Analýza bitcoinu 7 – Pochopte trendy na trhu a časové cykly v tejto epizóde

Existuje trend stúpania a klesania, čítanie cenového jazyka;

Existuje signál na nákup a predaj a rozlúčku s precítením dohody.

Ahoj! V tejto epizóde si povieme niečo o trendoch na trhu a časových cykloch.

Stretli ste sa už s touto dilemou: časový cyklus naznačuje vzostupný trend, druhý naopak. Komu mám veriť?

Toto je hodinový graf štvrťročného kontraktu spoločnosti EOS z futures trhu OKEx. Vrcholy a žľaby sú výrazné a vytvárajú stúpajúci trend.

Čo denný graf? Vrcholy a žľaby postupne klesajú a vytvárajú klesajúci trend.

Mám teda ísť dlho alebo skrátka? Trendový cyklus je tu, aby vám pomohol robiť obchodné rozhodnutia.

Cenový pohyb, ktorý sa vyskytuje v priebehu niekoľkých hodín, sa často označuje ako krátkodobý trend, je to hlavný referenčný cyklus pre krátkodobé obchodovanie. Cenový pohyb, ku ktorému dochádza v priebehu niekoľkých hodín až niekoľkých dní, sa označuje ako strednodobý trend, hlavný referenčný cyklus pre strednodobé obchodovanie; trendy, ktoré trvajú niekoľko týždňov, sa označujú ako dlhodobý trend.

Zvlnený dlhodobý trend je v skutočnosti tvorený viacerými strednodobými trendmi, zatiaľ čo strednodobé trendy pozostávajú z viacerých krátkodobých trendov.

Pozrime sa na tento graf, ktorý ukazuje, ako sa trend vyvíja v priebehu času. Predpokladajme, že toto je hodinový graf sviečok, ktorý sa potom prepne na denný graf s dlhším cyklom.

Všimli by ste si, že krátkodobý uptrend je súčasťou strednodobého klesajúceho trendu.

Pri zmene cyklu na väčšiu týždennú alebo ročnú trendovú čiaru si môžeme všimnúť, že krátkodobé a strednodobé trendy sú súčasťou dlhodobého trendu.

Obchodníci radi špekulujú, či je trh medvedí alebo býčí, a často sa odvolávajú na dlhodobý trend mesiacov alebo rokov.

Toto zobrazuje sviečkový graf 3-dňového cyklu BTC. Každý svietnik predstavuje 3 dni. Z grafu vyplýva, že býčí beh BTC sa skutočne začal od polovice roku 2015 do konca roka 2017, čo bol veľký býčí beh, ktorý trval 2 roky..

Okrem klasifikácie trendov do krátkodobého, stredného a dlhodobého hľadiska v čase ich Dowova teória tiež klasifikuje do primárneho trendu, stredného trendu a terciárneho trendu.

Primárny trend sa týka býčieho trhu, ktorý vykazuje jasné vrcholy alebo minimá, ktoré sa rozprestierajú v širšom časovom období. Primárny trend sa formuje dlhšie a vyžaduje väčší objem kapitálu, preto je trend z dlhých cyklov spoľahlivejší, napríklad denné a týždenné trendy, je veľmi nepravdepodobné, že sa s ním manipuluje tak dlho.

Stredný trend sa pohybuje oproti primárnemu trendu a odchýlka sa zvyčajne automaticky koriguje.

Je to relatívne k primárnemu trendu – ak je primárny trend býčí, stredným trendom by boli minimá počas stúpajúceho trendu..

Ak je primárny trend medvedí, stredným trendom je potom odraz počas klesajúceho trendu. Oprava bude v rozmedzí 1/3 až 2/3 primárneho trendu.

Krátkodobý trend sú menšie trendy, ktoré korigujú pohyb sekundárneho trendu a predstavujú každodenné cenové výkyvy na trhu. Je najľahšie manipulovať, bežným obchodníkom sa preto odporúča vyhnúť sa obchodovaniu s krátkodobými trendmi.

Trendy sú korelované. Keď sa trend otočí opačne, menšie trendy sú často flexibilnejšie.

Trend má inkluzívnu štruktúru a nebudú trvať večne. Všetky trendy majú svoje špecifické cykly. Ako zistiť, či sa trend skončí?

Keď je korekčný bod nižší ako posledný vzostupný bod v uptrende, znamená to, že uptrend skončil;

Keď je bod odrazu vyšší ako prvý klesajúci bod v zostupnom trende, znamená to, že zostupný trend skončil.

Toto je 4-hodinový graf obchodovania BTC / USDT na spotovom trhu OKEx. Body A, B a C postupne stúpajú a vytvárajú stúpajúci trend. Keď sa cena upraví na bod D (nižší ako bod C), môžeme povedať, že uptrend skončil.

Toto je 6-hodinový graf obchodovania BTC / USDT na spotovom trhu OKEx. Body A, B a C postupne klesajú a vytvárajú klesajúci trend. Keď sa cena odrazí do bodu D (vyššieho ako bod C), znamená to, že klesajúci trend sa skončil.

Dlhodobí investori sledujú primárny trend; mohli by držať mesiace alebo roky, preto obchodujú podľa denných, týždenných alebo mesačných grafov sviečok.

Krátkodobí investori využívajú strednodobý trend a krátkodobý trend na maximalizáciu svojich ziskov v krátkom časovom období.

Crypto funguje 24/7 a mení sa každú sekundu. Je to veľmi rýchle odvetvie.

Vráťme sa teda k našej prvej otázke: ak časový cyklus naznačuje vzostupný trend, ale druhý naznačuje opak, ako obchodovať? Postupujte podľa svojho štýlu: Postupujte podľa trendu, ktorý vyhovuje vášmu obchodovaniu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map