Technický týždenník – Nie je nič dobrého ani zlého, ale myslenie to robí (2. júna)

V skratke

 • BTC v utorok v Ázii znovu získala psychologických 10 000 úrovní; altcoiny boli väčšinou v zelenej farbe.
 • To ukazujú technické ukazovatele BTC možno začať hrať doháňaciu hru, sentiment zostal väčšinou pozitívny.
 • ETH stále pod reflektorom altcoinov, pretože cena druhého najväčšieho kryptomeny dosiahla 250, pričom ADA a LTC boli tiež v centre pozornosti.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami boli v utorok na začiatku ázijského snemu zhruba v zelenom pásme, pretože obchodníkom a investorom potešil skok BTC ceny, ktoré poslali popredné kryptomeny späť nad kľúčové úrovne 10 000 a dosiahli čerstvé trojmesačné maximum.

Trhy sa môžu pýtať, či sú súčasné BTC zhromaždení sa dalo pokračovať na viac ako 10 000 úrovniach, prieskum ukazuje, že pozitívny sentiment zostal nedotknutý. Bitcoinový časový diferenčný index Sentix meria rozdiel medzi krátkodobým sentimentom a strednodobým vnímaním, index dosiahol minulý týždeň -0,3 a tento týždeň sa mierne odrazil. Povedal Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, "strategická vôľa nakupovať je spojená s miernym optimizmom sentimentu, ktorý by mal v nasledujúcich týždňoch viesť k zvýšeniu cien bitcoinov. “

Obrázok 1: Index časového rozdielu bitcoinov Sentix

Zdroj: Sentix

Obrázok 2: Skosenie BTC 25d

Zdroj: Skew

Údaje o obchodovaní s derivátmi môžu navyše podporovať a BTC rally prípad. Ukazujú to údaje zo spoločnosti Skew BTCSkreslenie opcií zostalo na mínusovom území (-8%), a to aj napriek tomu, že počet sa odrazil od minima (-11,7%). Záporná odchýlka zvyčajne naznačuje, že krátkodobá volatilita by sa mohla zvýšiť a mohla by uprednostniť vývoj na vyššej úrovni. Toto by však mohla byť iba časť obrázka; obchodníci a investori pravdepodobne nechcú nechať ujsť zvyšok údajov o obchodovaní s derivátmi na internete Panel OKEx podľa Skew.

Inde, ETH pokračuje v centre pozornosti, pretože ceny druhej najväčšej kryptomeny testujú kľúčových 250 úrovní. NEO a ONT prekonala hlavný altcoin, vzrástla o viac ako 8%. Na opačnej strane, MKR a HBAR obchodovali asi o 1% nižšie.

TRX je nastaviť budúci pondelok vydať oznámenie o novom produkte, na ktoré by sa mohlo zamerať hlavné zameranie Tron pozorovatelia. Medzitým, XMRTechnickej konferencie MoneroKon sa má začať v polovici mesiaca. Každoročné podujatie sa má zamerať na otázky ochrany súkromia a finančných technológií.

Cenová analýza

BTCUSDT – začiatok novej rely?

 • BTCUSDT priniesol pozitívny únik z predchádzajúceho trojuholníkového vzoru a dosiahol trojmesačné maximum. Po grafickej stránke sa domnievame, že by to mohol byť začiatok strednodobej rally.
 • Denný MACD práve vyprodukoval vzostupný výhybku, ktorá signalizuje rastovú dynamiku, zatiaľ čo RSI ešte stále nie je v prekúpenej zóne, čo naznačuje, že by ešte mohol byť priestor na umožnenie väčších pohybov.
 • Zároveň sme si všimli, že stuha s obtiažnosťou sa opäť stlačila, čo znamená, že niektorí baníci mohli kapitulovať. Ako renomovaný analytik Willy Woo vysvetlil, preklopenie pásky obtiažnosti mohlo signalizovať začiatok behu býka. Aj keď ako dlho ten stisk bude trvať, je iná otázka.
 • Veríme, že 10500 môže byť stále významnou úrovňou odporu a dvojica nemusí tieto úrovne úspešne získať späť iba jedným pokusom. Myslíme si, že predchádzajúce dve maximá na 10077 a 9955 by mohli byť z krátkodobého hľadiska nevyhnutné. Ak sa potvrdí regenerácia týchto dvoch úrovní, mohlo by to spevniť základ pre prekonanie hranice 10 500.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

ETHUSDT – Znaky ukazujú, že býky sa unavujú?

 • ETHUSDT spôsobil ešte výraznejší únik z predchádzajúceho trojuholníkového vzoru a odvtedy rally pokračuje. Niektoré náznaky však ukazovali, že zhromaždenie sa mohlo čoskoro začať unavovať.
 • Vidíme, že MACD zostal pozitívny, čo znamená, že dynamika rastu bola stále trochu nedotknutá. RSI však už bolo v prekúpenej zóne, čo signalizuje, že býci budú možno potrebovať ďalšie konsolidácie, než budú pokračovať.
 • Okrem toho sa obidve línie stochastiky zmiešali v prekúpenej oblasti, čo by mohlo byť ďalším znepokojujúcim znakom pre ETH býci, pretože to by tiež mohlo posilniť prípad začatia unavenej rally.
 • Veríme, že 30. apríl vysoký blízko 227 by mohol byť prvou úrovňou na sledovanie na spodnej strane, zatiaľ čo 8.marok vysoký blízko 251 by mohol byť ďalšou oblasťou na sledovanie.

Obrázok 4: Denný graf ETHUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

ADAUSDT – je čas obrátiť sa?

 • ADAUSDT bol nedávno posilnený oznámenie pripravovanej pevnej vidlice Shelley a táto dvojica bola jedným z najvýkonnejších kryptomien za posledných sedem dní.
 • Veríme však, že zhromaždenie môže byť zdravšie, ak dôjde k zjednoteniu.
 • Indikátory hybnosti môžu tiež posilniť prípad cenovej konsolidácie, pretože stochastický produkt pôvodne vytvoril medvedí výhybku v prekúpenej zóne. Zároveň bola RSI hlboko v prekúpenej oblasti.
 • Konečný oscilátor sa tiež nachádzal v medvedej odchýlke, pričom cena spôsobovala vyššie výšky, zatiaľ čo UO sa neriadilo.
 • Ideálnym prípadom by bola konsolidácia na súčasnej úrovni, namiesto opakovaného testu podpory na dne kanála blízko 0,057.

Obrázok 5: Denný graf ADAUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

LTCUSDT – nastaví sa na testovanie 200 MA

 • LTCUSDT Očakáva sa, že testuje oblasť kĺzavého priemeru 200 dní, ktorá je v súčasnosti tesne pod 50 a je blízko horného odporu trojuholníkového obrazca. Toto je tiež oblasť, ktorá nie je testovaná od začiatku marca.
 • Veríme, že súčasná nevýrazná hybnosť nemusí v krátkodobom horizonte umožniť, aby cena šla nad tieto úrovne, aj keď MOM má trochu únik zo zostupného kanálu.
 • Pretože RSI dosahuje prekúpené úrovne, posilňuje to prípad opätovného testovania dolnej podpory trojuholníka pred vytvorením úniku..

Obrázok 6: Denný graf LTCUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

Autor: Cyrus Ip – analytik výskumu

Zverejnil: OKEx

2. júna 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map