Top 10 najbohatších majiteľov bitcoinov

Technicky vzaté, bitcoin mal pri svojom vzniku v roku 2009 hodnotu menej ako 10 centov za bitcoin

kryptomena odvtedy neustále rastie a v súčasnosti má hodnotu okolo 6000 dolárov za bitcoin. Toto je najpozoruhodnejšie ocenenie hodnoty a za posledných osem rokov si vytvorilo mnoho milionárov.

Staňte sa svojim vlastným vlastníkom bitcoinu a obchodujte ďalej Binance Dnes!

Tu je desať najlepších ľudí / inštitúcií, ktoré v priebehu času držali veľké množstvo bitcoinov:

1. Satoshi Nakamoto

Tvorca bitcoinu, ktorý sa skrýva za prezývkou Satoshi Nakamoto, zostáva hlavným držiteľom bitcoinov. Počet bitcoinov, ktoré dnes Nakamoto vlastní, sa odhaduje na zhruba 1,1 milióna, podľa rannej ťažby, ktorú urobil. To je ekvivalent asi 6 miliárd dolárov pri dnešnom výmennom kurze 1 BTC k 6 098 USD. Aspoň sa Nakamoto nikdy nedotkol väčšiny svojich bitcoinov a ani ich nepremenil na meny skutočného sveta, ani ich nepoužil na žiadny iný účel. Ak by mal predať celú svoju skrýšu, hodnota bitcoinu by sa mohla v okamihu prepadnúť.

2. Bulharsko

Bulharsko v súčasnosti sedí na jednej z najväčších stávok s bitcoinmi na svete. Ako sa európsky národ dostal do vlastníctva tejto obrovskej sumy peňazí? Tvrdý zákrok bulharských orgánov presadzovania práva proti organizovanému zločinu v máji 2017 vyústil do zaistenia skrýšy 213 519 bitcoinov, čo je dosť na splatenie štvrtiny štátneho dlhu krajiny.

Podľa bulharských orgánov zločinci použili svoju technickú zdatnosť na obchádzanie daní. Od júna 2018 by virtuálne mince mali hodnotu viac ako 1,2 miliardy dolárov. Bulharská vláda odmietla komentovať stav mincí.

3. BitFinex

BitFinex, kryptoburza, má jednu z najväčších bitcoinových peňaženiek s 163 133,38 BTC, ktoré majú hodnotu približne 1 miliarda dolárov pri súčasnej cene 6 098,24 dolárov za bitcoin. Predpokladá sa, že mince sú uložené v chladnej peňaženke, aby ich chránili pred počítačovými hackermi, neoprávneným prístupom a ďalšími zraniteľnosťami, na ktoré je náchylný systém pripojený k internetu..

4. FBI

FBI je jedným z najväčších renomovaných držiteľov bitcoinu. V septembri 2013 spustili Silk Road, neslávne známy temný webový drogový bazár, a zaistili 144 000 bitcoinov, ktoré vlastnil prevádzkovateľ stránky Ross Ulbricht, známejší ako „Dread Pirate Roberts“. Ulbricht urobil kritické chyby, ktoré vyšetrovateľom umožnili nájsť miesto a spojiť ho s ním. Používatelia Silk Road údajne obchodovali okolo 9,5 milióna bitcoinov od spustenia stránky Ulbrichtom v roku 2011. Aj napriek tomu, že FBI predala veľké množstvo svojich bitcoinových podielov alebo dokonca všetky, za zmienku stojí hodnota FBI, pretože v niektorých mali majetky v bitcoinoch bod. Veľká časť zabavených a predaných bitcoinov poputovala Barrymu Silbertovi.

5. Dvojčatá Winklevossovci

Tyler Winklevoss a Cameron Winklevoss patrili medzi prvých bitcoinových miliardárov. Táto dvojica si získala popularitu prvýkrát, keď žalovala spoločnosť Facebook C.E.O. Markovi Zuckerbergovi za to, že im údajne ukradol myšlienku vytvorenia Facebooku. Kontaktoval ich Zuckerberg za účelom vývoja stránky ConnectU, z ktorej sa neskôr mal stať Facebook.

Na nákup 1,5 milióna bitcoinov v roku 2013 použili 11 miliónov dolárov z finančnej kompenzácie 65 miliónov dolárov, ktorú dostali zo súdneho sporu so Zuckerbergom. V tom čase sa jeden bitcoin obchodoval za 120 dolárov. Táto investícia sa odvtedy zvýšila o viac ako 20 000%.

Dvojčatá údajne vlastnia okolo 1 percenta všetkých bitcoinov v obehu. Ich spoločná čistá hodnota je približne 400 miliónov. Vytvorili Windex, financovali niekoľko podnikov súvisiacich s bitcoinmi a investovali 1,5 milióna dolárov do spoločnosti BitInstant.

6. Garvin Andresen

Aj keď bitcoin je duchovným dieťaťom Satoshi Nakamota, Garvin Andresen je pripočítaný ako človek, ktorý to urobil tým, čím je dnes. Garvin je jedným z ľudí, u ktorých bolo podozrenie, že sú satoshi, a toto tvrdenie popiera. Skôr hovorí, že s anonymným kryptografom mal dlhé roky blízky vzťah. Skutočný Satoshi Nakamoto si ho vybral ako svojho nástupcu koncom roku 2010. Garvin sa stal hlavným vývojárom kódu otvoreného zdroja, ktorý určuje, ako bitcoin funguje – a či môže prežiť. Raz mu Bitcoin Foundation za jeho príspevky vyplatila viac ako 200 000 dolárov v bitcoinoch. Už niekoľkokrát inkasoval.

7. Roger Ver

Roger Ver, inak známy ako Bitcoin Jesus, je jedným z prvých bitcoinových miliardárov a veril, že drží alebo drží najmenej 100 000 bitcoinov. Renomovaný libertarián údajne zanechal štúdium, aby sa mohol sústrediť na svoje projekty spojené s bitcoinmi. Na rozdiel od iných krypto miliardárov, ktorí vrhajú svoje peniaze na typické súkromné ​​ostrovy alebo do luxusných lietadiel, snom Vera je založiť si svoj vlastný libertariánsky národ, kde je každý jednotlivec absolútnym vlastníkom svojho vlastného života a môže si so svojím slobodne robiť, čo chce. osoba alebo majetok. Kontroverzný evanjelista v bitcoinoch sa v roku 2014 vzdal amerického občianstva a natrvalo sa presťahoval na malý karibský ostrov..

Kryptografia je konečná forma nenásilnej priamej akcie.

– Roger Ver (@rogerkver) 5. júla 2018

8. Barry Silbert

 Silbert je venture capitalist a zakladateľ spoločnosti Skupina pre digitálnu menu. Bol prvým používateľom bitcoinu. Údajne odišiel s očarujúcimi 48 000 bitcoinmi v aukcii, ktorú usporiadala americká maršalová služba v roku 2014. Vláda USA zhabala veľkú časť kryptomien Rossovi Ulbrichtovi, údajnému prevádzkovateľovi temného webového trhu s drogami a inými nelegálnymi látkami. Produkty. Bitcoin mal vtedy hodnotu 350 dolárov, čo znamená, že Silbertove mince vyleteli z hodnoty 16,8 milióna na 288 miliónov dolárov.

9. Charlie Shrem

Charlie Shrem je bezpochyby jedným z najkontroverznejších bitcoinových milionárov. V prvých dňoch kryptomeny investoval do veľkého množstva bitcoinu. Shrem bol tiež aktívnym členom nadácie Bitcoin Foundation a spoločnosť BitInstant založil, keď mal iba 22 rokov. Do konca decembra 2014 bol Shrem uznaný vinným z prania špinavých peňazí a dostal dvojročný trest odňatia slobody. Po prepustení z federálnej väzby predstavil startup s názvom Intellisys Capital, spoločnosť, ktorá predáva investičné portfóliá v blockchainových spoločnostiach.

Sledujte, ako idem od generálneho riaditeľa po umývačku riadu "Rušenie peňazí" https://t.co/06lVrQCrMX pic.twitter.com/JEjOliIlLq

– Charlie Shrem (@CharlieShrem) 20. februára 2017

Aj keď presne neprezradil, koľko bitcoinov vlastní, údajne kúpil niekoľko tisíc späť, keď mali hodnotu pár stoviek. Tie by teraz mali hodnotu miliónov.

10. Tony Gallippi

Za jedného z veľkých držiteľov bitcoinov sa považuje aj slávny obchodný magnát Tony Gallippi. On je mozog za sebou BitPay, jeden z najpopulárnejších poskytovateľov platobných služieb bitcoin na svete. Spoločnosť bola uvedená na trh v máji 2011 a denne spracuje viac ako milión dolárov. Bitpay je tiež jednou zo spoločností, ktorá podpisuje zmluvy s významnými spoločnosťami vrátane spoločností Microsoft, Dell, TigerDirect a Newegg. Do roku 2014 spoločnosť zamestnávala približne 100 ľudí.

Najbohatšie adresy na bitcoinovom blockchaine

V súčasnej dobe existuje 153,00 bitcoinových adries, ktoré majú 10 alebo viac BTC. Prekvapivo, tieto adresy, ktoré tvoria iba 0,57% z celkového počtu peňaženiek na trhu, majú viac ako 15 400 000 BTC. To predstavuje takmer 75% z celkového počtu BTC, ktoré kedy na trhu budú existovať. 

Existuje tiež 140 596 adries, ktoré sú bohatšie ako 100 000 dolárov podľa k údajom poskytnutým BitInfoCharts. Iba štyri adresy majú viac ako 100 000 coinov, čo vo všeobecnosti nie je bežné. Ak chcú burzy držať prostriedky, majú na to spravidla inú peňaženku ako jednu. Môžu to byť extrémne veľké veľryby, ktoré uprednostňujú svoje prostriedky len v jednej peňaženke. 

Prvých 5 neaktívnych adries, ktoré držia BTC viac ako 5 rokov, predstavuje 1,2% z celkového počtu mincí na trhu. Na týchto adresách je 212 402 BTC, čo ukazuje, že existujú veľké veľryby, ktoré v súčasnosti držia bitcoin a čakajú, kým cena virtuálnej meny dosiahne vyššie ceny. Väčšina z týchto účtov má veľký počet vkladov, ale malý počet výberov. 

Mnohé z týchto peňaženiek sú anonymné, čo znamená, že trh nevie, komu tieto prostriedky patria. Za týmito peňaženkami sú zvyčajne krypto hedžové fondy, burzy a veľkí investori. 

Záver

Odhaduje sa, že prvých 1 000 bitcoinových adries vlastní približne 35% celkových bitcoinov

v obehu. Existujú tiež tisíce jednotlivcov, ktorí držia veľké zásoby bitcoinu, ale

sa rozhodli zostať v anonymite.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map