Analýza bitcoinu 6-Pochopte trendy na trhu, aby ste obchodovali múdro

Existuje trend stúpania a klesania, čítanie cenového jazyka;

Existuje signál na nákup a predaj a rozlúčku s precítením dohody.

Ahoj! V dnešnej epizóde si povieme niečo o trhových trendoch a ich vzorcoch.

Aký je teda trhový trend?

Najjednoduchšie povedané, trend je ten, kam smeruje trh – stúpa, klesá alebo sa pohybuje do strany.

Trend na trhu je ako prúd vody. Vďaka gravitácii voda prirodzene prúdi z kopca; Podobne na kapitálovom trhu má cena vplyvom rozdielu medzi cenou a hodnotou investícií tendenciu k návratu k hodnote pod vplyvom trhu. Rozdielna krajina ovplyvňuje tok vody a vytvára vodopády alebo rieky; Podobne na kapitálovom trhu majú rozdielne rozhodnutia obchodníkov vplyv na vývoj trhu..

Legendárny obchodník Jesse Livermore raz povedal: „Ceny sa, rovnako ako všetko ostatné, pohybujú na hranici najmenšieho odporu.“ Ak je rastúci odpor nižší ako klesajúci odpor, cena stúpne a naopak. Nájsť trend znamená nájsť cestu najmenšieho odporu.

Cesta najmenšieho odporu nie je vždy rovná, rovnako ako rieky vždy pretekajú skôr okolo hory ako cez ňu. Trendy majú aj rozmanité vzory.

Trendové vzory sa pohybujú ako vlny; trhová cena sa nepohybuje priamo jedným smerom, vždy sa pohybuje v cik-cak vzore ako vlny, s jasnými vrcholmi a žľabmi.

Vrcholy a priekopy sú ako binárne kódy 0 a 1 v počítači – sú to základné prvky rôznych trendov.

Rozdielna poloha vrcholov a korýt určuje, či trhový trend stúpa, klesá alebo je preťažený.

Pozrime sa na graf pohybu skutočných cien, aby sme pochopili rozdiel medzi týmito trendovými vzormi.

To ukazuje stúpajúci trend, kde sa vrcholy a žľaby postupne pohybujú nahor.

To ukazuje klesajúci trend, kde sa vrcholy a žľaby postupne posúvajú nadol.

To ukazuje na bežné preťaženie. Vrcholy neustále stúpajú a ani žľaby sústavne neklesajú. Hlavnou črtou preťaženia je preto to, že vrcholy a žľaby nevykazujú jasné trendy smerom nahor ani nadol; namiesto toho zostanú na rovnakej úrovni (o tom sa budeme zaoberať neskôr).

Analýzou pozícií vrcholov a žľabov na grafe môžeme rozlíšiť uptrend, downtrend a preťaženie. Na vizualizáciu trendu môžeme použiť „trendové čiary“.

Ako nakresliť trendovú čiaru? Stačí, keď v grafe prepojíte najvyššie alebo najvyššie obrátky.

Spojte otočné minimá A a B, ako je to znázornené na grafe, aby ste získali čiaru smerom nahor (čiara smerom nahor). Pripojenie iba dvoch žľabov ešte nie je účinným dôkazom stúpajúceho trendu. Potrebujeme tretie žľab (C), aby sme to dokázali.

Ak chcete nakresliť zostupnú čiaru, spojte bod A a bod B, ako je znázornené na grafe, bod C padne na priamku, čo znamená, že zostupná trendová čiara je účinná. Trendová čiara zjednodušuje trendy ako predvídateľné cenové tendencie, keď cena dosiahne úroveň podpory a odporu, ale môže poskytnúť aj mylný pohľad. Bod C sa objaví po nakreslení čiary a bod D a bod E sa môžu alebo nemusia zobraziť, podpora a odpor trendovej čiary budú na konci porušené.

Ako zistiť, či je trend silný, slabý alebo nepretržitý? Pozrime sa na „sklon“.

To ukazuje na 45-stupňovú stúpajúcu trendovú čiaru. Tiež známa ako objektívna línia, ukazuje silu trendu, keď sú ceny a čas v dokonalej rovnováhe. Očakáva sa preto udržanie 45-stupňového trendu.

Keď sa trendový sklon zmení zo 45 stupňov na 65 stupňov, stúpajúci trend je silnejší, ale spája menej svietnikov ako 45-stupňová trendová čiara, čo znamená, že ceny rastú neočakávanou rýchlosťou a je ťažšie ich udržať. Keď sa trh zmení z býk bude mať klesajúci trend rovnako silný a rýchly, a preto nie je rozumné stíhať víťazov.

To ukazuje 30-stupňovú trendovú čiaru. V porovnaní s 45-stupňovou a 65-stupňovou trendovou čiarou je 30-stupňová trendová čiara najslabšia v cenovom vývoji a je menej kolísavá..

Na záver pozrime sa na špeciálny typ trendovej čiary – obchodný kanál.Za určitých okolností je cenový trend limitný v rámci dvoch paralelných trendových čiar: základnej trendovej čiary a kanálovej čiary.

Čierna čiara je dolná trendová čiara, zatiaľ čo modrá čiara predstavuje hornú čiaru kanála. Na ľavej strane je zjednodušený vzostupný kanálový graf, ten na pravej strane je zostupný kanálový graf.

Pozrime sa na skutočný graf. Keď svietniky prekročia čiaru kanálu, znamená to, že trend napreduje a silnie; keď svietniky klesnú pod hranicu kanálu, znamená to, že trend slabne a trh sa môže otočiť.

To je všetko pre trendy na trhu. Budúci týždeň si povieme „trend a jeho časové cykly“, zostaňte naladení!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map