OKEx Technical Weekly: Fair is faul, faul is fair (5. mája)

 • Trhy boli rozdelené podľa vyhliadok BTC ceny po minulotýždňovej demonštrácii, ktorá poslala popredné kryptomeny na 9400 úrovní.
 • Zvyšuje sa počet konverzácií XRP ceny na trhu ako tretia najväčšia kryptomena sa naďalej stabilizujú blízko 0,22.
 • Menšie altcoiny sú sústredené s názvami ako DGB, ALGO, a THETA prekonali svojich väčších rovesníkov.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami boli v utorok v Ázii zhruba zelené bitcoin po minulotýždňovej demonštrácii mení majiteľa v rozmedzí od 8 800 do 8900. Trh sa naďalej zameriava na nadchádzajúcu udalosť delenia bitcoinov na polovicu, ktorá je vzdialená asi jeden týždeň.

Zdá sa však, že účastníci trhu majú po minulotýždňovom zhromaždení čoraz rozmanitejší názor na cenu vedúcej kryptomeny pred / po znížení na polovicu.

Renomovaný krypto analytik Nick Chong verí že bitcoin ceny by mohli dosiahnuť nové ročné maximum v priebehu týždňov. Chong zdôraznil, že faktory ako napr BTCTýždenné technické ukazovatele sa stali pozitívnymi, oddelenie od akcií a nová najvyššia hodnota hash sadzby by mohla ďalej podporiť býky.

Na odvrátenej strane nový prieskum od spoločnosti Sentix to ukazuje BTC počas tohto zhromaždenia mohli byť investori sebavedomí. Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, uviedol: „Investori by nemali byť zaslepení súčasným dobrým sentimentom." Dodal to "Tento signál nadmernej dôvery sa opäť potvrdil v najnovšom prieskume investorov. Vzduch pre ďalšie zvyšovanie cien sa tak stenčuje. “

Obrázok 1: Bitcoinová hodinová hashovacia rýchlosť

Zdroj: Glassnode

Obrázok 2: Index sentimentu bitcoinov Sentix

Zdroj: Sentix

Aj keď účastníci mohli mať odlišné názory, náš predchádzajúci výskum už poukázal na to, že máj môže byť jedným z najplodnejších mesiacov BTC investorov. Naša predchádzajúca publikácia <Bitcoinová sezónnosť> zdôraznil, že bitcoiny majú najlepšiu priemernú mesačnú výkonnosť v apríli, máji, októbri a novembri od júla 2010.

Tento rok na pozadí polovice by mohol byť jedným z najzaujímavejších mesiacov, ktoré môžeme sledovať pre všetkých účastníkov kryptotrhu. Pre ďalšie diskusie o znížení počtu bitcoinov na polovicu usporiada riaditeľ OKEx pre finančné trhy Lennix Lai rozhovory OKEx webinár zaregistrujte sa u odborníkov a analytikov 7. mája tu.

V altcoinovom priestore sme videli, že niektoré názvy spoločností s malou kapitalizáciou predčili svojich hlavných vrstevníkov DGB a HBAR obe vzrástli o viac ako 8%, zatiaľ čo XRP získal asi 2% a ETH bol väčšinou plochý. Na trhoch bolo zaznamenaných viac rozhovorov XRP ceny po tom, čo sa tretia najväčšia kryptomena podľa trhového stropu dotkla skôr 0,22 spracovaní. Avšak sentiment naokolo XRP sa javí skôr na medvedej strane.

Cenová analýza

BTCUSDT – Krátkodobé nerozhodnuté, strednodobé ešte zostáva priestor?
 • BTCUSDT bol v rozmedzí obchodovania po zhromaždení minulý týždeň. Trojhodinový graf ukazuje, že pár vytvoril trojuholníkový vzor, ​​čo naznačuje, že krátkodobí obchodníci mohli zvoliť prístup počkajte a uvidíte.
 • Indikátory hybnosti boli v trojhodinovom grafe zmiešaným vreckom, pričom RSI sa spomaľoval a v stochastickej podobe sa javí medvedí výhybka. MACD by však odtiaľto mohlo vyvinúť pozitívny obrat.
 • Veríme, že 8400 a oblasť blízko 9200 sú z krátkodobého hľadiska kľúčové. Stiahnutie na 8400 by mohlo prinútiť medvede prevziať kontrolu, zatiaľ čo prekročenie hranice 9200 by mohlo pripraviť pôdu pre opätovné testovanie trendovej línie z júna 2019.
 • Pre dlhodobejších investorov môže byť tento týždeň vývoj zásadný. Aj keď sa týždenný MACD zmenil na pozitívny, zdá sa, že dynamika zostáva nedotknutá, BTCUSDT na OKEx nikdy nevyprodukovala viac ako sedem pozitívnych týždenných sviečok. Bude zaujímavé sledovať, či dvojica dokáže vyrobiť osem po sebe idúcich pozitívnych týždenných sviečok (posledný týždeň sa zatvára na 8814,1).
 • Veríme tiež, že oblasť 9 400 je na týždennom grafe veľmi dôležité sledovať, pretože je blízko úrovne dlhodobého odporu.

Obrázok 3: Trojhodinový graf BTCUSDT Obrázok 4: Týždenný graf BTCUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview Zdroj: OKEx; Tradingview

ETHUSDT – Rally vyzerá unavene?

 • ETHUSDT je na zhromaždení od polovice marca. Na zhromaždení však mohla chýbať para.
 • Boli sme svedkami toho, ako sa denná MACD znižuje, a existuje šanca na vznik medvedieho crossoveru. Rovnako sa RSI pohybuje pod trendovou čiarou. To by mohli byť náznaky spomalenia dynamiky.
 • 61,8% Fibonacciho retracement blízko 211 by mohol byť kľúčovým bodom pre tento pár. Ak sa podpora na takejto úrovni potvrdí, býci by ich mohli mať stále pod kontrolou. Na druhú stranu, 100-denný kĺzavý priemer blízko 189 by mohol byť nižšími úrovňami na sledovanie.

Obrázok 5: Denný graf ETHUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

XRPUSDT – stále dobré, pokiaľ má tvar?

 • XRPUSDT mohla čeliť ďalšiemu kritickému momentu, keď sa dvojica blížila k vyšším úrovniam odporu svojho trojhodinového zostupného trojuholníkového vzoru.
 • Aj keď by takýto vzorec mohol byť znakom medvedej medvedice, videli sme, že hybnosť sa mierne zvýšila, 3-hodinový MACD sa stal pozitívnym a RSI sa pôvodne prelomila nad trendovou čiarou.
 • Dlhý horný tieň predchádzajúcej sviečky však môže signalizovať, že býci boli v relatívne slabej pozícii.
 • Aj keď je tento pár schopný preskočiť nad trojuholníkovú trendovú čiaru, oblasť v blízkosti predchádzajúceho maxima 0,2266 by mohla byť stále významnou úrovňou odporu. Na druhej strane, 0,2 môže byť kritickou čiarou pre obranu býkov.

Obrázok 6: Trojhodinový graf XRPUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

XTZUSDT – je čas na odbočenie?

 • XTZ bol v utorok v Ázii jedným z najlepších umelcov v altcoinovom priestore. Proti USDT sa obchodovalo o 6% vyššie.
 • Medvediu odbočku odtiaľto nebolo možné vylúčiť, pretože viaceré príznaky ukazujú, že na nedávnej rally bude možno treba prestávku.
 • Pri tvorbe sa javí medvedí výhybka MACD, ktorá signalizuje, že pozitívna hybnosť sa spomaľuje. Okrem toho bola RSI už v medvedej divergencii s niektorými nižšími maximami, keď bola cena väčšinou rovnaká.
 • Ak sa bude odtiaľto zvyšovať hybná sila, mohlo by to ľahko prelomiť súčasný kanál smerom hore.
 • Plocha 2,55 by mohla byť prvou úrovňou, ktorú treba sledovať. Ak by bol videný, mohol by spustiť ďalšie pohyby smerom nadol.

Obrázok 7: Denný graf XTZUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map