Obchodovanie s expozíciami USDT s lineárnymi a inverznými futures OKEx

Thomas Tse

Hlavný kvantitatívny stratég

USDT, alias Tether, je vysoko likvidné aktívum na kryptotrhu, ktoré je všeobecne akceptované na viacerých burzách a možno s ním obchodovať nepretržite. Funguje to ako fond obchodovaný na burze (ETF), ktorého podkladovým aktívom je americký dolár; a prijíma mechanizmus vytvárania a vyplácania, ktorý umožňuje obchodníkovi obchodovať s ním za prémiu alebo zľavu na trhu. Dnes si povieme niečo o USDT zľave a prémiových a obchodných stratégiách týkajúcich sa USDT základne. Na replikáciu kurzu USDT a arbitráže rôznych budúcich základov v rôznych budúcich obdobiach použijeme lineárne a mínusové inverzné futures spoločnosti OKEx s USDT.

V posledných mesiacoch sa USDT obchodovalo s prémiovými cenami v pevninskej Číne, zatiaľ čo zahraničný trh sa stále obchodoval efektívne za zhruba 1: 1. Sadzba CNY na pevnine je v čase písania tohto článku ~ 7,08 a na trhu OKEx C2C USDT sa draží za 7,21 ¥. Trh je v podstate neefektívny z dôvodu kapitálových obmedzení, USDT sa v Číne obchoduje s prémiou približne 2% – 3%. To nie je veľmi „arb-schopný“, pokiaľ nemáte nejaké špeciálne nastavenie. Mali by sme však vidieť nejaký zadržiavaný čínsky dopyt vedúci k neefektívnosti trhu v iných častiach kryptotrhu.

Obrázok 1. Bloomberg Obrázok 2. Na zahraničnom trhu OKCoin USDT / USD je prémia USDT oveľa utlmenejšia a obchodovanie s ľahkou prémiou

Asymetria držania USDT

Nemôžeme hovoriť o obchodovaní s USDT bez toho, aby sme najskôr poznali riziká protistrany Tetheru. Všeobecne sa ako kvantoví obchodníci snažíme minimalizovať riziko protistrany. Aj keď je riziko, že Tether vybuchne, malé, existuje, a jeho účinky môžu byť celkom binárne. V minulosti sme videli, že USDT sa obchodovali až na 0,9 USD a až do 1,05 USD tiež.

Výhry v držbe USDT sú pomerne malé, rovnako ako v prípade tradičných trhových ETF, spravidla neexistuje nijaké obmedzenie ich tvorby. Ak USDT obchoduje za prémiu, môžu obchodníci rýchlo dať dolár Tether Limited (manažér) a prinútiť USDT predávať na trh a tento obchod neustále opakovať. Preto zostáva poistné vždy malé a iba zriedka nad 0,5%, preto by sme mali využívať výhody, keď sú veľké.

Ale ak sa Tether stane nelikvidným a uvidí beh banky, USDT rýchlo klesne na 0 dolárov. Povolenie poskytnuté spoločnosťou Tether na vytvorenie alebo uplatnenie je asymetrické. Táto výplata je teda veľmi asymetrická, vaša nevýhoda pri držaní Tetheru je 100%, ale vaša naopak je veľmi obmedzená.

Ako zaistiť USDT na OKEx

Obchodníci typu Quant sa snažia minimalizovať svoju expozíciu v sieti Tether tým, že držia čo najmenej alebo zaisťujú svoju nevýhodu. Živé ploty sú ako jesť zeleninu, niektorí z nás to robia preto, lebo vieme, že musíme, ale nie preto, že by sme chceli. Ak držíte USDT a chcete zarobiť pasívny príjem, môžete si kúpiť spotové a predať bohaté inverzné futures na mince s maržou (ako už bolo spomenuté v mojich ďalších článkoch).


Ak sa futures obchodujú lacno, môžete si kúpiť lacné lineárne futures a predávať bohaté inverzné futures. To vám dáva nejaké pozitívne výsledky.

Z čoho vyplýva hodnota USDT z indexov spoločnosti OKEx a nákup obratu USDT

Ráno na nepokoje z 13. marca sa spustil nával do bezpečného prístavu (áno – Tether je bezpečným útočiskom v kryptomene, pretože si ho môžete stiahnuť do vlastnej peňaženky). Pomocou indexov BTC-USDT (5290USDT) a BTC-USD (5590 USD) môžeme naznačiť, že USDT sa obchodoval za 1,05 USD. Ak veríme, že USDT klesne späť na paritu (kvôli asymetrickému faktoru, ako je diskutovaný vyššie), mali by sme predať Dollar index a kúpiť Tether index za dlhý dolár a krátky Tether.

Väčšina obchodníkov na trhu je s touto stratégiou oboznámená, takže inverzná dolárová budúcnosť sa v skutočnosti obchodovala na rovnakej úrovni ako lineárna budúcnosť USDT. Pretože dolárový index je vyšší o 5%, základňa bola o 5% lacnejšia pre inverzné futures, pretože účastníci futures očakávajú, že prémia USDT bude po vypršaní platnosti zmenšená. Asi o 11:25 konečne vidíme odpojenie, dolárové futures aj swap sa obchodovali o 4% nad cenami Tetheru. Ak by ste vstúpili na túto pozíciu (pri dvojnásobnom využití) predaja inverznej budúcnosti a nákupu lineárnej budúcnosti, získali by ste zisk približne 8% za pouhých 15 minút.

Napríklad:

Otvárate pozíciu o 13:30:57 13. marca (za predpokladu, že máte dostatočnú maržu)

Ak sa uskutoční počas platnosti 27. marca a prevezme sa cena dodania za BTC-USD-200327, ktorá bola 6725,42 USD, za BTC-USDT-200327, ktorá bola 6703,4 T, váš výnos by bol okolo 0,032 BTC (~ 214,76 USDT).

Vaša ďalšia otázka by mohla byť, vzhľadom na to, že musím marže inverzných futures s BTC, možno by som mal len zachytiť negatívnu budúcnosť negatívnych -10%. Ako je uvedené v článku o nuansách indexu arb, maržová inverzná budúcnosť počas reverzného arbitrážneho obchodu je veľmi kapitálovo náročná a kvôli svojej inverznej splatnosti je ťažké ju zvládnuť..

Aké sú riziká?

Žiadny článok o arbitráži nie je úplný bez diskusie o možných rizikách. Je zrejmé, že sú to riziká ako udržanie marže, spätné získanie cla a riziká protistrany, mali by ste však vziať do úvahy aj riziko Tether. Keď obchodujeme s futures s rôznymi kótovanými menami, otvárame sa expozíciám v kótovanej mene aj po zaistení obchodnej meny. V takom prípade obchodovanie s akýmkoľvek rozpätím medzi inverznými a lineárnymi futures vytvorí umelú pozíciu Tether alebo USDT.

Všeobecne by sme sa mali krútiť smerom k skratu Tetheru (napríklad k nákupu lineárnych futures). Skratka v USDT znamená, že nákup lineárnych futures alebo swapov USDT alebo nákup BTC s USDT. Ak je šanca, že USDT padne o 50%, bude index BTC-USDT dvojnásobný oproti indexu BTC-USD a môžete skutočne získať dvojnásobnú sumu USDT a v prepočte na dolár, váš P&Stále by som bol plochý.

Záver

Spoločnosť OKEx ponúka širokú škálu krypto derivátov, ktoré vyhovujú potrebám rôznych obchodníkov. Vzhľadom na volatilitu trhu je pre tieto futures veľmi ľahké sa odpojiť a pre tých, ktorí sú vždy pripravení, sú často k dispozícii príležitosti arbitráže. V žiadnom prípade nie sú tieto obchodné stratégie ľahké alebo sa stávajú často, ak sú vysoko ziskové, vydržia iba krátko a sú často strážené robotmi – iba ak sú robotom bez streliva, môžu sa na nich obchodovať. V tomto článku sme preskúmali zrejmý príklad, ale existuje nespočetné množstvo šancí, ako napríklad tento príklad zobrazujúci TRX 0925 (menej strážená budúcnosť)..

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map