coinspot (AUD).

Cenová analýza

Cena Decredu bola rovná od začiatku až do marca 2017, kedy dosiahla maximum 16 dolárov. Odvtedy neustále rastie. Decred má minimálnu hodnotu 0,42 USD a maximálnu hodnotu 121,70 USD. V čase písania tohto článku bola hodnota Decred na 63,11 USD.

Decred’s Plan For The Future

Komunita má veľa plánov do budúcnosti. Medzi ne patrí implementácia zameraná na zainteresované strany DAO (decentralizovaná autonómna organizácia), decentralizovaná kontrola rozvojových fondov, implementácia bleskovej siete, zlepšenie súkromia v sieti a ďalšie.

The PoS hlasovací systém bude mať pozitívny vplyv na vývoj rozhodnutí prijímaných v decentralizovanej podobe. Používatelia budú preto hlasovať za vylepšenia, ktoré pozitívne ovplyvnia hodnotu mincí DCR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map