Technický týždenník OKEx: 10. februára 2020

Získavanie zisku testuje nedávnu rally BTC

Býčí sentiment v bitcoinoch sa prevalil na širšom trhu s kryptomenami, pretože ceny bitcoinov sa od víkendu pohybujú nad psychologickými 10 000 úrovňami. Zatiaľ čo nedávne cenové akcie mohli rozveseliť veľa pozorovateľov kryptomeny, aktivity zamerané na zisk by mohli krátkodobo postaviť býkov do relatívne zraniteľnej pozície. Avšak dlhodobý uptrend zostáva prevažne neporušený.

Prieskum spoločnosti Sentix ukazuje, že pozitívny sentiment inštitucionálnych a individuálnych investorov sa začal zmierňovať, aj keď ceny bitcoinu prekonali hranicu 10 000. Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, uviedol, že pokles môže naznačovať „ochotu investovať zisky. To by malo spomaliť prebiehajúce cenové oživenie. “ Zároveň dodal, že cena bitcoinu bude v nasledujúcich 2–3 týždňoch mierne vydýchnutá a investori budú mať čas na vypracovanie novej perspektívy.

Graf CME Futures zároveň naznačuje, že si možno bude treba dať pauzu v súčasnej bitcoinovej rally. CME Futures v pondelok priniesla bleskový výpadok a vyplnila svoju hodinovú medzeru v rozmedzí 9875 až 10200. Veríme, že bude pravdepodobne potrebné, aby sa cena ešte viac upevnila v horných 9000 úchytkách, kým nenastane ďalší vývoj.

Obrázok 1: Strategické zaujatie bitcoinov Sentix – inštitúcie vs. jednotlivci (zdroj: Sentix) Obrázok 2: 1-hodinový graf futures na bitcoiny CME (zdroj: Tradingview)

BTC počas začiatku pondelkového obchodovania s Áziou menil majiteľov na 11 000 úrovniach, zatiaľ čo hlavné názvy altcoinov boli podobné ETH a XRP po víkendovej rely mierne klesli do červenej. Už inde sme videli miešanú tašku s ALGO vzrástli o 10% a BSV sa v relácii obchodovali o 6% nižšie.

Čo si nestihol?

 • Ethereum a DeFi zostala v centre pozornosti, pretože súhrnná hodnota bola uzamknutá DeFi zostala na úrovni 1 miliardy USD, čo je podľa DeFi Pulse. Z ich údajov tiež vyplýva, že celkom ETH uzamknutý v DeFi udržiavaný na asi ETH 3,2 milióna. Cena ETH získala medziročne asi 75% a rast uzamknutej hodnoty dosiahol 46% medziročne.
 • Zostať s ETH, prieskum ukazuje, že kryptokomunita očakávala spustenie burz regulovaných CFTC ETH-založené tokenové futures tento rok. Nálezy z vyhliadky The Block’s 2020 Outlook relácie že 68% ich respondentov verí, že budúcnosť ETH bude v roku 2020 žiť na regulovanej burze.
 • USA sa možno otepľovali, aby preskúmali možnosti, ktoré ponúka CBDC. Počas a reč Lael Brainard z Fedu na Stanfordskej obchodnej škole uviedol, že Fed „uskutočňuje výskum a experimenty týkajúce sa technológií distribuovanej účtovnej knihy a ich potenciálneho použitia pre digitálne meny vrátane potenciálu CBDC“.
 • Nedostatok transparentnosti by mohol byť jedným z dôvodov odchodu niektorých združení Váh do pozície finančných gigantov. CEO Mastercard Ajay Banga povedal Okrem toho, že okrem otázky transparentnosti bola spoločnosť znepokojená aj obchodným modelom Váh, pretože združenie „objasnilo, ako bude zarábať peniaze“.

Cenová analýza

BTCUSDT

 • BTCUSDTPred opätovným testovaním októbrového maxima 10 500 si bude možno treba dať pauzu na súčasnej úrovni.
 • Aj keď smerom hore kanál zostáva neprerušený, indikátory hybnosti blikali prekúpené signály. RSI zasiahol horných 70 oblastí, zatiaľ čo ultimátny oscilátor šiel nad 60, čo naznačuje, že býci vyzerajú unavene. Rýchla linka navyše klesla pod signálnu linku v prekúpenej oblasti stochastického oscilátora. To posilnilo prípad krátkodobej korekcie ceny.
 • CoT CME ukazuje, že účty využívajúce pákový efekt zvýšili svoje krátke pozície, a pokles celkového otvoreného záujmu tiež naznačuje, že čoskoro by mohla byť spôsobená cenová korekcia.
 • Ako sme už spomenuli vyššie, vyplnenie medzery spoločnosťou CME by mohlo byť odoslané BTC ceny späť na 9875, čo sa tiež blíži k 10-dennému kĺzavému priemeru v blízkosti oblasti 9600, a to by mohol byť prvý referenčný bod. Pod tým 250-MA a spodná podpora kanála pri hranici 9450 vyzerá ako slušná podpora.
 • Ideálnym prípadom by bol pár, ktorý najskôr otestuje spodnú podporu z 9000 na 9500 a potom pokračuje v zhromaždení smerom k 10500.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 4: Záväzok obchodníkov s futures na bitcoiny CME (zdroj: skupina CME)

ETHUSDT

 • Podobný vzor hybnosti sa prejavil aj v ETHUSDT, s denným stochastickým oscilátorom vytvoril medvedí výhybku v prekúpenej zóne a ďalšie ukazovatele tiež signalizovali prekúpenie ceny.
 • Je však potrebné poznamenať, že sa zdá, že sa pripravuje denný zlatý kríž, pretože 20-dňový kĺzavý priemer sa chystá prekročiť 250-dňový kĺzavý priemer, čo sa považovalo za vzostupný signál.
 • Vzhľadom na vysoký potenciál krátkodobého dosiahnutia zisku sa domnievame, že cena by mohla opätovne otestovať nižšiu podporu v blízkosti 250-MA v blízkosti oblasti 203 pred pokračovaním rally. Ak dôjde k ich kompromisu, minimá zo začiatku februára blízko 184 by boli prvou úrovňou, ktorú by sme mali sledovať, po ktorej by nasledovala 179.
 • Silné zhromaždenie by bolo vidieť, ak by sa dvojica rozbila nad augustovým maximom 239.

Obrázok 5: Denný graf ETHUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

XRPUSDT

 • Chceme nadviazať na svoje XRPUSDT analýza, ktorú sme vyrobené v našej januárovej recenzii. Spoločnosť OKEx Techincals vyzdvihla súčasnú dennú tvorbu trojuholníkov dvojice a mohol by byť čas XRP otočiť. Dvojica začala robiť zákruty potom, ako cena zasiahla horný odpor trojuholníka.
 • Trváme na svojom XRPUSDT, vo viere, že pár by mohol znovu otestovať dolnú oporu blízko 0,248 až 0,252 predtým, ako dôjde k úniku.
 • Zdá sa, že tento argument podporuje aj pomer dlho / krátky OKEx XRP. Aj napriek nedávnemu ústupu je pomer stále pevne nad 2, čo je výrazne viac ako na začiatku januára, 1,66 až 1,8. Čítanie môže naznačovať, že potenciálny zisk z krátkych pozícií snehovou guľou.

Obrázok 6: Denný graf XRPUSDT (Zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 7: Denný graf XRPUSDT (zdroj: OKEx)

NEOUSDT

 • NEO bol jedným z hýbateľov altcoinov v pondelkovej relácii. Proti sa obchodovalo asi o 2% vyššie USDT. Zhromaždenie sa však zdá byť unavené a mohlo by dôjsť k náprave.
 • S nedávnymi cenovými akciami vytvoril tento pár vzostupný trojuholníkový vzor, ​​ale veríme, že k úniku ešte len príde.
 • RSI priniesla medvediu divergenciu. Zatiaľ čo cena stúpala, nebola schopná vyprodukovať nejaké vyššie výšky.
 • Prvou úrovňou, ktorú by sme mali sledovať, by bol 20-dňový kĺzavý priemer blízko 11,8. Ak to bude vidno, posilní to prípad testovania spodnej podpory trojuholníka blízko 9,8 pred vytvorením úniku.

Obrázok 8: Denný graf NEOUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

———-

———-

Sledujte OKEx dňa:


Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map