Čo je Wanchain (WAN) – všetko, čo potrebujete vedieť

Wanchain Úvod

Wanchain je distribuovaná finančná infraštruktúra, ktorá umožní realizáciu cezhraničných prevodov umožniť transakcie digitálnych aktív naprieč rôznymi blockchainmi. Vzhľadom na veľký počet digitálnych mincí a tokenov, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v krypto priestore, stále nebolo vyvinuté efektívne decentralizované riešenie, ktoré by umožňovalo ich vzájomnú výmenu..

Wanchain funguje ako nezávislý blockchain; toto prepája účty ostatných nezávislých reťazcov a vytvára sieť, prostredníctvom ktorej sa tieto digitálne aktíva vymieňajú.

Ale táto platforma má okrem prevodov kryptomeny aj mnoho ďalších aplikácií. Pomocou inteligentných zmlúv, protokolov ochrany osobných údajov a tokenu Wancoin (WAN) môžete vytvoriť množstvo prípadov použitia.

Technológia stojaca za Wanchainom

Tento úplne samostatný blockchain bol vytvorený z vidlice Ethereum. Jeho rodák Wancoin (WAN) tiež nie je token založený na ERC20. Platforma sa skladá z mnohých prvkov, ktoré sa navzájom hladko spájajú, ale krížový komunikačný protokol je jadrom Wanchainu.

 1. Cezreťazcový komunikačný protokol

Krížový komunikačný protokol umožňuje prenos dát medzi Wanchainom a inými blockchainmi. Protokol využíva inteligentné zmluvy, vďaka ktorým môžete vymieňať aktíva medzi platformou a ostatnými reťazcami. Skladá sa z nasledujúcich funkčných modulov:

 • Registračný modul: Zaregistruje reťazec, z ktorého pochádza transakcia, ako aj prevedené aktívum.
 • Modul prenosu transakčných údajov medzi reťazcami: Spustí žiadosť o transakciu medzi reťazcami pre Wanchain, rozpozná, či uzol validátora vráti úspech alebo nie, a umožní legálnu transakciu medzi uzlom validátora a pôvodným reťazcom..
 • Modul dotazu na stav transakcie: Monitoruje stav transakcie.

 1. Konsenzný algoritmus overovacieho uzla

Rovnako ako Ethereum, aj Wanchain prejde na konsenzuálny algoritmus Proof-of-Stake (PoS). Očakáva sa tiež implementácia riešení ako Plasma a Raiden Network. Nastavenie PoS zahŕňa tri typy overovacích uzlov, ktoré udržujú celkovú sieť a distribuujú transakčné poplatky:

 • Poukážky: sú uzly zabezpečujúce krížové reťazce transakcií, ktoré dostanú bezpečnostnú zálohu z poplatku za transakciu. Výmenou za to overujú transakciu medzi pôvodným účtom a uzamknutým účtom Wanchain. Ak je transakcia neplatná, bezpečnostná záloha sa odpočíta z holdingového účtu a poukaz nebude schvaľovať ďalšie transakcie..
 • Validátory: všeobecné overovacie uzly, ktoré registrujú transakčné údaje na blockchaine Wanchain za podiel z poplatku za transakciu. Ak je online, transakcie sa dajú stále realizovať s minimálnym počtom zdieľaní.
 • Storemen: uzamknuté uzly správy účtov, ktoré musia byť online a ponechať si svoje vlastné kľúčové podiely, aby dostali svoju časť poplatku. Ak nemáte dostatok prostriedkov Wancoin na spustenie overovacieho uzla, stále môžete prevádzkovať všeobecný uzol.

 1. Schéma generovania uzamknutého účtu

Na zabezpečenie finančných prostriedkov a kľúčov, ak je zapojená viac ako jedna strana, používa spoločnosť Wanchain schému generovania uzamknutého účtu. Je založený na schéme Shamir’s Secret Sharing Scheme, ktorá rozdeľuje kľúč na akcie a vydáva ho všetkým zúčastneným stranám.


Tento spôsob distribúcie kľúčových akcií má niekoľko výhod vrátane zvýšenej decentralizácie a stability.

Akákoľvek transakcia so zablokovaným účtom sa uskutočňuje pôvodným reťazcom bez potreby validátorov.

 1. Anonymita transakcií tokenov inteligentných zmlúv

Inteligentné zmluvy Wanchain sú medzi prvými, ktoré zahŕňajú súkromie. Na zabezpečenie anonymity používateľov počas prenosov využíva signatúry zvonenia a generovanie jednorazových adries.

Podpis zvonenia zmieša váš podpis odosielateľa s inými falošnými účtami, takže je ťažké vás sledovať. Platforma tiež pre každú transakciu generuje novú adresu, aby zabránila detekcii vzorov transakcií.

Informácie o Wancoin (WAN)

Wancoin (WAN) je token platformy Wanchain. Transakcie vyžadujú určité množstvo WAN, pretože overovacie uzly krížového reťazca potrebujú pri uskutočňovaní transakcie bezpečnostný vklad WAN.

Počas ich ICO sa predalo 107,1 milióna tokenov, čo zvýšilo približne 120 000 ETH. Tieto žetóny predstavujú 51% z celkovej ponuky. Finančné prostriedky na predaj tokenov budú rozdelené zodpovedajúcim spôsobom: 60% výskum a vývoj, 10% rozvoj komunity, 10% marketing, 10% infraštruktúra a 10% denná prevádzka.

 • Skladovanie Wan

Sieť WAN je možné uložiť v peňaženke poskytnutej spoločnosťou Wanchain. Je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Mac a Linux. Aj keď v súčasnosti podporuje iba sieť WAN, čoskoro prijme viac mien. Odkaz na stiahnutie nájdete tu.

 • Obchodovanie a nákup WAN

V čase písania tohto článku je možné WAN kúpiť na Binance a Kucoin, ale v budúcnosti bude na burze uvádzať ďalšie mince. Obchodné páry dostupné na Binance sú WAN / BNB, WAN / BTC a WAN / ETH. Na Kucoine možno obchodovať s WAN BTC a ETH

 

Tím za Wanchainom

Wanchain Foundation je nezisková organizácia so sídlom v Singapure, ktorú založil Jack Lu. V minulosti Lu spoluzaložil spoločnosť Factom a uviedol na trh spoločnosť Wanglu Tech, ktorá sa špecializuje na vývoj blockchainových aplikácií.

Prezident Wanchainu Dustin Byington bol tiež zapojený do rôznych projektov, ktoré zahŕňali blockchain. V roku 2014 založil Bitcoin College, kde tiež pracoval ako spoluzakladateľ spoločnosti Tendermint – softvéru, ktorý replikoval aplikácie naprieč strojmi; a Satoshi Talent – platforma, ktorá spája blockchain podnikateľov s vývojármi.

Tím iba spustil svoju hlavnú sieť a predstavil veľmi ambiciózny plán na rok 2018. Vydanie 2.0 v júni bude obsahovať cross-chain obchodovanie Ethereum spolu s peňaženkou, ktorá bude podporovať viac mien. Verzia 3.0 zakotví aj pri bitcoine.

Verdikt

WanchainCieľom je decentralizovať finančné odvetvie využívaním najlepšieho technologického rozvoja v tomto odbore vrátane inteligentných zmlúv medzi reťazcami. To umožní podnikom vytvárať blockchainové aplikácie pre transakcie, investície, platby a oveľa viac.

Wanchain Kontakty a ďalšie informácie:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map