Ako nakupovať fyzické zlato

Ak začínate investovať do drahých kovov, najmä do zlata, po prvýkrát, budete vedieť, že existuje niekoľko spôsobov, ako môžete investovať do zlata. Patria sem investície, ktoré sú nehmotné v tom, že ich nemôžete fyzicky držať, ako sú akcie a ETF. Ak ste investor, ktorý má rád konkrétnu držbu vašej investície, existuje iný spôsob. Fyzické zlato, označované aj ako zlaté pruty. Tu vás prevedieme procesom nákupu fyzického zlata a rôznymi typmi, ktoré sú k dispozícii v závislosti od vašich potrieb.

Druhy fyzického zlata

Pri investovaní do fyzického zlata sa vo všeobecnosti stretnete s dvoma možnosťami. Sú to zlaté tehličky alebo zlaté mince. V závislosti na vašich potrebách sa môžu investície a ich hodnota výrazne líšiť.

Zlaté tehličky sú najbežnejšie nakupovanou formou fyzického zlata. Ak sa kupujú na investičné účely, malo by to byť spravidla najmenej 99,5% tehál čistého zlata. To, čo zvyčajne uvidíte zo zlatých tehličiek investičného stupňa a čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe, je to, že je vyrazené meno výrobcu, hmotnosť tyčinky a čistota, ktorá je zvyčajne vyjadrená ako 99,99%. na tvári baru. Tieto budú ukazovať na kvalitu tyčinky a ručia za jej pravosť.

Zlaté mince sú ďalším spôsobom, ako fyzicky investovať do zlata. Mali by ste si však uvedomiť, že ak kupujete zlaté mince, nemusia sa vždy rovnať spotovým cenám zlata rovnako, ako by to bola zlatá tehlička. Je to spôsobené množstvom ďalších faktorov, ktoré sú v hre.

Pri zlatých minciach zvyčajne nebudú mať rovnakú úroveň čistoty ako zlaté tehličky. Spravidla obsahujú 91% – 92% zlata. S tým sa dá povedať, že cena mincí z hľadiska hmotnosti môže byť vyššia ako cena zlatých tehál. Je to spôsobené zberateľnosťou, ktorú majú niektoré mince. Určenie tejto zberateľnosti je však úplne ďalšou odbornou oblasťou a ak hľadáte čo najpriamejšiu investíciu do fyzického zlata, potom sú pravdepodobne najlepším miestom pre začatie obchodovanie tehly..

Ako nakupovať fyzické zlato

Ďalšou otázkou, keď sa zapojíte a kupujete prvýkrát fyzické zlato, je, samozrejme, kde ho môžete kúpiť?

Pokiaľ ide o túto otázku, je samozrejmé, že chcete nakupovať iba z najdôveryhodnejších zdrojov. Je pomerne ľahké ich nájsť a zvyčajne majú silnú prítomnosť na internete a sú podporované mnohými pozitívnymi recenziami a dôveryhodnosťou. V tejto súvislosti je veľmi dôležité, aby ste si pred zakúpením vykonali vlastnú hĺbkovú kontrolu, aby ste sa uistili, že predajca, ktorého využívate, je úplne legitímny. Úplne prvá vec, v ktorej musíte byť úplne jasní, je aktuálna spotová cena zlata. Vyhýbajte sa obchodníkom, ktorí sa zdajú byť buď príliš dobrí na to, aby to bola pravda, alebo k súčasnej spotovej cene pridali obrovské prémie..

V USA je kancelária Better Business Bureau dobrým miestom, kde začať, ak hľadáte preskúmanie alebo potvrdenie reputácie predajcu..

Ak radšej vynecháte domácu úlohu, odporúčame vám tieto dve spoločnosti:

  1. Zlatý maklér
  2. Bullion Vault

Faktory, ktoré je potrebné zohľadniť pri nákupe zlata

Aj keď ste teraz na najlepšej ceste k nákupu fyzického zlata po prvýkrát, stále existuje niekoľko kľúčových bodov, ktoré sú skvelé na to, aby ste neudržali správnu cestu.

Veľkosť: Nákup zlata neznamená, že sa musíte potápať priamo a kúpiť si 1 kg alebo dokonca 1 oz tyčinku. Zlaté tehličky majú všetky možné veľkosti. Spravidla si môžete kúpiť čokoľvek od hmotnosti 1 gramu do 1 kilogramu. Kľúčom je kúpiť si veľkosť, ktorá je pre vás to pravé. Je to tak z hľadiska vášho vlastného rozpočtu, ako aj s ohľadom na ďalší predaj. Je pravdepodobné, že v prípade potreby by sa v budúcnosti ľahšie predalo menšie množstvo.


Cena Premium: Určite nakupujte u rôznych renomovaných dodávateľov zlata. Pri všetkých nákupoch drahých kovov bude k okamžitej cene pripočítaná mierna prirážka, nemali by však existovať žiadne skryté poplatky, s ktorými je potrebné bojovať. Pred zakúpením to vždy stojí za to skontrolovať ich dvakrát.

Skladovanie & Poistenie: Teraz, keď ste si kúpili fyzické zlato, budete ho chcieť udržiavať čo najbezpečnejšie a najbezpečnejšie. To môže znamenať platbu za ďalšie bezpečné skladovacie zariadenie, čo je veľmi odporúčaná voľba, najmä ak kupujete vo veľkom množstve. Ak chcete, aby bol váš drahý kameň správne poistený, možno budete musieť investovať aj do profesionálneho riešenia úložiska alebo špecializovaného poistenia tretej strany..

Stav: Keď kupujete zlato, samozrejme sa chcete ubezpečiť, že je v dobrom stave. Toto je zvyčajne veľmi dobre podrobné, keď kupujete od renomovaného predajcu. Ak už ste raz vo svojom vlastníctve, budete chcieť uchovať svoje zlato v tomto stave. To je ďalšia výhoda bezpečného úložiska, pretože sa chcete uistiť, že vaše zlato zostáva úplne mimo dosahu alebo škrabancov, ktoré by mohli mať vplyv na hodnotu..

Záverečné myšlienky

Celkovo je nákup fyzického zlata na dnešnom trhu určite dostupnejší, ako si myslíte. Ak ste typ investora, ktorý má rád nehmotný majetok, potom by pre vás mohlo byť zlato perfektnou voľbou, pretože sa drží blízko rekordných výšok..

Len čo prekonáte prekážky pri hľadaní najlepšieho dodávateľa zlata akreditovaného spoločnosťou BBB, a vzhľadom na to, kam svoj majetok uložíte, už vám nič nebráni v tom, aby ste prvý nákup uskutočnili v akejkoľvek veľkosti zlatého prútika alebo mince, ktorá vám vyhovuje..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map