Investovanie do drahých kovov – všetko, čo potrebujete vedieť

Ceny zlata tento rok ustavične stúpali, zatiaľ čo ostatné trhy na celom svete vydržali prinajmenšom turbulentné obdobie. Toto hnutie zdôrazňuje jeden z kľúčových faktorov, prečo sa veľa ľudí rozhodne investovať do zlata a iných drahých kovov. Často sú uchovávateľom hodnoty v čase volatility trhu, typom bezpečného prístavu. To z nich robí veľmi atraktívny typ investícií pre všetkých.

Tu prebehneme základné informácie o každom z najobľúbenejších drahých kovov, o tom, čo posúva ich hodnotu, a čo je najdôležitejšie, o tom, ako môžete ľahko začať investovať a o týchto ďalších aktívach z drahých kovov..

Druhy drahých kovov

Keď hovoríme o investovaní do drahých kovov, zlato sa zvyčajne považuje za jedinú voľbu. Aj keď je to určite najobľúbenejšia voľba, existuje niekoľko ďalších kľúčových trhov s drahými kovmi, ktoré môžu predstavovať ideálne investičné príležitosti v závislosti od vášho štýlu.

Investovanie do zlata

Zlato je samozrejme kráľom, pokiaľ ide o tieto trhy. Uznáva sa ako jeden z najbezpečnejších uchovávateľov hodnoty v akomkoľvek aktíve, do ktorého môžete investovať. Dôvody, prečo je bezpečným útočiskom v časoch hospodárskych sporov, pramenia do značnej miery zo skutočnosti, že trh so zlatom nie je rovnakým spôsobom ovplyvňovaný ponuku a dopyt ako mnoho iných aktív. Iste, má veľa praktických aplikácií v priemysle a samozrejme šperky, existujúca ťažená ponuka síce výrazne prevyšuje novú ťaženú oblasť..

To umožňuje veľkú kontrolu nad cenou zo strany držiteľov aktíva, najmä ak existuje ekonomická neistota, ktorá môže viesť k vyššej cene, ako to dnes vidíme na trhu. V obdobiach, keď sú úrokové sadzby nízke a všeobecná návratnosť trhu na iných aktívach nie je vysoká, uvidíte tiež výrazný posun smerom k zlatu.

Investovanie do striebra

Striebro je ďalšou z najobľúbenejších možností, keď investujete do drahých kovov. Má veľké množstvo použití v elektrických spotrebičoch a obvodoch, a preto má tendenciu byť volatilnejší na základe dopytu z týchto oblastí..

Z tohto dôvodu sa môže striebro oveľa viac spoliehať na silne výkonnú ekonomiku, v ktorej je vysoký dopyt po komodite v priemysle. Aj napriek svojej oveľa väčšej volatilite sa stále považuje za zaistenie v čase oslabenia amerického dolára a proti rastúcej inflácii. Oba tieto faktory v súčasnosti zohrávajú úlohu, pretože dolár slabne a usmernenia o inflácii sa uvoľňujú.

Investovanie do platiny

Toto je tretia voľba, ktorú mnoho obchodníkov nemusí často zvažovať pri investovaní do drahých kovov. Faktom však je, že o platine sa predtým vedelo, že sa obchoduje za vyššie ceny, dokonca aj za zlato. Je to čiastočne kvôli vzácnosti platiny.

Je často používaný v automobilovom priemysle ako základná súčasť v katalyzátoroch. To však so sebou prináša určitý prvok vystavenia automobilovému priemyslu. Táto expozícia v súčasnosti zaznamenala kontrastné bohatstvo platiny, keď prudko vzrástli ceny zlata a striebra v bezpečnom prístave. Vrátenie sa v tomto priemysle napriek tomu určite mohlo viesť k rýchlemu obratu.

Ako začať obchodovať s drahými kovmi

Prekážky vstupu tu nie sú také, aké si niekedy obchodníci predstavujú. V skutočnosti môže byť obchodovanie s väčšinou drahých kovov, či už so zlatom, striebrom, platinou, paládiom alebo inými, rovnako jednoduché ako obchodovanie s akciami alebo inými aktívami. Tu sa pozrieme na spôsoby, ako môžete investovať do týchto drahých kovov priamo prostredníctvom väčšiny významných sprostredkovateľov a bez toho, aby ste museli nakupovať a skladovať veľké množstvo samotných kovov..

Obchodovanie s komoditnými CFD je z krátkodobého hľadiska veľmi populárnou metódou, ak sa chcete zapojiť do obchodovania s hodnotami drahých kovov. Pri CFD nekupujete samotné podkladové aktívum, ale obchodujete na základe cenového pohybu medzi otvorením a uzavretím kontraktu. V mnohých ohľadoch je to podobné ako s opciami na obchodovanie alebo s futures na komodity s výhodou, že nikdy neriskujete, že prevezmete dodávku skutočného aktíva rovnako, ako keby ste obchodovali s inými derivátovými zmluvami. Je to tiež jeden z najdostupnejších spôsobov zapojenia, pretože väčšina významných brokerov, ktorí ponúkajú obchodovanie na forexe, bude mať k dispozícii aj niektoré hlavné komoditné CFD.

Ak hľadáte konzervatívnejšie metódy investovania do niektorého z týchto drahých kovov, potom sú komoditné ETF vždy skvelou voľbou. Tieto môžu efektívne investovať vaše prostriedky do širšieho výberu spoločností spojených s drahými kovmi. Nielen, že vám pomôže široko diverzifikovať vaše portfólio, ale ETF sama o sebe môže ešte viac zaistiť proti rizikám volatility. Môžete si tiež zvoliť vlastné investície do akcií vo firmách týkajúcich sa vami vybraného drahého kovu. Môžu to byť ťažobné spoločnosti alebo akékoľvek spoločnosti spojené alebo závislé od výroby alebo spracovania kovov. Je to iba niekoľko najpopulárnejších a najprístupnejších spôsobov investovania, najmä ak sa chcete vyhnúť priamemu nákupu fyzického zlata alebo iných drahých kovov..

Ďalšou možnosťou je priamy nákup drahých kovov, v tomto prípade odporúčame:

Ak radšej vynecháte domácu úlohu, odporúčame vám tieto dve spoločnosti:

  1. Zlatý maklér
  2. Bullion Vault

Je investovanie do drahých kovov riskantné?

Rovnako ako investovanie do akýchkoľvek iných aktív alebo trhov, pri investovaní do drahých kovov vždy existuje určité riziko. Aj zlato, ktoré sa často označuje ako „odolné voči recesii“, môže byť volatilné. To platí ešte viac pre strieborné a iné.

Keď si uvedomíte túto myšlienku, je nevyhnutné pred investíciou urobiť prieskum a poznať riziká. Mali by ste tiež vziať do úvahy, že niektoré prostriedky na investovanie do týchto aktív sa môžu líšiť z hľadiska ich rizikovosti. To tiež znamená skontrolovať všetky poplatky alebo spready každého z aktív, s ktorými obchodujete. Ak budete postupovať podľa týchto krokov, pripravíte sa na potenciálny úspech, pokiaľ ide o vaše investície do drahých kovov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map