Predikcia cien éteru: Zoznam najlepších prognóz hodnoty ETH

Contents

Live Ethereum Price: hodnota výmenného kurzu ETH / USD v reálnom čase

Čo čaká na budúcnosť ethereum? Experti sa vážia

Ethereum je už mnoho rokov kryptomenou číslo dva na svete (podľa celkovej trhovej kapitalizácie). Na rozdiel od bitcoinu však možno digitálne aktívum použiť na iné účely ako platby a ukladanie hodnoty. Pre začiatočníkov možno ekosystém ETH považovať za základný nástroj, ktorý môžu vývojári použiť na navrhnutie ďalších mincí, ako aj jedinečných decentralizovaných aplikácií. Z uvedeného vyplýva, že vďaka vysokému kvocientu likvidity Etheru možno menu použiť aj na uľahčenie denných peňažných transakcií.

Nesie tiež zmienku o tom, že Ethereum má v súčasnosti viac možností párovania báz ako ktorákoľvek iná kryptomena bez mena Bitcoin. V dôsledku všetkých týchto vyššie spomenutých funkcií výklenku sa kryptomena začiatkom minulého roka vyšplhala na svoje historické maximum okolo 1400 dolárov – čo je údaj, ktorý si odborníci nie sú istí, či sa ETH môže opäť zmenšiť (aspoň v blízkej budúcnosti). ).

V tomto článku sa pozrieme na niektoré predpovede, ktoré v súvislosti s éterom vytvorili známi odborníci z tohto odvetvia. Tieto názory by sa nemali považovať za konkrétne investičné rady a majú slúžiť iba ako ukazovatele.

Okrem všetkých najlepších predpovedí cien etherea uvedených nižšie sme tiež zostavili najkomplexnejšiu časovú os histórie cien mincí ETH, aby sme vám ukázali všetky vrcholy a doliny, vrcholy a pády, kde bola cena ETH doteraz. Poďme teda bez ďalších okolkov priamo na jadro veci.

Najlepší odborníci na kryptomeny predpovedajú predikcie cien éteru

Olaf Carlson-Wee – okolo 7 000 dolárov

Generálny riaditeľ spoločnosti Polychain Capital Olaf Carlson-Wee má zo strednodobého až dlhodobého hľadiska pre Ethereum celkom pozitívny výhľad. V rozhovore, ktorý Olaf poskytol agentúre Bloomberg pred niekoľkými rokmi, pre médiá uviedol, že do konca roku 2018 cena éteru prevýši cenu bitcoinu – o čom teraz vieme, že to tak nebolo. Na základe vyššie uvedenej predikcie však zmenil svoj výhľad a tvrdil, že popredný altcoin sa v priebehu budúceho roka zvýši na cenovú hladinu okolo 7 000 dolárov..

Dôvod, prečo je spoločnosť Carlson-Wee taká optimistická, pokiaľ ide o budúcnosť ETH, je ten, že verí, že základná technológia meny je ďaleko pred všetkým možným, čo je na trhu práve teraz, a že s pribúdajúcim časom ľudia začnú vidieť skutočné technologické a finančný potenciál tohto jedinečného digitálneho aktíva.

Michael Yuan – optimistický ohľadom strednodobých vyhliadok

Dr. Michael Yuan je zakladateľom OpenBay – nového decentralizovaného trhu – ako aj generálnym riaditeľom Second State, globálneho poskytovateľa inteligentných obchodných riešení založených na kontraktoch. Nedávno pre BitcoinExchangeGuide povedal, že je v otázke hodnoty ETH v strednodobom horizonte dosť optimistický. Dôvodom je to, že celkové využitie siete Etherea za posledných pár mesiacov výrazne vzrástlo – predovšetkým preto, že aplikácie decentralizovaného financovania vzlietajú a absorbujú veľa tokenov éteru ako vklady / podiely.

Z dlhodobého hľadiska Yuan verí, že cena poprednej meny bude do veľkej miery závisieť od toho, či dlho očakávaný upgrade ETH 2.0 prebehne bez problémov. Ďalej povedal BEG:

„Bežným vzorom na kryptotrhu je, že sa zvyšuje cena (pumpuje) v očakávaní veľkej udalosti. Hneď ako sa udalosť skutočne stane, cena klesá, pretože ľudia predávajú za účelom zisku (výpisu). Je to vysoko neregulovaný a manipulovaný trh. Pokiaľ ide o Bakkt, existujú obrovské očakávania a potom sklamanie z jeho objemu obchodovania. “

Matthew De Silva – bezcenný

De Silva je krypto-novinár, ktorý je voči Etheru skeptický už nejaký čas. V minulosti označoval poprednú menu ako bytostne bezcennú. Zdá sa, že jeho komentáre natoľko odškrtli Vitalika Buterina, tvorcu Etherea, že sa nedávno dostal na Twitter, aby reagoval na neoprávnenú kritiku De Silvu. Pre začiatočníkov Buterin poukázal na to, že používanie ETH ako spôsobu platby za plyn má jasné výhody – keďže poplatok už bol zapečatený do protokolu a že ho podporoval sieťový protokol..

Vaibhav Kadikar – 1 000 dolárov do roku 2020

Vaibhav Kadikar je zakladateľom & CEO, CloseCross, decentralizovaná predikčná trhová platforma. V rozhovore s Bitcoinexchangeguide objasnil, že ETH a BTC boli oddelené od svojich základných princípov – pričom BTC je dlhodobým uchovávateľom hodnoty oproti ETH, ktorý získava hodnotu z nástroja, ktorý poskytuje svojim používateľom. Ďalej poukázal na to, že s postupným prechodom etherea na rámec PoS sa jeho škálovateľnosť, ako aj jeho celková užitočnosť drasticky zlepší.

„Ethereum je najväčší etablovaný blockchain s inteligentnou zmluvnou vrstvou a bude pravdepodobne pokračovať vo svojej dominancii, na ktorej sa bude naďalej budovať dapps so zvyšujúcou sa zložitosťou a škálovateľnosťou. Vidím vzostupný trend v dopyte po spracovaní ethereových transakcií, a teda stúpne aj cena. Hodnota na ETH s najväčšou pravdepodobnosťou ku koncu roku 2020 dosiahne hranicu 1 000 dolárov, a to vzhľadom na vyššie uvedený vývoj a zavedenie POS, ku ktorému dôjde v prvej polovici roku 2020. “

Kadikar potom dodal:

“Je vysoko nepravdepodobné, že by z toho ETH získal obrovské uznanie, pokiaľ sa neznížia ceny plynu a 100-násobné zvýšenie spotreby siete.” ETH je koniec koncov palivo pre sieť Ethereum, takže to nemusí byť pre ľudí príliš drahé. Jeho hodnota má teda prirodzený limit. Spomeňte si na ľudí, ktorí prechádzajú na elektrickú energiu, ak sú benzín alebo benzín príliš drahé na to, aby ich autá mohli jazdiť. “

Aayush Jindal – 500 dolárov+

Aayush Jindal je známe meno pre tých, ktorí sa pustili do sveta kryptomeny. V minulosti pracoval Jindal pre niekoľko médií, kde prezentoval svoje názory dobre premyslenými cenovými predikciami, ktoré vychádzajú z faktov a čísel. Podľa jeho odhadu zostane väčšina technických ukazovateľov, ktoré sú v súčasnosti spojené s ETH, naďalej negatívna, pokiaľ cena meny zostane pod hranicou 515 dolárov. Dodal však, že ak by sa Ether dokázal nejako vyšvihnúť cez túto úroveň, mohol by otvoriť dvere novému býčemu behu.

“Celkovo by sa Ether mohol krátkodobo konsolidovať, zostáva mu však riziko ďalších strát, kým nedôjde k prerušeniu nad 515 USD.”

Jeff Reed – prekročí hodnotu bitcoinu

Naša prvá odvážna predpoveď pre Ethereum pochádza od autora kryptomeny a nezávislého analytika Jeffa Reeda, ktorý verí, že Ethereum z dlhodobého hľadiska vzrastie – a to natoľko, že hodnota aktíva bude ľahko presahovať hodnotu bitcoinu. Dôvodom Jerryho šialeného optimizmu je, že sa domnieva, že ekosystém ETH je oveľa lepšie vybavený na zvládnutie výziev (najmä tých, ktoré sa týkajú škálovateľnosti, ľahkého použitia, rozdeliteľnosti atď.), Ktoré môžu v budúcnosti vzniknúť v porovnaní s inou menou dostupnou v súčasný trh.

Ďalším dôvodom, prečo je Reed v otázke Etherea taký optimistický, sú jeho schopnosti inteligentného uzatvárania zmlúv – ktoré sú podľa neho skutočným hráčom. Pokiaľ ide o túto tému, poukazuje na to, že iba vďaka tejto jedinej funkcii je Ethereum cennejšie ako BTC.

Craig Russo – do roku 2021 sa vráti na ATH

Russo, ktorý je zakladateľom spoločnosti Peer – bostonského startupu stojaceho za populárnym mediálnym výstupom pre krypto a hry SludgeFeed – verí, že Ethereum bude naďalej platformou go-to pre nasadzovanie decentralizovaných aplikácií a tokenizáciu skutočných aktív. V tomto ohľade je jedným z posledných príkladov tokenizácia štyroch realitných fondov v hodnote 100 miliónov dolárov blockchainovým startupom Harbour..

Russo ďalej poukazuje na to, že zatiaľ čo sa spoločnosť Ethereum teší zdravej dominancii na trhu, ďalšie konkurenčné platformy inteligentných zmlúv začínajú naberať na obrátkach (najmä keď ich siete neustále dozrievajú). Táto skutočnosť spojená s pretrvávajúcou neistotou okolo prechodu projektu na sieť proof-of-stake jasne ukazuje, že v Ethereu čakajú niektoré dôležité roky. Pokiaľ ide o budúce ocenenie Etheru, Russo povedal Bitcoinexchangeguide:

„V súčasnej dobe nevidím dôvod, prečo by sa Ether (ETH) do roku 2021 nevrátil na historické maximá, ak bude Ethereum postupovať podľa svojich plánov a vývojári budú naďalej na tejto sieti stavať. Verím, že ETH / BTC už pravdepodobne dosiahli dno a ETH / USD začne nový vzostupný trend, akonáhle sa volatilita bitcoinu spomalí. “

Jeffrey Liu Xun – pokles na dvojciferné čísla

Xun je generálny riaditeľ spoločnosti XanPool – fiat gateway P2P, ktorá je okamžitá a nevyžaduje od zákazníkov, aby riskovali akékoľvek riziká. Pre Bitcoinexchangeguide povedal, že Ethereum je v súčasnosti v hroznej situácii, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí, že popredná kryptomena bude pokračovať vo svojom finančnom zostupe, najmä ak hodnota bitcoinu stále klesá.

“Áno, to znamená dvojciferné číslo a dokonca sa môžu opäť zobraziť ceny ICO.” Zásadne čelí mnohým problémom vnútorne aj navonok. Interne sa očakáva, že Ethereum 2.0 uvedie Q12020, ale v skutočnosti to nebude možné. aspoň nie v cieľovom stave, ktorý presadzujú chlapci z OG ethereum. Ak sa niečo naštartuje, bude to pravdepodobne kostra pôvodnej vízie, ktorú čaká ešte veľa práce … Aplikácia Eth 2.0 bude vyžadovať prielomy v oblasti počítačovej vedy, ako je prelomenie vety CAP … to je nepravdepodobné, že by to urobila partia vývojárov JS. “

Okrem toho Xun tiež poukazuje na to, že väčšina zakladajúceho tímu spoločnosti Ethereum v tomto okamihu buď už naskočila na loď, alebo vyplatila svoje ETH na BTC a fiat.

„Z vonkajšej strany čelí Ethereum silnej konkurencii lacnejších„ svetových počítačových “shitcoinov, ako sú EOS, NEO, Cardano, ZILLIQAA, TRON atď. .. A čelí konkurencii sietí, ktoré ešte ani len neštartovali ako Polkadot (ku ktorým sa ETH OG pripojili). ) “

Steven Nerayoff – približne 2 500 dolárov (približne)

Nerayoff je spolutvorcom spoločnosti Ethereum. Na nedávnom stretnutí s CNBC pre médiá uviedol, že očakáva, že rok 2019 prinesie veľké veci pre poprednú kryptomenu. Je to tak preto, lebo ekosystém ETH bol svedkom exponenciálneho nárastu počtu projektov, ktoré boli postavené na vrchole svojho základného rámca. Nielen to, počet nezávislých vývojárov fušujúcich s Ethereom do vytvárania ich vlastných, jedinečných dApps sa za posledných 12 mesiacov tiež pomerne výrazne zvýšil..

CoinDesk – od 100 do 115 dolárov

Analytický tím v spoločnosti Coindesk správne poukázal na to, že cena éteru bude s najväčšou pravdepodobnosťou v blízkej budúcnosti bojovať. Ak sa však digitálna mena dokáže prelomiť okolo svojej okamžitej úrovne odporu, bude sa môcť opäť stabilizovať – ​​ak nie, mena by mohla veľmi dobre prekĺznuť pod hranicu 100 dolárov..

Mitesh Shah – 225 dolárov do budúceho roka

Shah je zakladateľ / generálny riaditeľ spoločnosti Omnia Markets. V e-maile zaslanom Bitcoinexchangeguide vyzdvihol niektoré trendy, ktoré by mohli v budúcnosti ovplyvniť cenu éteru.

„Vzhľadom na nedávny všeobecný pokles cien, po ktorom nasleduje malá trhová korekcia, osobne verím, že ETH zostane relatívne stabilný okolo cenového rozpätia od 175 USD do 185 USD. V krátkodobom až strednodobom horizonte, keď trh pomaly naberá na obrátkach, verím, že ETH dorastie späť na úroveň viac ako 200 dolárov, ktorú zažil v polovici septembra. Ďalej verím, že toto odvetvie vo všeobecnosti pravdepodobne znovu vstúpi na býčí trh a ceny budú na jar opäť rásť, a pokiaľ ide o ETH, verím, že to ho povedie k rozsahu 225 USD a viac, ktoré zažilo vlani v máji, júni a Júla. “

Chris McClure – býčí

Chris McClure je zástancom kryptomeny, ktorý je súčasťou tohto rýchlo sa rozvíjajúceho priestoru už nejaký čas. McClure v súčasnosti zastáva poradnú pozíciu v spoločnosti BitTaxer a je členom Islandskej nadácie blockchain. Z jeho pohľadu vyplýva, že vďaka rôznym technologickým pokrokom, ako sú napríklad sharding, plasma a OpenST Mosaic, v súčasnosti existuje niekoľko dôvodov, prečo majú ľudia byť optimistickí v súvislosti s budúcimi finančnými vyhliadkami ETH. A hoci McClure neposkytol presné číslo, aby podporil svoje predpovede, dodal, že Etherovo šťastie sa do konca roku 2019 obráti k lepšiemu.

Robin Singh – do roku 2020 okolo 1 500 dolárov

Robin Singh je zakladateľom spoločnosti Koinly, ktorá je startupom v oblasti daní z kryptomien. V nedávnom rozhovore s Bitcoinexchangeguide nám povedal, že ETH stále sleduje bitcoiny, pokiaľ ide o trhové ceny – t. J. Zdá sa, že akýkoľvek pokles / zvýšenie BTC má podobný vplyv na éter. Poukázal tiež na to, že nedávny prepad Bakkt Futures viedol k poklesu ceny BTC a následne aj ETH – tie posledné do týždňa poklesli o viac ako 50 dolárov.

Budúcnosť Etheru však pre Singha vyzerá jasne, najmä preto, že vývojárska komunita ETH rastie a na obzore je veľa sľubných projektov. To podľa Robina signalizuje pozitívny pohyb ceny poprednej kryptomeny. Nielen to, ale očakávané vydanie ETH v2 môže tiež viesť k zvýšeniu hodnoty ETH na začiatku budúceho roka.

„Skvelé na ďalšom ETH je, že cena hlavných uzlov bude výrazne nižšia, takže bariéra vstupu klesá – čo znamená, že ETH sa stáva decentralizovanejším. Sieť Ethereum bude tiež vďaka upgradom schopná spracovať väčší počet transakcií za nižšie poplatky. “

Singh potom ďalej dodal:

„Pokiaľ ide o cenové predpovede, cena sa pravdepodobne po zvyšok roka udrží v rozmedzí 170 – 190 dolárov, zatiaľ čo v budúcom roku dôjde k výraznému posunu smerom nahor na približne 300 až 400 dolárov. Pokiaľ ide o dlhodobú budúcnosť, kryptomena rastie na dosah aj na trhovú kapitalizáciu. Ďalším dôležitým míľnikom bude spustenie Váh, čo by mohlo byť pre paradigmy pre odvetvie kryptomien – predstavte si, že 4 miliardy ľudí majú ľahký prístup k kryptomene. Cena by mohla do konca budúceho roka pokojne ísť vyššie ako maximá z roku 2017 na zhruba 1 500 dolárov. “

Joseph Raczynski – O niečo viac ako 1 000 dolárov

V minulom roku v rozhovore pre Finder Joseph Raczynski – zakladateľ JoeTechnologist.com – uviedol, že vzhľadom na celkovú užitočnosť a implementačnú kapacitu projektu Ethereum by ho neprekvapilo, keby sa ETH do konca roku dostal nad hranicu 1 000 dolárov. tohto roku. Pretože sa však druhé najväčšie kryptomena (podľa celkovej trhovej kapitalizácie) momentálne obchoduje za niečo vyše 170 dolárov, bude zaujímavé sledovať, či Raczynského predpoveď vydrží.

“Takmer všetky veľké organizácie testujú na tejto platforme.”

Brian Schuster – až 100 000 dolárov

Zakladateľ spoločnosti Ark Capital LLC, Brian Schuster, verí, že rovnako ako Bitcoin, aj Ether to je vynikajúcim dlhodobým uchovávateľom hodnoty (SOV). Podľa jeho názoru by nebolo prekvapujúce, keby celková kapitalizácia popredného aktíva stúpla na hranicu 10 biliónov dolárov – čo by znamenalo, že cena jediného ETH tokenu by stúpla na mamutí cenový bod okolo 100 000 dolárov. Ak by to nestačilo, Schuster je tiež presvedčený o skutočnosti, že existuje reálna možnosť, že jedného dňa bude Ether schopný nahradiť všetky ostatné meny (fiatové aj digitálne), ktoré sú dnes v obehu. Je to preto, lebo verí, že Ethereum je jednou z mála decentralizovaných platforiem, ktoré je možné nasadiť vo veľkom meradle a ktoré dokážu vyriešiť mnohé problémy so škálovateľnosťou týkajúce sa väčšiny ostatných kryptomien s veľkým menom..

Salvador Casquero Algarra – silný krátkodobý výhľad

Algarra je zakladateľom spoločnosti 2gether – finančnej platformy pre spoluprácu, ktorá plynulo spája svet FIAT s kryptami. V exkluzívnom rozhovore pre BEG poukázal na:

“So zavedením Caspera máme skutočnosť, že momentálne neexistuje žiadny limit na vydávanie ETH.” Pre mňa budeme mať kryptomeny čoskoro akceptované na celom svete, takže by som povedal, že v krátkodobom / strednodobom horizonte ETH pôjde z technickej alebo sentimentálnej analýzy hore. Z dlhodobého hľadiska by som povedal, že pôjde o to, aby bola technológia prístupná pre všetkých, alebo bude riskovať, že bude narušená, ako sa to stalo pri každom jednom podnikaní, ktoré poznáme. “

Clem Chambers – viac ako 1 000 dolárov

Komentátor / redaktor Forbesu ADVFN Clem Chambers je ohľadom budúcnosti Etherea celkom optimistický. Podľa jeho názoru sa digitálne aktívum v blízkej budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou udrží na hladine nad hranicou 1 000 dolárov – predpoveď, ktorá sa nemusí splniť, najmä ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že rok 2019 sa už chýli ku koncu a cena ETH sa stále drží cenového rozpätia 170 – 225 dolárov.

Nigel Green: Potenciálne viac ako 2 500 dolárov

Green je generálnym riaditeľom skupiny deVere Group a tiež vlastným kryptografickým analytikom. Minulý rok hovoril s MarketWatch o budúcnosti kryptotrhu a rozhovorom s ním povedal, že je presvedčený, že Ether má na začiatku roku 2019 potenciál vyšplhať sa na cenovú hladinu okolo 2 500 dolárov. Kvôli intenzívnej cene to však pripustil volatilitu, s ktorou sa tento trhový sektor stretáva, nebolo by prekvapením, keby jeho predpoveď padla na zem.

Nigelin optimizmus, pokiaľ ide o ethereum, vyplýva z niekoľkých rôznych faktorov, ako napríklad:

 • Zvyšujúci sa počet prevádzkovateľov digitálnych platforiem využívajúcich ekosystém ETH na uľahčenie svojich obchodov a výmen.
 • Stále viac ľudí začína využívať inteligentné zmluvy založené na ETH
 • Používanie ethereum umožňujúce decentralizáciu cloud computingu.

Bobby Ullery – 11 000 dolárov do roku 2020

Uznávaný kryptografický analytik Bob Ullery verí, že v priebehu nasledujúcich pár rokov Ethereum bez problémov prevezme najmenej 25% globálneho kryptotrhu. Vďaka tomu sa cena jedného tokenu mohla ľahko vyšplhať až na zhruba 11 000 dolárov (do konca roku 2020). Na predpovedanie tejto predpovede ešte zostáva dosť času, takže bude zaujímavé sledovať, ako sa vyvinie situácia v oblasti poprednej digitálnej meny..

Kyle Asman – nie je optimistický

Kyle Asman je zakladajúcim partnerom v spoločnosti BX3 Capital. Podľa jeho názoru cena ETH zostane buď stagnujúca, alebo bude klesať počas nasledujúcich šiestich až dvanástich mesiacov. V e-maile zaslanom Bitcoinexchangeguide Asman poukázal na:

“Ether v skutočnosti nepreukázal, že môže byť nezávislý od ceny BTC, a práve teraz tieto dva navzájom spolu súvisia.” Cenu ETH určovali ICO na blockchaine Ethereum, ktoré už zjavne neexistujú. Len si nemyslím, že na trhu existuje veľký dopyt. Musí existovať katalyzátor, ktorý privedie nových kupujúcich na trh, a zatiaľ sme sa s nimi nestretli. Myslím si, že akonáhle uvidíme, že veľká spoločnosť vydá digitálny token alebo regulačný zákon, ktorý sa tu bude predávať v USA, uvidíme nejaký trhový trend. “

Marouane Garcon – 1 000 dolárov

Garcon, výkonný riaditeľ spoločnosti Amulet Marouane, je presvedčený, že Ethereum má potenciál dosiahnuť cenový bod 1 000 dolárov – táto predikcia je však založená predovšetkým na úspešnej implementácii Etherovho vychýreného Casperovho rámca.

Alexis Ohanian – 1 500 dolárov

Spoluzakladateľ Redditu verí, že zatiaľ čo Ether sa môže do konca tohto roka vyšplhať až na hranicu 1 500 dolárov, jeho vlastný rámec nezbavuje svojich nevýhod.

Tim Enneking – Postupné odpisovanie hodnoty

Tim Enneking – vedúci digitálneho kapitálového manažmentu – sa domnieva, že v súčasnosti neexistujú žiadne zjavné dôvody, ktoré by mohli v blízkej dobe stlačiť cenu éteru smerom nahor. To však neznamená, že Enneking nevidí svetlú budúcnosť pre ďalšie digitálne aktíva, ako napríklad bitcoin.

Ben Samocha – silný krátkodobý výhľad

Ben je generálny riaditeľ & Zakladateľ stránky CryptoJungle.co.il. Podľa jeho odhadu má Ethereum niekoľko vzrušujúcich období pred sebou – prinajmenšom z hľadiska cenovej akcie meny. Nedávno povedal Bitcoinexchangeguide:

„Po účasti na Ethereal TLV a počúvaní Vitalika Buterina a Joea Lubina na pódiu som sa dozvedel, že majú veľa pohybu v H1 2020, ako je prechod na Ethereum 2.0. dospieva do svojich konečných fáz. Pokiaľ ide o technické a finančné stimuly, obávam sa o dlhodobú budúcnosť ETH. Trh to však s najväčšou pravdepodobnosťou nebude schopný oceniť, FOMO a „hlúpe peniaze“ sa pravdepodobne vrátia a cena sa vráti smerom nahor. “

Ďalej tiež poukázal na to, že pretože ekosystém Ethereum má v súčasnosti najväčší počet aktívnych vývojárov (a tiež veľa inštitucionálnych investícií), je celkom bezpečné predpokladať, že medzi masami bude veľký záujem stať sa stávkujúcimi na Ethereum 2.0. Rovnakým dychom tiež zdôrazňuje skutočnosť, že ETH je v súčasnosti takmer 90% nad úrovňou svojho USD ATH, a bolo by preto prekvapujúce, keby v zákulisí neprebiehali nejaké vážne akumulačné aktivity..

(Zverejnenie: Ben v súčasnosti pracuje pre krypto PR & marketingová agentúra a prevádzkuje svoje súkromné ​​nezávislé vydavateľstvo, preto jeho názory možno považovať iba za jeho a jeho vlastné.)

Poďme sa teraz pozrieť na historický časový harmonogram cien éteru a zmapovať, kde bola cena ETH doteraz, je viacročná kariéra.

Čo je éter a kde sa bude uberať cena v budúcnosti? ethereum-eth-usd-price-values

Teraz, keď sme zmočili vašu chuť k jedlu a priniesli všetky najuznávanejšie predpovede cien ethereum, ktoré sme mohli nájsť, je čas jedného dňa to vziať späť na pravú mieru a presne si zrekapitulovať, čo je to Ethereum, ako funguje ETH a podeliť sa o niektoré poznatky o historických časová os ceny etherovej mince.

Predtým, ako sa dostaneme do zložitosti súvisiacej s éterom, je najlepšie porozumieť základom top 10 kryptomeny. V najzákladnejšom zmysle slova možno Ethereum považovať za počítač distribuovaného sveta, ktorý je open-source, decentralizovaný a obsahuje verejný blockchain. Nielen to, ale prichádza s množstvom vysoko špecializovaných funkcií súvisiacich s funkciou inteligentného kontraktu Turing-complete (koncept, ktorému sa podrobnejšie venujeme neskôr v článku)..

Projekt Ethereum je v zásade duchovným dieťaťom Vitalika Buterina, ruského počítačového vedca, ktorý vytvoril plán pre svoj nový blockchainový systém už v roku 2019. Ethereum ako platforma bola navrhnutá tak, aby využila silu svojho natívneho blockchainu na ukladanie a vykonávanie počítačové programy naprieč širokou škálou uzlov, ktoré môžu byť distribuované do celého sveta. Vďaka týmto možnostiam sa pridružená ponuka tokenov (ETH) spoločnosti Ethereum stala jedným z najznámejších kryptomien na svete – čo zdôrazňuje skutočnosť, že ETH má v súčasnosti druhý najväčší trhový strop akejkoľvek kryptomeny dostupnej v dnešný trh.

V čom sa líši ethereum od bitcoinu?

Ľudia majú často tendenciu porovnávať ceny bitcoinu a etherea kvôli ich povrchovým podobnostiam a skutočnosti, že od momentu, keď sa z kryptomeny stala vec, boli podľa čísla trhu mince číslo jedna a číslo dva..

Bližší pohľad na tieto dva digitálne aktíva nám však ukazuje, že okrem použitia technológie blockchain sú tieto dve meny celkom odlišné. Pre začiatočníkov je ich použitie blockchainu dosť odlišné, pretože Bitcoin využíva technológiu na sledovanie vlastníctva digitálnych aktív; zatiaľ čo ekosystém Etherea sa viac zaoberá využívaním technológie na spúšťanie programovacích kódov spojených s rôznymi dApps.

Ďalším kľúčovým rozdielom medzi týmito dvoma je, že zatiaľ čo Ethereum využíva inteligentné zmluvy, bitcoin nie. Za inteligentné zmluvy sa dajú považovať počítačové protokoly, ktoré môžu digitálne uľahčiť, overiť a vynútiť vopred stanovené podmienky konvenčnej dohody (t. J. Vykonávanie dôveryhodných transakcií) bez použitia moderátora tretej strany..

Medzi ďalšie kľúčové odlišnosti patria:

Vzhľadom na relatívnu novosť éteru sa odhaduje, že do roku 2021 by si nadšenci ťažby z celého sveta zaobstarali iba polovicu z celkovej dodávky tokenov ETH. Rovnakým dychom sa už vyťažilo viac ako 55% dodávok bitcoinu (21 miliónov tokenov).

Ďalším separačným faktorom, ktorý robí tieto dva projekty navzájom jedinečné, je ich použitie rôznych ťažobných algoritmov. Napríklad zatiaľ čo Bitcoin využíva centralizované ASIC, Ethereum nasadzuje algoritmus s názvom Ethash, ktorý umožňuje, aby decentralizovaná ťažba prebiehala relatívne ľahkým a bezproblémovým spôsobom.

Stručný pohľad na pôvod Etherea

História spoločnosti Ethereum mala zásadný vplyv na kryptoféru, ako ju poznáme dnes. Pôvodné vysvetlenie projektu biely papier zdieľal Vitalik Buterin v druhej polovici roku 2013. V príspevku načrtol vytvorenie distribuovaného svetového počítača, ktorý by bol schopný využiť skutočný potenciál technológie blockchain. Nielen to, ale podrobne opísal aj schopnosť svojho predpokladaného systému pomôcť uľahčiť vytváranie decentralizovaných aplikácií (dapps), ako sú:

 • On-chain digitálne aktíva (tokeny ERC-20)
 • DEX – alias decentralizované burzy
 • On-chain systémy identity a reputácie
 • DAO
 • Inteligentné zmluvy

Najmä inteligentné zmluvy sa mnohými ľuďmi považujú za primárne USP spoločnosti Ethereum. Ako už bolo spomenuté skôr, jedná sa v podstate o samovykonateľné programy, ktoré uľahčujú prenos hodnoty v natívnej sieti projektu – dáta, ktoré sú nezmeniteľne uložené v blockchaine. Zmluvy sa plnia iba vtedy, keď sú splnené určité konkrétne podmienky, bez toho, aby dochádzalo k zásahom alebo cenzúre tretích strán.

Ďalším kľúčovým prvkom technológie Ethereum je „Ethereum Virtual Machine“ (EVM) – čo je v podstate softvér od spoločnosti Turing-complete, ktorý bol navrhnutý tak, aby fungoval na vrchole siete ETH a uľahčoval fungovanie rôznych digitálnych aplikácií (bez ohľadu na ich pôvodný programovací jazyk). . Výsledkom je, že ekosystém Ethereum predstavuje svoju užívateľskú základňu s potenciálom vytvorenia extrémne širokej škály decentralizovaných aplikácií..

Teraz, keď už sú niektoré technické vlastnosti prekonané, môžeme hovoriť o počiatočnej vývojovej fáze ethereum. Práce na projekte sa údajne začali počas niekoľkých prvých mesiacov roku 2014, v čase, keď Vitalik zhromaždil malý tím vizionárskych technologických podnikateľov (vrátane známych mien ako Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson a Mihai Alisie). Počiatočný vývoj projektu sa začal v spoločnosti s názvom Switzerland GmbH a neskôr prostredníctvom švajčiarskej neziskovej organizácie s názvom Ethereum Foundation. V tomto období začal Joe Lubin (ktorý bol v tom čase členom GmbH) pomáhať spoločnosti Buterin rôznymi spôsobmi, a preto ho každý považuje za jedného z hlavných spoluzakladateľov projektu Ethereum..

Okolo 2. – 3. štvrťroku 2014 prešlo Ethereum úspešným davovým predajom, ktorý dokázal za pouhých dva mesiace nazbierať ohromnú sumu 14 miliónov dolárov. Nielen to, o pár mesiacov neskôr, boli tokeny Etheru (digitálna mena spojená s projektom) distribuované medzi investorov, vývojový tím a nadáciu Ethereum. V júli 2015 bola pre verejnosť uvedená do predaja prvá hlavná sieť Etherea (Frontier). V priebehu nasledujúcich asi ôsmich mesiacov bola implementovaná prvá aktualizácia systému (označovaná ako Homestead), ktorá bola globálnou krypto komunitou všeobecne považovaná za stabilnejšiu ako jej predchodca. Inovácia sa zamerala na niekoľko vecí, ako sú ceny plynu, bezpečnosť a spracovanie transakcií. V tom čase však množstvo ľudí stále tvrdilo, že Ethereum je napriek svojmu nesmiernemu prevádzkovému a ekonomickému potenciálu náchylné na mnoho bezpečnostných výpadkov..

Epizóda DAO

Koncom roku 2015 bol projekt Ethereum schopný zhromaždiť dostatok prúdu, čo pomohlo podnietiť vznik DAO – decentralizovanej autonómnej organizácie, ktorá mala slúžiť ako investorom riadený fond rizikového kapitálu. Dokázala získať ohromných 150 miliónov dolárov prostredníctvom príspevkov od mnohých rôznych ľudí po celom svete (odhaduje sa, že do zbierky bolo zapojených viac ako desaťtisíc jednotlivcov). Vďaka novému použitiu samozvaných inteligentných zmlúv zo strany DAO si veľa technologických odborníkov myslelo, že by to mohlo slúžiť ako ideálny decentralizovaný investičný nástroj.

V júni 2016 však bol DAO neslávne kompromitovaný, keď sa hackerom tretích strán podarilo nájsť malú medzeru v jeho kóde – vďaka čomu dokázali ukradnúť vyzbierané prostriedky vo výške približne 50 miliónov dolárov a presunúť ich do samostatnej DAO (vtedy známe ako Dark DAO). Akonáhle sa správy o tomto dostali na verejnosť, ostatní používatelia s dostatočnou technickou zdatnosťou tiež začali využívať uvedenú zraniteľnosť a začali presmerovať zvyšné prostriedky do tretieho DAO.

Výsledkom tohto vývoja bolo, že krypto komunita sa stala vysoko polarizovanou, pričom jeden koniec spektra sa usiloval o hard-fork ethereového blockchainu, aby hackerom bolo zabránené v prístupe k ukradnutým finančným prostriedkom, zatiaľ čo druhá strana uviedla nemennosť blockchainu a jeho základného princípu „kódexu ako zákon“ (aby sa zabránilo akýmkoľvek zmenám v ekosystéme). Nakoniec sa Buterin vydal na Twitter, aby oznámil, že sa čoskoro blíži vidlička, a tak svet vydal svedectvo o zrode Ethereum Classic.

Za posledných pár rokov obrovské množstvo firiem, vývojárov a baníkov naďalej využívalo vidlicový reťazec Ethereum, ktorý je v súčasnosti 2. najväčšou menou (podľa celkovej kapitalizácie) na dnešnom trhu..

Na záver, po vyššie uvedenom hacke DAO, prešiel blockchain Ethereum niekoľkými dôležitými upgradmi, z ktorých najvýznamnejšia bola implementácia „Metropolis – Byzantium“, ktorá sa v podstate snažila položiť základ pre prípadný prechod projektov na Proof-of-Stake. rámec.

Ako teda platforma skutočne funguje?

Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, virtuálny počítač Ethereum (EVM) je jednou z hlavných prevádzkových súčastí platformy Ethereum. V jeho najzákladnejšom zmysle je to softvér Turing-complete, ktorý bol navrhnutý na vykonávanie digitálnych skriptov v distribuovanej sieti počítačov tak, aby uľahčil vykonávanie inteligentných zmlúv, DAO atď. Ďalej tiež uvádza, že Ethereum je navrhnutý tak, aby pomáhal pri vytváraní dApps, hier, distribuovaných registrov a množstva ďalších aplikácií.

Výhody a nevýhody

Ethereum ako samostatná digitálna platforma poskytuje svojim používateľom širokú škálu výhod. V tejto časti sa teda pozrieme tiež na niektoré základné výhody projektov v porovnaní s inými podobnými systémami.

Nemeniteľnosť: Pokiaľ ide o platformu tak prepracovanú ako Ethereum, subjekty tretích strán nemôžu robiť žiadne zmeny v natívnom blockchaine systému. Nielen to, platforma je úplne odolná voči cenzúre, pretože využíva konsenzuálny algoritmus PoW.

Súkromie a bezpečnosť: Vďaka použitiu konsenzuálneho algoritmu Proof-of-Work a ďalších pokročilých kryptografických techník nemá ekosystém Ethereum centrálny bod zlyhania – vďaka čomu je platforma vysoko bezpečná a odolná voči vonkajšiemu vniknutiu a hackerské pokusy.

Žiadne výpadky: Všetky dApps, inteligentné kontrakty, ktoré bežia na vrchole blockchainu Ethereum, nemôžu kedykoľvek vypnúť ani jeden subjekt, ani účastník siete.

Ak výhody nie sú v ceste, pozrime sa teraz na niektoré nevýhody tejto platformy.

Zraniteľné: Ako už bolo spomenuté, Ethereum je platformou Turing-complete, v dôsledku čoho je náchylný na určité chyby týkajúce sa inteligentných zmlúv, ktoré môžu byť zneužité ľuďmi s dostatočnými znalosťami týchto záležitostí. V tejto súvislosti bol dokonca aj neslávny útok DAO, ktorý bol podrobne popísaný už skôr, spôsobený inteligentné zabezpečenie kontraktu.

Dlhodobá stabilita / škálovateľnosť: Ďalším problémom, ktorý sa v priebehu rokov stal relevantnejším, je potenciál škálovateľnosti Ethereum. Mnoho odborníkov napríklad pripomenulo, že v snahe rozšíriť platformu budú musieť vývojári pristúpiť na určité aspekty projektu, ako sú bezpečnosť a decentralizácia. A aj keď rôzne vývojové tímy po celom svete v súčasnosti navrhujú určité riešenia škálovateľnosti súvisiace s éterom, stále sa objavujú problémy spojené s nízkou priepustnosťou a vysokými nákladmi na plyn tak silno ako nikdy.

Ako fungujú transakcie s éterom?

Dizajn Ethereum je celkom priamy, takže platforma na uľahčenie menových transakcií využíva model založený na účte (na rozdiel od UTXO model zamestnaný bitcoinom). Z technického hľadiska vidíme, že globálny stav Etherea je rozdelený na niekoľko 20-bajtových adries, kde sa každá tx považuje za prechod stavu.

Každá adresa Etherea obsahuje nasledujúce štyri polia:

 • Nonce
 • Éterová rovnováha
 • Kód zmluvy
 • Skladovanie

Okrem toho sú s ethereum spojené dva typy účtov – externe vlastnené účty a zmluvné účty. Ako naznačuje názov, externe vlastnené účty prevádzkujú používatelia, ktorí vlastnia príslušné súkromné ​​kľúče. Neobsahujú žiadny kód a je možné ich použiť na vytváranie a podpisovanie transakcií. Podobne sú zmluvné účty v zásade inteligentné zmluvy, ktoré sa riadia používaním kódov a iných nástrojov na ochranu osobných údajov.

Ďalšie základné koncepty, ktoré stoja za preskúmanie

i) Ťažba éteru: Podobne ako pri získavaní iných digitálnych mien (napríklad bitcoinov), aj ťažba éteru využíva určité základné postupy, ktoré sú spoločné s mnohými jeho súčasníkmi. Je však potrebné poukázať na niekoľko rozdielov. Napríklad v porovnaní s ťažbou bitcoinov blokuje ETH blockchain nielen kópiu svojho natívneho zoznamu transakcií, ale aj údaje týkajúce sa posledného prevádzkového stavu siete..

Ďalším podstatným rozdielom, na ktorý tu treba poukázať, je použitie stromov Patricia Ethereum namiesto konvenčne používanej infraštruktúry Merkle Tree (ktorá sa používa na reguláciu stavu blockchainu). Pre tých našich čitateľov, ktorí možno nevedia, čo sú to Patricia Trees, sú to v podstate efektívnejší spôsob ukladania a úpravy stavu každého bloku v konkrétnom kryptosystéme.

Je potrebné mať na pamäti ďalšie údaje týkajúce sa ťažby ETH:

 • 12 sekundový čas bloku
 • Algoritmus ťažby Ethash (používa DAG)
 • Bloková odmena 3 ETH

(ii) PoW Consensus Protocol: Ako už bolo spomenuté, Ethereum využíva zmenenú verziu modelu Nakamoto Consensus Proof-of-Work (PoW). Používanie tohto protokolu je mimoriadne bezpečné a skladá sa z viacerých decentralizovaných uzlov, ktoré sú rozmiestnené po celej planéte. Ťažobné činnosti vykonávané v rámci hraníc tohto modelu navyše využívajú algoritmus s názvom Ethash (DAG). Po tomto povedomí si možno mnohí naši čitatelia uvedomujú skutočnosť, že toto nastavenie sa čoskoro zmení, keď bude zverejnená nadchádzajúca aktualizácia Caspera. V dôsledku aktualizácie sa platforma Ethereum presunie z nastavenia PoW na konsenzuálny model Proof-of-Stake..

(iii) Inteligentné zmluvy & Dapps: Jedným z najatraktívnejších aspektov spoločnosti Ethereum je skutočnosť, že poskytuje svojim používateľom možnosť vyvíjať a nasadzovať nové decentralizované aplikácie vysoko efektívnym a bezproblémovým spôsobom. Nielen to, ale tiež umožňuje vývojárom vytvárať svoje vlastné tokeny ERC-20 pomocou vyššie uvedeného EVM..

Pokiaľ ide o vývoj inteligentných zmlúv, sú koncipované predovšetkým pomocou programovacieho jazyka zvaného „Solidity“. Nesie však zmienku, že rôzni vývojári, ktorí úzko spolupracujú s projektom Ethereum, sa teraz snažia využiť programovací jazyk Beta známy ako Vyper (s cieľom zjednodušiť mnohé zložitosti, ktoré v súčasnosti súvisia s vytváraním inteligentných zmlúv).

(iv) Škálovateľnosť: Použitím nových techník, ako je spracovanie mimo reťazca, zdieľanie, sa rôzne osoby na celom svete snažia zmierniť mnohé problémy so škálovateľnosťou, ktoré sú v súčasnosti spojené s ethereom. Ak sa tieto problémy úspešne vyriešia, vývojári budú môcť vytvoriť nové spôsoby speňaženia svojich výtvorov – a tým otvoriť úplne novú paradigmu vývoja aplikácií pre ľudí na celom svete.

Časová os ceny éteru: História tokenov ETH stojí za zmienku

ethereum-price-chart-history

CoinMarketCap: Historický pohľad na cenu éteru meranú v hodnote výmenného kurzu ETH / USD

2013 – Semená sú zasiate

Počas prvého polroka predstaví mladý rusko-kanadský študent Vitalik Buterin koncept éteru niekoľkým vybraným jednotlivcom, ktorí podľa neho budú schopní pochopiť nesmiernosť jeho vízie. O niekoľko mesiacov neskôr predstavuje globálnej technologickej komunite podrobný dokument obsahujúci základný predpoklad pre niekoľko konceptov „niche“ (DAO, inteligentné zmluvy), ktoré sú dnes súčasťou bežnej kryptomeny po celom svete..

Do konca roku 2013 začne Buterin diskusie s niekoľkými poprednými vývojármi (napríklad Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson) o vytvorení plne funkčnej blockchainovej platformy, ktorá pomôže uviesť jeho víziu do života.

2014 (január) – Ethereum má oficiálny debut

V priebehu prvého štvrťroka 2014 sa koncept ethereum formálne predstaví svetu na severoamerickej bitcoinovej konferencii, ktorá sa konala v Miami. Práve tu Vitalik hovorí nadšencom kryptomeny, že spojí sily s Dr. Gavinom Woodom a Jeffrey Wilckem, aby mu pomohli s rozvojovými aktivitami..

2014 (apríl) – Bola vydaná špecifikácia EVM

O pár dní do apríla Vitalik pokračuje a zverejňuje množstvo špecifikácií týkajúcich sa virtuálneho stroja Ethereum (EVM). Nielen to, ale taktiež poskytuje svetu prvý funkčný implementačný kód pre EVM v siedmich rôznych programovacích jazykoch.

2014 (júl) – Predaj tokenov éteru bol spustený

Počas mesiaca júl svet vydáva svedectvo o spustení prvého predaja tokenov ETH – pričom pre verejnosť je vyložených celkovo 60 102 216 éterov. Na konci predaja (ktorý bol ukončený v auguste) sa nadácii Ethereum darí získavať celkových 14 miliónov dolárov.

2014 (september) – hodnota ETH neustále rastie

Na začiatku 4. štvrťroka (2014) začína hodnota ETH prudko stúpať, čo vytvára obrovskú vlnu záujmu investorov na celom svete. Nielen to, že do septembra dostali investori predpredaja projektu celkovo 60 miliónov tokenov (ako súčasť vopred určenej distribučnej schémy).

2014 (november) – Komunita vývojárov Etheruem sa schádza na DEVCON-0

V rámci konferencie DEVCON-0 sa v Berlíne stretáva množstvo nadšencov / vývojárov Etherea z celého sveta. Na stretnutí diskutujú o širokej škále tém súvisiacich s projektom a prezentujú svoje nápady, ako zvýšiť spoľahlivosť, bezpečnosť a škálovateľnosť platformy..

2015 (marec – apríl) – Vývoj pokračuje podľa očakávaní

Po relatívne bezproblémovom začiatku roka, v priebehu apríla, sa svet stal predmetom programu DEVgrant, ktorý ponúka vývojárom z celého sveta prostriedky na niekoľko projektov súvisiacich s ethereum..

2015 (júl – august) – Bolo oznámené spustenie spoločnosti Frontier

Počas posledného júlového týždňa je implementovaná jedna z hlavných aktualizácií Ethereum (označovaná ako „Frontier“), čo z nej robí jeden z prvých dôležitých míľnikov projektu, ktorý je potrebné splniť. Vývoj tiež pomáha podnietiť väčší záujem globálnej krypto komunity o tento projekt.

V tomto období sa navyše DEVCON-1 koná v Londýne ako päťdňová udalosť. Táto udalosť je pomerne bohatá v porovnaní s predchádzajúcou iteráciou a obsahuje prezentácie od viac ako 400 nezávislých vývojárov. Konferencie sa nielen zúčastňujú zástupcovia rôznych významných spoločností vrátane UBS, IBM a Microsoft. Vďaka úspechu DEVCON-1 sa slovo blockchain začína stávať súčasťou mainstreamového technologického žargónu po celom svete (najmä v krypto kruhoch).

2016 (marec) – V prevádzke je ďalšia veľká aktualizácia

Počas prvej polovice marca sa hlavný vývojový tím spoločnosti Ethereum rozhodne pokračovať a implementovať svoju najnovšiu aktualizáciu protokolu (označovanú ako Homestead) do natívneho blockchainového ekosystému platformy..

2016 (máj) – Pozornosť médií hlavného prúdu naďalej prúdi

V polovici roka 2016 si množstvo médií začalo všímať budúci monetárny potenciál spoločnosti Ethereum, najmä preto, že DAO dokáže prostredníctvom svojej mesačnej akcie predaja davov získať ohromnú sumu 150 miliónov dolárov..

2016 (jún – júl) – Neslávne známy DAO hack

V mesiaci jún skupina hackerov využíva medzeru spojenú s Ether DAO, a tak si takmer cez noc razí cestu s ETH v hodnote viac ako 50 miliónov dolárov. Tento incident, ktorý sa bude konať neskôr, slúži aj ako hlavný katalyzátor pre ekosystém éteru, ktorý je ťažko rozdelený do dvoch rôznych reťazcov – konkrétne ETC a ETH. Ak to nestačilo, výsledkom tejto epizódy bolo aj to, že sa od projektu dištancovalo mnoho kľúčových hráčov spojených s Ethereum Classic.

2017 (február) – Prijatie sa stále zvyšuje; Ceny sa dotýkajú maxima všetkých čias

V priebehu mesiaca február je ohlásené spustenie Enterprise Ethereum Alliance (EEA). Medzi hlavných členov EHP patrí niekoľko významných spoločností, ako sú Microsoft, Accenture a Ernst & Mladý.

2017 (máj) – Mainstreamoví giganti sa naďalej pripájajú k EHP

Len za štyri mesiace od svojho spustenia EEA pokračuje v získavaní ďalších významných členov. Nielen to, aj cena éteru stále rastie, pričom hodnota popredných digitálnych aktív uzatvára mesiac nad hranicu 200 dolárov.

2017 (júl – september) – Začala éra ICO

Mnoho ľudí stále tvrdí, že ethereum bolo jedným z hlavných katalyzátorov býčieho behu, ktorý sa konal v roku 2017. Najlepšie to zdôrazňuje skutočnosť, že začiatkom roka 2017 sa s menou obchodovalo za skromnú cenu okolo 8,23 USD, zatiaľ čo , do konca roka mal jediný ETH token hodnotu 742 dolárov. Ďalším fenoménom, ktorý svet zabral v druhej polovici roka 2017, bol vzostup Initial Coin Offerings (aka ICO) – zbierky prostriedkov, ktorá umožnila začínajúcim podnikateľom zhromažďovať peniaze na svoje projekty bez toho, aby sa museli spoliehať na zavedené finančné inštitúcie, ako sú banky..

Ako však už všetci vieme, kvalita mnohých z týchto projektov ICO bola prinajmenšom pochybná – natoľko, že trh sa nakoniec dostal do bubliny, ktorá viedla k tomu, že mnoho ľudí stratilo svoje ťažko zarobené peniaze.

2017 (december) – Ethereum prekonáva hranicu 740 dolárov

Do konca roka 2017 sa zdá byť finančný vzostup Ethereum takmer nezastaviteľný – pričom popredný kryptocoin zaznamenal v priebehu iba 20 dní zisky o viac ako 70%..

2018 (január) – Dosiahla sa najvyššia hodnota (ATH)

Počas tretieho januárového týždňa sa Ethereum zvýši na svoju ATH 1 432 dolárov – čo je digitálna mena, ktorá sa odvtedy nedokázala replikovať. Krátko po tejto fáze však ETH začne pociťovať obrovskú volatilitu a začne pomerne rýchlo klesať na hodnote.

2018 (marec) – Hodnotový zostup pokračuje

Len za pár mesiacov od dosiahnutia svojho finančného vrcholu sa Ethereum zmenšilo na relatívne nízku úroveň okolo 400 dolárov. A hoci hodnota top 10 altcoinov v priebehu budúceho mesiaca opäť mierne vzrastie, mena by sa už nikdy nepriblížila k prekročeniu hranice 300 dolárov.

2018 (apríl – máj) – Tokenový limit sa zvyšuje

Napriek tomu, že hodnota Ethereum medzi Q2-Q4 pomerne výrazne poklesla, projekt stále rastie v popularite po celom svete. Nielen to, počas apríla, Buterin prináša návrh na vylepšenie éteru (EIP) aby sa celkový limit ponuky meny zvýšil na 120 miliónov.

2018 (november – december) – zaznamenané nové minimá

Do konca decembra sa Ethereum zníži pod hranicu 100 dolárov, čo sa s popredným digitálnym majetkom nestalo viac ako rok a pol. V tejto dobe veľa analytikov predpovedá, že v priebehu nasledujúcich pár rokov éter klesne na jednociferný rozsah.

2019 (február) – inovácia siete

V priebehu prvej polovice februára 2019 prechádza ekosystém ETH tvrdou vidličkou „Metropolis Part 2: Constantinople“. Platforma nielenže svedčí o ďalšej aktualizácii siete (Petrohrad), ktorá sa uskutoční v bloku číslo 7 280 000 28. februára 2019..

2019 (jún) – Vylepšené štandardy tokenov

Do polovice roku 2019 dokončí projekt Ethereum okrem tokenov ERC-20 aj podporu niekoľkých ďalších štandardov tokenov vrátane ERC-721 a ERC-11

2019 (júl – august) – mod

Počas prvého júlového týždňa dosiahla celková výška ponuky Etheru 106,7 milióna. V tejto súvislosti sa očakáva, že akonáhle sa Casper FFG a CBC stanú aktívnymi, súčasná miera inflácie meny klesne na úroveň okolo 0,5% – 2%. V neposlednom rade je potrebné spomenúť, že v súčasnosti neexistuje prísny strop pre celkovú ponuku ETH. To nie je prípad bitcoinu, ktorý má pevný strop 21 miliónov mincí.

Čo teda čaká na ethereum (ETH)? Busta alebo bum

éhereum-price-forecast-predpovede

Keď je všetko povedané, odhadovanie budúcej hodnoty digitálneho aktíva, ako je napríklad Ethereum, je oveľa zložitejšie, keď sa snažíte posúdiť cenu čistej mince zameranej na hodnotu / hodnotu, napríklad bitcoinu. Je to tak preto, lebo skutočná hodnota Etherea spočíva v jeho celkovom technologickom potenciáli, a nie v tom, že aktívom je mimoriadny SOV.

Ako už bolo spomenuté skôr, Ether slúži ako dokonalý základ pre mnoho menej známych coinov, ako aj pre ďalšie nerealizované decentralizované aplikácie – predovšetkým kvôli schopnostiam inteligentných kontraktov. V tejto súvislosti niektoré z hlavných predajných miest ETH zahŕňajú:

 • Najlepšie digitálne aktívum je možné použiť na denné výdavky aj na účely rozvoja.
 • Ether používa rámec, ktorý je z dlhodobého hľadiska oveľa škálovateľnejší a jednotnejší.
 • Mnohé zo základných ukazovateľov, ktoré vykazuje ETH, sa zdajú byť silnejšie v porovnaní s inými poprednými aktívami, ako sú bitcoiny, XRP atď..

Nezabudnite sa pozrieť na zoznam predpovedí cien bitcoinov, aby ste zistili, ako sa porovnávajú so všetkými predikciami cien ETH / USD pre etherea vyššie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map