Technický týždenník – Bolo to najlepšie obdobie, bolo to najhoršie (26. mája)

Kľúčové jedlá

 • BTC ceny vzrástli po dosiahnutí dvojtýždňového minima. Zotavenie však mohlo mať krátke trvanie.
 • Konverzácie okolo ETH naďalej rástol, pretože denný používaný plyn na báze éteru dosiahol historické maximum.
 • ATĎ a THETA zameraný na postup pri aktualizácii.

Prehľad trhu

Širší trh s kryptomenami sa po sérii spočiatku stabilizoval BTC-vedené stiahnutia. Ceny popredného kryptomeny sa pohybovali blízko Americký dolár 8800 úrovní na začiatku utorňajšieho zasadnutia v Ázii po dosiahnutí dvojtýždňového minima. Stabilita prišla potom BTC sa nepodarilo uzavrieť nad psychologickým Americký dolár 10 000 úrovní niekoľkokrát tento mesiac.

Zdá sa, že dlhodobí investori z tradičného sveta financií sú čoraz viac záujem do kryptomeny ako alternatíva, a to aj napriek trochu nevýrazným krátkodobým cenovým akciám po roku BTC o polovicu. Strategická zaujatosť spoločnosti Sentix Bitcoin dosiahla tento týždeň historické maximum, čo naznačuje, že investori boli ešte viac býčí BTC v priebehu šesťmesačného časového rámca.

Manfred Hubner, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, povedal, „Súčasná hospodárska kríza, ktorú vyvolala pandémia Korony, uvrhuje ekonomiku a spoločnosť do zmätku. Vek "narušenie" Zdá sa, že svitlo. Zdá sa, že sa to odráža v očakávaniach investorov od mien a alternatív mien. “

Obrázok 1: Strategické zaujatie bitcoinu Sentix

Zdroj: Sentix

Obrázok 2: Denný použitý plyn éteru

Zdroj: Etherscan

Na druhej strane sme si to všimli ETH sa mu dostalo čoraz väčšej sociálnej pozornosti, pretože ceny druhej najväčšej kryptomeny zostali aj napriek stiahnutiu do značnej miery nad úrovňou 200. Boli nejaké konverzácie o ETH by mohlo byť podhodnotené, pretože denný použitý éterový plyn dosiahol tento týždeň historické maximum.

Plyn je poplatok potrebný na uskutočnenie transakcií v sieti Ethereum. Niektorí sa domnievajú, že keď je denný plyn na historickom maxime, znamená to, že sa sieť využívala viac ako kedykoľvek predtým, a to by mohol byť zásadný dôvod na ETH ceny.

Aj keď neexistujú priame dôkazy, ktoré by preukazovali koreláciu medzi použitým plynom / cenou plynu ETH cena, avšak naša štúdia zistila, že obchodníci s derivátmi boli naklonení ETH obchoduje viac ako BTC nedávno si prečítajte viac, prečo je to tu.

Všade inde sme videli, že niektoré altcoiny s malou kapitalizáciou zatienili ostatné HBAR vzrástol o 20% a THETA poskočil o ďalších 12% pred aktualizáciu na Mainnet 2.0. Medzitým, ALGO získal viac ako 9%, ATĎ vzrástol o menej ako 1%.

Cenová analýza

BTCUSDT – odskok mohol mať krátkodobý charakter, bolo treba testovať nižšiu podporu?

 • V našom poslednom vydaní Technického týždenníka sme zdôraznili, že Zlatý kríž 20 – 200 MA nebol nákupným signálom, čo sa potvrdzuje stiahnutím a 11-mesačný klesajúci trend zostal v platnosti.
 • Avšak po poklese na 8700 úrovní môže súčasný stav podporiť krátkodobý odraz okolo 9200 až 9300 úrovní. To by mohla podporiť MOM, ktorá sa mierne zotavila a dosiahla úrovne, na ktorých boli predchádzajúce minimá.
 • Aj keď dôjde k krátkodobému odrazu, domnievame sa, že pred začatím nového dlhodobého trendu si cena musí nájsť nižšiu podporu. Je to preto, že RSI a Stochastic ešte musia vykazovať známky zotavenia.
 • Naďalej udržujeme našu dlhodobú býčiu povahu BTC, zatiaľ čo krátkodobé cenové výkyvy sú nevyhnutné. Dolná podpora v tomto bode by mohla byť v oblasti 8000 až 8200.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

ETHUSDT – Nastáva zlom?

 • ETHUSDT vytvoril trojuholníkový vzor po tom, čo nedokázal prelomiť kľúčové úrovne 220, hoci sa tento pár obchodoval hlavne nad úrovňami 200.
 • Aj keď je rozumné očakávať, že dôjde k prelomeniu ceny, môže byť ťažké určiť smer prelomenia.
 • Jedným z dôvodov je, že indikátory hybnosti vykazovali zmiešaný signál. RSI a OBV si stále zachovávajú svoj stúpajúci trend. Rýchla línia Stochastica však už išla pod pomalú čiaru.
 • Veríme, že dvojica by mohla nájsť slušnú podporu blízko 61,8% Fibonacciho retracementu, ktorý je blízko 182. Tiež 200 je ďalšia kľúčová úroveň, na ktorú sa pozerá veľa obchodníkov.

Obrázok 4: Denný graf ETHUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

ETCUSDT – Ďalšie konsolidácie pred pevnou vidlicou Phoenixu?

 • ETCUSDT spadá do trojuholníkového vzoru pred pevnou vidlicou Phoenix, čo je očakávané stať sa okolo 3. júna.
 • Očakávame však, že dvojica bude možno potrebovať ďalšie konsolidácie predtým, ako urobí únik, pretože Stochastic naznačuje, že cena takmer dosahuje prepredanú úroveň, zatiaľ čo konečný oscilátor vyprodukoval nižšie vysoké.
 • Ak je odchýlka mierne na negatívnej strane, veríme, že cena môže vyskúšať svoju podporu na spodnej strane trojuholníka blízko 6.
 • Nadšenie z hard forku spoločnosti Phoenix by však mohlo zvýšiť aj krátkodobé výkyvy cien.

Obrázok 5: Denný graf ETCUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

THETAUSDT – prepredané pred aktualizáciou

 • Prikryli sme THETAUSDT v našich minulých publikáciách a zdôraznili sme nadmerné nadšenie trhu s aktualizáciou Mainnet 2.0, ktorá je v čase písania článku hotová za menej ako 30 hodín.
 • Ako vidíme, RSI aj Stochastic boli hlboko v prepredanej oblasti. S rozšírenými Bollingerovými pásmami veríme, že by bolo náročné, aby cena pokračovala v stúpajúcom trende aj po dodaní aktualizácie.
 • Ak obchodníci už majú pozície, môžu zvážiť zamknutie svojich ziskov skôr, ako dôjde k aktualizácii.

Obrázok 6: THETAUSDT – denný graf

Zdroj: OKEx; Tradingview

Autor: Cyrus Ip

Výskumný analytik, OKEx

Ďalšie informácie o spoločnosti OKEx nájdete na adrese:

FB:

Stredné: https://medium.com/@OKEx

OKEx Official & Anglická skupina OKB: https://t.me/OKExOfficial_English

Oficiálna ruská skupina OKEx: https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map