Nuansy OKEx lineárne a inverzné futures / swapy a ako maximalizovať váš zisk

Thomas Tse

Hlavný kvantitatívny stratég

Tento článok je zameraný na stredne pokročilých a sofistikovaných obchodníkov, ktorí sú už oboznámení so základmi indexovej arbitráže. Ak potrebujete ďalšie vysvetlenia týkajúce sa koncepcií základu, marže a výpočtu reálnej hodnoty, sú v OKEx Academy k dispozícii ďalšie zdroje. Dnes budeme diskutovať o obchode, ktorý by sa vrátil >10% minulý mesiac. Myšlienka je veľmi podobná diskutovanému obchodu s výpožičkou a nosením tu. Pre ľahšiu diskusiu predpokladáme, že pozíciu arbitráže indexu vytvoríme 12. februára a potom ju odvíjame 13. marca v najpriaznivejšom čase. Podstatou diskusie však je diskusia o tom, ako maximalizovať návratnosť kapitálu a nižšie riziko pomocou inverzných aj lineárnych futures spoločnosti OKEx.

Myšlienka obchodovania s vanilkou

Nasledujúce grafy zobrazujú percentuálnu bázu 12. februára a 13. marca 2020. Každý graf obsahuje percentuálnu bázu inverzných futures na doláre s OKD a OKT s lineárnymi USDT. Na prvý pohľad môžeme vidieť, ako je lineárna budúca báza trvale vyššia ako báza inverznej budúcnosti, o ktorej si neskôr povieme. Toto rozpätie medzi dvoma štvrťročnými futures na BTC je riadené mierou externých pôžičiek podkladového aktíva a tiež tým, ako funguje marža.

12. februára sa na trhu obchodovalo s contangom, futures na takmer štvrtinu sa obchodovali ~ 5% nad spotovou cenou a žargón na obchodovanie s minimom, ktorý by sme mali použiť, je ten, že futures sa obchodovali „bohato“. O mesiac neskôr, 13. marca, sa trh obchodoval so zaostávaním, pričom futures na takmer štvrtinu sa obchodovali na minimálnej hodnote ~ -15%, obe futures sa obchodovali „lacno“. Obchod spočíva v kúpe spotu & predajte bohaté futures 12. februára a potom sa uvoľnite predajom spotu & spätný nákup lacných futures 13. marca za statný 20% výnos za mesačné obdobie držania. Myšlienka tohto obchodu s indexovými arbitrážami je dosť jednoduchá, ale v detailoch je diabol.

Maximalizácia využitia kapitálu a maximalizácia zisku

Načasovanie základu je nemožné, takže neočakávate, že skutočne dosiahnete týchto 20%. Pretože nie sme schopní predpovedať základ futures a nevieme, kedy je presný čas na zostavenie a rozvinutie nášho inventára, pozrime sa na ďalšie časti rovnice, ktoré futures treba použiť a prečo. Teraz sa zameriame na maximalizáciu návratnosti kapitálu a na zníženie rizík.

Nuance 1: Ak majú inverzné a lineárne futures rovnaký pozitívny základ, je lepšie použiť inverzné futures na vytvorenie arbitrážnej pozície indexu.?

OKEx je jediná burza, ktorá ponúka inverzné aj lineárne futures. Marža týchto BTC futures je BTC, respektíve USDT. Teraz predpokladajme, že máte 10 000 dolárov na arbitráž, čo znamená, že môžete kúpiť BTC v hodnote 10 000 dolárov a predať futures na BTC v hodnote 10 000 dolárov. Ktorú budúcnosť by ste mali využiť? Budúcnosť USDT má v skutočnosti vyššiu základňu ~ 0,7 kvôli požiadavkám na maržu. Ak si vyberiete inverzné futures, kúpili by ste 10 000 dolárov za BTC a použili by ste ich ako budúci kolaterál, v podstate by ste nikdy neboli nútení k likvidácii kvôli charakteru inverznej výplaty (pozri príklad 1)..

# Príklad 1: (Predpokladajme poplatok = 0, pákový efekt = 10x)

Zadaná 13. februára o 15:00:00 je likvidačná cena nekonečná.

Predpokladajme, že pozíciu držíme až do skončenia platnosti a uvoľníme spotovú pozíciu a vyrovnáme budúcnosť za rovnakú cenu (a 1 USDT = $ 1), váš výnos bude ~ 5%, čo bude okolo 0,0492 BTC (~ $ 513).

Ak ste sa rozhodli zachytiť viac základu s lineárnymi futures na USDT, musíte si rezervovať značné množstvo hotovosti a kúpiť USDT, aby ste vyrovnali lineárnu budúcnosť. Na pozíciu arbitráže indexu by bol zachytený základ viac, ale na využitie kapitálu by ste zachytili menej dolárovej základne. Najdôležitejšie je, že existuje šanca, že môžete byť nútení k likvidácii, ak trh stúpne, pretože existuje neobmedzené futures na skratovanie.

Nuance 2: Ak majú inverzné a lineárne futures rovnaký negatívny základ, je lepšie použiť lineárne futures na odvíjanie indexovej arbitrážnej pozície?

Naopak, ak sa inverzné aj lineárne futures obchodujú so zľavou na mieste, ktoré futures by ste mali použiť a prečo? Podľa vyššie uvedenej logiky je všetko ostatné rovnaké, mali by ste použiť lineárnu budúcnosť na vybudovanie reverznej arbitrážnej pozície (predaj spotu, nákup budúcnosti). Ak predáte spot na spotovom trhu OKEx, získate späť USDT. Pomocou tohto USDT môžete urobiť 1: 1 maržu svojej dlhej budúcej pozície. V zásade nikdy nebudete nútení k likvidácii, pokiaľ trh neklesne o 1-MMR% (pozri príklad 2).

Príklad 2: (Predpokladajme poplatok = 0, pákový efekt = 10x)

Vstúpené o 13:00:00 13. marca by sa likvidačná cena pohybovala okolo ~ 20.

Ak sa počas expirácie 27. marca uvoľníte a za predpokladu, že sa lineárna budúcnosť vyrovná na 4794 USD, váš výnos bude 8,4%, čo bude okolo 840 USDT.

Nuance 3: Ak chcete maximalizovať využitie kapitálu a využiť pákový efekt, môžete kombinovať predaj inverzných futures, nákup lineárnych futures.

Za predpokladu 1 USDT = 1 dolár, nuansy 1 a 2 vysvetľujú, prečo by lineárne futures mali byť konzistentne cenovo vyššie ako inverzné futures. Ak ste kapitálovo pripútaný, môžete skúsiť obchodovať s rozšírením futures. Napríklad, ak je na trhu nižší dopyt po lineárnych futures ako po inverzných futures, potom bude základ inverznej budúcnosti vyšší. Potom môžete nakupovať futures na USDT a predávať inverzné futures a zachytávať tak spready. Pretože nie je potrebné kupovať ani predávať spot, môžete na tomto základe využiť obchodovanie (ale pozor na pohyby trhu, môže to vyradiť jednu nohu) a potenciálne zarobiť viac. Jedinečné lineárne futures spoločnosti OKEx na USDT vedú k ďalším arbitrážnym príležitostiam.

Arbitráž: Nikdy to nie je zadarmo

V akademickom zmysle znamená „arbitráž“ bezrizikovú príležitosť na zisk. Toto slovo obchodníci voľne používajú. Radi by sme sa presvedčili, že naše obchody sú bez rizika, ale nie je to tak. Lepší obchodníci dokázali prežiť temný pokles z 13. marca, pretože boli pripravení na vysokú volatilitu. Pákový efekt je dvojsečný meč, medzera nahor alebo nadol by mohla rýchlo zlikvidovať vašu pozíciu skôr, ako budete mať šancu znovu maržu. Hlavné riziká arbitráže indexov, ktoré máme, sú likvidácia, vrátenie cla, vystavenie protistrane a uväzovaniu.

Binance použil automatické znižovanie páky (ADL), čo je druh likvidácie síl na víťaznej pozícii, na pozíciách svojich používateľov 12. marca. ADL je pre obchodníka v niektorých ohľadoch oveľa horšia ako likvidácia. Po prvé, nikdy nevieš, kedy sa ti stane ADL. Nevýhodou nútenej likvidácie vašej krátkej pozície prostredníctvom ADL je to, že výrazne stratíte, ak bude trh naďalej klesať. ADL na budúcom trhu znemožňuje zaistenie. V spoločnosti OKEx nepoužívame ADL pre naše bitcoinové deriváty.

Pretože OKEx je decentralizovaná burza futures, implementujeme namiesto toho politiku spätného získania cla, kde sa za víťazné pozície odpočítava časť ich P&L, ak pozície protistrany nie je možné včas vynútiť likvidáciu a nie je dostatok poistných prostriedkov na pokrytie pádu nadol. Toto je lepšia alternatíva ako ADL, pretože by ste stratili iba časť svojho P&L v najhoršom prípade pri zachovaní zaistenia. Od vylepšenia nášho rizikového modulu v roku 2018 sme nemali žiadne spätné vrátenia BTC v žiadnom z našich derivátov BTC. Pokles 12. marca ukázal, že náš sofistikovaný mechanizmus rizika je špičkou v priemysle.

Ako obchodníci sa môžeme pokúsiť znížiť riziko nútenej likvidácie, pretože sme si vedomí, kedy k tomu dôjde. Nuance 1 a 2 preukázali, že riziká likvidácie je možné znížiť použitím rôznych futures na dlhodobé alebo krátke vystavenie. V najhoršom prípade, ak bola vaša dlhá hedžová pozícia vynútená na likvidáciu z dôvodu požiadaviek na maržu, stále existuje veľká šanca, že môžete znova otvoriť tú istú pozíciu so ziskom, pretože trh naďalej klesal.

Nakoniec, keď sa postavíte na pozíciu zahŕňajúcu Tether (USDT), neúmyselne si dávate riziko protistrany voči Tetheru. Napríklad, ak predávate bohaté lineárne futures na USDT a kupujete lacné BTC inverzné futures, túžite po USDT a skratujete dolár. Ak USDT klesne a padne so všetkým rovnakým, BTC-USDT vystrelí a vy budete dlhovať USDT. Naopak, môžete zvážiť zaistenie akýchkoľvek expozícií pomocných postrojov obchodovaním s kombináciou lineárnych a inverzných futures spoločnosti OKEx.

Záver

Unikátna kombinácia spoločnosti OKEx kombinujúca rôzne držby a typy futures s maržou umožňuje obchodníkom vytvárať mnoho druhov carry obchodov. Môžete rozhodovať medzi rôznymi implikovanými sadzbami alebo medzi rôznymi futures na margin. Z hľadiska zlepšenia vášho rizikového profilu sme ukázali, že existuje menej skratových inverzných futures na riziko výzvy na dodatočné vyrovnanie ako skratových lineárnych futures (a naopak). Nakoniec môžete vytvoriť pozíciu medzi lineárnymi a inverznými futures, aby ste zaistili expozíciu tetheru. Berúc do úvahy všetky typy držieb a produktov, OKEx má najhlbšiu likviditu a najlepšie obchodné príležitosti zo všetkých búrz.

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map