Čo je to kryptomena Lisk (Lisk)? Všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je to Lisk?

Lisk je open source blockchainová platforma, ktorá je poháňaná pomocou Lisk (LSK) tokeny ktorá umožňuje vývojárom kódovať decentralizované aplikácie (dApps) v programovacom jazyku JavaScript. Vďaka aplikácii Lisk môžu vývojári vytvárať aplikácie na svojom bočnom reťazci prepojenom so sieťou Lisk Network a tiež so svojím vlastným tokenom.

V tomto zmysle je Lisk podobný s ethereovým blockchainom. Platforma Lisk však nebola postavená na vytváranie inteligentných zmlúv, ale na vývoj rôznych aplikácií a funkcií pomocou Rámec LISK AppSDK.

S cieľom umožniť ľahký prístup k vývoju blockchainu bol Lisk vidlicový z Crypti Max Kordex a Oliver Beddows v máji 2016.

Pomocou sady Lisk App SDK môžu vývojári vyvíjať backendové aplikácie aj klientske rozhrania. Potom môže tiež vytvárať funkcie pre svoje aplikácie a používateľské rozhrania pomocou nástroja Lisk App SDK. To umožňuje vývojárom pohodlne vytvárať blockchainové aplikácie v balíčku na stiahnutie. K predným častiam týchto aplikácií sa pristupuje decentralizovaným spôsobom, čo je v súčasnosti v blockchainovom priemysle jedinečná vlastnosť..

Vďaka čomu je Lisk jedinečný?

Existuje niekoľko vývojových nástrojov a blockchainových platforiem, ale Lisk dúfa, že sa svojou prístupnosťou odlíši pomocou svojej Software Development Kit napísanej pomocou JavaScriptu. Vďaka aplikácii Lisk sa vývojári môžu na rozdiel od iných platforiem sústrediť aj na používateľskú skúsenosť.

Hlavná sieť poskytuje bezpečnosť a stabilitu. Postranné reťazce tiež umožňujú neobmedzenú flexibilitu. Lisk poskytuje vývojárom miesto na vytvorenie vlastnej blockchainovej siete, ktorá je pod ich úplnou kontrolou.

Vývojári sú tiež schopní vytvoriť svoju sieť vo forme bočného reťazca bez vynaloženia príliš veľkého úsilia a času na vybudovanie blockchainu úplne od základu. Lisk to robí oveľa rýchlejšie.

Ako je možné použiť aplikáciu Lisk SDK?

Možnosti použitia súpravy na vývoj softvéru sú neobmedzené. Bude možné vyvíjať decentralizované sociálne siete, hry, poslov a všetky ďalšie aplikácie nezávislé od platformy. Dobrá časť je, že vývojár nebude mať žiadne problémy s dodržiavaním sieťových protokolov typu peer-to-peer alebo s vývojom konsenzuálnych algoritmov..

Ako začať s programom Lisk?

To využívať Lisk na plné využitie schopností, začnete vytvorením účtu a stiahnutím súboru Lisk peňaženka, potom spustite aplikáciu. Potom získate niekoľko tokenov LSK, ktoré je možné kúpiť na rôznych burzách s kryptomenami. Tokeny sú potrebné pre každú akciu dokončenú na platforme Lisk, takže získanie LSK nie je možné.

Teraz môžete prispôsobiť funkcie svojho účtu tak, ako sa vám páčia, vrátane možností pridať druhú prístupovú frázu pre väčšie zabezpečenie. Teraz ste pripravení preskúmať nástroje v nástroji Lisk Blockchain Explorer. Mali by ste skontrolovať najdôležitejšie správy z komunity Lisk LiskMagazine.

Decentralizovaný vývoj aplikácií na platforme Lisk

Nazývajú sa decentralizované aplikácie / aplikácie blockchain. Aplikácie, ktoré bežia na viacerých serveroch a poskytujú skrytie zabezpečenia a prevádzkyschopnosti a tiež predstavujú úplne nový obchodný model. Jednou z výkonných funkcií Lisku je jeho schopnosť nasadiť, spravovať a distribuovať decentralizované aplikácie na jednom mieste s bezproblémovým používateľským zážitkom.

Decentralizované aplikácie zahŕňajú balíky front-end a back-end. Inteligentná zmluva je na druhej strane iba procesom typu backend. Inými slovami, vývoj decentralizovanej aplikácie pre inteligentné zmluvy znamená, že sa musíte spoľahnúť na klientske systémy tretích strán.

Tím Lisk umožňuje začiatočníkom a profesionálom ľahké a zábavné rýchle pochopenie platformy Lisk jasným spôsobom dokumentácia o tom, ako odosielať a prijímať LSK, sťahovať aplikácie a podobne bez toho, aby ste boli technickými maniakmi.

Nastavenie peňaženky pre Lisk

The Lisk Nano je oficiálna peňaženka pre tokeny LSK. Umožňuje používateľom prijímať a odosielať transakcie v sieti Lisk Network. Poskytuje tiež jednoduché používateľské rozhranie pre pokročilejšie funkcie, ako je hlasovanie delegáta alebo registrácia druhej prístupovej frázy.

S Lisk Nano nie je synchronizácia blockchainu potrebná, pretože peňaženka sa spája s oficiálnym uzlom Lisk hosteným nadáciou Lisk Foundation.

Ako kúpiť Lisk

Lisk bol uvedený na niektorých burzách. Tie investorom predstavili veľa možností, ako si kúpiť tokeny Lisk (LSK). LSK je možné zakúpiť pomocou nástroja fiat a tiež ho možno zameniť s inými kryptomenami. Kryptomeny, ktoré obsahujú zoznamy tokenov LSK Binance, YoBit, CoinEgg, Upbit, Bit-Z, Bittrex, BitBay, Poloniex, Huobi, HitBTC, Livecoin, ChaoEX, Exates, Coinroom, Gate.io, a LiteBit.eu. Môžete tiež zameniť / kúpiť Lisk s kryptomenami a fiat cez Changelly plošina.

Tím za Liskom

Niektorí ľudia sa bez námahy snažia zabezpečiť, aby bol tento projekt úspešný, ale tu by ste mali poznať dvoch významných ľudí.

Max Kordek – prezident a zakladateľ

Kordek je podnikateľ, ktorý sa zaujíma o rušivé technológie. Vďaka rozsiahlym skúsenostiam s blockchainovou technológiou a mnohým potenciálom blockchainových aplikácií spoluzaložil Lisk.

Oliver Beddows – viceprezident / zakladateľ

Beddows je vývojár s úplným zásobníkom s viac ako 15-ročnými pracovnými skúsenosťami v oblasti budovania podnikových aplikácií. Spoluzaložil Lisk s cieľom inšpirovať a umožniť vývojárom vytvárať decentralizované aplikácie ich snov.

Pri zameraní spoločnosti Lisk na decentralizáciu Nadácia Lisk spolupracuje s dodávateľmi z celého sveta z miest ako New York, Berlín a Zug. Jadro tímu sídli v Berlíne.

Na záver

Lisk je cenný nástroj pre vývojárov pri hľadaní jednoduchých spôsobov budovania decentralizovaných platforiem. So súpravou Lisk SDK sa vývojárom skracuje čas, čo im umožňuje sústrediť sa na zdokonaľovanie svojich aplikácií namiesto toho, aby sa zaujímali o podrobnosti hlavného blockchainu..

Lisk (LSK) je tiež vynikajúca kryptomena, ktorá sa dá držať, pretože ľudia sú odmeňovaní delegačným systémom, ktorý drží niektoré tokeny LSK v peňaženkách.

užitočné odkazy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map