Výpis bytecoin binance – najviac koordinovaná pumpa a skládka roku 2018?

Od začiatku článku by som rád spomenul, že fakty, ktoré uvediem, za tým nie sú nijako platne dokázané a sú to iba moje dohady o tom, čo sa práve stalo s cenou BCN.

Ako možno viete, dnes spoločnosť Binance oznámila, že uviedla spoločnosť BCN. Ako informoval portál UseTheBitcon, cena prudko vzrástla na 114% na všetkých burzách. Čo je ešte zaujímavejšie, cena na Binance je v skutočnosti 10-krát vyššia ako cena uvedená v CoinMarketCap. Ako? Začnime.

Príbeh o tom, ako BCN rástol 32-krát za menej ako jeden deň

Po prvé, malá časť komunity vedela o zozname BCN Binance. A nebolo vôbec ťažké prísť na to; Crypto_Ed_NL na to skutočne 3. mája upozornil.

Päť dní je dlhá doba, dostatok času na vytvorenie koordinovanej pumpy a skládky na masívnej úrovni. Neobviňujem tu Crypto_Ed_NL, ak ho sledujete, pravdepodobne viete, že je to rešpektovaný krypto OG s mnohými skúsenosťami. Ako toto užívateľ reddit poukázal na to, že BCN obchodovala okolo 72 satoshi na HitBTC a Poloniex dnes skôr, pred novinkami v zozname Binance. Potom Binance oznámil, že oficiálne uviedli zoznam BCN a veci sa im začali vymknúť spod kontroly. Cena uvedená na zozname začala na približne 280 satoshi, ktorá neskôr vzrástla na 2300 satoshi. Za túto cenu by bol BCN top 5 kryptomien. Šialená predstava pre kryptomenu ako BCN.

Teraz, ako je možné, že toľko narastie za také krátke časové obdobie? Tím BCN vopred neoznámil komunite, že bude uvedený na hlavnej burze, nahral iba toto príspevok a chváliť sa s zvýšenie ceny. Nie je to trochu tienisté? Aké dôležité správy by mohli napumpovať cenu BCN 50%?

Pochopenie funkcie Pump and Dump

Najskôr sa pozrime, čo Satekroketje všimol.

Dôsledne som to sledoval a zistil som, že výbery z HitBTC a Poloniex nefungujú, rovnako ako webwallet BCN. Pri kontrole ich prieskumníka blockchainu sme zistili, že za posledné 2 hodiny sa neťažili žiadne nové bloky. Obchodovanie na BCN sa začalo o 06:02 UTC a od tej doby sa vyťažilo iba 46 blokov, ktoré obsahovali celkom 997 transakcií. Počet transakcií, ktoré prešli, sa zdá byť veľmi malý pre mincu, ktorá práve vzrástla cez 32-násobok za pár hodín.

Toto som ešte nekontroloval, ale môže to byť pravda. Počet transakcií je extrémne nízky a pravdepodobne iba niekoľko z nich videlo oznámenie včas, vrátane osôb zodpovedných za P&D. Ak sa podarilo vložiť iba pár ľuďom, kým sieť nezačala mať problémy, znamená to, že objem na Binance bol a je dosť nízky, takže sa s ním dá manipulovať hore a dole. Navyše možno bola sieť manipulovaná tak, aby odovzdala iba niekoľko transakcií, a potom následne zablokovala ďalšie.

Teraz koluje niekoľko povestí, o ktorých by sa to dalo predpokladať.

  1. Tím BCN – v niektorých skupinách ľudia hovoria o tom, ako o tom tím BCN v skutočnosti vedel a profitoval z predaja veľkej časti svojich podielov, ale nie skôr, ako zvýši cenu na 30-násobok. Existuje tiež niekoľko teórií, podľa ktorých celý problém so sieťou pochádza od nich, aby mohli najskôr predať svoje podiely za najlepšiu možnú cenu. Ale opäť ide o fámy a doteraz sa nič nepotvrdilo.
  2. Pumpa&Skupina skládok – toto je druhý odhad, kde ľudia tvrdia, že tím BCN s tým nemal nič spoločné a vlastne P&Skupina D spravovala všetko pre vážny zisk. Problém so sieťou spôsobili aj oni.
  3. Poloniex – Ako si môžete všimnúť, cena spoločnosti Poloniex rástla maximálne na 200 satoshi. To chvíľu mal aj HitBTC, potom to vybuchlo aj tam. Prečo by teraz mala byť cena nižšia u Poloniexu? Pretože mali veľké množstvo BCN, z ktorého chceli ‚uniknúť‘. Začali ho teda predávať Binance a blokovať výbery s veľkým ziskom. Predali by všetky svoje tokeny a potom pravdepodobne kúpili viac od používateľov so ziskom. Teraz je všetko iba fáma a nič sa nepotvrdzuje. Toto je iba fáma z niekoľkých skupín kryptomien, že Poloniex bol do toho nejako implikovaný.

Môj osobný názor na implikácie Poloniexu a zoznamu Binance

Osobne si nemyslím, že by s tým mal Poloniex niečo spoločné, pretože ich výmena je úctyhodná a v minulosti boli k používateľom korektní. Pravdepodobne toto je ruka P.&D skupina alebo aj tím BCN. Jeden, ktorý vedel, že Binance uvedie zoznam BCN, a mal dostatok finančných prostriedkov na to, aby cenu posunul tak vysoko. Ale neurobil som tento príspevok, aby som vinil skupiny Poloniex alebo Pump and dump. Okrem toho Poloniex krátko potom deaktivoval výbery, čo je v tejto situácii spravodlivé.

Tieto veci sa stali v kryptomene. Je preto dôležité, aby zavedené burzy ako Binance pridávali iba kvalitné projekty s tímami, ktoré si za svoju tvrdú prácu zaslúžia uznanie. Ako burza číslo jeden by mal Binance pred pridaním kryptomien dôkladnejšie skontrolovať ich prítomnosť a zabrániť podozrivým z ich výmeny..

Komunita urobila z Binance to, čím je, a Binance by to mal pochopiť. Začali sme používať Binance, pretože tam uvedené kryptomeny mali určitú úroveň kvality a objemu. Ak sa to v budúcnosti nezmení, veľmi pochybujem, že Binance už bude burzou číslo jeden. Ako obchodník s kryptomenami na čiastočný úväzok chápem, že pri obchodovaní s kryptomenami existujú riziká. Ale typický užívateľ, ktorý sa práve pripojil k Binance, by mohol vložiť veľké množstvo osobných prostriedkov do kryptomeny ako BCN, keď je už na 600%, mysliac si, že by to mohlo ísť vyššie. Čo by cítil na Binance a kryptomenu všeobecne, keď pochopí, že to bolo všetko obrovské Pump and Dump?

Vytvorte si bezpečné prostredie na obchodovanie. Pre nás klientov, ktorí využívajú vaše služby. Kryptomena so stinnou minulosťou, ako je BCN, by nemala byť uvedená na Binance, moje dva centy.

Toto je príspevok od hostí, ktorý vytvorili entuziasti BCN a ktorý sa týka súčasnej situácie. Autor uprednostňoval utajenie svojej identity. UseTheBitcoin.com a jeho zamestnanci nenesú zodpovednosť za žiadne z jeho názorov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map