ETH môže čeliť prichádzajúcej volatilite, ako ju hrať?

Prehľad Trhy s kryptomenami konali nerozhodne krátko po treťom polroku bitcoinu. Počiatočné náznaky však ukazujú, že v rámci EÚ bolo možné začať s veľkým posunom sentimentu ETH trh. Môže to byť symbol, ktorý ukazuje tento hlavný smer ETH sa investori mohli začať pripravovať na ďalší veľký krok v druhej najväčšej kryptomene. Je to zaujímavé, pretože trhy zaznamenali čoraz viac rozhovorov o tých dlho očakávaných ETH Aktualizácia 2.0, ktorá by mohla byť ďalšou významnou udalosťou v tomto roku po tom, čo bitcoin klesne na polovicu. Ako by táto aktualizácia mohla ovplyvniť ETH ceny a trh ako celok? Aký druh obchodného nástroja je ideálny pre skoré nastavenie tejto udalosti?  Ethereum 2.0: Ďalšia veľká vec v kryptomene po rozdelení bitcoinov na polovicu? BTCTretie polovica tohto týždňa bola úspešne doručená a humbuk v polovici je konečne preč. Nie je ťažké vidieť na trhu vyčkávajúci sentiment po rozdelení na polovicu; BTC obchodoval bokom a hlavné altcoiny boli skoro rovnaké. Zatiaľ čo investori stále hľadajú ďalšie zameranie na trhu, ETH si možno zaslúži viac pozornosti, pretože druhá najväčšia kryptomena bude prechádzať významnou aktualizáciou napriek tomu, že zaznamenala viacnásobné oneskorenia. Ethereum Inovácia protokolu 2.0 zmení pôvodný mechanizmus dôkazu práce na dôkaz záujmov, čo by mohlo povzbudiť ETH držiaky akumulovať viac ETH. Je to tak preto, lebo ak má niekto väčší podiel v sieti, tým viac energie má na overovanie transakcií. Aj keď sa projektu modernizácie 2.0 podarilo zažiť viac meškania, nemusíme byť ďaleko od oficiálneho spustenia, aj keď načasovanie zostalo neznáme. Vitalik Buterin, spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum, povedal Coindeskovi, že „testnet pre Ethereum 2.0 už bolo v prevádzke a už sa začali prvé fázy implementácie. “ Aj keď nejaký trh správy hovorí, že spustenie by mohlo byť v júli. Avšak Buterin objasnené že spustenie je naplánované na koniec roku 2020 bez uvedenia konkrétneho dátumu. Podmienky môžu uprednostňovať volatilitu Prvé náznaky od baníkov a veľrýb môžu signalizovať túto volatilitu ETH ceny v budúcnosti. Obrázok 1 ukazuje, že baníci sa začali hromadiť ETH opäť nedávno, čo prišlo po výpredaji z 10. mája.

Obrázok 1: ETH cena (zelená) vs. zostatok baníkov (hnedá)

Ethereum (ETH) [10.13.07, 14. mája 2020] Zdroj: Santiment Zníženie zostatkov baníkov sa často považuje za včasný údaj o cene, ktorá mohla v krátkodobom horizonte dosiahnuť maximum. Naopak, keď sa začal zvyšovať zostatok baníkov alebo stúpajúci trend, ceny sa v blízkej budúcnosti mohli znížiť. Stojí za zmienku, že tento akumulačný trend, aj keď sa potvrdzuje, by mohol byť strednodobým / dlhodobým trendom a načasovanie tejto akumulácie odrážajúce sa na cene by mohlo byť ťažké určiť. Preto potrebujeme ďalšie dôkazy na potvrdenie nášho predpokladu ETH množstvo v horných držiakoch bez výmeny môže poskytnúť inú stopu.

Obrázok 2: Cena ETH (zelená) vs. suma v najvýznamnejších držiteľoch iných ako výmenných transakciách (hnedá)

Ethereum (ETH) [10.14.39, 14. mája 2020] Zdroj: Santiment Zdá sa, že veľryby si strážili svoje ETH držby na relatívne vysokej úrovni od 8. apríla Výpredaj z 10. mája neznížil veľkú časť ich dôvery, čo môže byť ďalším znakom toho, že veľryby očakávajú volatilitu ETH ceny sa čoskoro môžu zvýšiť, možno so zaujatosťou smerom nahor. Úrovne spoločenského objemu nám môžu navyše poskytnúť úplný obraz o tom, aké horúce je ETH alebo ETH 2.0 v krypto komunite. Obrázok 3 zobrazuje spoločenský objem pojmu „ETH“Alebo„ETH 2.0”Na Telegrame a Reddite. ETH je na vzostupnom trende od začiatku mája.

Obrázok 3: Sociálny objem „ETH“ alebo „ETH2.0“ na telegrame (modrý) a Reddit (červený)

telegram eth alebo eth2.0 eth alebo eth2.0 Reddit  Zdroj: Santiment Zatiaľ čo cenový dopad digitálneho aktíva s vyšším sociálnym objemom zostal veľmi diskutabilný, môžeme však potvrdiť jednu vec, ETH alebo ETH 2.0 generuje viac šumu medzi krypto komunitami a ten často vyvoláva volatilitu ceny daného aktíva. To by mohlo byť niečo, na čo chcú obchodníci a investori pozorne dohliadnuť.  Uprednostňujte ETH futures pred možnosťami Ako môžu obchodníci a investori zachytiť a zužitkovať potenciálne pohyby ETH ceny, to je otázka za milión dolárov. Avšak výber správneho nástroja na vstup do obchodu môže byť dôležitejší, ako si mnohí obchodníci a investori myslia. Vďaka správnemu nástroju môžu byť účastníci trhu schopní maximalizovať potenciálny profil a zároveň minimalizovať svoje riziká. V tomto ETH Vieme, že aktualizácia 2.0 nakoniec dorazí; je to len otázka času, bez ohľadu na to, či je júl alebo koniec roka. Preto majú nástroje radi futures ktoré majú žiadny časový úpadok a fixné obchodné náklady môže byť lepšou voľbou zbrane.

  • Žiadny časový úpadok – Jedným z podstatných prvkov pri cenových opciách je časová hodnota a hodnota kontraktu s opciami sa časom znižuje. Ak by investor chcel zachytiť blížiace sa zvýšenie volatility ceny podkladového aktíva, bez toho, aby vedel, kedy sa konkrétna udalosť stane, ako napríklad tento prípad upgradu na ETH 2.0, futures majú výhody oproti možnostiam, pretože futures nemajú časový úpadok.
  • Fixné obchodné náklady – Maržové náklady na futures kontrakty s podkladovým kryptomenom sú zvyčajne fixné, čo znamená, že obchodníci budú vedieť, akú počiatočnú maržu potrebujú, keď uskutočnia prvý obchod. Napríklad počiatočná marža vo výške ETHUSD futures kontrakty na OKEx by mohli byť až 2% s pomerom udržovacej marže 1%. Naopak, opčná prémia by mohla kolísať, v niektorých prípadoch, ak je podkladové aktívum čoraz volatilnejšie, bude pravdepodobne potrebné, aby kupujúci opcií znášali vyššiu opčnú prémiu.
  • Jednoduchšie stanovenie cien – Cena opčného kontraktu mohla byť niekedy komplikovaná a premenných, ktoré obchodníci a investori nemusia byť ľahko ovládateľní a pochopiteľné, bolo viac. Okrem faktora časového rozpadu, ktorý sme už spomenuli, môže byť implicitná volatilita ďalším problémom, ktorý obchodníci s opciami nemôžu ignorovať, je však ťažké ho súčasne kontrolovať. IV sa považuje za meradlo prognózy trhu o pravdepodobnom pohybe základnej ceny. Bol to kľúčový prvok, pokiaľ ide o oceňovanie opcií. IV je však tiež časť, ktorej je najťažšie porozumieť a predpovedať ju. Pri obchodovaní s futures neexistuje žiadny taký faktor.

Dlhý tenor alebo večný? Prečo nie oboje? Futures sme označili za ideálny nástroj na špekulácie o potenciáli ETH zvýšenie cenovej volatility. Napriek tomu by mohol byť výber správneho tenora ďalším problémom. V súčasnej dobe trhy poskytujú širokú škálu ETH futures kontrakty s rôznymi tenormi, ktoré si môžu investori zvoliť, od týždenných, dvojtýždňových, štvrťročných, dvojštvrťových až po trvalé. Ktorý z nich si teda zvoliť? Ak investori veria, že cenová volatilita ETH sa v budúcnosti môže zvýšiť, a chceli urobiť skoré kroky v prípade potenciálnych cenových akcií riadených udalosťami, futures kontrakty s dlhšou dobou splatnosti, ako napríklad zmluvy spoločnosti OKEx ETHUSD jednou z možností by mohli byť dvojštvrťročné futures. Môžu tiež chcieť zvážiť a stratégia obchodného rozpätia. Stratégia obchodovania s spreadom zahŕňa nákup jednej futures zmluvy a predaj ďalšej futures zmluvy. Táto stratégia môže pomôcť investorom profitovať z neočakávanej zmeny a môže byť tiež menej riskantná ako priame futures. V tomto prípade je nákup ETHUSD večný swap a predaj dvakrát za štvrťrok ETHUSD futures by mohli byť ďalším riešením.

Obrázok 4: ETH futures & Zamieňajte agregované denné objemy a otvorený úrok

skew_okex_eth_futures__swaps__agregated_daily_volumes_and_open_interest  Zdroj: Skew Záver Zdá sa, že účastníci trhu stále hľadajú ďalšie zameranie po tom, čo bitcoin klesne na polovicu, a upgrade ETH 2.0 by sa mohol ľahko stať ďalším ústredným bodom v krypto priestore. Avšak s neznámym načasovaním a mnohonásobnou históriou oneskorení by pre investorov a obchodníkov mohlo byť náročné zužitkovať takúto udalosť. To je dôvod, prečo deriváty ako futures a swapy môžu pomôcť investorom využiť tieto príležitosti a znížiť riziká použitím správnej stratégie. Investori by mali koncipovať svoje stratégie podľa svojho rizikového profilu. Autor: Cyrus Ip Research Analyst, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map